Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Vitana86

Oproti bulvárním kriminálkám jako CSI: "XY", jejich českým ekvivalentům a dalším zbytečnostem např. německé provenience (kromě kultovní "DieBesteB-KlasseKrimiSerie" Alarm für Kobra 11) je to hodně a velmi koukatelné, pro mě osobně až návykově koukatelné zpracování policejní práce. ()

LucillaP

Viděno několikrát a stále mě to neomrzelo (a nejspíš neomrzí). Za poslední roky tohle řadím na první příčku z tvorby ČT. Hned první případ nasadil laťku velmi vysoko, líbilo se mi, že se jednalo o skutečné případy. A oceňuji i reálné zpracování, tu mravenčí práci (takhle nějak si to fakt představuju), výkony herců dle mého bez chyby, z některých případů mě mrazí dodneška. Výborná kvalita a vůbec bych se nebránila i třetí sérii. ()

tulen

Velmi solidní seriál - důstojné navázání na Hříšné lidi a Pitaval. A vynikající B.Polívka. ** Třetí sezóna už ale má klesající úroveň. Už je to opakování toho co bylo a hlavně ty konflikty s redaktorkou a šéfovou nebo s podřízeným působí dost trapně a nuceně, taková křečovitá hysterie. Celkově to nějak ztratilo šťávu. ()

GinaT

Asi první český seriál kterému dávám za 5. Sledováno pár let po natočení, v podstatě na jeden zátah a zároveň když vyjely Devadesátky, takže je celkem zábava vidět staré i mladé verze Plíška, Kozáka a Korejse zároveň. V záplavě kriminálek je tohle super civilní, žádná přehnaná technika a geniální vyšetřovatelé, často se na něco přijde vlastně náhodou nebo to prostě rozlouskne Václav :-) Spoustu případů si pamatuju, takže je supr sledovat jak jsou zpracované. A největší plus (což u CZ seriálu je skoro největší překvápko) je obsazení - ani ve snu by mě nenapadlo že Bolek bude jako POLICAJT takhle fungovat!! Zbytek party je taky taky naprosto přesně: Blažek jako trošku hovado, Vladyka u papírů, Chmela jako neskutečně agilní pionýr...a asi nejvíc nasírací šéf v dějinách kriminálek! Korejs vás regulérně sere celej seriál a obzvlášt v druhý serii už si jenom přejete at se ho brzo nějak zbaví! ()

Berta

Hodnotím čtyřmi hvězdami. Nemohu srovnávat s jinými nekonečnými detektivními seriály ale hodnotím jen ze svých pocitů.  Z mého pohledu nemá chybu, kamera, scénář, děj, i vedlejší děj. Líbí se mi, že jednotlivé díly nejsou zbytečně natahované. Vejdou se do relativně krátkého času, děj je napínavý, replilky i postoje jsou pochopitelné i méně chápajícímu divákovi, nejsou tam skryté nevyřčené situace, které si u jiných detektivek musí divák dodatečně domyslet a pospojovat. Děj je čitelný,  svižný a hlavně oceňuji, že každý případ je ukončený v každém díle. Nenutí diváka si pamatovat co bylo minule. Postavy nepřehrávají a hovoří a chovají se přirozeně, tudíž se v tom objevují přirozené lidské povahy. ()

dammit83

Zprvu jsem tomu moc nedával, ale když jsem se do toho zakoukal, musím říct, že Česká televize vytvořila kvalitní kriminální seriál. Fakt, že tomu pomáhá autentičnost případů díky scénáři bývalého operativce J. Mareše je jasný. ()

FormerSkyblu

Myslíte si, že najhoršou variantou je staré komunistické hovado na čele kriminálky? Chrapúň, ktorý jedná so svojimi podriadenými ako s poslednými lajnami, počítač má na stole len ako dekoráciu, rád sa vyhrieva vo svetle reflektorov iba v prípade úspechu a prúsery nechá vyžrať podriadeným? Hlboký omyl. Tretia séria vás presvedčí, že oveľa horšia je tzv. manažérka súčasnej doby. Kráva, ktorá pôvodne stála pri kopírke, ale absolvovala štyri stáže v zahraničí a dva jazykové kurzy. Oddelenie vrážd vedie ako svoju PR agentúru, v mobile má šéfa vyšetrovateľov uloženého ako „Opruz“, všetko „riadi“ online, cez teamsy a podobné kraviny, len nie osobne, vypína druhú stranu uprostred vety, zakáže šéfovi tímu chodiť na miesto činu a za prémie ľudí, ktorí derú po nociach podpätky a naháňajú kriminálnikov si radšej luxusne zariadi kanceláriu... Des a hrúza. Už mi tam chýbali len 200 stranové power pointové prezentácie a laserové ukazovátko... Inak vynikajúci seriál, škoda, že sa dá dať iba päť hviezdičiek. Excelentný Bolek Polívka, mimoriadne uveriteľný Filip Blažek, nikde neabsentujúci trubiroh v podaní Vladyku. Za mňa aj veľmi solídny, doteraz málo hraný Petr Stach. Ondru Vetchého považujem za jedného z najlepších hercov súčasnej českej generácie, ale začínam s ním mať jeden problém. Vďaka jeho artikulácii mu chvíľami prestávam rozumieť. A to asi nemá ani zubnú protézu ako Petr Nárožný, ktorému som prestal rozumieť ako prvému (na češtine som odchovaný odmalička, v tom problém nie je). Veľmi mi v tej tretej sérii nesedel Juraj Loj. Tendencia naťahať Slováka do každého českého seriálu mi začína fakt vadiť. Loj je inak v pohode, ale tu bol toporný ako delo. Inak skvelá práca – dúfam, že bude pokračovanie! ()

dauby

Asi nejlepší český detektivní seriál za mnoho posledních let. To, že je to inspirováno skutečnými případy, je třešnička na dortu. ()

Gareth_Jones

Nebudem tu asi písať recenziu ku každej epizóde, hoci ich mám napozerané tak, že už pri prvých sekúndách viem o čom ktorá konkrétne je. V recenzii úplne prvej časti niečo síce píšem, ale... Dá sa to povedať niekoľkými slovami. V tomto seriáli som v podstate nenašiel ani jednu z hlavným postáv, ktorá by hrala zle. Všetci sú perfektní, so všetkými som sa zžil a všetkým som ich prácu uveril. Všetkým ! Zbytočné je sa rozpisovať, že Ondra Vetchý je úplne perfektný! Že rola mjr.Plíška je dovolím si tvrdiť jednou zo životných rolí Bolka Polívky! Že chlapi Blažek a Stach sú perfektne zohraná dvojka, aká tu už dlho nebola. V žiadnom prípadne nemožno zabudnúť na herectvo pána Ondřeje Malého, ktorý zahral rolu doktora v každom diely tak vierohodne a s takým precítením pri ohľadávaní mrtvých, žeby som mu normálne uveril, že je doktor - patolog aj v skutočnosti. Je úplne prirodzený, ako by to robil denno denne. Perfektne zahraná štátna zástupkyňa v podaní Sabiny Remundovej a krásne zahraná trošku mrcha-novinárka (veď bulvár) Petra Hřebíčková..... Nemôžem ináč, iba 5 hviezdičiek. Tak skoro tento seriál neprekoná nikto. Ďakujeme, pán Bebjak. ()

slamic5

Nikdy bych neřekl že se budu týden co týden těšit na český kriminální seriál. A přesto. Reálný pohled do práce českých kriminalistů. ()

Llou

Česká kinematografie není mrtvá, dámy a pánové, máme totiž... detektivky? Nu dobrá, vlastně proč ne - ačkoli jde o žánr, který v Česku a Slovensku má dost slabou tradici a já osobně kriminálky úplně nemusím, mě byli schopni na kriminálku chytit. A jsem rád, že i přes veškerou škodu, ať úmyslnou či ne, kterou privatizace udělala českému (dříve minimálně v Evropě věhlasnému) filmovému průmyslu (např. už několik let je pravda, že v Česku je více peněz utráceno za točení reklamy, než za filmy(!)), tak se přece jenom něco tu a tam ukáže ()

Austin

Přesně takhle si představuju reálnou práci PČR. Ne jako v přetechnizované a akční Kriminálce LA/New York a v jejich chudé příbuzné Kriminálce Anděl. Vše naprosto uvěřitelné, což je rozhodně veliké plus, vzhledem k tomu že seriál je založen na reálných případech pražských detektivů. ()

Lenykov

Jako bych četla Kriminalistický sborník - postup vyšetřování den po dni až k objevení vraha. Pokud si v seriálu tvůrci něco přimyslí, nebo uberou, jo proč ne, to tu bylo odjakživa. Ale jestliže se to tak nějak ve skutečnosti stalo, proč z toho dělat něco jiného? Co se týče postav-vyšetřovatelů - proč z nich dělat charismatické superhrdiny s vysokým logickým myšlením.. ? Pokud si někdo takto představuje kriminalistu, tak to je od reality hooodně daleko. Nepopírám, mám ráda Hercula Poirota nebo Colomba, ale tyto postavy jsou smyšlené a ve skutečnosti nereálné.. Vyšetřovatelé ze seriálu jsou obyčejní lidé, které běžně potkáte na ulici (viz komentář troufalka), na nic si nehrají a řeší skutečné případy. Herecké obsazení a seriálové zpracování je mi sympatické, na české poměry zajímavý seriál. Snad si udrží kvalitu :-) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD