Doba ľadová: Mamutí tresk

• Česko Doba ledová: Mamutí drcnutí (viac)

Ak je možné niektoré obdobie v dejinách našej planéty označiť za zaujímavé časy nabité katastrofickými udalosťami, za časy, ktoré poriadne preverili silu charakteru a schopnosť prežiť, tak je to doba ľadová. Je jedno aká. Či prvá, druhá alebo piata. A práve v piatom pokračovaní jednej z najpopulárnejších animovaných filmových sérií opäť stretávame všetkých starých známych hrdinov a pár úplne nových. Prichádza ľadová udalosť roka a s ňou mamuty Manny, Ellie, niečo ako leňochod menom Sid, tiger Diego alebo vačice Crash a Eddie.
Nezabudli sme na niekoho? Samozrejme – na toho najdôležitejšieho, veveričiaka Scrata. Ten, ako je jeho nedobrým zvykom, v snahe uloviť konečne večne unikajúci žaluď spôsobí nehodu, z ktorej vznikne úplná katastrofa. Začne to tým, že vytrvalého Scrata naháňačka za žaluďom katapultuje do vesmíru. A tam, vďaka svojej povestnej nešikovnosti a nekončiacej smoly náhodne spustí sériu kozmických katastrof. To vedie k zásadnému ohrozeniu našej planéty, na ktorú zrazu mieri asteroid ako hrom a ohrozuje ľadový svet aj s jeho obyvateľmi. A pretože sa naša partia skladá zo samých nefalšovaných a neohrozených hrdinov, nečaká na svoje vyhubenie, ale vydáva sa na záchrannú výpravu do tajomnej Geotopie. Síce im tam občas bude tuhnúť krv v žilách, ale to predovšetkým zimou, inak to bude hlavne sranda. A či sa Scrat konečne stretne so žaluďom? Kto vie... (Cinemart SK)

Brylin

Spousta a spousta klišé a hloupostí, jedna hvězdička pouze za lasičáka a vačice, kterým se občas povedl zdařilý vtípek. Mimozemšťan Scrat působil trapně. I můj čtyřletý syn se nudil. Hodnocení tudíž nemůže být lepší než ona zmíněná jedna hvězdička. ()

Hepy13

Tentokrát je to samý... "Úú Áá Íí ou bum bác" ale nápaditej příběh a vtip jaksi zmizel někde pod ledem. Místo toho se řeší rodinné vztahy mezi mamuty, to si rovnou můžu pustit třeba Ordinaci. ()

Flopik

Čo sa to len stalo.Pri štvorke som si prial viacej častí no to som nevedel že to dopadne takto.Zase nechápme sa zle celkovo sa mi film páčil a nemôžem povedať že by ma nudil.Hlavne odkaz na Armagedon bol skvelý.Občas prišli vtipné veci, čo je ale zlé pretože ich bolo naozaj málo.Chýbala mi tam aj hudba.Dám tomu 4* ale s jednotkou to je neporovnateľné, tam som na konci plakal tuto sa troška nudil. ()

Endavour

Ze všech Ice Age příběhů mě tenhle bohužel nejméně oslovil. Humor se vytratil a celkový nápad "meteorové apokalypsy" byl od tvůrců bohužel špatným tahem, čímž mám na mysli naprosto předvídatelný konec. Veselá partička kolem Sida, Mannyho a Diega tentokrát neobstála zkoušku na vtipný animák, na jaký jsme ostatně byli zvyklí v předchozích dílech a vysloužila si v mém hodnoceních pouhopouhých 35%. ()

Chundys

Teď už můžu s klidem napsat, že jsem snad viděl všechno a že i tvůrci sami se snad nepřikloní k tomu, že z toho zase mají výdělek a ukončí to, neboť čeho je moc, toho je příliš. 2. nejslabší díl série. Doufám, že tohle byl opravdu konec. Skratch už mne nebaví a celé to dobrodružství je takové nudné. A co si to Broskvička vybrala za blbečka to nechápu :D ()

Monisek

Jako animace krásná, příběh dejme tomu, ale už mi to přišlo prostě až moc přitažené za mamutí chlupy.. Snad už další Ice Age nebude, to už by to šlo do kytek uplně. 55% ()

inachisio

Promiňte jestli někoho urazím, když řeknu, že jsem to nedokoukala. Nedalo se to a po deseti minutách jsem byla nucená to vypnout. Jinak bych asi utrpěla duševní újmu. Postrádalo to veškerý smysl i vtip a jediný důvod, proč uděluji jednu hvězdičku je docela povedený začátek s veverkou a špatné svědomí. ()

figliar

Spoločne s druhým dielom sa jedná o najhorší Ice Age celej ságy, a v tomto prípade by som dokonca aj povedal, že film nieje vhodný pre deti pod 12 rokov. Neverím že pochopia súvislosti s magnetickým polom, meteoritom a vyhynutím dinosaurov. Hlášky v mnohých prípadoch niesu vôbec vtipné (mohol to však spôsobiť slovenský dabing), Scrat už si svojich 10 minút slávy užil v predchádzajúcich častiach. Proste tu chceli iba čo najviac vyťažiť zo známej značky, ale tentoraz to tvorcom nevyšlo. Menej je niekedy viac. ()

Faila

Je to zvláštní, jak jsou některá pokračování oblíbených animáků blbá a jiná jsou super. Doba ledová 5 se pro mě naštěstí řadí k druhé skupině. Pro mě se tady tvůrci opět vytáhli, tenhle díl je dost nápaditý - vždyť jen těch gagů s veverkou a žaludem bylo už tolik, že přece není možné vymýšlet další a další stejně vtipné! Je a stejně tak je možné vymyslet další příběhy všech hlavních postav tak, aby se na nikoho tak úplně nezapomnělo, aby to bylo pořád zábavné, ale aby tam bylo taky nějaké to ponaučení. Šestého dílu bych se už fakt bála, ale s pětkou jsem spokojená. ()

BOURQUE

Na piatom pokračovaní známeho príbehu je Bohužiaľ vidieť, že už stráca na svojej svižnosti a prekvapenosti. Keď toto je posledné dielo, tak samotný záver príbehu je akceptovateľným ukončením celej ságy. Intro a Outro opäť bezchybný – Oscar pre Skrata! Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

Olík

Kdyby mi teď někdo pustil půlminutovou scénku z jakéhokoliv z již natočených příběhů této celorodinné animastorik řady, tak si troufnu tvrdit, že bych měl hodně co dělat a zřejmě bych byl nucen požádat přítele na telefonu nebo publikum, abych ukázku správně zařadil. Mamuti, veverky, vačice, tygři, lenochodi....splývá to. Troufám si tvrdit, že v roce 2002 způsobila Doba ledová efektem svěžího větru, bohužel od té doby už se dá bavit pouze o ve čtvrtohorách zamrzlou recyklaci již recyklovaného. Tohle prádlo prošlo tolikráte očistnou kúrou, že barvy začínají nápadně blednou. Nápady dochází, Scrat a jeho oříškový neverending story už vyloženě obtěžují a parta kolem mamuta Mannyho jenom s úsměvem na tváři přešlapuje na místě. Nic ve zlém, Mamutí drcnutí je pořád kvalitně udělaný animák....každopádně už by to asi chtělo skočit do stroje času a opustit dobu ledovou navždy. ()

Luk Skywalker

Tak dá se, ale námět je přepálený víc než kdy dříve, ať už průběhem příběhu, tak hlavně jejím koncem, to teda všechny fyzikální zákony šli do kopru, a hlavně ještě na závěr svatba. Aspoň že Scrat baví, i když je to už moc sci-fi :-). Nevím, jak u tvůrců, ale pro mě poslední díl. ()

Heroine

Asi nejlepší ze sorty "nových animáků" jednoho období, co jsem viděla. Netradiční vztah tchán/zeť, občas vtipný vtípek, docela spád a příběh. Není špatný. ()

hazaba

Boží! Doba ledová opět nezklamala, a i když veverka, která dostala mnohem více prostoru, než kdy jindy, bude bavit spíše děti, které milují všelijaké karamboly, zatímco dospělí si postesknou, že to už tady bylo, najde si ve filmu každý, co chce. Mě nejvíce rozesmál starý hipísák kozel, narážky na thunder a twitter... Po pravdě jsem si říkala, země nebýt veverky, byli by cílovým publikem spíše puberťáci než malé děti. ()

helloween93

Nevěřil bych, že se budu u Doby ledové nudit. Dvojku jsem jeden čas zbožňoval. U pětky jsem se opravdu nudil, veverka a lasičáci už celkem otravní hlavně svojí infantilitou. V Americe Foxům pátá Ice Age v létě 2016 úplně shořela a celkové tržby se zastavily na 400 milionech, což je propad oproti předešlému dílu o 470 milionů. Takže další díl v hodně daleké budoucnosti. 2* ()

PF 2016

PF 2016