Doba ľadová: Mamutí tresk

• Česko Doba ledová: Mamutí drcnutí (viac)

Ak je možné niektoré obdobie v dejinách našej planéty označiť za zaujímavé časy nabité katastrofickými udalosťami, za časy, ktoré poriadne preverili silu charakteru a schopnosť prežiť, tak je to doba ľadová. Je jedno aká. Či prvá, druhá alebo piata. A práve v piatom pokračovaní jednej z najpopulárnejších animovaných filmových sérií opäť stretávame všetkých starých známych hrdinov a pár úplne nových. Prichádza ľadová udalosť roka a s ňou mamuty Manny, Ellie, niečo ako leňochod menom Sid, tiger Diego alebo vačice Crash a Eddie.
Nezabudli sme na niekoho? Samozrejme – na toho najdôležitejšieho, veveričiaka Scrata. Ten, ako je jeho nedobrým zvykom, v snahe uloviť konečne večne unikajúci žaluď spôsobí nehodu, z ktorej vznikne úplná katastrofa. Začne to tým, že vytrvalého Scrata naháňačka za žaluďom katapultuje do vesmíru. A tam, vďaka svojej povestnej nešikovnosti a nekončiacej smoly náhodne spustí sériu kozmických katastrof. To vedie k zásadnému ohrozeniu našej planéty, na ktorú zrazu mieri asteroid ako hrom a ohrozuje ľadový svet aj s jeho obyvateľmi. A pretože sa naša partia skladá zo samých nefalšovaných a neohrozených hrdinov, nečaká na svoje vyhubenie, ale vydáva sa na záchrannú výpravu do tajomnej Geotopie. Síce im tam občas bude tuhnúť krv v žilách, ale to predovšetkým zimou, inak to bude hlavne sranda. A či sa Scrat konečne stretne so žaluďom? Kto vie... (Cinemart SK)

PanPyzamo

Doba ledová: Mamutí drcnutí... achjo. Na pátý díl už jsem šel do kina celkem s pochyby. Čtyřka ačkoliv byl dobrý film, tak mi prostě přišlo, že autoři už tak trošku vaří z vody a už moc neví, co se sérií a dál a bohužel tímto filmem se to podepsalo a to totálně. Nerad to říkám nebo spíše v tomto případě píšu. Film, který měl v prvním díle tak skvělou zápletku a ve třetím ta epickou akci nám zde toho moc nenabídne. Příběh za mě dost o ničem. Nic moc zápletka. Upřímně už ani moc nevím, o čem tento film byl. Absolutně zapomenutelný. Promiňte mi ten hate. Kdyžtak se omlouvám fanouškům série, ale prostě za mě se nejedná o nic víc než jen průměrný film, který bych nedoporučil ani fanouškům série. Na konec tedy přes všechen ten hate chválím animaci, která je nádherná a u plno scén jsem si prostě řekl WOW. Bohužel nádherná podívaná je zde tak téměř vše dle mého názoru, co zde můžete vidět. 5,5/10 ()

HNTR

Parta se rozrůstá, humor je fajn. Ale opakující se zápletka už je po pátý docela nesnesitelná a okoukaná. Animace se s každým dílem zlepšovala a bylo fajn vidět ten pokrok od prvního dílu. Určitě si tuhle ''pentalogii'' zase někdy pustim, už jen z toho důvodu, že je to moje dětství. ()

Mangano

Kupodivu se mi pátý díl líbil více než ten předchozí, ale na první dva rozhodně nemá. Už je tam prostě až moc postav, scénář už dávno postrádá jakéhokoli smyslu, děj se nemá čeho chytit, je to vyčerpané a není to vtipné. Zábavné (ve smyslu ne nudné) ještě možná trochu ano. Na eskapády hrdinů, které znáte od dětství už dobrých dvacet let, se prostě dívá dobře, je to klasika, co pořád ještě nenudí, ale těžko říct, jak dlouho to ještě takhle vydrží. Pro tuhle sérii již nastal čas loučení, cítíme to všichni, tak snad ji teď Disney nechá odejít, dokud ji zbývá alespoň nějaká čest, aby nám pak neskončila v naprostém blátě jako Shrek v rukou Paramountu. ()

bigmatko

Sklamanie. Doba ľadová už príbehom nemá čo ponúknuť. naštastie ju ťahajú silné charakterové postavy a ich vtipné repliky. inak je samotný príbeh veľmi slabý a je vidieť že je spravený vyslovene na silu. Nová doba ľadová je dúfam posledná. jej čas skončil a maximálne by možno zvládla nejaké seriálové spracovanie. Príbeh scarta je dotiahnutý do extrémov ale jeho nemý humor to zvláda, pretože táto vevrica je zábavná aj keby náhaňala svoj orech iba po tráve. Nemôžem povedať že nová doba ľadová bola zbytočná ale keby ju nenatočili tak by sa nič nestalo. ()

HororSamael

Bohužel asi nejslabší díl. osobně si myslím, že ve velkém to zachraňovala všemi oblíbená veverka. Zbytečně moc se točilo kolem osobního života mamutích děcek. Buck byl opět fantastický, jeho pěvecké umění se dá obdivovat:-) ()

Mates Hradecky

Další pokračování, které vzniklo především pro navýšení kont tvůrců. Jedná se o louhování stále stejného sáčku čaje. Vzniká známý nápoj, ale chuť a vůně se již vytrácí. Ve filmu jsou oblíbené postavy, občas i vtipné scény (působení přitažlivosti na veverku...), ale scénář je velmi slabý, zvířata putují na horu a pak utíkají z hory a to je vše. V polovině film ztratil tempo tak, že jsem se neubránil lehké dřímotě - ale vůbec nic mě neuteklo! ()

Dataminer

Autoři to už moc přehánějí. Od krásného příběhu, který jsem dostali v prvním filmu přecházejí k čím dál větším absurditám a jednoúčelovým šílenostem. Rovněž postav začíná být už moc a přehánějí to i s "dějovou" linkou Mannyho rodiny, kdy měli malou, malá vyrostla a už se chystá mít vlastní rodinu. Bude-li další díl, tak se asi nevyhneme tomu, že Broskvička bude mít také malé a bude mít podobné výstupy jako její matka. V této sérii pozoruji stejný jev, jako v radě další děl ať už filmových, nebo seriálových (např. Big Bang Theory) - scénáristé přidávají k původnímu pánskému obsazení, které zažívalo dobrodružství všeho druhu, další a další dámy-samičky, vše se nám páruje a vzniká z toho telenovela, kde se to točí jen o tom kde kdo s kým, děcka, vztahy..atd. Takže čekejte, že v dalším díle budou mít partnerky naši vačičáci. Ještě že Scrat dostal v trojce rozum, poslal babu k šípku a byl zase svůj ;) ()

Atewi

Tři hvězdičky za zjevně nekončící snahu tvůrců tuto sérii udržet. Nicméně další díl by už opravdu natáčet neměli. ()

Chlo0opek

No tak humor stále ještě jakž takž funguje (i když už jsou to teda spíš jen záchvěvy dřívější slávy), ale jinak je to celkově už takové vaření z vody. Ani po grafické stránce to není příliš sympatické. Doufám, že toto byl již poslední díl, zde už originalita vyprchala úplně. Ten průměr dávám spíš z nostalgie k zašlé kvalitě této série... ()

PF 2016

PF 2016