Fantastické zvery a ich výskyt

• Česko Fantastická zvířata a kde je najít (viac)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Veľká Británia / USA, 2016, 133 min

Fantastické zvery a ich výskyt je úplne novým čarodejníckym dobrodružstvom, ktoré nás vracia do sveta čarodejníkov a zvláštnych bytostí vytvoreného spisovateľkou a autorkou príbehov o Harry Potterovi J. K. Rowlingovou. Fantastické zvery a ich výskyt začínajú v roku 1926, kedy Newt Scamender práve dokončil svetovú výpravu za hľadaním a dokumentáciou výnimočného výskytu magických stvorení. Jeho krátke zastavenie v New Yorku by sa zaobišlo bez nehody, keby nebolo mukla menom Jacob, strateného magického kufríka a úteku niektorých newtových fantasticých zverov, ktoré môžu byť veľkým problémom rovnako pre svet čarodejníkov, ako muklov... (Continental film)

michalkop

Spousta efektů, pečlivě budovaný děj a všechno to ale končí a začíná u naprosto zásadní otázky PROČ? Hlavní osoby nemají charakter a jsou velmi ploché. Závěr mě nepozdravil ani zdálky. ()

mansonn

Pre mna velmi zle obsadenie, Hlavna postava mne nesympaticka, jediny kto ma ozaj ozaj potesil Dany Fogler ...nezabudnutelna komedia ping pong :-) Co dodat k filmu, Neda mi neporovnat neporovnatelne...... Uspech Harryho Pottera bol zapricineny tym ze sme sledovali deti ako dospievaju a radi si spomenuli na casy, kedy sme samy verili na zazraky, kuzla a dej az na 5 diel bol podany vo velmi prijemnom svetle s detskou naivitou a jemnym humorom. V tomto duchu sa tento film vobec neubera, ide o akcnost, efekty a miestami i pekne myslienky. Film sa mi pacil na pozretie, ale ze by som sa nevedel dockat dalsieho dielu to urcite nie. Celkovo musim zopakovat Casting managera by som poslal radsej poskladaj basketbalovy tym noveho zelandu ako ho nechat vyzurit sa na dalsom diely. ()

vecnykritik

První samostatný příběh z univerza Harryho Pottera. Když si sundáte růžové brýle, které vám nasadil Harry za ty léta, uvidíte, že se jedná o milou, hezkou ale bezduchou podívanou. Čekají nás další 4 tyto filmy tak bych poprosil o více fantastických zvířat, méně love story a kvalitnější záporáky. Nějaká ta detektivní zápletka by neuškodila! Celá recenze je na VěčnýKritik.cz ()

james11

Nedokážu říct, jakým směrem se má tahle série ubírat, ale zatím mám z toho ten pocit, že to Pottera ani v nejmenším nepřekoná. Ten "dospělý" kouzelný svět mi nepřijde tak zajímavý jako studium v Bradavicích, ale třeba Depp tomu dá šmrc až bude mít prostor. Mám pocit, že pokud tuhle sérii nepotáhnou celkem kvalitní herci, kteří se tomu upsali, tak to bude hodně průměrné, ale svoje fanoušky si to i ta určitě najde. ()

rinnovka

Pro mě prosím taky jeden výtisk osobně. Přiznávám, že moje okouzlení je spíš poblouznění, ale já za to nemůžu, že jsem paf ze Scamandera. Protože přes růžový brejle psát hodnocení nemůžu, sundám je... a stejně jsem nadšená. D louho jsem neviděla film, kterej by mě takhle přikoval do sedadla v kině, já dokonce mlčela! A vůbec se mi po skončení nechtělo zpátky do reality, já chtěla tam, chtěla být alespoň myší v kapse bystrozorky nebo blechou na nějaký tý obludce. Tenhle film je pohádka pro dospělý (od Vězně z Azkabanu ani Harry není pro děti), která svižně ale ne překotně, plyne, je plnej humoru, milýho a ne "jen aby byl", pořád je na co koukat, ale tak, že se v tom člověk neztratí, ale žasne, taky napětí, napětí to má tak akorát a má to takovej ten sladce hořkej konec, ale s příslibem lepších zítřků v pokračování, ty zítřky, ale budou taky temný a vy klopýtáte z kina a těšíte se, že se tam vrátíte a uvidíte jak to bude dál, těšíte se na Newta, protože o něm to hlavně je (a není) a taky na to, že se dozvíte jestli to na konci byl ON nebo ne (no joo, byl to on), protože tenhle film má taky "překvápko na konec" jak se na pětihvězdičkovej film sluší a patří. Shrnuto, podtrženo, pro mě jeden z nejlepších filmů letošního roku. ()

ANATHREIUS

Nebýt zfilmování Harryho Pottera, asi by film neměl sám o sobě takový úspěch. Nicméně krásné vykreslený čarovný svět, vše je na jistotu a Eddie Redmayne je prostě Eddie Redmayne :) ()

JeyeK

Předně, jsem opravdu velmi rád, že se snímek nepokouší být žádným dalším rádoby navázáním na příběhy z Bradavic, jen těží z myšlenky skutečného čarodějného světa. Myšlenka jako taková je tedy zajímavá a určitě bych ještě nějaký film z podobného prostředí rád viděl - jeho potenciál ještě rozhodně vyčerpaný není. Na druhou stranu mě ničím významně tohle konkrétní provedení nezaujalo. V několika maličkostech potěšilo, v několika zklamalo. Překvapivě průměrný kousek. 50% ()

xi.xaO

Nikdy som nebol fanúšik HP a ani som všetky diely nevidel. Preto som bol celkom skeptický, že zasa Warner chce dojiť peniaze ako to bolo s Hobbitom a pozrel som si to len aby som zabil čas. Pre mňa určite lepšie ako HP. Zahrané dobre, až na výjimky. Určite treba pochváliť hlavne Colina Farrella. Z celého castingu vyčnieva najviac on a každú scénu kde je si kradie pre seba. Len dúfam, že nespravili chybu tým, že v ďalších dieloch bude miesto neho Depp, ale to povie až čas. Zvieratá spravené dobre, asi najzábavnejší bol ten "krtko", ktorý kradol. Celkovo teda spokojnosť, ale má to svoje nedostatky, ale u tých tu písať netreba. Novú sériu naštartovali dobre, len teraz som strašne zvedavý čo predvedie Depp v roli Grindewalda. Kdo váha či pozrieť či nie, tak určite áno. ()

pichta

Veľmi zaujímavý príbeh. Páčilo sa mi spojenie s Rockfordom,filmové efekty, dej, magickost. Na pozadí sa rozvíjali vzťahy,ktoré jemne ovplyvňovali dej. Objavenie nových čarovných možnosti celého toho utajeneho čarodejníckeho sveta je zaujímavé a už teraz sa teším na druhý diel . ()

Tethys

celkem zábavné - čtvrtá hvězda jen kvůli zvířeně a Eddiemu Redmaynovi. Snad se přinutím někdy kouknout na Harryho Pottera... ()

SaMaeL98

Bál jsem se, opravdu. Další film ze světa Mistra Propra pro mě byl noční můrou číslo jedna. Edího taky nemusím a bál jsem se jako štěně co nasralo páníčkovi do peřiny. Už se nebojím a vypískávám některé díly Harryho (4, 6,..) ať se jdou zahrabat. ()

Mistr119

Narážky na Hon na čarodejnice a na minulost, která se čarodějům děla a spousta odkazů na "budoucího" Harryho Pottera. :) Ten Brumbál je ale vážně stařec... :) A v neposlední řadě troka romantiky... :) ()

HScy

Přemýšlela jsem, zdali dát 3 nebo 4 hvězdičky a nakonec dávám 4 jen kvůli Eddiemu a Danovi, kteří celý příběh zachraňují. Ačkoliv jsem fanoušek fantasy, a přiznám se bez mučení, četla i viděla jsem všechny díly Harryho Pottera a líbili se mi, tak tenhle příběh mi nějak nedával moc smysl. Celý příběh, postavy i ty zvířata jsou tak nějak prapodivně poskládány dohromady. Doufejme, že pokračování, pokud nějaké bude, se povede lépe. ()

hronikpetr

Jako velký fanoušek Harryho Pottera musím dát 5 hvězdiček..A to zaslouženě.. Po grafické stránce je tento film nádherný!! Děj je trošku zmatený ale to už je jak známo i u Harryho Pottera .. Líbí se mi že se zde odhalí jak to vlastně bylo i Brumbálovou nebohou sestřičkou a to musím velmi pochválit.. Ač se zde děj odehrává o hodně let dříve než se Harry narodil jsou zde jakési spojlery a to já mám rád.. Velmi krásná podívaná a rozhodně si jí pustím ještě několikrát .. Za mě rozhodně doporučuji shlédnout.. ()

RavenSpector

Přeplácané mizernými a lacinými triky viděnými stokrát jinde. Příběh byl zábavnější než H.P. Nejlépe tento výtvor vystihuje Verbal ve svém kokomentu. ()

Dumaru

Eddieho Redmaynea mám rád hlavne z filmu Teória všetkého (hral aj v Dánskom dievčati) a vyzerá to tak, že tento herec má nakopnuté na sľubnú kariéru. Čo sa týka filmu Fantastické zvery a ich výskyt je to rozprávočka, v ktorej sa ujo kúzelník spojí s ujom muklom a popri tom ako chytajú za pomoci čarovného kufríka fantastické zvieratká, riešia jedného narušiteľa New Yorku. Nevidím tu nejakú veľkú nadväznosť na Harryho Pottera, možno to bol Rowlingovej zámer. Dávam tomuto filmu 3 hviezdičky, ja som sa pri pozeraní zverí nejako zvlášť nebavil,,, ()

Wez odpad!

Na tenhle film jsem se docela těšil-a o to víc byl zklamán...Totální nezáživná a nudná sračkoidní kravina!!!Naprosto debilní děj,roztahanej do dvou a čtvrt hodiny,nesympatičtí herci a na to,že je to holyvůdskej velkofilm,tak ani ty CGI efekty nejsou nic moc,prostě mě to nezaujalo absolutně ničím,fakt lituju toho ztraceného času u tohoto shitu!!! ()

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (viac)

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

04.04.2023

Tohle už bohužel není apríl. Server Bloomberg totiž přes noc přišel s nečekanou zprávou, že se HBO blíží k uzavření dohody ohledně nového seriálu vycházejícího z knižní série Harry Potter od… (viac)

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy