Noční směna

• USA Last Shift (viac)

Jessica Loren (Juliana Harkavy) je bežná, radová policajtka, ktorá dostáva počas prvej nočnej služby pomerne jednoduchú úlohu. Do nasledujúceho rána má postrážiť jedno z prázdnych policajných oddelení v mestečku Sanford, ktoré je úplne odpojené od núdzovej linky "911". Keď už sa zdá, že splnenie daného rozkazu od nadriadeného bude obyčajnou rutinou, nečakane zazvoní telefón, v ktorom mladá žena v ohrození žiada o pomoc. Rozkaz pre Loren znel ale jasne a stručne: policajné oddelenie nesmie za žiadnu cenu opustiť. Ani keby ožili "steny", ktoré boli svedkami mnohých, niekedy až krutých zverstiev. Odbitím polnoci sa mladá policajtka ocitne vo väčšom nebezpečí, než by bola ochotná sama sebe pripustiť. (*CARNIFEX*)

Corpsegrinder

Jak by řekl prodavač z 8MM, tohle je SOLIDNÍ NÁŘEZ. Prakticky okamžitě se na stanici něco začne dít a nepřestane to až do konce filmu, a nutno říct že je zde všechno strašení co kdy v duchařinách bylo. Podivný telefonáty, slušně namaskovaný duchové, halucinace, zrnící televize, nápisy na zdech, levitující předměty, creepy šeptání a zpívání, blikání světel, bouchání dveřma atd. Hlavní hrdinka dostává kotel jak svině. Slušnou práci odvedli chlapci ze zvukovýho oddělení jelikož všechny ty rány a zvláštní zvuky tady dělaj vážně hodně a lidi co čumí se sluchátkama tak maj o zážitek postaráno. A kromě toho ke konci je přestřelka za kterou by se nemusel stydět žádnej akční rejža. Spokojenost. ()

lucijelucije

Na typický horor mi přišel Last Shift až neobvykle záživný. Přesto, že se příběh odehrává defakto v jednom domě s jednou osobou, m á výborné tajuplné prvky s mrazivým a lekacím nádechem. J. Harkavy byla na tuhle roli jako stvořená. A navíc měl tento horor jakýsi konec, který bych zařadila do reálně vnímatelného, což velmi oceňuji =) ()

Paldiny

Striasalo ma za tridsať stupňového večera, takže nočná šichta za všetky drobné. Filmári si vybrali prostredie policajnej stanice pred uzávierkou a stavili na jednu herečku, všetko ale vyšlo parádne. Masky, zvuk, agresívny spôsob strašenia a či si film bral inšpiráciu odinakiaľ, tak až sčítaný nie som, za mňa výborné. ()

Magika82

Inu, kdo by čekal, že v několika místnostech arci policení stanice lze vytvořit dusnou, ponurou a nepředvídatelnou atmosféru mysteriózního hororu? Pro mne od režiséra/scénaristy Anthony DiBlasia velmi příjemné překvapení... Přimhouřím oči nad některými ménělogickými scénami, a naopak tleskám s úsměvem de facto "inscenaci" s několika málo postavami, ze které bylo vytěženo maximum. Závěr samotný dává tomuto komornímu snímku další bod navíc. A herecké podání Juliany Harkavy, bych viděla alespoň na nominaci na Zlatý glóbus... Téměř 75% hodnocení z mé strany. Avšak, i s výše uvedenými přimhouřenýma očima, pomyslné prstíky sklouzávají ze 4 hvězd na lepší Dobrou, a tedy 3 pěkné hvězdy. ()

Silviaxx

Uff, tak toto som nečakala. V podstate minimalistická záležitosť, ktorá si vystačila s jednoduchým prostredím a jednou hlavnou postavou, ale vybudovala taký atmosferický nával, že sa z toho ešte teraz otriasam. Určite svoj podiel má na tom fakt, že Last Shift som pozerala v noci a v tme - odporúčam, takto je to skvelý zážitok, ktorý mi prebudil všetky zmysly a držal ma celých 90 minút absolútne na ihlách. Prostredie - opustená policajná stanica - pôsobilo samo o sebe scarry a dochutené o množstvo skvelých momentov výborne gradovalo celú atmosféru. Pred finále sa nádherne zatlačilo na pílu (v tom momente už som asi ani nedýchala), no finálny zvrat ma až tak veľmi nepotešil. Inak som mega spokojná. ()

Standic1

Hodně jsem přemýšlel ještě o čtvrté hvězdě, ale nakonec zůstanu u 3*, a to i přes to, že je Last Shift velmi kvalitní. Atmosféra, která by se dala krájet, šílené výjevy, tady jsem opravdu ani já chvíli nevěděl čemu mám věřit (palec nahoru za scénu s policistou Pricem). Bohužel, ač bylo překvapení hodně, tak od půlky už si film držel stejnou laťku a tvůrci se doslova báli překročit hranice, klidně bych se nebál to víc hlavní hrdince osolit. Tak jako tak si Last Shift zaslouží pozornost, protože některé scény jsou opravdu perfektní a nahánějí husí kůži (skříňky v šatně, židle alá karty v poltergeistu, fotky...). A co se týče konce, tak jsem rád, že tady to tvůrci nezazdili, ten se povedl! ()

Flopik

Toľká škoda tak som sa tešil a bohužiaľ mierne sklamanie.Film som si pozrel len kvôli obrázku tu na CSFD, ktorý byzerá naozaj hrozivo.Rovno vám poviem že s filmom to má spoločné asi tak 3 sekundy.Čakal som ľakačky jednu za druhou a hlavne som čakal že ma trhne .Nič z toho.Pracuje sa tu hlavne so zvukom a klasickým otváraním dverí, svetlá a búchanie.Čo sa týka duchov sú tam ale naozaj len občas.Jediné čo by som vlastne pochválil je tá dolámaná dievčina, neviem ako inak to opísať.Tá vyzeralo naozaj hnusne a ešte ako som spomínal tá 3 sek lakačka ktorá ale prišla v zlú chvíľu a nevyznela tak ako mala.Celkovo je to priemer s krásnou herečkou.Fanúšika neprekvapí ale ani nenaštve taká jednohubka.Koniec predvídateľný . ()

dannyyy

Geniální! Hodnotím plným počtem. Nelze jinak. Dle recenzí jsem očekával obstojnou duchařinu a dostalo se mně opravdové psychoduchařiny. Zápletka jednoduchá, ale skvěle provedené. To je jeden z těch filmů, kde si říkáte, že by jste nechtěli být v kůži hlavního aktéra a ten konec, ups, ten jsem nečekal a proto za celek hodnotím 100%. Doporučuji film pustit až opravdu v pozdních nočních hodinách, protože to hodně přidá na atmosféře a pak se Vám bude krásně spát :-) ()

warrenur

Dve hviezdy za obcas slusnu atmosferu. Inak boli lakacky len recyklaciou znameho. One woman show, vcelku vydarena, len skoda, ze sa to nepodarilo lepsie zrezirovat. Zaver som tak trochu predvidal. ()

Untentrauer

Už jen holý fakt, že se děj filmu odehrává v noci a na opuštěné policejní stanici, která se bude zavírat (ale dosud se v ní nachází zabavené předměty z míst zločinů – a někdo to hlídat musí ne?) krásně podtrhuje atmosféru. Juliana Harkavy se do role začínající policajtky a matky samoživitelky  poměrně hodí. Nicméně se prvních 20 minut nic neděje a koukání se na pootevírané skříňky, pohybující se regály, totálně zesrané záchody, nebo na močícího bezdomovce mě moc nebralo - no i když ta záchody…To byla aspoň zábava. Ale když se něco dít začne, tak je to formou jakýchsi chvilkových zjevení, náznaků či znamení. Rozvíjí to tedy divákovu fantazii a nechává to v podstatě na vás – a to se mi líbí. Jenže tímto způsobem film pokračuje až do úplného konce a bohužel se z toho stává spíše jakási schýza jedné bláznivé policajtky. I když se autoři snažili nastínit zajímavý příběh a vysvětlit, proč se tyto podivné věci dějí nedokázali z tohoto filmu udělat víc, než jen jakýsi paranormální schyzofrenní koktejl s koncem zachycujícím jeden obrovský omyl a tragédii. Přes slibný začátek je film tedy zklamáním. Mnohem víc mne zaujal vložený příběh v příběhu. ()

Hapretor

V rámci duchařiny ten nudnější a ne nervy "drásající" horor ? ... no spíš drsná komedie. Ale hlavní představitelka je fajn, pohledná, ... jen měla sakra blbej den , teda noc. ()

Heroine

Nebudu to okecávat, tenhle horor mohl být dobrý, mohl být i výborný, ale finále ho naprosto zabilo. Doporučuji pustit, nejlépe v noci, a deset minut před koncem vypnout, a závěr si domyslet podle svých nejzvrácenějších představ. ()

Ben Nevis

Horory jsou od toho, aby postrašily a tomuto se to dařilo. V některých sekvencích filmaři moc tlačí na pilu, některé věci bych přehodila (třeba informace o tom, proč se vlastně stanice ruší, mohla být hned na začátku). Ale hlavní plus má závěr, protože v hororu nemá co dělat vřeštící hrdinka, která se na konci oklepe a vrátí se ke svému nudnému životu. ()

Rockerman

Nočních šichet jsem za svůj život udělal spoustu, ale takovou jakou zažila Jessica bych zažít nechtěl. I opuštěná policejní stanice skýtá mnoho možností pro slušný horor a rozhodně jsem nějaké to mrazení v zádech několikrát cítil. Nízkorozpočtový horůrek bych nezatracoval, ikdyž v závěru to bylo " akési zmetené". ()

Rathalos

Uplne nenapadny horor,ktory si ma totalne ziskal svojou atmosferou,napatim,lakackami,tajomnom,nametom,pribehom,ale i zaujimavym koncom,fakt pecka,necakal som to,no je to obrovske prekvapenie...:-) ()

Johny M.

Last Shift, jeden z TOP hororů, co jsem kdy viděl... a ne, nebylo jich zrovna málo!. takovej malej-velkej horor; doporučuju. víc není co dodat... ()

KUFI odpad!

Hodne zly, vic nez pulku jsem nedal. Prachsprosty becko a to jak zpracovanim, tak i hereckyma vykonama. Vzdycky me u podobnych hororu dokaze otravit, jak nekdo vidi neco neobvyklyho (duch v zrcadle napr.) a prejde to s tim, ze se mu asi neco zdalo. V realu by clovek stat se mu neco podobnyho s revem probeh zdi a zastavil by az v sousednim state. Do konce zivota by pak stravil v lecebne ve snaze se z toho utrpenyho traumatu dostat. A tady v tom paskvilu se tahle situace odehraje snad kazdych 5 minut. Bejt sam na opusteny policejni stanici a videt postavy v zakrvacenych hadrech pres hlavu, tak si pak urcite nepujdu sednout zpatky ke stolu cist si knizku jako hlavni hrdinka. ()

DavidWebb

Policajtka - nováčik (celkom pekná herečka) prežíva na opustenej stanici doslova nočnú moru. Veľmi jednoduchý "duchársky" horor s jednoduchou premisou, kedy sa holka nevyrovnala so smrťou svojho otca - takisto policajta - a trochen jej to kápne na karbid. Ale napätie a atmosféra tam podľa mňa je. Jediný problém som mal s jej reakciami všeobecne - nemám ani tak na mysli, žeby sa chovala nelogicky v každej jednej situácii. Skôr ma celú dobu štvalo, že tam vôbec zostala. Narovinu, ja by som nepotreboval vidieť/zažiť ani polovicu z toho čo ona, a dávno by som bol odtiaľ preč aj s autom, vyhadzov-nevyhadzov! Nuž ale čo už, chorá myseľ - horšie ako choré telo, či ako sa to vraví... 70% ()

Miagy

Nedostatčne dotiahnuté, málo vyvsetlené, ale prekvapivo napäté, akčné, strašidelné, efektné, jednoduché a predsa tak funkčné... ()