Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

bourec

Tak po pěti dílech,už bez nadsázky můžu vohodnotit.Povedlo se to,hodně podobný práci policie,herecky až na asi dvě vyjímky výborný,prostě solidní příspěvek.Jen mě udivilo,co má policie zaměstnanejch lidí,protože jenom mezi lidma hodnotících tenhle seriál jich lze napočítat desítky.80%. ()

Joges

Tahle série mě po několik pondělků napínala a bavila. Je dobře natočená a obsazená, to musím uznat. Vetchý jako vždy super, Polívka tentokrát překvapil. Těším se na další pokračování. ()

zette

Tento novy kriminalni serial me bavi a ve svem zanru je podle me tim nejlepsim u nas od rozdeleni (nepocitam Cirkus Bukowsky). Skutecne zlociny jsou nejvetsi deviza serialu. Natoceno to je nenapadite, ale dobre. Nijak originalni neni ani vyber postav, kdy kazda z nich charakterizuje uplne jiny typ cloveka, coz v realu asi neni uplne obvykle. Herci jsou ale dobri, vcetne tech, co jsou v epizodnich rolich. Mozna mi trochu nesedi Polivka a Hanus (hlavne jeho dialogy). Tedy, trochu schematicke, presto velmi zabavne!----Po druhe serii zvysuji hodnoceni na maximum. Jak mi Hanus ze zacatku nesedel, tak jeho postava byla genialni. Jednotlive pripady jsou velmi verohodne vysetrovany a serial, ac je podle skutecnych udalosti, tak pusobi velmi autenticky. ()

Šimpy

Velmi příjemné překvapení, po všech těch českých sra.kách (Kriminálka Anděl, Malý pitaval z velkého města...) konečně kvalitní český krimiseriál. Asi první od dob rady Vacátka! Fungující atmosféra, nadstandartní herecké výkony (Polívka, Vetchý, Vladyka...), dobré zápletky, prostě fajn pokoukání... ()

dr.fish

Ano, byla to šance na špičkovou velice dobře obsazenou kriminálku. Jenže ten, kdo napsal scénář nepochopil, že to má být o policistech a že se vyšetřují vraždy...úroveň dílů je velmi nevyrovnaná. Jistotou a stálicí je Bolek Polívka, který rozhodně ještě nepatří do starého železa. Postupem času člověk s jednotlivými hrdiny docela sroste, takže se to dá odkoukat. 60% ()

filmharmony

...překvapivě dobré... poprvé po letech, kdy mohu dát něčemu českému dobré hodnocení... uvěřitelnost postav, jakýsi minimalizmus osobního zázemí postav, které bylo svěže nevtíravé a jen načrtlo jakési klima každé postavy... celá série zajímavé a koukatelné... ()

WolfR

Tohle je snad první seriálová kriminálka, které sázím plný počet. Neskutečně mě strhla ta atmosféra a pravověrnost. A také skvělí čeští herci v hlavních rolích, 5 hvězd. ()

papaJA21

Rozhodně nejlepší s české nadprodukce kriminálek. především tomu napmáhá, že scénář do velké míry napsal sám život a nemusíme tak snášet výmysly, dějové a zápletkové kotrmelce scénáristů jako u většiny českých kriminálek. ()

Angelopul

Asi se ze mě stává strejc a stárnu, jelikož jsem se přistihl, že mě tahle série detektivek pro masy s oscilující kvalitou zpracování i hereckých výkonů vlastně nakonec docela baví. To už si asi brzo u televize otevřu i to pivo, nebo to přepnu na fotbal, pupek už mám. ()

BoXBe

Navázalo na to nejlepší v české kriminalistické seriálové tvorbě a vytvořilo své vlastní fungující univerzum a tradici, která se zejména svou třetí sérií zapíše zlatým písmem. Good Job. ()

morgos

Sice jsem shlédl "pouze" 9 dílu ale přesto budu hodnotit. Seriál jsem ohodnotil nejvyšším možným ohodnocením z mnoha důvodů. Je to po dlouhé době co vidím kvalitní detektivní seriál. Vysokému ohodnocení pomohlo i to, že se jedná o český seriál. Na českém filmovém rybníčku se jedná o mimořádné dílo. Pro mě je obrovským překvapení hlavně herecký výkon Bolka Polívky. V poslední době se objevuje ve všech pochybných filmech a televizních show. Chápu, že se tím snaží vyřešit finanční problémy, ale dle mě tím dost uškodil. Nicméně v tomto seriálu hraje velice dobře, umírněně a působí velice sympaticky. Petr Stach ukazuje, že v něm číhá velký herec, který nám toho ještě mnoho ukáže. Seriál je výborně zpracovaný po všech směrech. Výborné scénáře, režie i kamera. jediná postava která na mě působí pochybně je postava kterou hraje Miroslav Vladyka. Přijde mi až neuvěřitelné, že pracuje na 1. oddělení a všichni o něm ví, že je v praxi nepoužitelný. Nicméně i tato postava do toho pasuje. Velkým plusem celého seriálu, že se jednotlivé díly inspirují zkutečnými případy. Některé případy byly u nás mediálně sledované a tudíž si na i diváci vzpomínají. Celkově velice doporučuji, nepamatuji si na lepší český seriál v posledních pár letech. ()

panMartin

Moc příjemné překvapení. Lepší kriminálku z český tvorby sem neviděl. Čekal jsem další podprůměrný seriál a teď vidím, že jsem se zmýlil. Obsazení a herecké výkony byly výborné. Herce máme opravdu nepřekonatelné. Napětí se dá v některých sekvencích krájet a nechybí i občasný humor, bez kterého by to nešlo. Mělo to, překvapení, zvrat, chaos, pořádnou akci. ()

otík

Tak nakonec 3 série, skvělé, jeden díl lepší než druhý včetně třetí série, od které to možná ne každý divák čekal. Tenhle seriál je fanoušky krimi naprostá tutovka. Nesmírně zajímavé případy, ukázka práce kriminalistů, ale také pohled do jejich osobních vztahů, samozřejmostí je napětí, skvělý střih, podařený ústřední hudební motiv. Asi nejlepší český krimi seriál co znám. ()

Lopezka1982

Velmi dobře a autenticky natočený seriál. Super výběr herců, zvláště O.Vetchý se mi v té roli líbí. Každý díl hltám a těším se na nový díl. Konečně dobrý a kvalitní český seriál, po všem těch kravinách. Jen a jen doporučuji :) ()

ing.Frosty

Dost možná nejlešpí tuzemský seriál za posledních 10 let. Vyšetřovatelé se většinu času hrabou v papírech nebo jsou celé hodiny na sledovačce. Což není výtka. Člověk snadno uvěří, že takhle se ty příady skutečně řeší a když dojde na lámání chleba, nejednou zamrazí. Seriálu vládnou Polívka s Vetchým a Hanušem, kteří ostatní amsábl s přehledem přehrávají. Herci ve vedlejších a epizodních rolích mají dost rezervy. ()

matezzz

Po šestém dílu jsem se odvážil hodnotit a dávám plnou palbu. Anna Polívková v téhle epizodě předvádí nezapomenutelný výkon. Ale to asi většina z osazenstva pražské "mordparty". Více po dokoukání první série. Jo a už teď jsem rád, že se začala točit druhá, myslím že bude mít osm dílů. A taky nechápu, že jsem o tomhle výborném českém (doslova) díle více než rok vůbec nevěděl. Asi to bude tím, že na telku moc nekoukám, v podstatě v TV jen na sport, výjimečně na něco jiného. Trochu mi to svým stylem připomíná The Wire, prostě policejní práce se vším všudy, sledování podezřelých, dlouhé hledání ve spisech, akce je docela málo a navíc nijak přehnaná. Samozřejmě The Wire je ještě někde jinde, jedna série, jeden nekonečný případ a navíc všechny série jsou ještě propletené. V případech 1. oddělení je to co díl, to jeden případ, na druhou stranu je to podle skutečných případů a vypadá to dost autenticky. Těžko říct, do jaké míry, ale podle toho, co jsem si o seriálu četl a slyšel, je to autentické dost. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD