Mamička (Hayley Atwellová) prezradí svojej dcérke Elle tajomstvo, ktoré ju prevedie všetkými skúškami, aké vie život ponúknuť. Maj odvahu a buď milá! Po smrti mamičky sa Ellin otec (Ben Chaplin) znova ožení. Ella (Lily Jamesová) má svojho otecka veľmi rada, a tak sa snaží správať ústretovo k svojej novej macoche (Cate Blanchettová) a jej dvom dcéram Anastázii (Holliday Graingerová) a Drizelle (Sophie McSheraová). Robí všetko pre to, aby sa v svojom novom domove cítili dobre. Keď ale otecko nečakane zomrie, Ella zistí, že je vydaná na milosť a nemilosť svojej novej, žiarlivej a krutej rodiny. Zanedlho sa z nej stane obyčajná slúžka, večne špinavá od popola, ktorej všetci posmešne hovoria Popoluška. Napriek krutostiam, ktorým musí čeliť, však Ella nestráca nádej a riadi sa posledným želaním svojej matky - byť v každej situácii odvážna, láskavá a milá. Nechce prepadnúť zúfalstvu, ani pohŕdať tými, ktorí s ňou jednajú zle. Ella v lesoch náhodou spozná neznámeho mladíka a cíti, že konečne stretla spriaznenú dušu. Netuší, že atraktívny cudzinec je v skutočnosti princ, a nie prostý učeň zo zámku. Už onedlho sa na Ellu konečne usmeje šťastie. Keď kráľ pozve do svojho paláca na ples všetky dievčatá zo širokého okolia, Ella sa teší na stretnutie s očarujúcim Kitom (Richard Madden). Macocha jej však návštevu bálu zakáže a zlomyseľne jej roztrhá šaty. Ako vo všetkých rozprávkach, pomoc je nablízku a prichádza v pravú chvíľu, Zrazu sa objaví čarovná Víla - sudička (Helena Bonham-Carterová), ktorá premení dyňu a niekoľko myšiek na zlatý koč, krásne šaty a krištáľové črievičky, Popolušku vyšle na kráľovský bál do zámku, a tým jej navždy zmení život. (TV JOJ)

classic

Nebudem rozoberať,o čom je všeobecne známy príbeh utláčanej Popolušky,ktorá sa VZOPRIE OSUDU,aby nastolila spravodlivosť pre seba i pre svojich utláčateľov... Momentálne je spravený v hollywoodskej forme pre mladých do 15 rokov,a la facebook. Obsadenie a spracovanie má v klasickej dobrej intenzívnej úrovni,keď si človek neuvedomuje,že mu to rýchlo odsýpa,skrátka nenudí sa,ale ako film speje k finále,tak si nakoniec uvedomí,že film nevidieť by nebolo od veci,nič by sa nestalo,stalo sa len to,že to má dobrú obrazovú formu. Nakoniec sa asi vrátim k p.Libuše Šafránkovej...LILY nie je zlá,skôr nedôveryhodná... ()

ainny

Kýčovité, barevné a přece tak něžné jak to má být. Po dlouhé době pohádka, kterou - světe div se! - Amíci nezprasili a zůstali věrní předloze. Jen houšť a větší kapky. ()

Marze

Popelka ve svižném tempu, pohlednýma postavami a vypravěčem, který je místy až moc doslovný ("sestry mají hezké tělo ale jsou ohyzdné uvnitř"). ()

Arsenal83

Veľmi priemerná popoluška s pekný farbami, ale blondýne s čiernym obočím Lily James by som ja tu črievicu nenasadil. Radšej by som ostal na večierku a ožral sa tam. Ale hlavne, že tam bol černoch, ako inak, tí boli všade, neviem či aj Čínsky múr nepostavili. ()

Jirka_Šč

V určitých momentech až příliš afektované (a teď nemluvím o kouzelné víle), děj předtím, než Popelka potkala prince, mě nebavil, ještě přímější tah na branku by byl fajn, ale 3* dát nechci, protože to je celkem svěže okouzlující. ■ Po druhém vidění se mi líbí ještě víc. Zajímavé. ■ Koupeno DVD. Kupodivu i slovenský dabing sa dá. ■ Oceňuji dva detaily. Za prvé perfektní využití Lavender's Blue (ukolébavka ze 17. století) a tanec prince s Popelkou, na kterém je zajímavá odlišnost od klasického valčíku, ale současně působí smysluplně a tancovatelně. ()

mat.ilda

Úkol č. 16 v Challenge Tour Special - Filmový lov - film, který bych brala jako příběh svého života... nu, jistá lákadla by tady byla - pohádková příroda, výstavní architektura, umírněná zahraniční politika, slušná životní úroveň, kreativní stylisté a když je nejhůř, i nějaká ta kouzelná víla po ruce... Ale jelikož vždycky může být líp, měla bych pár zlepšováků... a začnu hned u Elky - na jejím místě bych si jako dárek z cest od taťky vyptala pinzetu, zvlášť, když obdržené lískáče neměly žádnou užitnou hodnotu, což v pohádce o Popelce vnímám jako docela zásadní krach. Za další se na můj pohádkový vkus zdála Elka při tanci s princem celkem snadno vzrušivá, i když jistý náboj tomu jejich kousku přiznat musím. A konečně - pro příště bych nechala přehodnotit další pohádkový nešvar, a to nepochopitelnou neschopnost identifikovat osobu blízkou jen proto, že se umyje, učeše a hodí do gala, ovšem ten, kdo ji viděl jen jednou, nemá s pamětí na tváře problémy... to pan Vorlíček, aby z dětí nedělal úplné hňupy, použil alespoň vkusnou roušku. I když při výběru filmu šlo především o ono "žít šťastně až do smrti", protože to mi nezaručí ani EZO.TV na Barrandově, k naplnění pohádkového sloganu bych potřebovala ještě nějakého fešného podkoního, jelikož prince Kita bych skousla jen při oddělených ložnicích... jenže to už bych byla mimo žánr, z čehož plyne, že úlovek nesplnil očekávání, a ani když se běžně nesetkávám s tak zajímavou ženou, jakou je Cate Blanchett a moje jízdy z plesů se ani vzdáleně nepodobají té Popelčině akční, i tak je můj život mnohem zábavnější, proto si ho, byť bez záruky, prozatím ponechám... ()

Stanislaus

Kdyby se mě někdo někdy zeptal, jak vypadá klasická Popelka od Walta Disneyho, kterou jsem ještě neviděl, tak bych mu odpověděl, že právě jako tato Branaghova verze, akorát v animovaném formátu, protože právě tak si ji představuji. Mnohým může nejnovější filmová adaptace přijít jako kýčovitý a infantilní kousek, který se tváří jako nějaká hloupoučká a barevně přeplácaná verze veleznámého pohádkového příběhu, nicméně mně se tato podoba opravdu líbila. Nechal jsem se proto unášet na nevinně vyhlížejícím vztahu mezi Ellou a princem a na výrazně stylizovaném vizuálu, jenž nejvíce vynikl ve výpravě a kostýmech, na něž byla radost se dívat. A musím říct, že malá rolička pro Helenu Bonham Carter coby Vílu kmotřičku byla skvělá a neuvěřitelně vtipná. Nádherná a okázalá pohádková pastva pro oči, na kterou se vskutku vyplatilo jít do kina. ()

mcb

Ohledně perfekcionismu by si mohl Kenneth Branagh klidně podat ruce s Jamesem Cameronem - i jeho Titanic nebo Avatar jsou naprosto předvídatelnými, ale působivými vypravěčskými kolosy, které zužitkovávají více než stoleté zkušenosti s vyprávěním příběhů a jejich účinků na diváka. Popelka zkrátka ukazuje (a znovu potvrzuje), že naivita, jednoduchost a klišé nemusí být automaticky zárukou nudného a nezajímavého filmu. Pokud umíte s danými prvky zacházet, vznikne dokonale promyšlený a fungující film, jehož přímočarost je spíše důkazem sofistikovanosti tvůrce, jenž se raduje ze samotného vyprávění příběhu a pomocí velkorysé inscenace dokáže tento pocit odvážně i laskavě zprostředkovat samotným divákům. ()

sharky

73% Inteligenčně je to tak pro děti do 8 let (na to je tam ale trochu moc smrti, tři postavy tam pateticky umřou), humoru tam mohlo být víc, ale jinak tomu v rámci žánru nejde mnoho vytknout. Položka pohádková atmosféra je splněna na 110 %. Kostýmy a výprava jsou úchvatné. Cate a Helena si své role užívají. Jediným výraznějším záporem je ústřední herecký pár, kterému zoufale chybí charizma i talent a místy nepříjemně přehrávají. ()

Flego

Každý pozná príbeh o Popoluške, a hoci to može znieť podivne, Branaghova verzia má v sebe rozprávkovú hravosť a správnu poetiku. Výpočet pozitív pokračuje ďalej, exteriéry sú prekrásne, zvieracie triky kvalitné ( vďaka za mlčiace zvieratá ) a kostýmy sú ako čerešnička na torte. Pre malých divákov je nápomocný komentár a nám starším nevadí. Príjemný pestrofarebná rozprávka. 4+ ()

rikitiki

Omamující a přiznaně kýčovitá Popelka plná jásavých barev a jasného vizuálního zpodobnění dobra a zla. Popelka - téměř vždy v jednobarevných pastelových šatech. Nevlastní sestry v přeplácaném nevkusu. Macecha v dramatických róbách výrazné barevnosti, které působí jako vykřičník. ____ Stokrát slyšený, přesto stále půvabný, příběh o dobru, které se prosadí navzdory všemu protivenství, má několik dobrých důvodů, proč se podívat i na tuhle verzi Popelky. Jedním z nich je roztomilá scéna s kouzlením kmotřičky víly, když z nabídky "co dům a zahrada dá" vyčaruje Popelčin plesový průvod. A potom také macecha Cate Blanchett, která není zlá prostě jen tak z rozmaru, ale ze zlomeného, zklamaného srdce, kvůli nezáměrným, přesto bolestným, urážkám, kterých se jí v novém manželství dostane, když její nový muž dá několikrát najevo, že pro něj jedinou láskou byla první žena. ()

BMW12

Musím říci, že Disneymu se hraná Popelka povedla. Vsadili na klasickou verzi této pohádky a na odvážnost a laskavost Elky v podání vynikající Lily James. Ta celý film táhla a byla vážně skvělá. Škoda jen castingu prince, který mi nebyl moc sympatický. Příběhem nás provázela krásná hudba Patricka Doyleho, ta tomu dodávala kouzlo. Přeci jen však by se mi ještě více líbilo, kdyby to tvůrci pojali třeba více temně a více fantasy. ()

Jinny

Zdálo se, že příběh Popelky už uvidíme jenom v moderních variacích a hleďme. Tahle Popelka rozhodně nepřekvapí příběhovými obměnami, ale po emotivní stránce šlape a i nějaká ta myšlenka by se našla. Elka je totiž podaná jako děvče s určitou vnitřní silou, které odmítá přestat v lidech vidět dobro, aniž by to působilo příliš naivně. Prince si získá nejenom pěknou tvářičkou, ale taky svojí laskavostí a živostí. Přes snahu Kennetha Branagha ale tahle disneyovka nemá kouzlo našich Tří říšků ani renesančního Věčného příběhu. ()

honajz odpad!

Odpad, protože vidět takhle klesnout dříve skvělého režiséra nejen filmových adaptací Shakespeara, z toho mám osypky a je mi trapně za něho, protože se evidentně vydal cestou bohatého konta, asi aby měl nějakou apanáž na stará kolena. Představte si, že vezmete tu strašně přebarvičkovanou animovanou verzi Sněhurky - té, co běhá s koloušky po lese a motýlci jí přistávají na rukou a ona jim k tomu zpívá - a natočíte hraný remake, který se přesně drží těch přehnaných barviček, patosu a hereckého neumětelství, k němuž jsem u animovaných postaviček shovívavý, ale tady? A ta spousta dalších slavných herců, která se tomuto dílu ďáblovu zaprodala! Mimochodem, Lily James s jejími kobylími zuby a odbarvenými vlasy vypadá jak cuchta z E55 nebo jaké silnice tam u Halyvúdú mají. Tvl, a co tam dělá ten černoch, kurnik? V Africe nemají svoje pohádky, aby si je natočili? A taky nechápu tu posedlost Disneyho studia, že v poslední době ve skoro všech svých filmech včetně animáků dávají hned na začátek smrt některého z rodičů. To nemohla Popelka rovnou začít jako naše Tři oříšky pro Popelku a šup, jede se, práskneme v ději do saní? Kýč na druhou, fuj, mám z toho hnusnou pachuť v puse, že jsem to viděl. Další schopný rejža, který nechal svůj talent zničit Amerikou. Já vím, za talent si člověk dvě vily u moře a Jaguára nekoupí, ale sorry, fakt se na to nedá koukat a jako filmaře by mne hanba fackovala. ()

Deschain

Ach jaj, ale ten záber na posledný spoločný moment kráľa a princa. A tá hudba. A tie kostýmy. A tá neskutočne milá a zlatá Lily James. (Cinema City Eurovea - 29.3.2015 - predpremiéra) ()

hansel97

Tak tohle se Američanům hodně povedlo a to musím uznat, že na "americké pohádky" kromě pár animáku opravdu nejsem. Protože jsou od těch českých diametriálně odlišené, ale tohle skvěle funguje i bez tří oříšků, Juráška a Libušky Šafránkové. Nikdo se tu nepokoušel vymýšlet něco světoborného a za neměněný děj jsem vážně rád, protože jinak by to mohlo dopadnout osobně. Hudba a kostýmy jsou perfektní, kdybych pak nepůsobil jako teplouš všech dob, tak bych si to klidně dal na vyzvánění. :D A pochválit si musím hlavně obsazení, vidět jako Popelku "zase nějakou" Lily Collins, Amandu Seyfried, Kristen Stewart, Annu Kendrick by nebylo asi ono. Neokoukané tváře se sem hodí. Ale nejlepší z celého filmu je stejně víla kmotřička v podání Heleny B. Carter! ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování

23.05.2023

Ikonický příběh o Popelce se v průběhu let dočkal mnoha verzí, přičemž mezi ty nejznámější v Česku patří samozřejmě Tři oříšky pro Popelku, animovaná Popelka z roku 1950, a pak možná moderní Popelka… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (viac)