Gangsterský boss Alexander Coates (Steven Seagal) sa chystá odísť na odpočinok a opustiť svoje impérium vybudované vo veľkomestskom podsvetí. Keď sa ale v meste objaví nový konkurent Ice Man (Ving Rhames), musí sa Alexander rozhodnúť, či prenechá moc nad impériom Ice Manovi, alebo znovu zabojuje o všetko, čo počas svojej kariéry vybudoval. Alexander dlho neváha a s pomocou svojho dávneho priateľa Jimmyho Peanutsa (Danny Trejo) a zabijaka Romana Hursta (Bren Foster) sa púšťa do záchrany starej hierarchie podsvetia – hierarchie, v ktorej Alexander vládne pevnou rukou. (TV JOJ)

mzss1

|35%| Tak a je to za mnou. No, bohužel Seagal klesá poslední dobou níže a níže. Nejen, že se drží téměř stejného režiséra Waxmana, ale i celkově je na něm vidět jak ho to nebaví, jak je znuděný atd. SIce to bude otravné, ale nejdřív popíši jak se vlastně mě líbí jeho filmy, aby to v tomto případě nevypadalo, že jsem jeho odpůrce po r.2002 atd. Nikoliv. Jeho staré klasiky se nedají zapřít. Po roce 2002 jsou to pro mě skvělé béčka, kterým jsem beze studu udělil 4* a často i 5*. Zabiják, Země krvavého slunce, Zákon ulice, Žoldáci spravedlnosti, Smrtící zbran, Ruslan atd atd. Až v r 2010 se vše výrazně začalo horšit. V r. 2010 Cesta smrti.. no ještě jsem ty 4* dal, ale pak se začal točit seriál, který jsem nakonec ani nehodnotil, viděl jsem asi 4 epizody + nějaké úryvky a stačilo mi to. Naprsotá sebedůvěra v r 2010 - to už byl mírný podprůměr, kde jsem ty 3* dal (dnes už bych dal 2*). A toto ? To už je výrazný podprůměr. Takže jsem jasně vylíčil jak mám Seagala rád a jak mi sedla i většina béček po r.2002. Nyní k tomuto bohužel braku. Teda ještě to nebylo tak zlé, ale těžko se mi film hodnotí. Tyhle typy gangsterek moc nemusím. Proto jsem se snažil být schovívajší. Moc nechybělo a byla by to jen jedna hvězda. A to mě docela mrzí. Ale co se dá dělat, Seagal natočil výborné filmy. Holt Keoni Waxman kazí dost, ale je to taky vinou Seagala. Ale co, nebudu ho hanedbit, skvělé filmy natočil do r.2009. Tak se s tím nějak musím vyrovnat. Takže dost k nostalgickým připomínkám atd. Příběh není nic moc, prostě gangsterka, nic co by oslnilo, nějaký motiv o pomstu tu je, ale je to tak nevýrazné a slabé, že jsem se neuvěřitelně nudil po celou dobu filmu ikdyž se něco dělo - tím myslím akci. Takže příběh netřeba už řešit. Styl gangsterky není úplně nejhorší, ale jak píši strašná nuda no. Spousta nezáživných dialogů - některé dávají hlavu a patu, takže na pochopení to vůbec těžké není, takže menší plus. Akce je zde tak akorát, ani málo, ani hodně, pár docela slušných soubojů a i nějaké ty přestřelky, které mě sice moc nezaujaly, ale aspon to. Co se týče Stevena, píše to tu už pár užovatelů, tak aby to nevypadalo, že to kopíruju. Měl zde 4 souboje a docela byly dobré, ale v mnoha filmech (i těch po r.2002) byly teda lepší. Zde jsem si všiml i dost střihů - a to moc střihy neřeším, nevadí mi. Bylo to takové bez nápadu. Párkrát si Steven vystřelí a je to. Jeho postava a i herecký výkon - to už je bohužel slabší. Moc mě nebaví, není ani přesvědčivej nějak, nevím no. Ještě úvod je poměrně zajímavý. Víc mě bavil herec Bren Foster, herecky moc nezazářil, ale pral se velmi solidně, takže souboje byly slušné, zejména scéna ve věznici. Finále mě už moc nebavilo, ikdyž zde byla akce, takové bez nápadu. Prostě ten pocit, něco se dějě a vlastně se nic neděje. Ostatní herci Ving Rhames mě totálně něbavil a Danny Trejo zbytečnej, ikdyž potěší vidět jeho správný xicht :). Hudba nic moc. Mohl to být lepší alespon po akční stránce. Gangsterský typ už nemohl být lepší, holt mi tento styl nesedí. Celkově nevidím žádnou zásadní chybu, ale spíš to bylo celé pojato v laciném, nezajímavém obalu atd no.. Takže bohužel. Víc nemám co dodávat. () (menej) (viac)

Wacoslav1

Tak co to tu máme... Svatý Štefan the vypasený Seagal wil return! No jo máme tu další geniální kousek od tohoto kdysi geniálního bojového umělce dnes však spíš připomínajícího sumistu. No a nakonec to není až taková sračka jak to vypadalo podle traileru samozřejmě, že ne Seagalovou zásluhou jeho sestříhaný souboje v podání zřejmě obdobně vyžranýho dabéra co se nehne z místa jsou pořád stejně o hovně jako v posledních 20 filmech. Co se dialogů týče pronáší je pořád ze stejně znuděnou a gumovou tváří. Holt od toho aby zachraňovali úroveň filmu jsou tu jiní především pak mladej Bren Foster kterej mě zaujal už v Maximum Conviction tu dokazuje, že je znamenitým fighterem oproti Seagalovým podvodům jsou jeho souboje rychlý a úderný, ale i přehledný především ta úvodní exhibice ve věznici stojí za to. To jsem si říkal jestli to vůbec patří do tohoto filmu. bohužel po svižným úvodu se to začne utápět v kecech a ty jak určitě uživatel vegetol.mp potvrdí nejsou zrovna mojí silnou stránkou. No prostě jsem se nudil. Celkově ten příběh je taková ukecená gangsterka občas pročísnutá nějakým tím soubojem jediná pořádná přestřelka je až na konci. ostatní aktéři mě potom zrovna moc nezaujali. Rhames mi přišel celkem nevýraznej a Trejo pak úplně zbytečnej. Takže abych to shrnul Seagal se snad už od odpadového dna odlepil, ale na žádný výrazný vzestup to taky zrovna nevypadá. Každopádně dokoukat to jde určitě bez újmy a bejt to akčnější ohodnotil bych to možná i líp. Takhle to bude za 40% ()

tron

„Tušil som, že zmení názor.“ Pri pohľade do filmografie Dannyho Treja je pomerne jasné, že tohto týpka z Desperada a Predátorov na spoluprácu práve dvakrát netreba prehovárať a spravidla vám to podpíše skôr, než si prečíta scenár. Navyše asi bol stále vďačný, že si Veľký Stívn tri roky predtým zahral v jeho Machete (okrem toho spolu hrali ešte v ďalších filmoch, takže sú zrejme kamoši). Ale Vinga Rhamesa som mal za vcelku áčkarského herca, ktorý si vyberá, v čom chce hrať. No, tak asi nie, pravdepodobne som sa mýlil. Predsa len, v Mission: Impossible je za štatistu a Úsvit mŕtvych bol až v roku 2004 a odvtedy sa toho u Vinga očividne veľa zmenilo. K horšiemu. Vykonávateľ je solídna súčasť Seagalovej slabšej časti filmografie. Nie je to klasika ako Prepadnutie v Pacifiku, ale ani dno á la Obchodník z Číny. Steven je dosť často mimo plátno a hlavný post prenechal nie príliš zaujímavému hercovi. Našťastie si to včas uvedomil a zúčastňuje sa komplet celého akčného finále. V roku 2014 prišlo voľné pokračovanie Nezastaviteľný muž. ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 4/10 Hudba 2/10 Akce 4/10/// PLUS: Tři "velké" hvězdy akčních béček (Seagal, Rhames, Trejo) v jednom filmu, každý stojí na své straně, každý z nich je ten největší badass (pomrkvávám na tebe Trejo-ehm on je vlastně jenom kuchař) a chce podrazit toho druhého, ale v zásadě jsou všichni na špatné straně zákona MÍNUS: tato zajímavá castingová souhra, i když ne první (viď Machete) je bohužel to jediné pozitivní co film nabídne, nejvíc je ubíjející režie, nepochopitelný scénář a neschopnost přehledně za sebe skládat scény, vysvětlit motivace postav, které se chovají divně a o herectví tady nemůže být řeč, je to křeč/// Shrnutí: Ač seagalovkám fandím, tady to za moc nestálo. Nezachrání to ani neokoukaný Bren Foster (já původně myslel, že to bude Ben Foster), prototyp Van Dammovského typu, který to sice je schopný ukopat, ale už není schopný zahrát a to pořád mluvím v kontextu podobných akčňáků. Podruhé si to rozhodně nedám./// Celkem 42%/// ()

Testament

Přiznávám se dobrovolně, bez mučení, že od "Force of execution" jsem očekával (i po skouknutí traileru) takové nějaké "lepší" béčko, než jakými byly poslední 2-3 Seagalovky. Výsledek mě překvapil (nasral) více, než by bylo zdrávo, ale popořadě. Tak jako ve většině případů bych začal nějakými klady. No, to bude "rychlovka" asi taková, jako když před chlapem, co neměl rok sex, roztáhne nohy nějaká sexy modelka. Takže plusem je Bren Foster a bitky s ním natořčené. Ten kluk není špatnej a zastíní celý zbylý ansámbl. Dalším kladem je občas Seagal s jeho bradkou, kterýmu, aspoň zezačátku, jeho drsňáka věřím. Zbytek je prostě standardní žumpa. I když tu jsou Trajo, Rhames, tak se žádný zajímavý fight nekoná a závěrečná střílející scéna, kdy Steven běhá úplně nemotorně po baráku a ve směšných brýlích jde po protivnících, to už je z kategorie "parodie". Je to hnus, pryč s tím! ()

• Film se natáčel v Aalbuquerque v Nové Mexiku. (rafix)