V roce 2009 přinesl Wirkola na stříbrná plátna kin hororovou komedii Mrtvý sníh, ve které nechal ožít nacistické zombie na zamrzlých pláních severního Norska. Jejich mise však neskončila a ve snímku Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý se chystají na totální genocidu, aby tak dostáli svému poslání – nastolit vládu jednoho vůdce. Pokud si myslíte si, že váš nejhorší den je ten, kdy zabijí vaši přítelkyni sekyrou, vám uříznou motorovou pilou ruku a s hrůzou v očích sledujete, jak armáda nacistických zombie požírá vaše kamarády, tak to se šeredně mýlíte. To je teprve začátek. (Film Europe)

alchac

Norský nekrofil oprášil své sněhem zaváté, promrzlé nácky, ovšem tentokrát popustil svým úchylkám uzdu do té míry, že bych se vůbec nedivil, kdyby mu v rodném Norsku preventivně rezervovali celu hned vedle Breivika. Nicméně opět se mu povedlo spáchat příjemně čer(ve)nohumornou hovadinu, a jelikož po Grimmovském melouchu měl zjevně o dost tučnější prasátko, mohl se dosyta vyřádit i coby náruživý pařan Wolfensteinu a Hvězdněválkový nerd. Co mě ovšem nejvíce šokovalo je fakt, že pan Wirkola miluje Titanic... Anebo nesnáší? Každopádně finále výrazně rozhoupalo i můj trávicí trakt, který jinak pokládám za v daném směru celkem odolný. ()

Prometheus69

Cože? To je jeho ruka? Vždyť je celá schnilá a kdo ví kolik let je mrtvá? Ale to u Odina zachráníme mi jsme přece Nořané to rozchodí! Aneb Levá ruka ďábla, ve službách dobra.. no jak se to vezme? :D Tedy až na ten naprosto nemístný nekrofilní a zbytečný konec! Solidní pokračování které bych spíš označil za komedii, než předešlí díl. Překlad dobrý, ale CZD zatím není! Takže logika českého plagátu nechápu. Když zatím nejsou ani české titulky, jen slovenské. DUDES :DDDD Proč film vidět? No ježiš! Tam toho je... Tak třeba" 2)Srdeční tankování! 3) Když se kácejí občané, lítají mimča.. 4) 1:0 pro domácí ... NÉ! TEN KONEC FAKT BLEEEEECACH NÉÉÉÉÉ! psal jsem tu půl 2 hodiny podle mě docela trefný komentář. díky zkur.... GOOOGLE to mám všechno V PÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ!!! Skur... Nácek musíš se prát, protože skur... nácek chce tě sežrat.. SRA.. NA TO SRA... nasra nasra... BXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX Pro ty měné chápající: Nápovědu jak naložit ze svímy hvězdičkami máte přímo před očima! Stačí se pořádně zahledět na ten POSTER. :D ()

Khumbac

To co jsem čekal jsem také dostal :-) Parádní zombie splatteřinu v parádním norském prostředí. Norští poldové skvělí. Bavil jsem se (Chirurg nácek operuje na bojišti - vycpe senem díru v břiše a obváže jí kurtnou, místo useknuté nohy zapíchne zvon na pumpování odpadu). Hlavní hrdina v zeleném obhodí střevama jakési dráty vysokého napětí a zabije tím dva zombíky. A když se proti sobě rozeběhne armáda němců a rusáků tak jsem zažil snad lepší pocit než ve Statečném srdci. Prostě sranda se spoustou krve a fajný relax před koupákem v těchto horkých dnech. ()

tatanapope

Film je plný kvalitního černého humoru i kapky ironie . Po hororové stránce : stříkala krev , lítali střeva , tak že krvavé to bylo , strašidelné nebo snad děsivé ani moc ne , ale vtipy byli skvostné . Tenhle film rozhodně patří k těm , které si zapamatuju a možná i pustím znovu a to přesto , že zombíky za normálních okolností absolutně nemusím a na scénu z masáži srdce jen tak nezapomenu , to jsem se zasmála hodně od srdce. Můžu jen doporučit . Jediné , co se dá filmu trochu vytknout je , že měl slabší místa , kdy se člověk chvílemi začal i trochu nudit . ()

ivan_drago

mi se zombie nacisté nikdy neomrzí a i když film sází hlavně na kvantitu, jisté je, že z něj nevyprchala ani trocha hravosti a nadšení pro zvolenou látku... blaznivý survivol horror v druhém díle nahrazuje otevřená válka zombií - Rusko versus Německo - odehrávající se v kulisách středně velkého městčka... a nebuďte na pochybách, že po skončení filmu nezbude moc obyvatel na placení daní... Někdy zbytečné rozvláčné, americký tým super zombie killerů taky nic moc, ale vcelku zábavný a s radostí natočený kousek... ()

kinghome

První díl ze srdce nesnáším, dal jsem mu dokonce odpad, proto jsem na dvojku nechtěl nikdy kouknout, ale hodnocení a doporučení ostatních mě přinutilo se na dead snow 2 kouknou a udělal jsem dobře. Jde o úžasnou komedii, plnou krve, ale i luxusních charakterů, hrozně mě to celé bavilo. Dementní policajti, mentál, kterého pořád oživují, Zombie tým, Martin s náckovskou rukou, prostě naprosto úžasně vymyšlené, od začátku do konce, příběh je taky skvělej, jsem rád, že jsem tomu dal šanci, protože jde úplně o něco jinýho než u jedničky, i když to je na první pohled to stejný. Doufám, že někdy v budoucnu vymyslí i trojku, i když nevím, jak by překonali takovou bitvu, která byla ve dvojce. Velká spokojenost. 80% .... Konečně 666 koment... teď už se mi nechce nic psát, tohle číslo by tu mělo zůstat navždy. ()

Mrkvič

No tak vzestupná tendence by tu byla. Lehce zábavné to je a nápady to má opět slušné. Jen mi to ale za celý film začlo být tak nějak jedno. Filmu by slušela nějaká tarantinovská scéna, kdy by si hlavní hrdinové pokecali jentak o "hovně" a pak by se vlítlo na další akci. Takhle se pořád řeší zombíci, potom něco předvedou a jde se dál. Takže nápady a vtip celkem ano, ale zbytek scénáře je nuda. ()

Johnny.ARN

Jednotka ešte chcela byť horor s dosť nechutnými prvkami. Ale tak to bolo točené, ako horor. Dvojka už ale mala vlastnú cestu. Šialená podívaná na bandu zombíkov, Tigra, pár ľudí na ktorých nikomu nezáležalo. Viac penazi, lepšie uniformi, lepšie lokácie, viac zombíkov, rovnako potrhlý dej. Ale funguje to. Od začiatku do konca je to jedna jazda, ktorá baví, núti miestami odvrátiť zrak a nemá žiadny nezmyselný medzižánrový presah. Škoda toho až veľmi uleteného záveru a scén z interiera tanku. 4 z 5 ()

Lachtaan

Porušil jsem jedno ze svých zajetých pravidel a kouknul jsem až na druhý díl bez znalosti prvního, pokud za to ale nebudu vinit videotéku Edisonline, kde je dostupné pouze ono pokračování, ničemu to tentokrát vůbec nevadí. Nejpodstatnější momenty, které by měl divák znát pro uchopení látky, jsou retrospektivně uvedeny v prologu filmu a poté už začíná ta správná parodická řežba, pro kterou Wirkolu tolik zbožňuju. Tam, kde se mi líbila jeho otevřenost loni ve Violent Night, se před lety absolutně utrhl ze řetězu a koho tahle bláznivina totálně neznechutí, toho zaručeně na hodinu a půl solidně pobaví. [viděno v Edisonline 18.7.2023] ()

geklon

Hůůůůů, slušná jízda. Jasně ve světě zombí akční frašky, je Wirkola takovej Patrik Keane. Ví co je důležité ctít a dodržovat, jenže tomu dokáže dát i kus sebe a zaujmout novým svěžím přístupem a tvrdou prací. Spousta, skvělých nápadů a božích zombie scén. Já jsem přesycen a docela dobře jsem se bavil. Povinnost ro všechny zombiefuns ()

ywo666

Jednotku som nevidel, ale toto je paráda. V popise je horor, komédie, akční. No musím uznať, že každý žáner to zastupuje statočne. A niektoré nápady sú fakt mega, Už keď som z rádia počul, "you touch my tralala", vedel som že bude dobre. Záverečná bitka, je extrémne zábavná, A páčilo sa mi, že to nasilu nechrlí vtipy ako na bežiacom páse, ale drží si to gore-horor-akčnú líniu a iba občas to vyvalí parádny vtip. A keď Martin zahlási, fuck yeah, tak som sa skoro neudržal na stoličke. A ten koniec. TEN KONIEC!!! aj s tou hudbou. Wirkola je fakt nechutný génius a jeho tvorbu budem pozorne sledovať. 80% plus strašne chcem ísť do Nórska na výlet. ()

Bobik9

Mnohem slabší než velmi originální a vtipná jednička. Pomalý a nepříliš záživný začátek vystřídá svižný a vtipy překypující prostředek, kde jsem se několikrát od srdce zasmál skutečně drsným vtipům (vozíčkářka, kočárky, norští policisté...), ale potom přijde třetí část filmu, která má být velkým finále a to je hřebíček do rakve. Najednou jakoby tvůrci nevěděli moc, jak to ještě protáhnout. Potom ještě dva, tři vtípky a je konec. Hodně jsem se na toto pokračování těšil a hodně jsem se zklamal. ()

TKKMR

Krvavé, zábavné a po všetkých stránkach našľapané. Død Snø 2 má ako komédia potenciál osloviť širšie publikum než len to zaryto hororové a myslím, že sa tak aj stalo. ()

JohnSmith

Tak Wirkola dvojku pořádně rozjel. Náckové se množí a rozdají si to se soudruhy z matičky Rusy. Dost drsný a vtipný. Moc pěkně jsem se bavil. Zvlášť Martinem oživlý zombie turista byl super. Ovšek finální sex se zombicí v autě už byl na mě trochu moc. ()

Yoda sama

Slušné pokračovanie, hlavne pretože to je taká strašná prča. Kadencia krvavých scén na úrovni, divákovi sa dostane aj slušná dávka bizarnosti a s ničím nieje problém, vlastne záleží len na tom, ako divák príjme to, čo sa deje (sex na konci filmu čoby čerešnička na torte). ()

zdenny

Po tragické „jedničce“ jsem si vůbec neuměl představit, že by mohlo vzniknout takové super pokračování. Komediální scény jsou protkány gore scénami anebo gore scény jsou protkány scénami komediálními. Jedná se o odlehčený typ zombie horroru, který mi navýsost sedl. Je zde dost cítit i jakýsi nadhled a sarkasmus. Opravdu musím tvůrce pochválit, protože ne vždy „dvojka“ dokáže předčít první film. Díky tragické „jedničce“ by to ale problém nebyl, i kdyby film šlapal jen na šedesát procent. ()

Brain-D

Naprosto přímočará nekontrolovatelná brutální nikohonešetříci zombie zábava, která mě doslova posadila na zadek !!! Zatím nejlepší filmy Tommyho Wirkoly a ztvárnění ruského kapitána v duchu Bane z "Temného rytíře povstal" i obdobné choreografie bitky mě dostala. ()

R1CH1E

Strašně brutální, krvavý, násilný a seversky černého humoru plný bizár, který se od začátku nebere vážně a o to víc může šlapat na pilu v brutalitě. ()

Lukyn007

Bezvadná ptákovina. Nejen že to má hlavu a patu, ale je to i sakra vtipný. Wirkola navíc potvrzuje, že je hodně dobrým režisérem. Těch nápadů tam byla spousta. V rámci žánru naprostá bomba. 80% ()