Doba ľadová: Mamutí tresk

• Česko Doba ledová: Mamutí drcnutí (viac)

Ak je možné niektoré obdobie v dejinách našej planéty označiť za zaujímavé časy nabité katastrofickými udalosťami, za časy, ktoré poriadne preverili silu charakteru a schopnosť prežiť, tak je to doba ľadová. Je jedno aká. Či prvá, druhá alebo piata. A práve v piatom pokračovaní jednej z najpopulárnejších animovaných filmových sérií opäť stretávame všetkých starých známych hrdinov a pár úplne nových. Prichádza ľadová udalosť roka a s ňou mamuty Manny, Ellie, niečo ako leňochod menom Sid, tiger Diego alebo vačice Crash a Eddie.
Nezabudli sme na niekoho? Samozrejme – na toho najdôležitejšieho, veveričiaka Scrata. Ten, ako je jeho nedobrým zvykom, v snahe uloviť konečne večne unikajúci žaluď spôsobí nehodu, z ktorej vznikne úplná katastrofa. Začne to tým, že vytrvalého Scrata naháňačka za žaluďom katapultuje do vesmíru. A tam, vďaka svojej povestnej nešikovnosti a nekončiacej smoly náhodne spustí sériu kozmických katastrof. To vedie k zásadnému ohrozeniu našej planéty, na ktorú zrazu mieri asteroid ako hrom a ohrozuje ľadový svet aj s jeho obyvateľmi. A pretože sa naša partia skladá zo samých nefalšovaných a neohrozených hrdinov, nečaká na svoje vyhubenie, ale vydáva sa na záchrannú výpravu do tajomnej Geotopie. Síce im tam občas bude tuhnúť krv v žilách, ale to predovšetkým zimou, inak to bude hlavne sranda. A či sa Scrat konečne stretne so žaluďom? Kto vie... (CinemArt SK)

Virus_3000

Velmi, velmi, velmi nepravděpodobné. Ale o to vtipnější. Jasně, orbital mechanics 101 se podle toho psát/studovat nedá, ale je to zábava. A když tam člověk vidí, jak něco říká Neil Degrasse Tyson, je to o to vtipnější (ne, Pluto mu neodpustím). ()

Vonter

Prvních pár minut nemastno neslano, ale pak už se koření sype měrou vrchovatou a já jsem si páté pokračování doboledových eskapád užil náramně. ()

cmeldova

I přes to, že jde už asi o pátý díl, potěšil i pobavil nás i děti. Líbí se mi propracovanost a promyšlenost celého děje. Originální každým coulem a to já umím ocenit. Nejhorší co může být jsou filmy, které kopírují jiné, jen vymění postavy. Tento díl je originální, promyšlený i vtipný ()

sunny.day

Pro mě celkem zklamání. Chápu, že je těžké aspoň nějak kvalitově dorovnat první díl, který byl naprosto dokonalý, ale takhle série Doby ledové má každý nový díl o chlup horší. Navíc mě trochu vadí , že tvůrci mají potřebu do filmu dávat "řešení rodinných trablí", které se skoro dají srovnat svým námětem s průměrnými americkými romantickými filmy. Samotné zachránění světa před zkázou je lehce přehnaná, ale budiž. Baví mě i celá grafická část filmu. Hlavní postavy taky super jako vždy. Ale veverka a oříšek ve vesmru? Jako vážně? To už je opravdu přehnané a zavání to lacinou trapností. ()

Kumbik

Mně to prostě nedá... Sice každá Doba ledová je na jedno brdo, ale stejně to má pro mě kouzlo, které mi vždy vyčaruje úsměv na tváři. Přemýšlel jsem, jestli dát tři nebo čtyři hvězdičky, ale nakonec jsem se rozhodl pro ty čtyři, jelikož je to snad jediný animovaný film u kterého mi nevadí, že se točí další a další díly. Nečekejte od toho nic nového, a jestli vás baví Doba ledová, tak by vás měl bavit i tenhle díl, ale chápu, že každému se nemusí líbit ten stereotyp či že smečka má daleko více členů... ()

Wolfis

Nerád dávam mojej obľúbenej sérii animáku Ice Age len 3 hviezdy, ale tento posledný diel už nefungoval ako tie predošlé, nehovoriac o tých samotných prvých. Dej už trošku nudil, chýbala tomu proste šťava a nápad, ktorý by to nejak okorenil. Spor mamutov už po čase začal byť otravný, no našťastie bol po boku aspoň ten Sid, ktorý so svojími hláškami nesklamal a opäť pobavil - tejto postave by som dal za celú sériu ocenenie najlepšej postavy, ktorá jediná dokázala udržať nie len deti pri obrazovkách aj pri horších častiach a dieloch. Snaha o nové postavy sa trochu vymkla z rúk tvorcov a chcené skrášlenie príbehu prešlo do zbytočne preplneného deja, do ktorého stačilo len zopár nových, no zato zaujímavých postáv. Scrat, ktorý celý ten čas vytváral zápletku každého dielu, stále v pohode, ale občas mi už trochu tými "náhodnými" činmi prišiel, že tvorci nevedeli, čo z neho ešte vyžmýkať, a tak to aj vyzeralo. Na jednej strane som trochu sklamaný, že to nebolo podľa mojich predstáv, ale ako posledný diel tejto ľadovej série s pekným záverom, ktorý púť týchto spokojných zvierat ukončil, môže byť a som celkom rád, že to aspoň takto milo skončilo bez žiadnych vážnych výčitiek. /mamutích 55%/ ()

Sissussina odpad!

Tak tohle vůbec nebylo hezké. Tedy, "hezké" v tom pravém slova smyslu možná ano, jenže problémem je, že to, že to možná bylo po vizuální stránce celkem pěkné, je jediná věc, kterou na tom lze pochválit. Jenže se nejedná o nic zvláštního, že. Animace je dneska na dost vysoké úrovni a "hezké" jsou prakticky všechny animované filmy. Měla jsem sice jisté pochyby, ale zároveň jsem opravdu doufala v to, že se film vydaří, protože předešlé díly byly poměrně dobré a Doba ledová měla veliký potenciál. Bohužel, pátý díl je naprosto příšerný. Mamutí drcnutí nemá skoro žádný příběh a z tohohle hlediska by se dalo přirovnat k filmovým zločinům jako byli třeba Mimoni (další příšernost mimochodem). Celý film tvořily jenom stupidní hlášky a bylo to přecpané ubohými pokusy o vtip. Navíc se to snažilo jít s dobou a objevily se tam i jakési internetové profily a hashtagy, což se do místa a času, ve kterém se Doba ledová odehrává, vůbec nehodilo. Úplně to pokazilo celou sérii a znechutilo mi to snad každou postavu, která se ve filmu vyskytuje. Možná až na Diega a Shiru, kteří měli hrozně málo screen timu (asi se zhrozili, jaká je to sračka, a odmítli v tom hrát), což bylo ovšem štěstí, protože jsou shodou okolností moji oblíbenci. Oblíbeného jsem mívala i Bucka ze třetího dílu, který se v pětce vrátil. Jenže i přes to, jak byl ve trojce super, ho taky v pětce dokázali naprosto podělat. Už mi lezl na nervy. Dalším, koho už jsem fakt nemohla vystát, byl Scrat, který býval v minulých dílech vtipný, ale teď už byl jen otravný a trapný. Navíc celý film naprosto ignoroval fyzikální zákony a věci se tam děly naprosto bez logického vysvětlení (kameny, které jsou údajně magnetické, se začnou přitahovat až asi pět minut po tom, co leží blízko sebe, Scrat si vezme UFO, vrazí do Marsu a z celé planety náhle vymizí z ní veškerá voda (?)). A protože se to všechno skládalo jenom z přihlouplých hlášek, nebylo ani možné se ztotožnit s některou z postav, takže se mě film ani neměl jak dotknout. Pro Sida bylo například vždycky složité najít si družku. V pětce najednou potká nějakou random lenochodici, kterou nikdy předtím neviděl, ona ho uvidí a najednou mu začne tvrdit, že je lenochod jejích snů a že si ho chce vzít. Wtf? A třeba nějaký vysvětlení? Jasně, láska na první pohled, jenže... tohle bylo prostě pitomý. Jednoduše je to hrozný. Už chápu, proč to v češtině pojmenovali "Mamutí drcnutí" (což je neskutečně debilní, v angličtině je to Colission Course). Asi viděli, jaká je to kravina, a chtěli před tím potenciální diváky varovat. Za to jako asi Čechům čest. ()

timmy321

Tak tohle už se s původní Dobou ledovou opravdu nedá srovnávat. Komerce minimálně u posledních dvou dílů převáží hlavní myšlenku původního filmu. Kde jsou Disneyovky z 90. let jako Toy story a Hledá se Nemo? ()

r3musko

Keď si spomeniem, ako som sedel v kine na 1ke a bol som z nej nadšený, tak som sklamaný akým smerom sa séria uberá. Pre dnešné deti fajn, pre mňa až moc moderné. ()

Ivousx.y

Tento díl je rozhodně nejslabší díl z celé série "Doby ledové". Je docela vidět, že tvůrcům dochází nápady. Nechápu proč do takového animovaného filmu vkládali téma "výročí svatby/setkání" tyto části mi připadají kolikrát i trapné, nezáživné a zbytečné, když znám spoustu lidí co naprosto toto ignorují. Hodně zklamal Scrat, tentokrát mi kolikrát přišlo, že ta veverka je tam na obtíž, protože dost scén bylo zbytečně nudných. Dále nechápu proč tvůrci přidávali postavu Juliana, který mi přišel, že ději hodně přitížil a to nebudu vůbec zmiňovat Geotopii. Celkově už doufám, že další pokračování Doby ledové nebude, jelikož si osobně myslím, že 4 díl byl konečná hranice. ()

princeznaaur

Davam 4 za to,jak me dokaze vevera rozesmat.Tohle snad normalni clovek nevymysli. Jo priznavam pribeh stoji za prd, ale vtip jednotlivych postavicek je super.Clovek ale musi mit nadhled a pospojovat si dvojsmyslnne narazky.Za co vsechno teda muze ta veverka.... ;-) ()

sad12

Jeden z nejhorších Animáků z roku 2016. Hlavních postav je čím dál více a už si je člověk plete, příběh je slátanina. Opravdu hovadina a některé věci jsou ve filmu již otravné. Jediná dobrá věc, je grafika a takové věci, toto zachránilo v mém hodnocení tento film před odpadem. Ale i tak je to na hraně. ()

janececek

Ne, tohle už nemá s původní Ice Age nic společného. Příběh o ničem, miliarda nezajímavých postav, zrecyklované fóry snad po sté, otravné rodinné vztahy a leč pěkný, tak přehnaný vizuál. Neskutečně přitažené za vlasy, že opravdu nemůžu jít s hodnocením výš. Velké zklamání. 35% ()

Mily

Twle to je ale sračka :). Ne, teď vážně... První díl Doby ledové byl také určen pro starší publikum dle mého názoru. Generace v našem Světě se sice vyvíjí, ale to přeci neznamená, že z ničeho nic dají do nového dílu neskutečně špatný příběh, kdy se skupinka musí dostat z bodu ''A'' do bodu ''B''. Poté tam jsou nasazení nějací ufouni twle, normálně se podívejte na první díl a pak na tenhle, názor si na to můžete udělat sami :). Jediná věc, která zachraňuje tuhle sračku jsou animace.... ()

PF 2016

PF 2016