Další dobrodružství astronautů na planetě ovládané inteligentními opicemi. Když si kdysi dávno člověk podmanil opice a uvrhl je do otroctví, vyslal bůh na zem spasitele, který se zázračně zrodil ze dvou opic. Zatímco rodiče zahynuli, jejich potomek přežil. Jako César měl pak bojovat za to, aby vyvedl své druhy z otroctví. Opice se vzbouřily a zem byla zničena strašlivou válkou. Pak se César, jeho přívrženci, vojáci gorily i lidé vydali hledat místo, kde by opice a lidé mohli žít pospolu v klidu a míru. Lidský učitel učí opice přečíst jejich nejsvětější zákon: Opice nikdy nezabije opici. Jen generál Aldo gorila se učit nechce. Chce jezdit na koni a bojovat, nenávidí lidi, nechce s nimi žít v míru. Černoch McDonald navrhuje Césarovi, aby se s ním a moudrým Virgilem vydal do zakázaného města, které během zničující války srovnala se zemí bomba. V archivu tam najdou film, na němž César uvidí své mrtvé rodiče a vyslechne, jaká má být jejich budoucnost Všichni tři se tedy vydávají do zamořeného města, kde se ale přece jen již dvanáct let daří přežívat hrstce lidí v čele s guvernérem. Z archivních materiálů se César dozví, že v roce 3950 mají gorily zničit svět (oficiálny text distribútora)

fiLLthe3DD

Kde začít? Chválím námět, akční sekvence a ponuré prostředí... Příběh by rovněž nebyl špatný, ale je zde tolik nelogických kiksů a debilně rušivých pasáží, až to vyráží dech... Snímek se odehrává sotva 30 let po "Dobytí," ale opice už jsou schopny normálně mluvit, uvažovat a co se inteligence týče, tak dokonce předčít i samotného Caesara... U Planety opic jsem sice zvyklý na to, že každý další díl odporuje tomu předchozímu, ale tohle byl extrém i na mě... Planeta opic měla opice a sochu svobody, "Do nitra" mělo mutanty, "Útěk" byl převrácená jednička a "Dobytí" bylo o tom, kterak opice převzaly vládu nad světem - byť v každém díle byl minimálně jeden rušivý element, tak alespoň každý vnesl do série něco nového, ale tohle nenabízí ani takové minimum... Nebejt to srdcovka z dětství, jdu s hodnocením o hvězdu míň :( ()

Vitason

Obsahuje spoilery k celé sérii ,,Kruh se uzavřel." Jenže propiska, která kreslila pomyslné kolečko trochu vynechávala a tak vznikly v sérii určité mezery. Teď to bude trošku složitější... Když vezmu konec filmu, tak se nutně musela změnit budoucnost, ze které měli přijít opičáci do minulosti a změnit budoucnost, která už je ovšem jiná, takže do minulosti vůbec nemuseli jít a celá série se tímto dílem vlastně popřela, protože logicky by se tedy nic nestalo, protože lidé a opičáci by ve finále žili v míru a Taylor by tak nemusel odpálit atomovku. Huf. Je to složité, ale ničí to dojem z filmu, který ovšem i tak není nějak závratný. Bitva, která je proklamovaná v samotném názvu filmu, je hodně fušérská záležitost. Takhle statickou akci jsme dlouho neviděl. Tři zapálené kulisy a pár ležících komparsistů zajímavé bojiště neudělají. Pochválit můžu masky-pozůstatek z předešlých filmů a výlet do zamořeného města, ze kterého se ale mohlo vytěžit mnohem více. ()

Radyo

Jakže se jmenuje ta rubrika v časopise Reflex ? Never More ? Jo, tak tohle označení bych použil společně pro všechna pokračování Planety opic. Jen doufám, že když jsme se dočkali remaku původního prvního dílu, že nějakou "chytrou" hlavu nenapadne vyrobit i remaky těch dalších. To by asi nemuselo skončit dobře. ()

MM11

Všechny (i ty nejhorší) díly planety opic měli zajímavé konce, na které svým způsobem nešlo navázat. Nejmarkantnější to bylo právě u pětky, kde si tvůrci podřízli větev už v samotném úvodu a až do konce se nezvedli. Mcdowall mě už začínal pořádně štvát, hrál už asi třetí postavu. Režisér se pokoušel nepříliš zdatně kopírovat postavy předchozích dílů, přičemž jeho snaha vyšla vniveč, ba v některých chvílích vypadala až trapně. Je vidět snaha o značku, která by se přibližovala původnímu filmu, ale ty časy jsou nenávratně pryč. Tentokrát bohužel chybí i zajímavý konec - ne happy end jsem opravdu nechtěl, ale počkat byl to vůbec happy end? Kdo ví, každopádně dobrý pocit jsem na konci tohohle paskvilu skutečně neměl. ()

adams89

Tak naštěstí už poslední díl sci-fi série o opicích, která se zhoršovala díl po dílu a tento pátý je právě ze všech nejhorší. V mém měřítku je to dokonce jeden z nejhorších filmů historie. Absolutně nic nemá společného s vynikající Planetou opic z roku 1968, které nesahá ani po kotníky a akorát ji dělá slušnou ostudu! Je sice hezké, že po zničující jaderné válce spolu žijí v relativním pokoji zbytky lidí a opic. Také zase nebyl špatný nápad vložit do děje zmutované vojáky ze zamořeného města. Ale třeba nechápu, proč zde opice mluví! Že by se to všechny během pár let, oproti minulému dílu, naučily? Příběh sice tedy možná zajímavý je, ale k čemu to, když film působí ve finále jako fraška! Též zde postrádám nějaké postavy, které by alespoň trochu oživili nudný průběh filmu. Dále mám připomínku k názvu filmu - figuruje v něm jakási bitva a každý už potom nějakou tu akci očekává. Jaké je ale potom pro všechny zklamání, když ta zmíněná bitva trvá pouhých 5 minut a ještě k tomu se na ni tak špatně dívá! Právě tu bitvu pokládám (společně s příšerným obrazem) za největší mínus celého filmu. Pátý díl je zkrátka katastrofa a je docela možné, že už se na něj raději nikdy nepodívám! 20% dávám za ubohou snahu autorů, vrátit se do starých kolejí prvních dílů, ale i za místy povedenou hudební stránku.20% ()

• Během finální bitvy lze zpozorovat hned několik vybuchujících „stromových“ obydlí. Ve skutečnosti byl však kvůli nízkému rozpočtu vyhozen do povětří pouze jeden jediný domek na stromě – filmaři explozi natočili z několika úhlů a záběry poté sestříhali. (fiLLthe3DD)
  • Colleen Camp v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)
  • Snímek byl původně zvažován jako televizní, ale díky dobrým výdělkům předchozího dílu Dobytí Planety opic (1972) se do kin nakonec podíval. (fiLLthe3DD)