Kingsman: Tajná služba

• Česko Kingsman: Tajná služba (viac)

Kingsman je nadnárodná špionážna organizácia pracujúca v prísnom utajení. Jej agenti sú skutočnými gentlemanmi a novodobými rytiermi. Na vykonávanie svojich misií využívajú najmodernejšie technológie a nebezpečné hračky, ktoré by im mohol závidieť aj James Bond. Jedného dňa naverbuje táto elitná tajná služba do svojho vzdelávacieho programu mladého Garyho Eggsyho Unwina (Taron Egerton). Eggsy má obrovský talent a intelekt, ktorým však doteraz mrhal na špinavých uliciach. Zo sveta drog, gangov a pouličných bitiek ho vytiahne superagent Harry Hart (Colin Firth). Z chlapca sa pokúsi vychovať skutočného muža a stane sa jeho mentorom. Agenti britskej supertajnej špionážnej služby Kingsman majú novú úlohu. Šialený miliardár, bojovník za ekológiu a zvrátený technologický génius Richmond Valentine (Samuel L. Jackson) sa rozhodol zachrániť planétu Zem, najprv však plánuje vyhubiť ľudstvo, ktoré ju devastuje. Harry a Eggsy musia odhaliť jeho dômyselný diabolský plán a zastaviť ho skôr, než ho dokáže zrealizovať so svojím tímom na čele s Gazelle (Sofia Boutellaová), inteligentnou krásavicou s amputovanými nohami, namiesto ktorých má smrtiace bežecké čepele. (TV JOJ)

papushka

Teda čekala jsem od toho leccos, ale že to bude takovej nářez a že se budu tak královsky bavit, to rozhodně ne. Naprosto a dokonale suchá nekorektní stylová pecka ála bondovka po Vaughnovsku! ()

provitamin

Predstavte si akčnú komédiu, kde Colin Firth perfektne zahral pravého anglického gentlemena so všetkými (ne)vyberanými spôsobmi, Samuela L. Jacksona ako opravdu záporného záporáka a ďalších známych hercov nevynímajúc Marka Hamilla (Luke Skywalker z pôvodnej SW série), k tomu akčnú hudbu a absenciu čo len chvíľky nudy, niekoľko kuulových scén (zoskok z lietadla, scéna v kostole a v závere "ohňostroje") a v neposlednom rade vysmievanie sa zo žánrových klišé. Celkom ma pobavil plán záporného záporáka, ktorý chcel rozsievať skazu medzi ľudmi pomocou SIM-kariet zadarmo, kde by boli zadarmo hovory aj internet. Sa normálne začnem báť že dvaja najväčší slovenskí operátori Orange a O2 majú podobné plány na vyhladenie ľudstva, teda aspoň na jeho zredukovanie. "Keď je telo choré, má horúčku a takto bojuje s vírusom. Keď je chorá Zem, otepľuje sa a takto bojuje s vírusom, ktorým je ľudstvo. Ak zvíťazí telo (Zem), vírus ako ľudstvo to neprežije. Ak zvíťazí vírus (ľudstvo), Zem to neprežije a s nou zhynie aj vírus, lebo nebude mať hostiteľa." Mne z toho vychádza že ľudstvo by sa nemalo správať ako vírus. Alebo je aj iná cesta? ()

Teg

Sledovat Kingsman bylo jako kdyby přišel Verbal navlečený do luxusního saka, celý večer vás nad sklenkou vína bavil vtípky ze života londýnské smetánky, pak vás brutálně znásilnil do análního otvoru a na závěr večera měl přednášku o tom, že si z toho máte vzít ponaučení. Necítíte se nijak zvlášť nadchnuti, spíše zneuctěni a ponaučení si vezmete. Více viz Matty. ()

farfalla

Velmi zábavný film. Vychází z komiksové knihy ´The Secret Service´ z roku 2012 od Davea Gibbonse a Marka Millara. Používá všechna možná klišé ze špionážních filmů (tréninkové centrum, výběr nejlepšího adepta), Jamese Bonda (výběr zbraně, nepřátelská organizace, technicky vylepšený pomocník), ale všechna hezky spojí chladným, neohroženým, britským přístupem. Kingsman je tajná bezpečnostní informační služba, jejíž členové mají anglická historická jména – Galahad (Colin Firth), Merlin (Mark Strong), Arthur (Michael Caine) and Lancelot (Jack Davenport and Sophie Cookson). Jenom Eggsymu (Taron Egerton) zůstane jeho přezdívka. No, a Marka Hamilla (Luke Skywalker z ´Hvězdných válek´) jsem v profesorovi Jamesi Arnoldovi nepoznala. (Brian Ferry – Slave to Love) ()

bloodline

Pocity plesavé ako pri nereálnej výhre jackpotu na najmenej pravdepodobnú kombináciu čísel. A predsa prišla! Kingsman triumfoval na plnej čiare, lebo z klobúka vyčaroval pána kúzelníka Vaughna. Režisérsky a scenáristický módny guru stvoril ďalšiu satiricky nadhľadovú nádheru, ktorej každé zrnko neuniklo môjmu zobnutiu. Réžia, scenár, hlášky, humor, vtip, recesia, bitky, herci (Firth, Jackson, Caine... bomba), výprava, strih, jedny, druhé efekty... Zoberte bárs čo, Kingsman: The Secret Service úradoval na každom fronte s britskou noblesou v kombinácii s americkým megalomanstvom. Jeden túžobne očakávaný agent toho roku musí odviesť Quantum práce, aby Spectre neskončil s nášivkou Kick-Ass na Spektre ako náučno-zábavný program pre grambľavých agentov. No a nemôžem nevyzdvihnúť dve veci, ktoré Kingsman povýšili na mokrý sen filmového labužníka - fenomenálna kamera a, trúfam si tvrdiť, legendárna scéna v kostole. Povinný večerníček pre pána Tarantina :) ()

Neshika

Nostalgie nabušená sebekritickým humorem se sice tváří, že má parádní rozpočet, ale v jednotlivých scénách je vidět, že nemá. Nejde o to, že bych chtěl soudit podle rozpočtu, ale když ho film nemá, proč točí tak drahý scény? Hlavně scény s greenscreenem vypadali, jak z osmdesátkovýho videoklipu. Vaughn se měl spíš držet těch praktických (zatopená "kasárna"), ty byly parádní. ()

MareT.

Paradni jizda, skvele herecke vykony a kdyz odpustim vybuchujici hlavy, tak to je rozhodne jeden z nejlepsich akcnich filmu posledni doby. ()

Stružák

Scénář je místy děravej jak ementál, Samuel L. Jackson je nevýraznej (nebo jenom dostal zbytečně málo prostoru), některé postavy tam jsou jenom "na oko" a celý děj je hodně přitažený za vlasy. Z nějakého důvodu to ale funguje a já jsem se docela bavil. Jenom mám takovej pocit, že za půl roku si z fimu budu pamatovat jenom tu švédskou princeznu... ()

Hanys_

Slabší čtyři. Zatímco Kickass bodoval humorem a non stop akcí a First Class zase retro vizuálem s osudovým příběhem, tak Kingsman je v tom všem na půli cesty. Bavil jsem se, ale rozhodně to v nejbližší době vidět znovu nemusím, což se mi u Vaughna stalo poprvé. Každopádně tenhle člověk je fakt bezedná studnice nápadů. ()

tom.nosek

Toliko k tomu, že by old-school bondovky na dnešního diváka nezapůsobily. Kromě kvalitního bondovského základu ještě připočtěme velice dobře zvládnutou akci, 129 minut nabušených hláškami, super soundtrack a ty nejkvalitnější britské herce se Samem Jacksonem (a s vtipným cameem Marka Hamilla). Víc takových! ()

SpaceOdyseus

Zivocisne natocena zanrovka, ktera umi prekvapit i kdyz dukladne sleduje pravidla spionskych filmu. Vaughn ma rezii pevne v ruce v kazdem okamziku a at uz jde o akce, nutny vycvik, rodinne drama nebo zaporakovo pikleni, dodava skvele natocenou zabavu, kterou snad neni mozne videt u nekoho jineho. ()

Ledkodlaq

Tohle jsem od spojeného království opravdu nečekal, překvapivě sebekritické, suchý humor je nahrazen více navlhlým a triky jsou o poznání lepší než špatné, ve všech směrech příjemné překvapení. ()

Litvicek

Komentáře níže o tom, jaký poklad tenhle film je, jsou velice ale velice přehnané. Minimálně dvě scény bych udělal jinak, neboť nedávali smysl ale musím uznat, že za celou dobu jsem se od filmu nehnul. Zábavná podívaná s velmi přehlednou a výborně uspořádanou akcí, doplněnou výborným hudebním doprovodem. To je největší plus filmu. Líbilo se mi to velmi, i to skvělé grandiozní finále mi připadalo jako taková třešinka na dortu. Krom dvou scén a minima nudných jde o překrásně zábavnou podívanou. O tohle jako divák stojím a tady se to velmi povedlo. Řeči ale typu "patří to do Louvru", nebo "Vaughnovky už jsou žárnem pro sebe sama" jsou absolutní sračky a nesmysly. ()

ti88na

Som tak nejak na vážkach. Príliš málo som sa smiala, aby som ľahko niesla tak vážnu zápletku akú film spracoval. Okrem toho sa mi ten rozbeh zdal trochu dlhší a nezáživný, popravde som od toho po 15 minútach odišla a vrátila sa až neskôr. Ale ako minúty plynuli Kingsman naberal grády a nakoniec môžem povedať, že je to fajn ale mohlo byť aj lepšie. Akčné scény sú parádne, tie som si naozaj vychutnávala a tiež skvelé obsadenie predovšetkým Firtha, Stronga a Caina. Po dlhom čase potešil aj Davenport, no Egertona som brala ako nutné zlo. Jeho postava čo mala akože odžité všetko možné a pritom vyzeral ako krpatý pubescent s rovným šiltom, to vôbec nemusím. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (viac)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu