Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Lupes

Špica! V mnohém navazující seriál na Malého pitavala, ovšem vztahy mezi kriminalisty a atmosférou mnohem realističtější. Přestřelky nečekejte, ani honičky autem či dramatická zatýkání. Vykreslení charakterů jednotlivých postav, především pak pachatelů, to je studnice zkušeností, zúročení let praxe v téhle policejní branži. Bravo! Realita je mnohdy mnohem mrazivější než sebeděsivější horor, obyčejné pátrání mnohem napínavější než honičky 007 a pocit bezvýchodnosti z jednoho nadřízeného hajzla na pracovišti mnohem fatálnější než melodramatické umírání. Fíha! Takový je život. ()

bearmeedek

První série se mi dost líbila. Oproti té druhé zde byly i momenty ze soukromí jednotlivých kriminalistů a nechyběl lehký humor. Druhá série se striktně zaměřila na náměty dle skutečných případů a jinak okolo chladno. Zřejmě snaha tvůrců udělat jakoby zahraniční kriminálku v temnějším podání. Třetí řada nabrala vztahové problémy na pracovišti a gradovala tím napětí nad rámec kriminálního případu. ()

markotter

Puštěno na základě zdejšího hodnocení a během týdne odkoukáno vše, co bylo k dispozici na ivysílání. Dobře vybraní herci (snad jen Polívka nemusel být takový taťka), reálné případy a dojem autentičnosti mě bez problémů držely u televize, i když tyhle krimi série moc nemusím. Nejlepší postava? Miroslav Hanuš a jeho intrikánský major. ()

waska

Naprosto perfektní !! Nebál bych se říct, jeden z nejlepších Českých seriálů posledních xxx let. Role všem sednou, nikdo se nevymyká, nikdo nepropadá. Scénáře vesměs dokonalé, kamera, zvuk, hudba.. Nemám víc co dodat, jen snad, že doufám, že druhou sérií tenhle seriál neskončí ! ()

Likan7

Vynikající seriál! Je až s podivem, že v našich hájích může vzniknout tak napínavý a přitom neakční seriál, který se soustřeďuje na postavy, herce a vyšetřovací praktiky, které jsou údajně velmi podobné těm reálným. Z herců vyniká starší, ale o to zkušenější a moudřejší Bolek Polívka, který má vyloženě několik skvělých momentů a samozřejmě Ondřej Vetchý, kterého jsem snad neviděl špatně hrát. Seriál má sice slabší díly, ale má několik vyloženě lahůdkových, které jsou brilantní. První řada byla skvělá, ale druhá byla ještě lepší a například Děti na odpis a Tělo si budu pamatovat asi hodně dlouho. Děti na odpis za silné téma a Tělo na vynikající režii, kdy se dá i z honění podezřelého po republice bez použití tanků a zbraní udělat fantastickou napínavou podívanou! Třetí, závěrečná, po letech ostudu rozhodně neudělala a přišla s tím nejlepším, co jsme na prvních dvou měli tak rádi. Poklona autorům. ()

Forty-

Zle to nie je, ale pride mi to troska vyhajpovane. Uveritelnost policajneho kolektivu je celkom ok, ale nejaky pocit elitnej profi jednotky z toho rozhodne necitim. Vacsi problem su samotne pripady - jedna hodina na nejaky konkretny pripad je proste prilis malo casu na to, aby vznikla nejaka drama. Ziadni podozrivi, ziadne situacie k zamysleniu, ziadne napatie. Lepsie by bolo menej pripadov, ale s kvalitnejsou dramatizaciou. ()

anemoon

Nedá se na to skoro koukat, neboť v tom není ani jedna zajímavá nebo sympatická postava. A nejhorší z té partičky strejců je Vetchý. ()

Nix

Konečně jsem viděl z české tvorby něco, co mi udělalo po dlouhé době úsměv na tváři. Naprosto skvěle natočené případy, které jsou dle skutečných případů a to určitě pomohlo tomu šmrncu, který seriál má a na atmosféře to taky přispělo. V obou sériích je naprosto skvělá a hltal jsem každý případ a musím říct, že některé byly i dost brutální. Konečně se i ukázaly herci z Ulice, kteří dokázali, že opravdu umí i zahrát jiné role než přitroublé sousedy. Tomuhle se nedá co vytknout, z pole kriminálek v Česku je tohle pro mne číslo jedna a být součástí takové party, to se člověk nemůže nudit ani minutu. Update: Tak co říct o třetí sérii? To je prostě skvost českých kriminálek. Nic lepšího jsem neviděl a asi ani neuvidím z českého pole. Nejen, že každý díl byl skvěle natočen, ale i když je tam akce minimální, člověk si užívá to dění kolem a vidí, jak ta policejní práce je opravdu náročná a skvělá. A herci? bože, chci víc opravdu. U tohohle seriálu nemůže být konec. Poslední díl byl opravdu spletenec emocí, který lépe být udělán nemohl. No a co teď? Že by návrat do devadesátek? ()

goodnic

Baví mě to sledovat, ale jestli je tohle opravdu reálné vyobrazení jednání českých kriminalistů, tak jsem velmi znepokojen. ()

Marty7CZ

Výtečná práce CT!!! Profesionálně zpracovaný, výborně vybraný herci, kvalitní hudba a hlavně ABSOLUTNĚ UVĚŘITELNÝ!!! Bravo!!!! ()

havran

Velké překvapení a důstojné pokračování rady Vacátka, tedy alespoň dle mého. Nemusí se všude metat trojité kozelce nebo případy řešit jenom pomocí techniky, aby to bylo poutavé a těšil jsem se na další díl. ()

ANTYCHRYST

Největší překvapení na poli krimininálních seriálů. Česká Tv se teda sakramentsky vytáhla. Parádní obsazení, reálné případy. Tady se prostě povedlo úplně všechno. Doufám, že se dočkáme další série. 100 % ()

viviak

Dobrý seriál :o) Ale nie, pekne poporade, prve diely boli nemastneé neslane, polivkova postava mi najviac vadila a vysluchy boli doslova hrozne, pripady nie až tak moc zaujimave/zaujimavo spracovane, od asi 4 dielu sa to celkom pekne rozbehlo az do 13 som bol v celku spokojny(negativa popisem neskor) 14 zaverecny diel bol moc utahany vysluchovy atd...lepsie by bolo keby bola 13 zaverecna resp. keby to bolo prehodene. Na serialy sa m najviac pacilo asi to, že bol v 60 minutovom formate, herecke vykony boli dobre(chap priemerne). Najoblubenejsie postavy zrejme stach, vetchy, blažek, a najmenej zaujimave a niekedy doslova sa na ne nedalo pozerat bol v provm rade vladyka a obcas aj polivka. Dalej kvitujem, že sa snazili znazornit pracu krimi policie, s akymi nastrahami/ prekazkami sa stretavaju atd...Osobne resp. interne zalezitosti v serialy neboli zle ale, ale vyšumeli do prazdna kedže sa rozvyjali asi stylom na zaciatku jedneho dielu zaciatok a koniec dielu aj koniec tejto vsuvky...radsej mohli spravit len 2 ale poriadne napriec celym serialom ako spravit nejaku pomaly pri kazdej postave a "hrrrbrrr". Obcas mi vadili, ze niektore detaily-a povedal by som dost podstatne odflakli, a najtrapnejsia bola linka s tv1 hlavne zo zaciatku serialu(na to sa nedalo pozerat, cisto prebrate zo zahranicia-pritom v cr/sr to takto nefunguje) tlacovky a ostatne veci boli fajn. Hudba-ach bože, nebola zla len jej bolo malo a to ze mala podtony sherlocka a este neviem koho je mi fuk, len keby sa stale neopakovali dokola tie iste tri motivy(aj ked dobre) a vela krat hudbu zle trafily do deja-resp. uplne mimo(tu ked si spomeniem na nas serial dr ludsky/dokonaly, tak tam bola hudba perfektna). Serial je myslim na "naše" pomery fajn ale hodnotenei je trochu prestrelene-75% by urcite stacilo...preto dam 3* Tak ci tak, som rad ze som tento serial objavil, a kedze je zalozeny na samostatnych epizodach, budem moct aj v buducnosti pekne skuknut diely ktore boli top(ked nebudem mat co ien pozerat). Co mi fakt vadi je skupina hejterov, co piskuju ze na zahranicne krimi to nema. Tym by som odkazal asi len tolko, že nech su radi, ze sa u nich tocia dobre serialy a zato, že oni videli zahranicne serialy-to neznamena ze vsetci-pre niektorych moze byt prave toto ta high meta lebo zahranicne veci nevideli, tak ci tak...netreba sa vzdy porovnavat s topkou a krajinami, ktore maju an to ine financie, skusenosti atd...budte radi ze sa u vas natocil super serial, my na slovensku mame dokopy prd :o) ()

TSZ

Na poměry české televizní tvorby jsou Případy 1.oddělení vysoce nadprůměrný počin. Každá epizoda je něčím výjimečná, výborně monitoruje mravenčí práci policie, jako bonus přináší značnou autentičnost, která podobným seriálům dost chybí. ()

Godhaj

,,Tihle jsou mrtví, tihle sedí v base a tihle mi do toho vůbec nepasují.“ První oddělení by nemusel být špatný seriál, to vůbec. Naopak přesně takový typ seriálu mi v současnosti chyběl, realistický a minimalistický. O to víc mě mrzí chyby, jichž bohužel není málo. Nejvíce iritující je scénář přeplněný podivnými a nepřirozenými replikami, takže se mi za celou dobu sledování nepodařilo sžít s klišoidními postavami a alespoň na chvíli uvěřit, že se dívám na skutečnost. Tomu ale nenapomáhaly ani herecké výkony, které byly většinou slabé až tristní a jen velmi zřídka se některému herci povedl uvěřitelný výraz. Hercům nebylo vůbec rozumět, jak strašně mumlali! Dějově byly případy poměrně zajímavé, jen tu a tam se objeví logické nejasnosti a někdy až hloupé vyšetřovací techniky a chyby detektivů. Naopak vychválit musím pěknou a nerušící kameru, která je stabilní a nechybí ji stativ, takže je příjemné se dívat. Hudební doprovod se mi také líbil, je poměrně jednoduchý a opět neruší při sledování. Celkově vzato jsem rád, že se na obrazovkách objevil tento typ kriminálky, zároveň ale doufám, že v dalších sériích najmou nějakého lepšího scénáristu a možná i režiséra. Druhá série pokračuje ve velmi slabých výkonech té první. Na topornost postav jsem si už jakž takž zvykl, takže jsem si spíše všimnul některých dobrých výkonů ve vedlejších rolích. Od Vetchého jsem už nic nečekal, a taky se mi nic nedostalo, jeho neherectví je až do očí bijící. Abych ale nehaněl jen herce, tak musím zkritizovat i štáb za kamerou. Některé scény jsou vysloveně odporné na pohled. Například v jednom záběru vidíme dva policisty, kteří stojí u svého auta ve stínu a za nimi je sluncem osvícené pozadí Prahy. Oba dva jsou samozřejmě utopení a tmaví, ale divák se zase může pokochat sice rozmazaným, ale dobře osvětleným panoramatem. Prostě a jednoduše, každá scéna, každá vteřina tohoto seriálu na mě působí amatérsky, odbitě a líně. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD