Kingsman: Tajná služba

• Česko Kingsman: Tajná služba (viac)

Kingsman je nadnárodná špionážna organizácia pracujúca v prísnom utajení. Jej agenti sú skutočnými gentlemanmi a novodobými rytiermi. Na vykonávanie svojich misií využívajú najmodernejšie technológie a nebezpečné hračky, ktoré by im mohol závidieť aj James Bond. Jedného dňa naverbuje táto elitná tajná služba do svojho vzdelávacieho programu mladého Garyho Eggsyho Unwina (Taron Egerton). Eggsy má obrovský talent a intelekt, ktorým však doteraz mrhal na špinavých uliciach. Zo sveta drog, gangov a pouličných bitiek ho vytiahne superagent Harry Hart (Colin Firth). Z chlapca sa pokúsi vychovať skutočného muža a stane sa jeho mentorom. Agenti britskej supertajnej špionážnej služby Kingsman majú novú úlohu. Šialený miliardár, bojovník za ekológiu a zvrátený technologický génius Richmond Valentine (Samuel L. Jackson) sa rozhodol zachrániť planétu Zem, najprv však plánuje vyhubiť ľudstvo, ktoré ju devastuje. Harry a Eggsy musia odhaliť jeho dômyselný diabolský plán a zastaviť ho skôr, než ho dokáže zrealizovať so svojím tímom na čele s Gazelle (Sofia Boutellaová), inteligentnou krásavicou s amputovanými nohami, namiesto ktorých má smrtiace bežecké čepele. (TV JOJ)

dr.fish

Jako milovník parodií nemohu jinak než vesele a souhlasně podupávat svou dřevěnou nohou. Film by sice zasloužil ještě spoustu vypilovávání, ale pokud bychom ho brali jako úvod takového špiónského Harry Pottera, který si každý rok zmákne jeden případ, tohle by byla jen přípravka, jen zahřívací kolečko, pak bych asi nebyl proti. Že se film dostal do tempa až po hodině naznačuje spíše seriálový styl a ne celovečerák, který má za další hodinu zase skončit. Takže jsem příjemně naladěn, že snaha o legraci a nadsázku ještě nevymřela, na druhou stranu trochu lítost nad nedotažeností celého filmu, když už v něm byly takoví borci jako Firth, Jackson, Caine a Strong. 75% ()

mortak

Takto se mají aktualizovat bondovky! Dokonalost Kingsmana se odvíjí od toho, že nápaditě variuje bondovské univerzum, natahuje ho, zkouší, co všechno vydrží, aniž by porušil jakékoliv z jeho základních pravidel. Můžete hrdinu hodit na začátek cesty, můžete si pohrát s určitými klišé (zádná stopka ďábelského plánu v poslední sekundě), ale musíte být hraví, mít nadhled, propracované četné akční scény... tedy přesně to, co se tomu pravému Bondovi dnes nedostává. Ano, Bond je mrtev, ať žije Kingsman. ()

Šimpy

Tohle už jsem hodnotil i recenzoval, ale čsfd si to nepamatuje a já už taky ne...jen jsem nějak komentoval šišlajícího Jacksona. ()

LukeUp

Výborný, svižný, neotřelý, originální. Wow, musím uznat, že mě dlouho takhle žádný film nenadchnul. Vaughn se zase předvedl v tom nejlepším světle. Originální nápad celého příběhu s dokonalým zpracováním, které je občas sice neskutečně absurdní, ale o to více zábavné. Vše korunovala naprosto masakrózní scéna v kostele, která snad posunula hranice všech filmových bitek na úplně nový level. Za mě krásných 90%. ()

SeanLSD

Nádherne chlapčenské a až moc okato páčivé, príliš pubertálne sebavedomé, cynicky hrubé a dejove celkove povrchné, no v jednotlivostiach absolútne dychberúce... Človek, ktorý vlastní semenníky, sa v tom rozkošou totálne stratí, (a tá sofistikovaná časť môže jedine závidieť a zlostne prskať, ale až po filme) a na konci zo samej radosti nevie, či dať niekomu päsťou, navliecť na seba nepriestrelný kockovaný oblek alebo dať do análu nejakej princeznej... V skratke film, ktorý je všeličo, len nie gentlemanský. Zostalo len u motivácie, a to je trochu škoda. KINGSMAN mohol byť aj viac, ako iba nakladacia zábava. V prvotnej fáze však tento rozmer nekompromisne valcuje všetko ostatné. Rozbor môže prísť neskôr, prehodnocovanie bude zaiste, ale dovtedy prečo nedopriať pubertálnym hormónom tú slasť z diela, vytvoreného len a len pre ne, keď ich dokáže s takou efektnou účinnosťou a dravou eleganciou vytiahnuť aj z tela starého, rozorvaného a o všetkom pochybujúceho intelektuála ? ()

otík

Při Grabtharově kladivu a zelené vetřelčí košili Františka Fuky - to byla neortodoxní, nekorektní a hlavně zábavná jízda. Uf. Tak dlouho jsem se u mainstreemového filmu s chutí nezasmál a zároveň nepodivil, jak všechno, co dokázal režisér do filmu dostat, dává smysl, drží spolu a jak si to divák i herci užívají. Klobouk dolů před Colinem Firthem, který na roli pořádně trénoval a zahrál ji naprosto dokonale. Ale když není na scéně, zastoupí ho neméně dokonale další členové posádky. Když už si divák myslí, že je mu vše jasné, režisér ho překvapí nějakým dalším zvratem, aniž by podkopal to, co mělo před tím smysl. Film mě prostě dostal a každý člen v něm odvedl pořádný kus práce. Klobouk dolů, tohle se opravdu povedlo. ()

URBAN

Matthew Vaughn se vrátil a spolu s ním i to co umí nejlíp extrémní akci a vtip. Jako vždycky je všechno krásně promyšlené, každá postava má charakter a vtip a režisérsky je vše zvládnuto na jedničku. ( 22.2.15/KINO Frýdlant nad Ostravicí/Sčítání lidu: 25 ) ( 6.6.15/PC ) (1xshlédnuto/TV) ( 17.10.18/TV) ()

alchac

Čistě oldskůl Bondi v černém by mi nevadili. Mírně už mě ovšem nadzvedlo, že se to opět neobešlo bez účasti nemalého počtu Hladových sráčů, jejichž veledrsnému přijímači, ze kterého by si jistě nejeden cizinecký legionář promočil jégrovky (z důvodu neovladatelných záchvatů smíchu, pochopitelně), je zde věnována podstatná část stopáže. Zbytek je pak vyfutrován klasickou superzlosynchcezničitsvětblablabla zápletkou. Netřeba dodávat, že svět se své spásy dočká z rukou dvou pubescentů, zatímco jediná očividně kompetentní osoba jim dělá přítele na telefonu. Zejména ovšem tak nějak nevím, co to vlastně mělo být - klasická špiónovka? Ne (viz výše). Dobrodružství, neřkuli akce, či snad dokonce thriller? Ne (opět viz výše). Komedie? Hmmm... mno, dejme tomu, ovšem za ty dvě hodiny mě z letargie probralo toliko netradiční Konečné řešení křesťanské otázky a protáhlý pokrfejs jsem rozvlnil úšklebkem až v závěru díky královským skandinávským análním dobrodružsvím (poněkud nesouvisle mě pobavila představa Luka Skywalkera vyprcávajícího Thora za hlasitého povzbuzování Nicka Furyho). Takže mi z toho vyšla nakonec reklama na pánskou londýnskou módu pro sociálně slabé. Což mi ovšem přijde poněkud slabé. A to až socialisticky. ()

StanislachKo

Od Vaughnovho Kick-Assa a neskôr (o niečo jednoduchšiecho) Wrightovho Scotta Pilgrima som si povedal, že na nič podobne ujeté a hravé už nenarazím... Ale toto bolo ČO?!?! Mega náhul! Všetky moje filmové chúťové poháre naplnené na milión percent!!! Po druhej projekcií (ktorá musí nabetón prísť!) sa pokúsim aj o malú analýzu, ale momentálne by som to nedal. Scéna v kostole je u mňa kandidát na najoriginálnejšiu a najšťavnatejšiu filmovú bitku 21.storočia! ()

flyboyeda

Spetka britskeho sarmu, precizni akce se zavidenihodnou choreografii a hlaskujici Samuel L jackson s ksiltem az do nebe. Usmevna spy-agentska variace na Bonda s misty mirne morbidnim humorem. I Colin Firth umi zavalet, kdyz na to prijde. V druhe polovine filmu uz jsem mel trosku problem se soustredenim, ale takto nejak si predstavuju povedenou a predevsim stylovou akcni zabavu. ()

morgos

Matthew Vaughn je asi velmi zvláštní člověk a asi i drsná nátura. Téměř ve všech svých filmech se snaží oprášit klasický žánr, který je dnes již trošku zatuchlý a oživit ho. Hvězdný prach měl vlít novou krev do pohádek a Kick - Ass chtěl vzdát poctu komiksovým hrdinům. Kingsman měl tedy nejspíš vzdát poctu klasickým Bondovkám a udělat si srandu z těch nových (hrozných). Začátek vypadal dobře, film měl dobré tempo, dobré vizuální nápady, vtipné narážky právě na klasické Bondovky. Po zhruba polovině filmu se ale začalo vše vytrácet. Sofistikovaný humor a atmosféru vystřídala krev a trapný humor. Chápu, že to bylo cílem autora, ale pro mě to bylo přes čárů. Málem jsem to ani nedokoukal. Tudíž film je pro mě promarněnou příležitostí jak oživit a parodovat skomírající žánr. Pro mě průměrný film, který jak doufám již nikdy neuvidím. ()

Prometheus69

80Melounů bylo opravdu znát v každém závěru, dokonce i v souboji... digitální peklo pod andělskou taktovkou! Například gore scény byli tak jemně a přesto ostře vykreslené z takovou brutalitou... že se to obešlo i bez hektolitrů cákající krve. Takže jestli tu někdo tvrdí že to bylo možná až příliš brutální a tvrdé, tak asi nikdy neviděl tvrdé GORE. A spátky k filmu" Přiznám... že když jsem poprvé viděl ten pochybný trailer.. nic moc neříkající a nelákající... matně mi prolítla hlavou myšlenka na infantilního Agent Cody banksa... Po slednutí prvních 20 minut, jsem si zaboha nemohl vzpomenout kdo sakra byl! Či snat nějaký bond? (upřímně, po tomhle to bude mít mister Neurotik coolface, v kině hodně těžké, z tak tvrdou konkurencí) PROSTĚ A JASNĚ ŘEČENO - LUXUSNÍ, FENOMENÁLNÍ, DOKONALÍ, NEPOPSATELNÝ! Co říct jiného než, že toto byl podle mně nejlepší filmový zážitek tohoto roku. Co možná víc, nejlepší film co jsem kdy viděl. Po FF7 jsem už nedoufal že mě dokáže něco ještě tak natchnout... tedy dokuť nepřijde čas na RE6. O to víc, že to přišlo tak brzo po sobě už po DRUHÉ! Jsem rosvícenej jak čerství diabetik v cukrárně nadopovanej tím nejlepším inzulínem zbraňové kvality! Co ktomu tedy víc psát... kazit to svímy bludy a ještě stupidnějišími obviklími komentáři. Než to podat co možná nejpřirozeněji, jak to skutečně cítím... než tlačit nějaké moudra které bez tak nikdo číst nebude! AKCE HUMOR, NAPĚTÍ, POKROK, AGENTI, SEX, GORE, VULGARITY, A.HRAČKY, KOMIXOVEJ STŘIH, GRADUJÍCÍ NA POMÉZÍ LIMITU REALITY! Pokut bude pokračování jako že KURVA PIČČČA! JOO! Budou mi to muset inplantovat přímo do mozku... aby to překonalo tohle veledílo! XD Plus samozdřejmě 6 hvízda za stejně fenomenální a epický sound... a zejména pak ohňostroj horkých hlav který mě prostě dostal dokolen, fenomenální šavlový cardáž... už jsem sosal z poslednímy zbytky dechu... a vspomínal přitom na legendu Tekken.. Eaddy a jeho nepřekonatelnou terantuly! Jako že takovou ostře nabitou taneční šhou, jsem už dlouho neviděl. V dlobách hledající nejbližší prostředek ochlazení šrotujících mozkových závitů do extrémních otáček. Až doby než jsem prodělal mozkovou zástavu a v záchvatu rozkoše "no možná i z nedostatku spánku" i následovný restart! Takže ještě jednou za luxferní mozkovou masáž. D.O.K.O.N.A.L.Í. " No myšlenka závěrem? Namísto hledání mé oblíbené logiky, bych si dovolil přece jen trochu zafilozofovat "Přece jen, nakonec měl Valentine pravdu... planeta vždycky vyhraje, ať s námy nebo bez nás! TAK NA BUDOUCÍ HŘÍCHY! Ať tu hřešíme ještě pár stalení... než přijde čas zaplatit dluh i z úroky: ]:), ()

reky

"If you save the world, we can do it in the asshole." ... solidní námrd, ale co jiného taky po předchozích peckách od Vaughna čekat, že... Perfektní obsazení, výborný záporák a celkem jednoduchý, ale fungující příběh. Jo, tohle šlo. ()

panMartin

Další luxusní Vaughn. Film mě dost překvapil, nečekal jsem až tak skvělý film. Parádní hlášky, sympatické postavy a do detailu vybroušená akce, který je skvělou parodií a zároveň poctou starým Bondovkám. Skvělá byla hlavně hudba, která se k filmu dokonale hodila. Našlapaná jízda s tolika geniálními momenty až z toho přechází dech a vibruje bránice. Skvělé herecké obsazení, kterému vévodí Colin Firth. Samuel L. Jackson je jako záporák-magor prostě perfektní, už jen ten jeho rovný kšilt byl moc. Šťastným výběrem bylo i obsazení Tarona Egertona do role nevychovaného puberťáka. Scéna s mopsíkem mě rozesměje, jen si na ní vzpomenu. P.S. Já chci taky princezničku. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (viac)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu