Kingsman: Tajná služba

• Česko Kingsman: Tajná služba (viac)

Kingsman je nadnárodná špionážna organizácia pracujúca v prísnom utajení. Jej agenti sú skutočnými gentlemanmi a novodobými rytiermi. Na vykonávanie svojich misií využívajú najmodernejšie technológie a nebezpečné hračky, ktoré by im mohol závidieť aj James Bond. Jedného dňa naverbuje táto elitná tajná služba do svojho vzdelávacieho programu mladého Garyho Eggsyho Unwina (Taron Egerton). Eggsy má obrovský talent a intelekt, ktorým však doteraz mrhal na špinavých uliciach. Zo sveta drog, gangov a pouličných bitiek ho vytiahne superagent Harry Hart (Colin Firth). Z chlapca sa pokúsi vychovať skutočného muža a stane sa jeho mentorom. Agenti britskej supertajnej špionážnej služby Kingsman majú novú úlohu. Šialený miliardár, bojovník za ekológiu a zvrátený technologický génius Richmond Valentine (Samuel L. Jackson) sa rozhodol zachrániť planétu Zem, najprv však plánuje vyhubiť ľudstvo, ktoré ju devastuje. Harry a Eggsy musia odhaliť jeho dômyselný diabolský plán a zastaviť ho skôr, než ho dokáže zrealizovať so svojím tímom na čele s Gazelle (Sofia Boutellaová), inteligentnou krásavicou s amputovanými nohami, namiesto ktorých má smrtiace bežecké čepele. (TV JOJ)

klukluka

Vnímám kvality tohoto filmu, ale nebýt některých scén, zejména té z kostela, doporučil bych ho spíš svým dětem, než svým vrstevníkům. Když to trochu přeženu, tak to byl takový špionážní Harry Potter. A já Harryho nerad. ()

matolas

I'm a Catholic whore currently enjoying congress out of wedlock with my black, Jewish boyfriend who works in a military abortion clinic. So, hail Satan and have a lovely afternoon, madam. Vypiplaná zábava s absurdnými chuťovkami, žiaľ opäť neoriginálne vystavaná na klasickom koncepte a nepomohlo tomu ani pár meta hlášok. Každopádne to lepšie, čo sa tento rok vynorilo z kín, o tom niet pochýb. ()

Darth_Jenda

!!!!!!!SPOILER ALERT!!!!!!! Film bořící všechna dosavadní tabu historie filmu. Zabili Colina, všichni lidi v kšiltovce jsou sympaťáci, Luke Skywalker přešel na temnou stranu síly a ten starej dědek, jak hrál Alfreda v Batmanovi, byl hnusná proradná svině. To, že fandíte záporákovi, se už bohužel stalo nešvarem Halyvůdů. Tihle hipsteři v obleku ovšem dokázali, že se dá fandit i těm dobrým. Od chvíle, co Colin dostal nekompromisní headshot od Mace Windua, jsem věděl , na čí straně jsem. Ani toho psa nezabili.... Oscar Pistorius, jak ho známe ze zpráv... Nejlepší akční scéna všech dob (Rudicz ®).. Prostě těch pozitiv bylo moc, proto plná palba při hodnocení. K 6 hvěždám chyběly už jenom kozy beznožky či tý naprosto zbytečný princezny. ()

DonQ

V půlce to ztratilo dech, jen slabý odvar oproti vymazlenému Kick ass. Trochu podobné s Wanted, které však jsou taky zajímavější . ()

TheNine

Díky Kingsmanovi jsem si po dlouhé době uvědomil, proč miluju film a obzvláště kino. Atmosféra v sálu, kde se všichni skvěle baví je k nezaplacení. Film napěchovaný filmovými odkazy, hláškami, skvělou akcí, šišlajícím Samuelem a švédskou princeznou, kterou budete chtít okamžitě domů. Jděte na to, nebudete litovat. ()

bruceman7

Když jsem na tento film šel, čekal jsem něco seriozního a moje očekávání se rozhodně nenaplnilo. Dle mého názoru naivní záležitost, nacházející se někde mezi Spykids, Bondem a Mission Impossible. Nebo ta děsná nadsázka byla záměr? Kombinace sprosťáren a docela brutus (či jinak odvážných) záběrů s vtipem a klišoidním "jeden-mladíček-nás-všechny-spasí" mi nesedla, na druhou stranu docela neotřelé spojení. Oceňuju zajímavé zpracování zvukového doprovodu k explodujícím hlavám. To bylo velmi originální. A asi to přispělo na misku vah mého verdiktu - 5,5/10 ()

adam9

Tak to byl teda nářez! Osobně bych to o nějakých dvacet minut zkrátil, aby bylo to tempo ještě plynulejší, ale labužnické akční scény tento neduh víc než vyvážily. Colin Firth jako total gentleman badass? Waaat? Filmy Matthewa Vaughana já prostě můžu, a to moc. ()

Loki_Six

"I'm a Catholic whore, currently enjoying congress out of wedlock with my black Jewish boyfriend who works at a military abortion clinic. So, hail Satan, and have a lovely afternoon, madam." ()

Zagros

Už po traileru jsem si říkal, že to nebude nic pro mě a raději se filmu vyhnu. Pár let po premiéře jsem na něj přeci jen narazil a musím se přiznat, že jsem se pobavil. Některé mé obavy se sice potvrdily a několik scén se mi vyloženě nelíbilo, ale to rozebírat nechci. Raději řeknu, čím mě Kingsman překvapil a co se mi líbilo. Velmi se povedlo obsazení, Firth, Strong, Jackson, Caine... to nemohlo dopadnout špatně a Taron Egerton má také dobře našlápnuto. Dále mě oslovila zajímavě pojatá kamera u akčních scén, kdy často následuje pohyb a tím dodává scénám dynamiku. Nejvíce bych ale ocenil to, že si dokáže film udělat srandu sám ze sebe. Kupodivu je docela vyvážený a nesklouzává jen k obyčejné parodii. Nakonec ještě k dobrému hodnocení přispělo pár zajímavých příběhových zvratů, které vystupují ze stereotypů tohoto žánrů. Ke čtyřem hvězdám mnoho nechybělo. ()

Vajonek

Ačkoli akční filmy se špióny či snímky podle komiksů nejsou zrovna můj šálek čaje, Kingsmani jsou jejich odnoží, na kterou se podívám opravdu ráda. Je to přesně ta správná směsice napětí a akce, suchého, cynického humoru, hry na serióznost klouzající na hraně (nebo možná spíš za hranou) absurdna, u které se skvěle bavím. Výborně vystavěný je celý příběh, skvělé jsou herecké výkony (zejména Harry se svou britskou elegancí, zásadami, specifickým smyslem pro humor, je postava naprosto dokonale sedící Colinu Firthovi). Asi jediné, s čím jsem měla místy trochu problém, byla hudba. Přišlo mi, že jí bylo ve filmu až moc, byla všude, byla hodně výrazná, až to někde už trochu rušilo. Na druhou stranu ale zase v některých pasážích naprosto výborně celou scénu dotvořila (např. masakr v kostele nebo scéna s vybuchujícími hlavami v závěru - nezapomenutelných scén je v tomhle snímku vícero, ale ještě teď mimochodem žasnu, když si specificky tady na tu "ohňostrojovou" vzpomenu - jak někoho napadne vymyslet něco takhle šíleného a provést to tak, že to diváka šíleně baví a díky všem těm barvám, kompozicím, hudbě, si z toho ještě odnese umělecký zážitek jak odněkud z živého měsíce zkoušeného megakoncertu???). Celkově tenhle film hodnotím jako výbornou, hodně odlehčenou, ale rozhodně ne hloupou zábavu, kterou si ráda zase někdy zopakuji a vřele doporučím každému (komu nevadí humor trochu za hranou). 90 %. ()

Kanca

Konečně komedie, která není ani chvíli trapná, ale srší vtipem. Však se taky nejedná o žádnou americkou patlatinu, ale skvělou anglickou bondovskou parodii. Pomyslnou třešničku na dortu tomu dodává Samuel L. Jackson se svým šišláním a šlapáním si na jazyk. 85% "I'm a Catholic whore, currently enjoying congress out of wedlock with my black Jewish boyfriend who works at a military abortion clinic. Hail Satan, and have a lovely afternoon madam." ()

MaaaR@

"Now do your very best impersonation of a German aristocrat's formal greeting." Film našlapaný stupidně-geniálními hláškami a pár skutečně strhujícími bitkami. Způsob snímání akce mě hodně bavil a scéna v kostele se okamžitě zařadila do osobní TOP 10. Klobouk dolu (nebo snad cylindr?) před Samuelem L. Jacksonem. ()

HArna

Je to rebel! Teda Matthew Vaughn. Slyšel jsem, že je to zábava a pocta bondovkám. Po shlédnutí musím napsat, že ani nejlepší bondovka se tomuto nevyrovná. Strašně dlouho jsem se u filmu tak nebavil, jako při tomhle. Režie, scénář, herecký výkony (Firth, Jackson, Strong, Hamill, Egerto - toho si budu pamatovat a kupa dalších) jsou výjimečné. Akční scény brutální a celý je to cool. Asi každému dojede proč Matthew Vaughn odmítl X-Meny. Snad se dočkáme pokračování, které MUSÍ režírovat Vaughn. 100% ()

Simbet

Po tom, jak jsem byla natěšená do kina na britskou komedii a ukrutně zklamaná, jsem byla v pokušení, dát jenom jednu hvězdičku, protože na tomhle filmu byly britské tak akorát obleky. Mix Jamese Bonda a Men in black, ve které ale chyběly vtipy z obojího mě opravdu vůbec nenadchla a popravdě jsem měla chut odejít z kina. Vůbec jsem nepochopila, co bylo vtipného na vybuchujících hlavách lidí v barevném provedení. Já jsem teda asi z Marsu nebo co a když o tom tak přemýšlím, tak jdu dát jenom tu jednu hvězdičku. Na tomhle filmu totiž nebylo vůbec nic originálního. Ach, pane Vaughnene, kde jsou Vaše nápady z Hvězdného prachu? ()

kukuuuc10

95% Kino. Musím říct, že Martin Vaugh a jeho osobitý barevný styl je mi velmi sympatický! Hned úvodní titulky mi vykouzlily úsměv na tváři, jakým způsobem si s tím tvůrci pohráli. Zábavné, strhující a především originální. Je tam takový nádech Kick-Assu, s tím, že Kingsman je dle mého názoru ještě o třídu, možná dvě, napřed! Skvělý požitek! ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (viac)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu