Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

• Česko Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (viac)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Réžia:

Zack Snyder

Predloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (viac)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (viac)

V obave, že činy nadpozemského superhrdinu z Metropolisu ostanú bez kontroly, nastúpi proti nemu impozantný ochranca Gotham City, zatiaľ čo svet váha, akého hrdinu vlastne potrebuje. A kým sú Batman a Superman vo vzájomnej vojne, rýchlo vyvstáva nová hrozba, ktorá ľudstvo stavia do väčšieho nebezpečenstva, než doteraz poznalo. (Continental film)

ondra.p

Řádně temný komiks, který se pro mě atmosférou přibližuje mým oblíbeným Watchmenům. I proto je to podle mě trochu těžký kus, když nejste totální blázen do Batmana nebo Supermana. Což já naštěstí jsem. Strašně se mi líbí Ben Affleck. Je to doposud nejlepší filmový Batman i Bruce Wayne. Jeho podání Batmana je to, co jsme chtěli. Žádná ustrašená troska jako z Nolanovské série, žádný kick-ass panák z devadesátkových filmů. Je to ten správný Temný rytíř. Oproti Man of Steel je tu slabší Superman. Osobně si myslím, že bylo nešťastné dávat tento film v postatě jako pokračování Supermana, nikoliv jako úvod do příběhu Batmana. Což je škoda. Ostatně na tyto přešlapy jsme my, DC fans, zvyklí. Film pro mě byla skutečně epická podívaná a je to jeden z mých oblíbených filmů. 90% ()

Camel91

4 hvězdy dávám pouze za Batmana, kde jsem se bál obsazení Afflecka, ale ten mě nezklamal a přesvědčil že je hoden... Veškeré své scény si krade pro sebe a já se těšil na každou další akci s ním. Co je vůbec nejhoší na tomhle filmu jsou díry ve scénáři, jednání postav bylo až debilní (Jak Lois, věděla že má přinést to žezlo s kryptonitem a že vlastně ta zrůda (Zod) je z Kryptonu a kde se nachází to je mi do teď záhadou, nebo proč zaměstnanci Wayneova čekají v hořicí, chátrajicí budově než jim šéf zavolá utečte), dále mi vadilo že se film rok odložil ikdyž byl již natočený aby se zlepšoval v postprodukci až z toho vzniklo toto. Digitalní bordel ve finále je kapitola sama o sobě. ()

Ajfist

Vždycky mě děsilo,když filmaře napadne pro zvýšení atraktivity dát do jednoho filmu proti sobě dvě postavy s rozdílných komixů.A teď kdo z koho.To je takový ten dětský nápad,kdo by vyhrál,jestli ten či onen.Ano to mě a asi nejen mě napadalo v dětství.No v reálném světě těchto postav je ovšem málo reálné,že by se tyto dvě postavy mohly potkat,protože Batman žije ve smyšleném městě a je frajerem pouze v tomto městě Gothamu,Superman žije v reálném světě a zachraňuje minimálně USA,když ne rovnou celý svět.Tak jak by se mohli potkat,že?Navíc Superman je prakticky nezničitelný a má své schopnosti vrozené,proti němu je vlastně Batman jakožto obyčejný člověk,který vše musí dohánět jen technickými vychytávkami,zoufalec co by musel na každém kroku dostat od Supermana výprask.Takže koho mohlo napadnout,že by se tyhle dvě postavy mohly vůbec měřit.Vždyť film by mohl trvat jen pár minut se scénářem kdy by prostě Superman vynesl Batmana až na oběžnou dráhu a tam ho ponechal jeho zmrzlému osudu a bylo by vystaráno.No já vím fandům tohoto žánru by tohle asi nestačilo,ale mě jo.Technicky dobrá podívaná,námětově a dějově slabota.Tedy film pouze pro fandy tohoto žánru a děti. ()

ouki81

Jedna hvězda za Gal Gadot v sexy kostýmu, jedna za Jeremy Ironse coby Alfréda (i když na Michaela Caina nemá nikdo) a jedna za nakopání zadku Supermanovi. Ale víc fakt ne. ()

Padre.

Na Batflacka som sa ako jeden z mála fanúšikov batmana tešil a môžem povedať že som nezostal sklamaný. Ben Affleck je možno pre niektorých až nadmerne nasvaleným predstaviteľom pána Wayna, ale jeho stvárnenie mi prišlo vernejšie komiksovej predlohe ako ktorékoľvek iné v posledných dvoch dekádach. Henry Cavill ako superman takisto neurazil a Gal Gagot tiež príjemne prekvapila. Bohužiaľ ma sklamal scenár a réžia s ktorou si neporadil ani Zack Snider. Nehovoriac o záverečnej bojovej scéne, ktorá na mňa pôsobi len ako chaos na zelenom plátne a tzv. "Marta scéna" mi tak povediac skazila zážitok z filmu, ktorý mal v mojich očiach najväčší potenciál z celého DCU. Mimochodom odporúčam prečítať si komiks od Franka Millera Dark Knight Return, ktorý bol použitý ako predloha. 6/10 ()

Tomulka

Nejvíce mne dostal vztah Superman vs Superman. Vývoj tohoto vztahu a jeho vyústění je velmi dobře zpracované. Konkrétní boj kdy to na první pohled vypadá, že S. má jasně navrch se velmi dobře změní. B. má díky své genialitě a díky své prozíravosti, taktice a dalším vlastnostem rozhodně možnost zabít S. to je pravý B., který je všude obětavost na max. pro dobro lidstva. To je to co fanoušek Batmana musí ocenit. Za mně je to co jsem napsal tak určující, že odpustím spoustu jiných věcí. Např. tragický Luthor!!! Horší Lois. A ten protivník na závěr je hodně o ničem. ()

Mistr119

Hrozně jsem se toho bál a nakonec to tak i trochu bylo, že válčilo (podobně jako v marvelovské Občanské válce) dobro proti dobru. Naštěstí ne dlouho a spíš to bylo dobro proti strachu z neznáma. A pak zastřešené tedy až takovým strachem, ze ktrerého se vyklubalo až čiré zlo... No jenom teda před shlédnutím Ligy spravedlnosti jsem měl pocit, že tam byl i Superman...a Nově Cinema se brutálně nepovedlo film seknout v místě, kdy se ještě nepohnula hlína na rakvi... :/ Zjištěno až z YouTube.. ()

ajaxx

To byla jetelovina tedy...ještě štěstí, že moji další oblíbenci, Spawn a The Shadow patří jiným společnostem než Marvelu nebo DC, protože by je jistě pomrvili stejně jako Batmana. U mě Batman skončil Nolenovým Temný rytíř povstal. Tyhle spojovačky mě nebaví. Dám jednu hvězdu za krásnou Gal Gadot, to je vše... ()

soukyd33

Problém, proč tento film neuspěl je ten, že je to moc chaotické. Jeden šílenec a dva bojovníci za spravedlnost. Každý ale bojuje trochu jinak. A pak je tu ještě záhadná dáma Wonder Women. Film je rozhodně akční, a také dost vysvětlí Muže z oceli. Říkám si, co je lepší. Lex Lutor nebo Joker (zde nebyl). Od teď začíná úplně nová éra. Hvězdiček 3 ()

Modrymysak

Původně mě to moc neoslovilo a nechápal jsem, proč se Batman chová jako imbecilní nasrštvaná zhrzená milenka, ale v prodloužené edici to vše trochu dávalo smysl. Docela se těším na novou Ligu Spravedlnosti. ()

AdelleR

Rok 2016, kdy spolu superhrdinové prostě nevycházejí... Mno. Líbí se mi, že to ihned navazuje na Supermana, že máme možnost vidět pár věcí i Batmanovy perspektivy. Zimmerova hudba je skvělá a naprosto dokonale podtrhuje všechny scény. Herecké výkony fajn a celkově to bylo dost akční, nemůžu říct, že bych se nudila. Ale. Zápletka se má evidentně točit kolem toho, že si Superman a Batman prostě nesedli, ale... kde je nějaké vysvětlení? Vyhodit tenhle film ve stejném roce jako Civil War, kde proti sobě taky stojí dva marvelovští lídři, můžeme-li to tak říct, to chtělo rozhodně odvahu. Jak říkám, napětím to srší, občas to je vtipné, ale důvod, proč se do sebe ti dva vůbec pustili, jak se jako najednou rozhodli spolupracovat a hlavně co vedlo jejich myšlenkové pochody dělat tohle a tamto, to absolutně nedávalo smysl, nic jsem nepobírala. Lois, která se ve scénách zjevuje dle potřeby jako deus-ex-machina a zázračně toho ví víc než všechny postavy, mi spíš lezla krkem. Fajn bylo tehdy ještě netypické zakončení, ale to to bohužel nezachrání. Nenudila jsem se, po dějové stránce to bylo fakt nabité, jen ty důvody v zápletce holt trochu drhly. ()

Rom4n

Nebyť obrovského prešľapu v castingu Lexa Luthora, nezmyselnej motivácii, jeho stvárneniu a vlastne celkovo jeho postava tu bola úplne zle, tak toto mohol byť kľudne aj 5* film. Zack Snyder má obrovský zmysel pre epickosť a tony ohromne nápaditej obrazovosti. Že je to temné, s menej humorom a farebnosťou ako Marvel, mi vôbec nevadí, skôr je to plus. ()

RanMori

Scéna s perlami na začátku mi přijde hezky udělaná, ale jinak mě ty postavy prostě nebaví. Ani jedna. Nějak jim ani nevěřím to, co předvádějí, takže jsou mi jejich pohnutky a osudy dost fuk. Nevím, nějak celkově to nefunguje, nezábavné a místy přitažené za vlasy. ()

chamonix odpad!

Jen namátkou jsem mrknul na recenze a hned mezi deseti prvními jsem se dočetl: „Pre fandov najlepší sex ich života, pre náhodnych divákov ťažkotonážna nevstrebatelnosť“ (jsem náhodný divák), „ZBYTEČNĚJŠÍ komiksovku ... jsem v kině neviděl dobrou dekádu“, „Slabý scénař se snaží přeřvat burácením a trikovou mlatou, ale je to marnost.“, „Především pitomej příběh plnej nesmyslů a ničeho, čeho by se divák mohl chytit.“, "Působivé epické bitvy plné ohně a temnoty, to všechno ano, ale nemůžu si pomoct ... těžká nuda.", nebo za všechny: "Zacku, Zacku, co mi to děláš." Takže nejsem divnej, nejni to ve mně. Vopravdu je to blbost ... ()

nitrak

Když je Batman v plné polní, tak vypadá krutě. Bohužel Affleck nějak neumí hrát, vypadá pořád znuděně a nijak, je tlustej a starej. Neznám komiksovou předlohu téhle fáze, takže možná je to záměr, ale mně se to vůbec nelíbilo a zkazilo to dojem z celého filmu. Po Baleovi najít solidního Batmana bude asi těžký. Cítil jsem jen s Cavillem (Supermanem) - jak herecky, tak příběhově. ()

Lubess.Knopp

Vymaštění dementi,kokoti, retardi ,kteří nechápou že se jedná o komiksový film se hned snaží shazovat film a z toho mi je docela smutno !!! Moje hodnocení nemusím zdůraznovat stačí hvězdy:. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce