Nová generácia hviezd sa pripojí k najlepším svetovým akčným hviezdam a spoločne prežijú adrenalínové dobrodružstvo vo filme Expend4bles. K Jasonovi Stathamovi, Dolphovi Lundgrenovi, Randymu Coutureovi a Sylvesterovi Stallonemu, ktorí sa znovu stretávajú v úlohe tímu elitných žoldnierov, sa prvýkrát pripájajú Curtis "50 Cent" Jackson, Megan Fox, Tony Jaa, Iko Uwais, Jacob Scipi . Vyzbrojení všetkými zbraňami, ktoré sa im dostanú do rúk, a schopnosťami ich použiť, sú Expendables poslednou obrannou líniou sveta a tímom, ktorý je povolaný, keď sú všetky ostatné možnosti mimo hry. Noví členovia tímu s novými štýlmi a taktikami dajú "čerstvej krvi" úplne nový význam. (Forum Film SK)

Frantisek.Fu

Když jsem onehdy viděl první Expendables, byl jsem ohromen. Když jsem pak viděl dvojku, tak jsem se zamiloval. A i když trojka o něco klesla, hlavně skrze zaměření na mladší generaci, tak se pořád jednalo o kvalitní přepálený akčňák. A teď je tady téměř deset let slibovaný čtvrtý díl. A já jsem v rozpacích. Když jsem zjistil, že se otec celé značky Stalloney nepodílel na scénáři a ani jako producent, a že ve filmu bude mít minimální roly (pracovní název filmu byl: Christmas), a že se natáčí v Bulharsku tak jsem začal být nervozní. Skutečné obavy přišli s prvním trailerem. Ovšem finální produkt dopadl mnohem hůř než jsem si kdy mohl myslet. Nejen, že zde už téměř není původní parta (jet Li, Terry Crews, Arnold Schwarzenegger), oni ale ani nejsou nahrazeni aspoň levnější verzí jich samých. Samotný scénář ani akce není ani na úrovni béčka, ale spíš céčka a v některých místech až déčka. Stejně je na tom CGI, které úplně bije do očí. A celkově celý film působí jakoby si studio řeklo, že vyslyší fanoušky, ale zároveň do toho nechce nalít moc peněz. Neshoduju se s názorem, že tato značka už nemá co nabídnout, ale pokud chtějí tvůrci svět Postradatelných do budoucna opravdu rozšiřovat, tak ne tímto způsobem, protože se jedná o velký přešlap. 4/10 ()

AdamesWWE

[5/10] Čaro prvých dvoch filmov sa začalo vytrácať už v tretej časti, kedy Sly zohnal najviac známych tvárí, ktorým konkurovali mladší postradateľní a už tam to pokulhávalo. Máme tu štvorku, nové obsadenie je úplne nezaujímavé. Klasici Lundgren / Couture odohrajú čo treba, Stallone v pár minutách poteší a to že Statham je hlavná postava bolo viditeľné už z trailerov. Ale tá jeho pozícia lídra tímu mi neprišla moc uveriteľná. Obsadenie Uwaisa a Jaa, super borci do akcie, ktorým nebolo dopriate sa ukázať ani v akcií a ani si vybudovať rešpekt k svojim postavám ktoré hrajú. Pozitívnejšia je trošku akcia filmu, aj ked táto séria nikdy nebola efektami popredu, tuto to posobí dosť lacne béčkovo. Ale aspon máme trochu krvi, no nápaditosť akciám chýba, skôr také stereotypné prestrelky. Aj ked film ubehol pomerne fajn, nebola to nuda a pozeralo sa nato dobre, hodnotím to spomedzi série ako najslabší film po všetkých stránkach. ()

Fary

Akční hovadina, co nepřekvapí, ale dá se na ni koukat. Kdo od toho čekal něco hlubšího, tak šel na špatný film... ()

SpaceOdyseus

Jedničku a dvojku miluju, viděl jsem je oba několikrát. Ale nevybavuji si, že by byly tak neskutečně dementní, že by měly to tak nudné a líné akční scény, nebo že by byly tak hnusně digitální. Jasně, jsou to všechno béčka, ale tohle už hraničí s kategorií D. Btw. vyděl jsem teď dva filmy ve dvou dnech a oba v sobě mají song P.I.M.P od 50centa? To je ale náhodička, 20 let jsem ten song neslyšel a teď je ve dvou naprosto odlišných filmech (tohle a Anatomy of a fall). ()

Paldiny

Trojka to skúšala aj mimo cieľovú skupinu, štvorka už podobné úmysly nemá a ambícia zapáčiť sa mladým končí tam, kde influencer po bombe od Stathama. Tento projekt bol vypustený do sveta pre tých pár fanúšikov, ktorých osud starej gardy ešte zaujíma. A veruže ich už moc asi nie je, v kine sme boli traja, pričom dva lístky som kúpil ja. Pred pustením sa do misie 2023 si je dobré uvedomiť, že Expend4bles sú viac spin-off než regulárne pokračovanie a keby sa film volal Christmas Time, nik by sa nedivil. I keď ani to nie je celá pravda. Tá kotví v scenári Spencera Cohena, aký pod záštitou Millennium Films pôvodne cielil pre Stathamovu sólovku s názvom High Value Target. Napokon sa veci prehodnotili a Kurt Wimmer a Tad Daggerhart dostali za úlohu už napísaný materiál uchopiť pre tímovku. A to mi príde ako odpoveď na otázky, aké si budete počas sledovania pravdepodobne klásť. A keďže sa na scenári prvýkrát nepodieľal Sly, na hudbe Tyler, netreba očakávať ani pokračovanie v koncepte, aký pôvodná trilógia nastolila. Preto ak ste niekto frľali na trojku, teraz ju budete brať za neoddeliteľnú súčasť niečoho, čo dbalo na obsadenie a dalo spomenúť na 80te a 90te roky. Štvorka spomína tak maximálne na ústrednú trilógiu. Druhá vec, tá odmlka od minula je dlhá až moc, z čoho plynie smutná správa, že sa z posledného náboru nezapojil nikto. A že snaha o zopakovanie rolí očividne bola, lenže z logických príčin sa projektu proste neverilo a tak sa nemôžeme diviť toľkým zdvorilostným ospravedlnenkám. Možno s výnimkou Crewsa, tu sa traduje, že od producenta Avi Lernera nedostal pozvánku práve preto, že odmietol stiahnuť trestné oznámenie na umeleckého agenta Adama Venita zo spoločnosti William Morris Endeavor pre údajné obťažovanie. Rovnako by ste na plagáte zbytočne hľadali mená ako Seagal, Johnson, Chan. Možno by to bolo možné v roku 2016, teraz už je neskoro. Z nováčikov vyzdvihnem ázijskú krv, z náhradníkov nemám koho vyzdvihnúť a zo skalných som rád za každého. Lundgren ma baví celú sériu, tu sa snaží seknúť s alkoholom a prináša to viac škody než úžitku. Couture si užíva, že ho nikto z nových nepozná a tak môže svoj príbeh o uchu opakovať do zblbnutia, Stallone si vedomý, že už toho moc nenaskáče predá za dramatických okolností oťaže Stathamovi. A je to práve Jason, ktorý vezme zodpovednosť na svoje ramená a skúsi z prúseru vysekať kolegov v zbrani a popritom zabrániť tretej svetovej. Na papieri síce boj s presilou zvládne, ale pôjde o trpkokyslé víťazstvo, pretože vieme, že je posledné. O to viac zamrzí, že tu chýba silnejšia zostava, s tým spojené uťahovanie si zo starých flákov a rozmanitosť, ktorá by po akcii v Líbyi a v chladných ruských vodách dopriala ešte jednu, výstavnú, trebárs niekde v zasnežených horách, aké by tomu za eRkového besnenia dodalo ten správny kolorit. Ale koniec fantazírovaniu, rovnako zamýšľaniu sa ako by asi film vyzeral pred pandémiou alebo či by sa číslam darilo lepšie mimo hereckej stávky, aká uvalila embargo na promo. Postradateľní síce prvýkrát dospeli svojmu názvu, ale sú tu a pritom už nemuseli. O to viac si musíme ceniť, že sa im to ešte raz podarilo, nech sú okolnosti vzniku posledného dielu série akékoľvek. () (menej) (viac)

Lefty86

Já po všech těch recenzích čekal nějaký obr průser. Dokonce jsem i vynechal kino. Ale nijak mě to nezklamalo. Je fakt že je to jiný typ, druh, nebo styl filmu. Půlka záběrů je CGI. Ale ani to mi nijak extra nevadilo. Strhavam jednu hvězdu jen za to že některý postavy tam byli vetsinou k ničemu. A to jak stará parta Lundgren a Couture , tak 50 Cent a ty dvě slepice. Ale nehledám na tom chyby. Chemie mezi Stathamem a Slyem funguje. Nic moc jsem nečekal a dostal jsem o něco víc. Nenudí to, odsejpá. A i když Statham chvilema vypadal že ho to moc nebaví, měl dobrý hlášky, dobrý fighty. Tony Jaa taky příjemný vtipný oživení. ()

Milky.

S každým dílem ubývá invence a upřímně to začíná dost nudit. Hrozné CGI tomu nepřidává. Film, který zapomenu prakticky do týdne. Nebo možná ne, plastiková Fox mě asi bude ještě nějakou dobu děsit. Ale že bych se úplně nudil říct nemůžu. Alespoň to nemá 3 hodiny jak bývá dneska v módě. ()

bobstock odpad!

Sly se nám schoval mezi vánoční ozdoby do stromečku a všechny zabitý nechal nezničitelnému Jásonovi s jeho bandou nudných empty zabijáků. Nenávidím přesvícené scény, pozérské dialogy o ničem, tragicky vyvedené CGI lodě, vrtulníky, letadla. Zmalovaná k*urva Fox nemá ani jednu šmínku rozteklou po tom náročném večeru plném smrti a zabíjení na lodi. Nevěřil sem vlastním očím, že mi tahle ´´asylum´´ kokotina zkazila sváteční večer.. :/   15% ()

Zombi

Ty bláho, takovýhle hnusný triky jsem viděl naposled snad před dvaceti lety a ještě u levnejch béček. Tady není ani nejmenší snaha udělat to koukatelný, ta zadní projekce na lodi je něco úděsnýho. Funguje docela pouze špičkování Stathama a Stallona ze začátku a pár bitek Uwaise a Jaa. ()

Flopik

Scott ty retardovaná opica, čo toto malo ako byť ? Po toľkých rokoch sme  dostali konečne pokračovanie, ale bol by som radšej keby sa tak nestane. Sly to zabalí hneď na začiatku a zvyšok filmu ťahá už iba Jason. To by nebolo zlé, ale nemohol by mať tak stupidný príbeh a otrasné prevedenie. Všetky ostatné postavy sú úplne zabité, a nezachráni to ani sexi Megan (herecky mimo ale pozerá sa na ňu skvelo). Ostatní herci sú čisto len do počtu a absolútne zbytoční. Akcia vyzerá otrasne, teda samotné strieľanie a zabíjanie s nožmi je super a krvavé, ale akonáhle niečo vybuchuje tak to je katastrofa. Finále na lodi je čisto priemerné, ale nájdu sa tam fajn chvíle ( Statham s nožmi). Nehorázne zle pochovaná séria, čo mi je veľmi ľúto. Jednotka a hlavne dvojka sú skvelé diela, ktoré vždy rád pozriem, veľká škoda. ()

Illy

Tak tohle hodně bolelo. Jakože fakt hodně. Z kdysi zábavné béčkové akční série se stala strašná sračka. Sledovaní tohoto filmu bylo utrpení. Už jen ty strašný dialogy nebo příšerný cgi na totálně totálně odfláklým zeleným pozadí. Například pohyb člunu plujícího po mořské hladině musí být záměrná zkouška divákovy psychické odolnosti. Akce vypadá jako když sledujete let's play Wolfensteina, kterého někdo hraje na úroveň "dudlík v hubě", kdy stačí jít pouze s rovně namířenou zbraní, držet spoušť a všichni nepřátelé se dobrovolně a rádi vrhají před její hlaveň. A asi stejně tak je to zábavné. Herci nehrají, ostatně nemají co.  Dějový zvraty se změnily v dějový zvratky. Třešničkou na dortu je ovšem Megan Fox! Z kdysi docela sympatické pohledné chtindy se stalo něco... něco, co na měřítku šukatelnosti dosahuje úrovně umělohmotné figuríny umístěné ve výloze second-handu obchodu Horáček & syn nabízejícího výhradně oblečení firmy Makita Púchov. Takže pokud nevíte co s načatým večerem... tak dělejte cokoliv mimo sledování tohoto filmu. ()

majo_svk

Sláva série klesá ku dnu ako lietadlo postrádateľných a je len malá nádej, že to niečo ešte zmení. Hlášky fajn, akcia ujde, ale ostatné nestojí za nič. Vytratilo sa čaro prvotnej myšlienky, herecká pestrosť akčných hviezd a celková atmosféra. Sériu je potrebné nechať v pokoji dožiť a neoživovať ju len na úkor mena a legiend. Z úcty k Slyovi, Doplhovi a Jasonovi dávam tri hviezdy. ()

Massaro74

Pokus o oživení staré party se podle mě moc nepovedl. Staříci Sly s Dolphem už na to nemají, a tak celý film je postavený na Stathamovi, kterému bojové akce prostě jdou, dá se na to koukat a doufám, že ještě dlouho bude. Ani nováčci v týmu moc parády nepředvedli, snad jen Megan v krajkovém prádle... Děj filmu byl rovněž slaboučký, a o tom, že se Sly ještě v závěru ukáže, snad nepochyboval nikdo.. 😉 ()

ROCK,THE

Stará parta nerezaví jak se říká no a tady vyloženě rez prožrala vše co se dalo možná je na tom tento snímek hůř jak Titanic s prožraností rzí. K příběhu nemám v podstatě co říct, jedná se o jednoduchou zápletku která je plná chaosu a zvláštních až nepochopitelných rozvětvení příběhu jako takového. Hlavní události celého děje byli předvídatelné bohužel již od samého začátku. Děj raději rozebírat nebudu ale řeknu pár slov k akci jako takové, některé scény nebyli špatné ale scény se CGI byli hodně špatné, CGI vypadalo jak ze hry z roku 98 a scény s letadlem vypadali jak kdyby si děti hráli s modely letadýlek, opravdu se měli zaměřit více na praktické efekty než na ty digitální, ta syrovost z předchozích dílů tam vážně chyběla. K obsazení taky nemám moc co pozitivního dodat, 50 Cent se tam vůbec nehodí a Megan Fox s jejím vyretušovaným a zmalovaným obličejem v každé opravdu v každičké scéně kde byla tak ta už vůbec ne, opravdu v každé scéně na mě působila tak že zrovna odešla z modelingového mola a ne že je to nějaká drsňačka co vede Expendables, za to Sly a Jason ta chemie mezi nimi byla jako vždy skvělá a právě scény s nimi jsem si snad jako jediné užil. No zkrátka je vidět že po třetím díle už na tenhle moc peněz nedostali a zdálo se mi že celý film je nedomyšlený, nedodělaný a hnaný na krev jen aby prostě vyšel nic víc. Je to škoda, těšil jsem se dost. EXPEND4BLES Mé hodnocení: 6/10 (6 jen za Slye jinak by to bylo horší o dost horší) ()

warrenur

Stvrty v poradi a kvalitou ako 4x luhovany caj. Je to hlupe, nudne a akcne sceny su odflaknute. Skoda, ze tato franciza takto nepekne zostarla. Pobavil ma akurat Lungrenov vystup a lodiar Tony Jaa. Slabunke. Nedoporucam inym, ako tym, co su zaryti fanusikovia a nostalgici. ()

Zlaté maliny slupnul hororový Medvídek Pú

Zlaté maliny slupnul hororový Medvídek Pú

09.03.2024

Den před předáváním slavných Oscarů tradičně probíhá vyhlášení cen, které si hollywoodské celebrity často za rámeček nedávají. Řeč je samozřejmě o Zlatých malinách (Razzies), které posměšně oceňují… (viac)

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

22.01.2024

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

01.11.2023

Rýsuje se nám zde nová dlouholetá spolupráce na poli akčních filmů? Populární britský herec Jason Statham si údajně natolik užil natáčení nového snímku v režii Davida Ayera (Sebevražedný oddíl,… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023