Doba ľadová: Mamutí tresk

• Česko Doba ledová: Mamutí drcnutí (viac)

Ak je možné niektoré obdobie v dejinách našej planéty označiť za zaujímavé časy nabité katastrofickými udalosťami, za časy, ktoré poriadne preverili silu charakteru a schopnosť prežiť, tak je to doba ľadová. Je jedno aká. Či prvá, druhá alebo piata. A práve v piatom pokračovaní jednej z najpopulárnejších animovaných filmových sérií opäť stretávame všetkých starých známych hrdinov a pár úplne nových. Prichádza ľadová udalosť roka a s ňou mamuty Manny, Ellie, niečo ako leňochod menom Sid, tiger Diego alebo vačice Crash a Eddie.
Nezabudli sme na niekoho? Samozrejme – na toho najdôležitejšieho, veveričiaka Scrata. Ten, ako je jeho nedobrým zvykom, v snahe uloviť konečne večne unikajúci žaluď spôsobí nehodu, z ktorej vznikne úplná katastrofa. Začne to tým, že vytrvalého Scrata naháňačka za žaluďom katapultuje do vesmíru. A tam, vďaka svojej povestnej nešikovnosti a nekončiacej smoly náhodne spustí sériu kozmických katastrof. To vedie k zásadnému ohrozeniu našej planéty, na ktorú zrazu mieri asteroid ako hrom a ohrozuje ľadový svet aj s jeho obyvateľmi. A pretože sa naša partia skladá zo samých nefalšovaných a neohrozených hrdinov, nečaká na svoje vyhubenie, ale vydáva sa na záchrannú výpravu do tajomnej Geotopie. Síce im tam občas bude tuhnúť krv v žilách, ale to predovšetkým zimou, inak to bude hlavne sranda. A či sa Scrat konečne stretne so žaluďom? Kto vie... (CinemArt SK)

Torgal

Infantilizácia série dospela tak ďaleko, že tento diel si užijú už len diváci Teletubbies. Scrat, v minulosti ťahúň slabších častí, je v tomto ohľade najpekelnejší a pri jeho scénach som regulérne trpel. V hlavnom príbehu, ktorý je opäť vycucaný z prstu, figuruje neskutočné množstvo postáv, pričom žiadna z nich nie je zaujímavá. Vyslovene komerčný produkt a dojenie značky, ktoré po zásluhe vyhorelo. 3-/10 ()

Jakubik

No už by to mohl být poslední díl. Tohle už byla docela kravina. Přeplácaný vším možným. Jasný, dětem se to bude díky pěkné animaci líbit a o to jde. Nicméně tento typ pohádky většinou dokáže zabavit slušně i dospěláka ale tady už je to otrava… ()

HenryIvan

Toľko melanchólie a klišé stupidit spojených s občasnými dávkami gagov už bolo priveľa. To čo začalo ako príjemná rozprávka o mamutovi, tigrovy a leňochodovy sa postupom času zmenila na komerčnú somarinu. No vďaka nostalgii, pár vtipom, Backovi a samozrejme Screetchovi dávam 3 hviezdy. Vážne dúfam, že sa už nepokúsia o ďalšiu časť. 55 %. ()

geek.ondra

Primitivní a neskutečně debilní scénář a k tomu šíleně moc postav. Nicméně animace opět špičková a aspoň ta poslední půlhodinka posloužila jako důstojný zakončení série. S dětma se to dá přežít úplně v poho. 5/10 ()

ViktorS

Toto je podľa mňa zbytočné pokračovanie inak celkom úspešnej série. Animácia je síce na celkom dobrej úrovni, ale ten dej je oproti predchádzajúcim dielom čudný. Sem-tam sa nájdu nejaké vtipné scénky, ale inak mi to príde ako také nasilu naťahovanie niečoho čo už nemá čo ponúknuť. Ale ako sa hovorí, koľko ľudí, toľko chutí. Môj názor je, že tento diel nemusel vzniknúť. ()

Polnoch

ťažko sa mi to hodnotí, nakoľko mám veľmi pozitívny vzťah k tejto sérií. musím však povedať, že dej bol otrasný a strašne silený, len aby sa zarobilo na pokračovaní. ak sa odosobním od deja a zameriam sa na humor, tak klasicky vtipných scénok tam bolo dosť a veľmi to ťahal ako vždy Sid so skvelým slovenským dabingom. Podstatne slabšie ako 4ka ale stále pozerateľné, slabé 3. ()

Luxocculta

Jediný důvod vzniku pátého dílu je touha tvůrců vytěžit peníze. Alespoň tak na mě pětka působila. Nic silnějšího z ní nejde. Divák oproti tomu přijde zbytečně o 95 minut života. Ani jako oddychovka to nestojí za to. ()

MartyRBK

Téhle sérii došel dech.Během celého filmu jsem se zasmál možná jednou a problém se smyslem pro humor rozhodně nemám.Příběh je sice na první pohled zajímavý, ale ve skutečnosti je to úplná blbost. Ukazuje se, že autorům došli nápady a snaží se udržet tuhle sérií při životě za každou cenu. ()

Likan7

Nepřehánějí to tvůrci už s tou rodinnou agitkou? Tentokrát nestačí trhání kontinentů, tentokrát jde o přežití celého světa kvůli meteoritu. A mezitim Manny řeší problémy otce, jehož dcera už není puberťačka, našla si chalana a chce si ho vzít a odstěhovat. Takže si pusťte třeba Dvanáct do tuctu, kde se řeší stejný téma, jen tam není ta apokalypsa a jako bonus dostanete povedený gagy, humor a Stevea Martina. Doba ledová : Mamutí drcnutí je další dojná kráva pro rodiče, protože děti budou zase chtít jít do kina a ase budou chtít novou řadu hraček, protože film vznikl přesně pro tohle. PS - Už ani Scrat tak nebaví, jeho dobrodružství na začátku sice příjemně navnadí, ale zbytek je na pytel, jako zbytek filmu. Nechte už Mannyho a spol. odpočívat, tahle značka je snad už mrtvá. Škoda, přitom začínala tak pěkně, doufám, že něco podobného nečeká moje milovaný Auta, už druhý díl to naznačil. ()

balcazar

Slovami Igora Timka z No Name: Ďakujem, neprosím... Problémom Mamutieho tresku nie je prvoplánový dej, ten v predošlých častiach nebol nijak prešpekulovaný a bol vyslovene priamy a jednoduchý. Problémom je humor, tradične originálnych frkov bolo málo. Veverička už bola poriadne otravná a to jej riadenie sveta a neustále zmeny mi dvíhalo ľavé obočie. Vo svorke sa už taktiež stratili povestné frky, zachraňujú to len Sid a Crash s Eddiem. Vytiahnutie Bucka pôsobí zúfalo. Pričasté striedanie putovania svorky s veveričkiným šialenstvom vo vesmíre pridáva do filmu zbytočnú skečovitosť a rozbíja dej. Keď som vo štvorke chválil nové pirátske postavy, tu boli nevýrazné a trápne. Jedna hviezda za Sida, druhá za Crasha s Eddiem. ()

Psycho.R

Tato série je přímo úměrnou matematickou funkcí, čím větší počet hlavních hrdinů, tím horší film. Při prvním filmu jsem měl radost z čisté, svižné podívané, ale tohle už je křesání ohně z vykřesaného zippáku. ()

Petulka88

Už je prostě toho pitvoření a infantilního humoru moc. U Foxů by to měli stopnout dokud se to líbí aspoň malým dětem. I tak je smutný jak tahle série dopadla... ()

PF 2016

PF 2016