Vojna o planétu opíc

• Česko Válka o planetu opic (viac)

Vojna o planétu opíc začína dva roky po udalostiach predchádzajúcej snímky Úsvit planéty opíc. Z inteligentného šimpanza Caesara (Andy Serkis) sa stal nespochybniteľný vodca rozrastajúceho sa spoločenstva opíc. V novej snímke je mu okolnosťami vnútená nová rola vojnového generála. Situácia opičieho klanu, ktorý vedie Caesar je katastrofálna. Ich skupina ustúpila do lesov, kde sa často stretávajú v bitkách s armádou tvorenou ľudmi, vedenou neľútostným plukovníkom McCulloughom (Woody Harrelson). Straty opičieho spoločenstva sú obrovské a Caesar cíti bolesť z každej smrti. Stretáva sa s vlastnými temnejšími inštinktami a nastupuje na cestu pomsty, na ktorej sa stretne s plukovníkom v epickej bitke, ktorá určí, kto sa stane hlavným druhom, ktorý bude určovať ďalší osud tých druhých, porazených. (CinemArt SK)

poz3n

Ovlivněn čelistním světonázorem, šel jsem do třetích Opic spíše s průměrným očekáváním. A většinu z toho, na čem se trio Stuchlý, Schmarc, Řehák shodlo, vlastně podepisuji. Tleskám Reevesovi za jeho odvahu natočit blocbuster v roce 2017 takovýmhle způsobem. Pomalé vyprávění, minimum dialogů, využití znakového jazyka na docela velké ploše filmu, důraz na pohledy a vnitřní pochody hlavních hrdinů. Nabízí se otázka, co těmhle Pičákům vlastně vytknout? Zásadní problém je pro mě osobně v délce filmu a v některých jejich nudných pasážích. Hlavně celá druhá polovina odehrávající se v táboře, jako kdyby se mi den po projekci tak nějak slila do jednoho vzpomínkového guláše. Děj pro mě jednoduše ztrácel na zajímavosti a přese všechny výše jmenované klady (a to jsem se nezmínil o opravdu skvělém opičím CGI) mě film přestával každou minutou víc a víc bavit. Je to škoda, protože samotná tvář tohodle filmu si zaslouží v kontextu doby svého vzniku určitě pozornost. 7/10 ()

Pítrs85

Děcka, tak vono se jim to podařilo i napotřetí... Opičí trilogie je poctivá filmařina a o tomto díle to platí obzvlášť, konečně se našel někdo, kdo má koule na to, postavit se současnému nablblému blockbusterovému stylu a natočit si film tak, jak sám chce. Planeta opic je samozřejmě mainstream jak vyšitej, ale mainstream co má hloubku a (beze srandy) nějaké to poselství. A to v dnešní době není málo. K filmu samotnému těžko něco dodávat, pokud se vám líbily předešlé dva díly (hlavně tedy Úsvit), u Války si budete vyloženě rochnit. A postava "Bad Monkey" aspiruje na nejzábavnější charakter filmového roku 2017! A to jsem tu ještě nezmínil neskutečnou práci animátorů a taky krásný soundtrack... Jediné, co mě trošku zamrzelo, byl konec- páč jsem pořád doufal v nějaký odkaz na klasickou Planetu opic (chápete, záběr kamery do nebe... do vesmíru, a tam vesmírná loď a na její palubě Charlton Heston...). Na druhou stranu o takovéto trilogii se původním Opicím mohlo nechat jenom zdát. A ještě jedno- Koba, ten opičí zasran, chyběl mi tu, synek. ()

HellFire

Zvláštní. Předchozí díl Planety opic jsem beze studu odsoudil jak prostý emocí a plný digitálního bordelu. Závěrečný díl je toho naprostým opakem. Emoce by mu mohou závidět leckteré fláky. Škoda jen, že se film nedočkal odpovídajícího ohlasu v kinech. Možná za to může zavádějící název (ona tam totiž žádná válka není), možná je na vině příběh. Je to škoda, když se třeba podívám na to, jak uspěly srágory typu Batman vs. Superman a Sebevražedný oddíl. Mimochodem skvělá hudba! Jako završení trilogie je film veskrze dokonalý. ()

AlfaNumerO

[ČSFD projekce] Natěšení bylo veliké a zklamání ještě větší. Lidské postavy ploché jako hrudník Keiry Neigthley (tohle nikdy neomrzí). Film se táhne jako smrad z latríny. "Vtipný" opičák potěší, ovšem místy je už moc na sílu. Únik opic vesměs komický, kdy náhod nahrávající úniku bylo prostě moc: vykopané díry uprostřed komplexu a okolo nich chodící nevšímaví vojáci; holčička vstoupivší do tábora prostředkem komplexu, jako kdyby se nechumelilo a opět nevšímaví vojáci; voják nechajíc se vyprovokovat hozeným hovnem (nebo co to bylo). Finální bitva pak vysloveně úsměvná a retardovaná. Uprostřed celého prostranství x cisteren s benzínem, které za celou bitvu netrefí jediná raketa země-země, aby ji pak jedním granátem zničil opičák. Vojáci po stovkách valící se na pevnost, která vybuchla jak po zásahu atomovky, aby je následně smetla všechny lavina. Pokud byli v této paralelní budoucnosti lidé takhle dementní asi si opravdu zasloužili být nahrazeni. Třetí díl by si však zasloužil o trochu více zdatné "protivníky", uvěřitelnosti by to rozhodně pomohlo. 59% ()

ARI50

Ono sice ze začátku je rychlá akce ale ve směs mi přišlo že tohle byl nejslabší díl s trilogie ale přesto sem hodně spokojený a to je to nejdůležitější. ()

Necrotongue

Podobně jako v předchozím dílu se mi opět líbilo zpracování lidoopů, ale příběh samotný mi nijak úchvatný nepřišel. Nemusel jsem nijak namáhat fantazii, abych odhadoval, kudy se bude děj ubírat, všechno bylo velmi předvídatelné. Určitě jsem se nenudil, ale dokázal bych si bez větších problémů představit podstatné zkrácení stopáže, aniž by tím film jakkoli utrpěl. Nakonec bych rád poznamenal, že je evidentní, že snímek netočily opice, ty by jistě tolik nehrály na city, místo toho by se v ději častěji objevovaly banány. ()

luka4615

Pokud od snímku očekáváte onu avizovanou válku, která se bude odehrávat téměř po celý film, budete pravděpodobně zklamáni. Fyzickou akcí zde opravdu šetří, přičemž právě proto působí tak skvělým dojmem. War for the Planet of the Apes je primárně o budování atmosféry - stejně jako tomu bylo u druhého dílu "Dawn of the Planet of the Apes", což v kombinaci s výborně soustruženým příběhem a svižným spádem činí z tohoto filmu skvělý nadprůměr, který funguje na všech myslitelných frontách. Fyziologie a pohyby všech opic jsou zde odvedeny k absolutní dokonalosti, pročež působí velmi realistickým dojmem, což ve výsledku povznáší snímek nad své dva velmi povedené starší filmové bratříčky. War for the Planet of the Apes je tedy skvělým završením novodobé opičí trilogie, které Vás svým celkovým pojetím, tíživou atmosférou a povedeným soundtrackem zcela vtáhne. Výborná práce! (Viděno v kině CineStar Jihlava) „I did not start this war. I offered you peace. I showed you mercy. But now you're here. To finish us off... for good.“ ()

JASON_X

Na nějakou válku zapomeňte, žádná se nekoná, jen lidi se k radosti opičáků nakonec zmydlí mezi sebou. Ovšem máte-li v oblibě šablonovité filmy plné hollywoodských polopatismů a patosu, které se mučivě pomalu vlečou, přijdete si možná na své. Abych si na své přišel já, muselo by mi být maximálně dvanáct, na přitroublé pohádky o opicích a lidech už jsem ale dost starej. A navíc je tahle pohádka tak hustě zasviněná rádoby dojemnými a moralizujícími scénami, že je ca o hodinu delší, než bylo nezbytně nutné. Tahle opičárna je ještě hnusnější kýč než Schindlerův seznam, který se mi v opičím lágru několikrát vybavil. "Bad people soldiers", "apes strong together", roztomilé opičky, roztomilá malá blonďatá zoofilka, lidská krutost a bezohlednost, opičí charakternost, desítky uslzených a významných pohledů, hudba slizká a podbízivá jak u Špílberga... Tak takovémuhle filmovému sajrajtu fakt nelze se zdravým vkusem dát ani třetí hvězdu za triky a výpravu. (SPOILER) Ale jelikož na konci aspoň konečně zdechne jistý opičí císař (s pohledem na zemi zaslíbenou jako Mojžíš), pokračování snad už nebude, v což pevně doufám. ()

Lucasion

Potřetí a já napíšu to samé. Já si asi War představoval jinak. Ale poprvé v téhle trilogii zažívám to, že ačkoliv jsem čekal něco jiného, tak odcházím s pocitem, že jsem nebyl o nic ochuzený. Právě naopak. Válka o planetu opic je horkým želízkem letošního roku. Jednoduše proto, že ačkoliv má dlouhou stopáž, tak baví. Od začátku konfliktu v lesích, až po devastaci na sněhu. Poprvé v téhle sérii mám pocit, že sleduju něco smysluplného. Navíc digitální patos, na který jsem si tolik stěžoval naposledy, se proměnil v úchvatnou digitální podívanou. Caesar (Andy Serkis) je sympatickou postavou, které divák fandí. A po Jamesovi a Jasonovi přichází do tria Woody a opět je skvělé na něj koukat. Nejlepší na finále je jeho hudba. Giacchino hudbu umí a v tomhle filmu dokazuje, že jeho soundtracky mají duši. Nádherné piano a smyčce. Samotný konflikt je shrnut v několika minutách a nadchází ta skutečná Planeta opic. Tím, že mi tento film v mnohém připomíná originál z roku 68, mi vhání slzy do očí a způsobuje husí kůži. A navázání je prostě perfektní. Takhle se dělají filmy, které navazují na originál. S odkazem pro fanoušky a s úctou k originálu. [Csfd projekce21] (80 %) ()

Morholt

Asi nejlepší film celé série. Tedy ne že by se opět nejednalo o absolutně zbytečnou záležitost, ale přeci jenom mi připadalo, že opice byly trošku vymakanější a také děj měl větší spád. Každopádně jestli tohle někdo tahal nahoru, tak to byl démonický Woody, který dostal až trestuhodně málo prostoru a bavil mě i opičí koncentrák. Žádná hitparáda, ale koukat se na to dalo. 55% ()

Sawy

Hrozně mě to mrzí, protože Zrození i Úsvit považuji za dokonale reprezentativní příklad toho, jak se má moderním způsobem přistupovat ke zdánlivě mrtvé frančíze. Válka o planetu opic je ale vypravěčsky tak trochu rozpadlou záležitostí, která v jednotlivostech funguje výtečně, ovšem celek se zkrátka nepovedlo skloubit do koherentního tvaru. Opičí verze Fordových Stopařů zezačátku je bezvadná, útěkářské drama ve druhé polovině taky samo o sobě šlape, Harrelson hraje ve výsledku docela originální typ záporáka a trikově jsme stále na té nejvyšší možné současné úrovni. Propojit skvělé momentky a dát jim správné tempo se ovšem tentokrát Reevesovi, jakkoliv k němu stále chovám velký respekt, bohužel nedaří. Navíc je třeba říct, že je sice často příjemné vidět takto pomalu a rozvážně plynoucí snímek, ale v tomto případě je to občas too much. Nejde jen o tempo vyprávění, ale nekonečné protahování scén, jejichž smysl a směřování i podprůměrně inteligentnímu divákovi dojde už v polovině, ale scéna dál pokračuje. A pokračuje. Při správném načasování je z toho skvělý intimní moment v monumentálním příběhu, častěji je to ale zde bohužel úmorné. V žádném případě neříkám, že Válka o planetu opic je špatný film. V konkrétních momentech je naopak výtečná stejně jako její předchůdci. Jinde však rytmicky natolik kulhá a ve snaze o rozmanitost se tak rozpadá, že to nejde přejít jen mávnutím ruky a odkazem na kupu skvělých scén. Snaha být old-school za každou cenu se prostě občas nevyplatí, zvlášť u filmu, který měl být osudovým vrcholem vynikající trilogie. 70 % ()

seale

Řeknu toho méně jak opice: byl to dobrý biják. Doporučuji zajít si na to do kina, kde dobrý biják získá správný smysl a rozměr. Třeba z toho budete i na větvi. :) ()

ScarPoul

Pre mňa funkčné zakončenie trilógie. Vizuálna stránka a rovnako hudobné motívy od Giacchina sú natoľko výrazné, že zľahčujú niektoré scénaristické prešľapy. Ich prítomnosť je rozpoznateľná s rôznorodých komentárov a hodnotení. Biblické motívy vo filme prítomné a podané veľmi okato mi síce trochu vadili, ale celkovo som na hru pristúpil, hoci niektoré scény boli na hranici. Bez rozdielu na to, je to prvotriedna filmárčina, ktorá ukazuje Matta Reevesa, ako človeka, ktorý dokáže pracovať so scénou, ale aj s emóciami. Tie medzi opicami fungujú parádne. A motívy ľudí sú zobrazené tiež na výbornú. To že digitálny svet opíc, dáva človeka do úzadia je prítomné už od druhej časti. Takže tu to beriem ako pozitívum. Každopádne som spokojný. Po King Kongovi je Caesar už druhý Ape, ktorý mi spravil na veľkom plátne tohto roku veľkú radosť. ()

Lacike

Prvy diel novej sagy Opic ma sral pouzitim vsetkych moznych klise, ktorym chybala poriadna hlbka, ale aspon som sa nenudil. Druhy diel povazujem po kazdej stranke za dokonaly a nastastie funguje samostatne. Zavrsenie trilogie ma ukrutne nudilo. Technicka stranka je uchvatna a aj dramaticke sceny funguju. Herci odvadzaju presne co sa po nich chcelo. Ale pribeh, ktory sa v tych famoznych kulisach odohrava ma vôbec nezaujimal. Da sa povedat, ze to je mix zanrov, ktore ma nebavia. Po kratkej solidnej akcii nasleduje putovanie jak z tej fantasy chujoviny o prstenoch za pomstou. Postupne sa k bande opic pripoji otravny blondaty trpaslik, ktory aspon drzi hubu a kedze bol minuly diel prilis temny, tak aj vtipna postavicka Bad Jar Jar Binks. V druhej polovici filmu sa dockame variacie na depresivne filmy odohravajuce sa v koncentrakoch. Armada ludi nezabudne niekolkokrat predviest dokonale zoradene prehliadky, aby kazdemu doslo koho asi tak maju pripominat. Bohuzial tato cast filmu ma uplne stratila, kedze mi uz bolo uplne jedno kto jak skonci. Najviac ma rozosmial diabolsky plan hlavneho zaporaka o postavenie muru, ktory mu behom par sekund znicilo par helikopter. Pôsobil ako tupec este predtym ako sa nim nadobro stal. Ceasar sa premenil na Kobu a cely cas sa sprava jak posadnuty. V tom filme som nemal komu fandit. Chybala mi tu akakolvek sympaticka postava. Snad len Maurice si ako jediny zachoval zdravy rozum. Ale jedna sympaticka opica je na tak prehnane dlhy film malo. Stopaz je neznesitelna. Nezachranilo to ani mnozstvo odkazov na pôvodnu seriu. Takze jednu hviezdicku davam za dokonale triky a druhu za nadhernu hudbu. Bohuzial obsah isiel uplne mimo mna. 4/10. ()

malylada

"Opice jsou silné", ale opravdu a to po všech stránkách. Film překvapivě funguje více jako drama, než akční jízda a Caezar s opičími hrdiny si krade veškerý prostor na plátně. Budované vztahy v průběhu neskutečně gradují a vytváří nespočet emocionálních momentů v průběhu filmu. Veškerá animace opic, mimika a herectví jsou dokonalá, včetně Harrelsona, který opět nezklamal, ale kdyby si pro Oscara došel některý z šimpanzů, vůbec bych se nedivil. Akční scény vypadají tak, jak mají a vůbec mi nevadilo, že závěrečná vřava není tolik Epic. Jako milovník původní série musím ocenit, jak se podařilo Reevesovi navázat na původní slavné dílko s Hestonem a nevadilo mi, že se díky vlažnému začátku film táhne dvě a půl hodiny. Za mě naprostá spokojenost.......8/10 ()

maseer2

mírné zklamání, jelikož předchozí díl mě tím, jak mistrně rozdal karty mezi obě strany konfliktu, rozsekal na maděru.. třetí Opice jsou oproti tomu maximálně jednostranné, mají vcelku pomalé tempo a rovněž jsou tak trochu zvláštně rozkročené mezi obě své poloviny, kdy ta první působí takřka westernově, zatímco druhou bych se nebál nazvat vězeňským dramatem.. za mírný podvod na diváka pak považuji skutečnost, že se zde žádné osudové války opic s lidmi, kterou je vzhledem k názvu naprosto logické očekávat, vlastně nedočkáme, přičemž akce taky není zrovna mnoho.. slabé 4* ()

GeusX

Příběh filmu je tak klišoidní, že se to mohlo odehrávat ve starém Egyptě, v indiánských válkách nebo klidně ve vesmíru. Začátek filmu je slibný a těšil jsem se jak dostanu tu pořádnou válku o planetu. Ale ejhle, ke slovu přichází rodinné drama a všechna ta vata okolo, co mi vadilo v předchozím díle. A už se do konce v podstatě už nic moc neděje. Tak šíleně natahovaný, až jsem (společně s ostatními rodinnými spoludiváky) začal vzívat boha Arése ať rychle přijde aspoň na kafe nebo nás to nudou umoří. Dokonalé masky představitelů opičí říše - to je jediné, co vybočuje z průměru. Jinak jsem zklamán, že místo pořádné řežby obržel jsem melodrama. ()

MoiJe

Ano, rychle to nie je. Postavy rozpravaju pomalicky, ak vobec, a kazdemu je prenechana hromada priestoru, aby to precitil. Do toho su dost melodramaticki. A predsa, tu mi to vobec nevadilo, pasovalo mi to k tomu a viac akcie som vynimocne ani nepotrebovala. Bad Ape prijemny, aj ked trochu prekvapilo, ze chcu zlahcovat. Serkis a vlastne vsetci vyborni, a tym myslim aj ten dlhocizny zoznam CGI/animation atd ludi. Dokopy velmi slusny zazitok zostavajuci v hlave aj po rozsviteni svetiel. ()

Pokračování Planety opic má název i obsazení

04.12.2019

The Batman se začne natáčet v listopadu

The Batman se začne natáčet v listopadu

06.01.2019

Chystaná sólovka s Batmanem od režiséra série Planeta opic Matta Reevese The Batman se zatím vyznačuje tím, že kolem ní panuje naprosté ticho. Částečně za to může fakt, že se Reeves filmu chopil… (viac)