Jafarovo želanie, aby sa stal najmocnejším džinom na svete, ho uväzní v lampe, až kým ho neprivolá vodca zlodejov Abis Mal. Keď sa Jafar dostane na slobodu, chce sa pomstiť Aladinovi a mladík musí spoločne so svojimi priateľmi brániť mesto Agrabah pred Jafarovou zlobou. (Disney+)

Koda

Kdo by čekal, že se Jago skamarádí s Aladinem a pomůže zničit lampu? Skoro nikdo. Já jsem z toho byl celkem na větvi, protože jsem tak nějak očekával, že se Jago s Jafarem tvrdě pomstí. Toto pokračování úspěšného prvního dílu nemělo takový šmrnc a podle mě tam bylo moc neshod mezi Aladinem a Jasmínou, jednou byli nešťastní a potom jakoby nic. Příběh byl takový kostrbatý, někdy možná urychlený, v jednu chvíli jsem nevěděl, jestli Jago je na straně Aladina, nebo jestli je Jasmína Jafar a kvalita filmu neměla moc srdíčko. Koberec bohužel nedostal moc hlavní roli a vypadal jinak, Sultán byl párkrát sobec. Film spravilo chuť pár celkem chytlavích písniček a pár Džinových fórku, ale nebylo to nic moc. Je to velká škoda, příběh by mohl mít jinou a kvalitnější, možná originálnější podobu, tohle vypadá spíš jako nějaký hodinový díl ze seriálu. ()

Dever

Soundtrack Mark Watters: 1.Arabian Nights ,2. I'm Looking Out for Me ,3. Nothing in the World (Quite Like a Friend) ,4. Forget About Love ,5. You're Only Second Rate ()

novoten

Jak je u disneyovských sequelů zvykem, nový film se originálu ani zdaleka nepřiblížil. V přímém srovnání s prvním dílem by tak Jafarův návrat musel dostat i horší hodnocení, naštěstí Džinova one-man-show zachraňuje úplně všechno. Nic to ale nemění na faktu, že ústřední zápletka "neřekl jsi mi o papouškovi, a proto odcházím truchlit do komnat" je přepálená až neuvěřitelně. ()

SeBig

Not bad. Vizuál nádhernej, vše barevný a super atmosféra. Příběh obyčejný. Chtel jsem prostě jen vypnout a sledovat. Vyplatilo se. ()

Lucasion

Jafarův Návrat je druhým pokračováním kouzelného příběhu o Aladinovi. Film ztratil téměř vše ze svého kouzla. Není humorný, zábavný ani vtipný. Jen sem tam nějaká Džinova hláška. V tomto pokračování ho zřejmě nenapadalo moc humorných hlášek. Film je typický seguel, kdy zloduch z prvního dílu se vrátí na scénu, aby dokončil své dílo zkázy. Doporučuji asi jen těm, které zajímá, jak to bylo s Jafarem a Aladinem dál. ( 40 procent ) ()

ScarPoul

Aladin - Jafarov návrat nepatrí ku klenotom a ani k úplnemu odpadu disney video priemyslu. Film postráda atmosféru, krásu a dobrodužnosť prvého dielu, ale postavy zostali nemenné a aj keď v tomto diely prejavujú viacej pátosu akoby som si prial, vďaka nim si film udržiava istú mieru pozerateľnosti. Inak sa jedná o televíznu časť predĺženú na hodinu, čo má za následok niektoré pasáže, ktoré film spomalujú a pre vyznenie príbehu sú celkom zbytočné. Dávam tri, aj keď slabé hviezdičky a len a len preto, lebo pre Aladina a Jazmínu a ich dobrodružstvá mám jednoducho slabosť. ()

Marek1991

Nuž mierne sklamanie. Nielenže to časovo často nesedí a je to plné nezmyslov a náhod, ale dej je slabý. Je to síce z tej série, ktorá je celkom fajn, ale nie je to nič extra. ()

corpsy

Najpredávanejší Direct-to-video snímok v histórii filmu ( len v USA to bolo 15 miliónov predaných nosičov a vyše 300 mega tržieb ), si zaslúži ovácie snáď len za tento míľnik. Kvalitatívne je to ale riadny zostup dole ( teda oproti kinohitu z roku 1992 ) a to jak animačne, tak scenáristicky. Každopádne tá niečo vyše hodinka zbehne naozaj rýchlo, hlavne vďaka rýchlemu tempu a gagom, ktoré možno prídu sympatické tak maximálne tým najmenším, ale aspoň malý úsmev to na tvári vyjaví. ()

Dexter1

Direct-To-Video. Týmto heslom sa v tých dobách riadilo štúdio Disney, čo sa týka pokračovaní. Je značne poznať, že si moc nedali záležať ani na príbehu a vlastne ani na ničom. 2* som dal zrejme len kvôli tomu, že je to predsa Aladin. ()

OG_Swifty

Ona uz charakteristika "direct to video" dava tusit, ze to zazrak nebude, a bohuzel opravdu nebyl. Kvalitativni skok v animaci, kdy sablony porad jeste odpovidaji puvodnimu filmu, ale v pohybu uz to pak tak nevypada a uz to neni ani tak propracovany. Dobre lze hodnotit pouze prevrat otravnyho Papoucha v dobraka a samozrejme absenci jakyhokoliv zpivani. ()

otík

Animovaný snímek (česky nazvaný Aladin 2: Jaffarův návrat) navazující na originálního Aladina je klasickým animákem pro video, trochu více ukřičeným, ne tolik zábavným a hodně dětským. Přesto se v příběhu o návratu zlého džina Jaffara, kterého Aladin musí uvést do správných míst, vyskytne i pár skutečně úsměvných scén. ()

filmmovier

Typická disneyovká dvojka a oproti jedničce (a i trojce) fakt špatná. Džin je pořád totální pán a Jasmína pořád nejhezčí princezna, ale zbytek za moc nestojí. Odbytá záležitost, na které není vůbec, ale vůbec nic zajímavého. Vtipné to není, zábavné jen málokdy a songy jsou už spíš otravné. Ale je to krátké. ()

oveckaoa

Absolutně tragické pokračování, které nedoporučuji nikomu. Nemá to scénář, logiku (Jasmína Aladinovi nevěří a za 5 minut zpívá o tom jak ho miluje?) a po dějové stránce to též za moc nestojí. Jafar se zde rozjede až tak zhruba v 30 minutě ze 66 Jasmína a Aladin jsou tam do počtu a co je nejhorší Jago už nehláškuje a o písních se radši ani nevyjadřuji . 20 procent za jednu vtipnou scénu s Jafarem na té popravě a 20 za film více si to nezaslouží, Těch 56 procent co to aktuálně má je těžký úlet kdyby to netočil Disney má to tak 40. ()

J-o-k-e-r

No, docela slabý odvar prvního filmu. Pozměněný dabing, horší animace, i celkem slabý příběh. Jsou to pořád stejné postavičky, které mám rád, ale na první díl to nemá ani za mák. ()