Hovorí sa: "Nedráždi hada bosou nohou". John Wick (Keanu Reeves) je zabijak na odpočinku, presne ten typ chlapíka, ktorému je lepšie sa vyhnúť. Vlámať sa mu do domu, ukradnúť auto a zabiť milovaného psa, to sa proste nemalo stať. Priemerní zlodejíčkovia to nevedeli, ich bossovia v podsvetí ale áno. A musia konať. Takže zatiaľ čo sa John Wick vydáva na svoju drsnú vendetu, stáva sa zároveň terčom svojich bývalých kolegov - nájomných zabijakov. (TV Markíza)

BMW12

Po mdlém rozjezdu to začne nabírat na obrátkách a je z toho velice povedený akčňák. Keanu Reeves je prostě sympaťák a je zábava sledovat, jak kosí všechny své nepřátele. Také mě zaujal ten hotel ve filmu, kde se všichni zabijáci mohou ubytovat, ale nesmějí si tam vyřizovat své účty. Zajímavý nápad. ()

MontyBrogan

Za takto dobre natočenú akciu by som filmu a jeho zápletke odpustil, aj keby sa jednalo o plyšového psa a fiktívnu manželku. Možno by to bolo z psychologického hľadiska ešte zaujímavejšie. ()

TheEvilTwin

Totální euforie a akční topka, která vytvořila vlastní "Wick" žánr. Realistické efekty, souboje, střelby až do té míry, že uvěřitelnější akci v jiných filmech neuvidíme. Absolutní masakr a reforma akčního žánru a před návštěvou kina na 4. díl (2023) je tohle povinnost zopáknout. ()

honajz

Takový psychedelický úlet (jak barvami, tak hudbou) na oldschoolové téma, s jistými klišé prvky, kopírováním 96 hodin Liama Neesona a jednou slušnou scénou s prostřílením padoucha skrz střechu auta, když přes ni přepadává. Taky mne štvalo, že se takový profík nechá nachytat hned v úvodu ve vlastním bytě. WTF? Jinak vlastně film nenabízí nic moc navíc. Hrát v tom Van Damme, neřeknu ani popel, ale tohle si hraje na víc, jenže to nic navíc nenabízí. Při scéně po útěku z lázní mě napadlo, že by bylo fajn, kdyby se teď zjistilo, že Rusáci jsou vlastně upíři - hned by to získalo nějaké grády. Takhle to ale probíhalo a skončilo jako tuctovka. ()

Roman.Ticka

Už když jedinečný nenapodobitelný Apač vstoupí na scénu, mimochodem seklo mu to děsně, hned se zatetelím blahem v očekávání alespoň řádné dávky vizuálna. Když se zanedlouho rozjela parádní akcička, co na tom, že ve stylu neprůstřelného Arnolda nebo šíleného Bessona, moje radost se taktéž začala násobit. No a jelikož akce o rozsahu posekaného fotbalového hriště skončila až v samém závěru, není proč hledat mouchy, které v napětí co se dalo místy krájet, snad ani strachem nevylezly. ()

anais

Je to vše zcela jinak, než se píše, a tedy než jsem se dočetl. John Wick není spásou akčního filmu. A pokud to tak někdo vnímá, tak je to pouze díky mnohaletému vakuu... John Wick je hyperstylizovaná, přímočará pohádka, která přináší každou sekvenci doslova na zlatém podnosu. Krásně se na to dívá, a člověk pod tím vším tuší docela vtipný, eklektický scénář. Ale ty vizuální orgie, které dělají z druhořydých scén nostalgické ohlédnutí za velkolepou stylizací 80.let, nefungují na emoční rovině. Je to pecka, ale nebýt pejska který celému záměru dodává trochu parodický nádech, byla by to jen přehlídka fascinujících záběrů nočního velkoměsta. ()

hrona

John Wick, je velice jednoduchý film, který zdánlivě připomíná akční filmy z kraje devadesátých let. Zatím co hrdinové tehdejší doby, používali spíše pěsti, kopy a v krajních případech, většinou finálních, zbraně, Wick sice kontaktní boj má, ale místo konečných ran pěstí, používá pistoli z centimetrových vzdáleností. Vsadím se, že tento výtvor se dostane na špici světové kinematografie v počtu prostřelených hlav zabijáků z východu. Děj je prostý - zabili jste mi štěňátko, tak tady máte kulku do ciferníčku bez rozdílu dobrého, či zlého bad guy, prostě všichni. Přiznám se, že se divím, jak je možné, že takový rize béčkový příběh má takovou úspěšnost. Jelikož kdejaký videofilm jej hravě strčí do kapsy, jak provedením, tak chytřejším scénářem, neb tento je nebývale tupý. Za mě veliké zklamání. ()

eraserhead666

Nezabili mu ženu ani nezprznili dceru. Pouze mu šlohli auto a zabili štěně. Tupý raně devadesátkový akčňák o nasraném chlápkovi jdoucím přes mrtvoly v moderním hávu. Moderní třeba tím, že hlavní hrdina není tak úplně klaďas, na konci totiž ukradne psa. Škoda, že to v závěru už trochu čpí kýčem a nudou. Chybí tomu cosi z těch osmdesátek a devadesátek, to něco zdánlivě nejasného a neviditelného, co nás dokázalo vmáčknout do sedaček a křesel a nechat vnitřně jásat. Nemá to moc švih a některé souboje mi přišli hodně strojené, spíše, jako by to byla teprve choreografická zkouška na ostrý záběr. ()

rikitiki

Střílečky, bouračky a rvačky. Jo, a taky trochu mučení. Výstižně pojednaný akční žánr. Ale přece jenom: nebyla to trochu přehnaná reakce kvůli jednomu psovi? ()

Othello

Že má John Wick naprosto primitivní zápletku považuji za jeho klad, protože podobné příběhy vznikají vždy na základě takto základních spouštěčů. Mě například světová rovnováha, pojem aplikování obecné spravedlnosti či morální dilemata nad proměnou jedinců jsou dost šumák, ale zašlápnout mi někdo morče, poženu se za nim na kraj světa. V určitých momentech z akčního hlediska takřka geniální (masakr v nočním klubu), v ostatních případech minimálně nadprůměrně akční či příjemně bizarní (uzavřený svět zabijáků se svými pravidly působí jak táborová hra). Můžou za to zejména kaskadérské zkušenosti režisérů a dříč Keanu Reeves, díky kterému akci tentokrát nedělá střih, ale skutečně postavy. A debutující gun-fu (ačkoli si myslim, že v Equilibriu debutovalo už pár let dříve) by se mohlo uchytit jako pravidelný účastník mých filmových zážitků. ()

Ivoshek

Žádný matlání s ničím. Johnovi zabili psa a to neměli dělat. Už roky jsem neviděl akční film s takhle pekelným tempem, atmosférou a tu a tam i humorem. Keanu je maximální. ()

Hurley

Další pěknej důkaz toho, že jde natočit odlehčenou a zároveň poctivou akční střílečku i bez ždímání nostalgie nebo zabřednutí do sebeparodický fanfiction. ()

Xeelee

Drsná přímočará akce bez patosu a s jasným tahem na branku. Krásná čistá žánrovka o pomstě zasazená do uvěřitelnýho světa zabijáků a mafiánů, která hodně čerpá z hongkongský akční školy a od Japonců. Režiséři maj bojový studio, kde se herci připravujou na akční scény. Zajímavej příspěvek k filmu tu zanechal Flipnic. Já martial arts filmy moc nemusím a tohle mi pocitově sedlo mnohem líp než většina asijský produkce. ()

SOLOM.

Keanu Reeves známý coby Baba Yaga mezi nájemnými zabijáky a vlastně celým podsvětím, už sice odešel do „důchodu“, ale po zabití svého psa a šlohnutí své nablýskané káry se pěkně nasere, obleče svůj mundúr, polaská zbraně a vydá se do akce. Každý kdo se mu postaví do cesty, ten zhebne a je úplně jedno jak – klidně kuchne tři borce i obyčejnou tužkou…Mám celkem rád tyhle ty přímočaré akce – kdy se mrtvoly kupí každou další scénou. Styl ala Steven Seagal (prostě přijít, všechny sejmout a zas v klidu odejít) mám rád. Člověk se u nich alespoň neudí a teče krev… ()

ARI50

Neměli mu šahat na psa protože to ho vytočilo a tak jsem dostal výborný film kde sem se vůbec nemohl nudit, výborný příběh ne jenom o pomstě. ()

JASON_X

Kombinace přímočarého lobotomického akčňáku a noirové gangsterky z jakéhosi comicsového polosvěta, připomínajícího Batmanův Gotham. Divák je od prvního záběru nemilosrdně ostřelován težkotonážními projektily toho nejbrutálnějšího hollywoodského klišé: fotografie manželky - umírající manželka - plačtivé vzpomínky na mrtvou manželku - dopis od mrtvé manželky - pejsek od mrtvé manželky - zlí Rusové - mrtvý pejsek od mrtvé manželky... Ale než se z toho všeho stačíte pozvracet asi vám dojde, že takhle nechutný scénář je úmysl - ano, máme tu další "poctu osmdesátkám", přímočarý akční mozkovýplach jedoucí podle stokrát ojeté šablony, která na jisté jedince stále spolehlivě funguje... na mě tedy každopádně. Bohužel v tomhle případě nijak zvlášť nadšený nejsem - chvílemi jsem se bavil, ale chvílemi i otravoval a nudil. Je to místy dost slabé, místy až trapné, něco tomu zatraceně schází... asi duše, jakou mají třeba Slyovy nebo Rodriguezovy akční kousky, tohle je jen duchoprázdné řemeslo s plochými postavami. Jo a ta zlá holka, o které jsem si celou dobu myslel, že je to Mila Kunis, vůbec nebyla Mila Kunis, překvápko. ()

kajda.l

Méně prostřelených hlav a více zajímavých nápadů (hotel pro nájemné vrahy, odklízeči) a mohla to být kulervoucí akční podívaná. Takhle je to bohužel jen solidní podívaná s místy slušnou atmosférou, fungující hudbou, příšernými záporáky a zoufale nevyužitým Defoem. A štěnátkem... Videoherní stylizace je celkem fajn. Třiapůl. ()

luka4615

Je jasné, že u takovýchto filmů jde o příběh až v poslední řadě. Takže pokud v první řadě zohledňujete hodnocení podle kostry příběhu, John Wick Vás pravděpodobně neohromí. U těchto filmů jde v první řadě o nápadité zabíjení ve větším množství. Tato drsná variace na film "Taken" obsahuje spoustu kreativních přestřelek, kde kulky létají vzduchem a krev crčí z těl po litrech. John Wick je filmem, u něhož můžete vypnout mozek a vychutnávat si tu brutální čistku, kterou mezi ruskými gangstery hrdina s kamennou tváří Keanu Reevese provádí. Výborná práce! „Everything's got a price.“ ()

MáŠa

Pro mě přeceněné minimálně chválou ze strany chlapců z MovieZone. Ani z daleka to není tak cool, jak jsem si myslel. Když kosil padouchy naštvaný taťulda z 96 hodin, bylo to zábavnější. Nebojím se výroku, že scénář pro 96 hodin byl vykamanější. Tam nebylo potřeba si vymýšlet hotel pro zabijáky a jatka jen kvůli zabití psa, na kterého si člověk ani nestihl zvyknout. ()

Beastmaster4

Trošku přehnaná akční mlátička, kde je prostřeleno více hlav nepřátel na první (max. druhý) zásah, než by dokázali snajpři za 2. světové války dohromady :-D Je fakt, že kdyby mi někdo šáhnul na psa, bůh ví, čeho bych byl schopnej já. Trošku paradox, že tu vlastně nešlo ani tak o pomstu nevinného štěněcího života, jako spíš o pomstu za zničení posledního pouta s mrtvou manželkou. Trochu pakárna co se týká reality, ale jinak slušná nálož, která má spád a nechybí ani takové to drsňácké "polibte mi, dostanu vás všechny!" :-D ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Pátý John Wick je v přípravě

Pátý John Wick je v přípravě

26.05.2023

Šéf studia Lionsgate Joe Drake potvrdil, že první debaty ohledně pátého Johna Wicka již proběhly a snímek tak v budoucnu nejspíš opravdu vznikne. Víceméně tak ujistil především akcionáře, kteří by… (viac)

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář