Mamička (Hayley Atwellová) prezradí svojej dcérke Elle tajomstvo, ktoré ju prevedie všetkými skúškami, aké vie život ponúknuť. Maj odvahu a buď milá! Po smrti mamičky sa Ellin otec (Ben Chaplin) znova ožení. Ella (Lily Jamesová) má svojho otecka veľmi rada, a tak sa snaží správať ústretovo k svojej novej macoche (Cate Blanchettová) a jej dvom dcéram Anastázii (Holliday Graingerová) a Drizelle (Sophie McSheraová). Robí všetko pre to, aby sa v svojom novom domove cítili dobre. Keď ale otecko nečakane zomrie, Ella zistí, že je vydaná na milosť a nemilosť svojej novej, žiarlivej a krutej rodiny. Zanedlho sa z nej stane obyčajná slúžka, večne špinavá od popola, ktorej všetci posmešne hovoria Popoluška. Napriek krutostiam, ktorým musí čeliť, však Ella nestráca nádej a riadi sa posledným želaním svojej matky - byť v každej situácii odvážna, láskavá a milá. Nechce prepadnúť zúfalstvu, ani pohŕdať tými, ktorí s ňou jednajú zle. Ella v lesoch náhodou spozná neznámeho mladíka a cíti, že konečne stretla spriaznenú dušu. Netuší, že atraktívny cudzinec je v skutočnosti princ, a nie prostý učeň zo zámku. Už onedlho sa na Ellu konečne usmeje šťastie. Keď kráľ pozve do svojho paláca na ples všetky dievčatá zo širokého okolia, Ella sa teší na stretnutie s očarujúcim Kitom (Richard Madden). Macocha jej však návštevu bálu zakáže a zlomyseľne jej roztrhá šaty. Ako vo všetkých rozprávkach, pomoc je nablízku a prichádza v pravú chvíľu, Zrazu sa objaví čarovná Víla - sudička (Helena Bonham-Carterová), ktorá premení dyňu a niekoľko myšiek na zlatý koč, krásne šaty a krištáľové črievičky, Popolušku vyšle na kráľovský bál do zámku, a tým jej navždy zmení život. (TV JOJ)

Mrkvič

Moc hezká pohádka, ale s Popelkou mám prostě ten problém, že se hlavní postavy chovají tak nelogicky. Té laskavosti je prostě moc a chtělo by to nějakou brutální odplatu ve stylu divokého západu :) No a ač je předělávka přenádhernější, po hodině sledování mi přišlo, že se na ni dívám už celé dopoledne. Strašně se to vleklo až do konce. Ale pro malé holčičky a podobné typy je to určitě super věc. ()

Lachtaan

Nečekal jsem to, ale bylo to excelentní. Popelčina příběhu už jsem více než nabažený, zvláště v souvislosti s momentální sérií OUAT, i tak ale uvítám takhle nádherně vizuálně a především herecky vymazlený reboot. Nikdy mi nedošlo, jak je vlastně Lily James nádherná herečka. A v modrých šatech, obyčejných i plesových, v mých očích byla tou nejskvostnější filmovou princeznou. Hodně nenáročné, velmi zlehčené, ale stále povedené. Skvělá pohádka na předvánoční čas! ()

Ryuuhei

Lepší, než drátem do oka, se tahle klasika, úplné nepropracovanosti vymyká. Přílišná barvitost, scenériemi skvost, občas i prostor pro hloupost. 60% ()

Johnny.ARN

Naša popelka je aj tak krajšia. Branagh to ale poňal rutinérsky, vytvoril si svet, kostýmy, atmošku a pekných hercov do toho. Až na toho negra sa obsadenie podarilo. Veľmi pekné spracovanie, isto si u mladej generácie nájde fanúšikov. 2 z 5 ()

elanius

(75/2015) / Na čo som sa to zase dal? :) Pekné to možno je, uznávam, lenže tak prevarený príbeh by musel byť asi natočený ozaj výnimočne aby ma trošku prebral. Práve Kenneth Branagh je však preborník klasického prístupu. Tipujem, že ľudom sa to asi páčiť bude. (5/10) ()

Quen11

Klasická, na nič nehrajúca sa rozpávka, ktorá svojim odzbrojujúcim vizuálom, presným hereckým obsadením a uvedomelou réžiou ktorá veľmi dobre vie, ktorým smerom chce ísť, nestihne ani chvíľu nudiť. Je fajn vidieť takúto rozprávku po všetkých tých temným remakoch pôvodných Disneyoviek pre dnešné teen obecenstvo. No aj napriek tomuto všetkému treba uznať, že Popoluška nepriniesla nič nové. Všetko sme už niekde videli, na tom filme nieje nič prekvapujúce, ani prelomové. Je to "len" poctivo vyrozprávaná, remeselne bravúrne zvladnutá klasická rozprávka pre moderné publikum. ()

venison

Velmi výpravné a proto se na toto nové zpracování kouká pěkně.. Krásné kostýmy, příjemné interiéry i exteriéry, povedená animovaná zviřátka.. Bohužel mi byli hlavní protagonisté Lily James a Richard Madden oba krajně nesympatičtí, proto zážitek nebyl 100%.. Potěšila Cate Blanchett v záporné roli zlé macechy a výborně (jako vždy) podivná Helena Bonham Carter.. Příběh se jenom zopakoval, nic nového nepřinesl a držel se klasické předlohy.. Asi se z toho dalo vyždímat více, než pouhý průměr.. ()

Monoxid

Průměrná pohádka těžící pouze ze své image live-action disneyovky. Hlavní hrdinka je vážně autistka nejvyššího kalibru. Musela jsem se hned podívat na naši českou Popelku. To je ta správná kouzelná atmosféra... a správná, naše Popelka! ()

hanagi

Zadělávám si na parádní průšvih, protože všichni milují Popelku, až na mě. A zvláště ne v této podobě. Kýčovitost a nevkus, hromady cukrové vaty, ze které mě ještě teď bolí zuby. Co taky můžu čekat, značka Disney šla vždy přímou cestou vstříc divákovi a podřizovala se většinovému vkusu. Jedna hvězdička patří Cate Blanchett, takže je snadné si spočítat, kolik jich zbývá té chuděře Popelce... ()

Pavlínka9

Já nejsem prostě pohádková a už vůbec nemám ráda tunu patosu a přeslazenost všude kam se člověk podívá...Tudíž z toho fakt nejsem odrovnaná :D :D Lili James je ten typ dívky, která dokáže znázorňovat tyto "roztomilé" a nevinné holčičky a v Downton Abbey ji mám moc ráda, ale tohle bylo podle mě od ní příšerné :) Přišlo mi to jako by neuměla vůbec hrát :D :D Prostě ne :) Cate Blanchett si svoji macechu skvěle vychutnávala a její zelená róba byla tak krásně jedovatá :) Ohromně mě překvapila Bohnan Carter, kterou bych v těchto rolích chtěla vidět častěji :) A Sophie McShera mě dostala, páč jsem věděla, že ji znám, ale nedokázala jsem si ji vůbec zařadit :) Takže - vidět to znovu nechci, je to pohled člověka nad 20let - tudíž chápu, že děti - ty z toho jsou hotové - a to zcela chápu, ale za mě ne. A už vůbec ne nějaká vyšší ocenění. ()

ivan bohatyr

Měl jsem z toho strach, že to bude nějaká splácanina, ale dost dobry. Na počítačových efektech se očividně nešetřilo, princezna velice pohledná, jen toho tancování a zamilovaných pohledů tam na můj vkus chlapa už bylo moc. ()

hroubek

Ještě před pár měsíci bych nevěřil, že dobrovolně půjdu na Popelku a budu se na ní těšit. Trailery mě neoslnili a hodně mě iritovalo jak to bylo přeplácané a kýčovité. Pozitivní recenze mě přesvědčily až to jdu zkusit a já můžu s klidným svědomím říci, že to není vůbec špatné, ba naopak se mi to docela dost líbilo. Kenneth Branagh umí točit filmy, kde je spoustu kostýmů, venkovských sídel, zámků a navíc má hodně zkušeností z adaptací svého oblíbeného Shakespeara. Ze začátku jsem si myslel, že Branagh natočí vlastní adaptaci Popelky, trailery ukázaly, že půjde o věrnou kopii z animovaného filmu. Naštěstí pravda je trochu někde jinde. Popelka je natočená, tak staromilský, ale zároveň je udělaná, tak aby bavila moderního diváka. Je to něco netypického, ale funguje to. Film má atmosféru klasický animovaný pohádek od Disneyho, ale v modernímu v hávu, hlavně co se týče opulentnosti a digitálních triků(které se nesnaží schovat, ale naopak je neustále ukazuje). A ono to funguje velmi dobře, díky přesnému vedení Branagha. Cate Blanchett se mě tady hodně líbila, dodala své maceše motivace a emoce, takže nepůsobí černobíle. Lily James je jako Elka velmi příjemná a jako divák jsem neměl problém jí uvěřit v to co ona věří. Richard Madden nehraje špatně, jen mě mrzelo, že nemá mnohem více prostoru a český dabing u něho působí směšně. I zbytek obsazení hraje velmi dobře, jelikož krásně doplňují hlavní trojici. Bonham Carter je fajn, Atwell mile překvapila, Skarsgård předvádí svůj nadstandard, Anozie není vůbec špatný a duo Grainger a McShera jsou výborně obsazený a zahraný. Hodně moc se mi líbilo, jak je to hezky udělané, prostě jako z pohádky, sice to vypadá jako kýč, ale Branagh ho prodává jako kýč, který jednou za čas každý potřebuje. Popelka je hezká pohádka, kterou si krásně užijete, když snížíte svůj cynismus. ()

Mishqo

80-90% ... Elegantná, čarovná a naozaj rozprávková rozprávka. Nádherná výprava, krásne kostýmy, očarujúca hudba a výborní herci. A ešte k tomu aj plné emócií. Kenneth Branagh šľapol presne tam kde mal. Solídna adaptácia príbehu Popolušky. Klasické a zároveň moderné. ()

Eleanor05 odpad!

OK, Kennethe, existuje určitá míra kýče a nevkusu, kterou jsem kvůli tobě schopna tolerovat, ale co je moc, to je příliš. Pokud by tvé příští režisérské projekty měly vypadat jako Jack Ryan nebo ještě hůř Popelka, prosím, už netoč vůbec nic. Raději hraj. Tvůj herecký talent je asi deset milionů světelných let před tím režisérským... S pozdravem, Eleanor05 ()

Brain-D

Naprosto vymazlená pohádková amosféra, kterou jsem hledal v třech oříškách. Pro mě osobně nejlepší verze Popelky jaká vznikla ! ()

Michi88

Konečně se pohádky začaly zase natáčet, tak jak si to zaslouží. Popelka se vyhnula všem vylepšením (viz. Sněhurka s Lily Collins) a chabým pokusům o něco nového a super vtipného a vznikl z toho nádherný film. Doufám, že v tom budou nadále pokračovat a neskončí tu. Obsazení nemůžu nic vytknout, Helena Bonham Carter a Cate Blanchett válely na plné čáře a představitelky nevlastních sester a hlavní dvojice hrály taky velmi dobře. Pokud budou chtít v budoucnu natočit klasickou a ne akční verzi (např. Sněhurka a lovec) pohádky, tak ať se inspirují u Popelky. Doufám, že další zpracování pohádek od Disneyho jako Kniha džunglí nebo Kráska a zvíře se jim povedou stejně nebo ještě líp. ()

VanTom

Prostě hraná kreslená disneyovka. :-) Nechrlí na nás předigitalizované šílenosti ani nejde o prequel / modernizaci / jiný úhel pohledu, tohle je poctivá a vkusná pohádková klasika (včetně "vtipných" roztomilých zvířátek). Doslova přepychová výprava těšila oči, přesnému obsazení se nedalo nic vytknout, ovšem nečekal jsem takhle "plné" postavy projevující živé, pochopitelné emoce, jež dokážou regulérně dojmout a pozitivně vzpružit i u tolikrát viděného archetypálního příběhu. ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování

23.05.2023

Ikonický příběh o Popelce se v průběhu let dočkal mnoha verzí, přičemž mezi ty nejznámější v Česku patří samozřejmě Tři oříšky pro Popelku, animovaná Popelka z roku 1950, a pak možná moderní Popelka… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (viac)