Paranormal Activity: Prekliati

• Česko Paranormal Activity: Prokletí (viac)

Jesse (Andrew Jacobs) právě dostudoval střední školu a ocitl se na prahu typické prázdninové nudy. Během zoufalého hledání jakéhokoliv rozptýlení uslyší z větrací šachty podivný hluk z bytu o patro níž. S kamarádem „pošlou na průzkum" zapnutou videokameru, která zaznamená bizarní rituál. Z bizarního se stane děsivé, když obyvatelka onoho bytu náhle zemře a vzhledem k přítomnosti policistů na místě činu rozhodně ne přirozenou cestou. Zvědavost u kluků zvítězí nad pudem sebezáchovy a policejním páskám navzdory se rozhodnou sousedčin byt prohlédnout. Jako suvenýr si Jesse z expedice odnese podivné kousnutí, po kterém už jeho život nikdy nebude stejný jako předtím. Stejně jako životy těch, kteří se mu budou snažit pomoci. Podle režiséra Christophera Landona, který má na svědomí scénáře předchozích tří dílů, je toto volné pokračování jakýmsi bratrancem slavné hororové série. Do té doby fádní a nezajímavý osud hlavního hrdiny se vinou jeho zvědavosti nečekaně protne s tragickou historií postav předchozích dílů. Od tohoto protnutí vše půjde už jenom z kopce a na divácích bude, aby prudký nával filmového děsu přežili až do konce. (Cinemart)

KucC odpad!

Dle predpokladu to totalne odstoupilo od zabehnuteho schematu, tak jsem cekal, ze to treba serii pomuze a nekam ji to posune - nicmene opak je pravdou, jiz po 4 zrecyklovany cistoprazdny odpad, ktery nas v rijnu ceka jeste jednou.. snad uz naposledy. ()

Falstad

Byla jednou jedna pohádka o třech hispánských výrostcích. Antisympatickém Jessem, hyterické kamarádce Merise a hloupém kamarádovi Hectorovi. Jak už tomu v každé správné pohádce bývá i zde byla zlá čarodějnice. Bohužel v našem příběhu bydlela čarodějnice přímo pod bytem hlavního "hrdiny". Jak už jsem předestřel, hloupost a nezkušenost hlavních hrdinů je dostane do pěkné šlamastyky když starou čarodějnicic nakrknou. Začnou pátrat po jejích praktikách a příběh se začne zamotávat. ... bla bla bla, opravdu je to tu znovu ... další nálož předvídatelné, hloupé a absolutně zanechávajíc chladé nesmyslnosti, která s každým dílem nabírá na rychlosti do totálního "Odpadova". Vážně už se nedá vymylset nic lepšího než další hloupý výrostek, který se začné srá* do démonů a který to nakonec odnese. Scény u kterých si režisér asi myslel, že bude tuhnout krev v žilách byly jedna velká hloupá šablona. Herecké výkony, jestli se tomu teda dá taky říkat byli, s vyjímkou té staré tetky co zahučela ze schodů, totálně na bodu mrazu. Vydržím hodně ale tohle opravdu ne, na další paranormal activity mě v kině už nikdo neuvidí, nehorázná pí*ovina ... ()

srncek

*** dávam za nápad s dverami,inak najotravnejší diel z PA série.Mali by to už konečne ukončiť 5kou,lebo genialita prvých 3 dielov (najmä 2 & 3) sa už fakt začína vytrácať..55% ()

Lkn

recyklace vsech dilu, ale u tohodle dilu jsem se o neco vic bavil nez u predchozich. Clovek aspon videl jak umrel Micah a ze se da cestovat dverma:) ()

A_san

Bohužel ten Xtý díl, který je pořád na stejné téma, už prostě nudí. Lekačky tam byly, ne, že ne, ale většinu filmu na ně člověk vysloveně čekal :D. Někteří prostě neví, kdy je dost a méně znamená více. Autoři se z tématiky snaží opravdu vytřískat, co nejvíce, ale ono už tak nějak není co. Jednička byla prostě zajímavá a na to se už nabalují kraviny. Není to nic, co překvapí, pokud jste viděli kterýkoliv předchozí díl, protože je to úplně to samé, jen v trochu jiném prostředí a teďkom chlapíci chodí s kamerou i venku, což souhlasím s těmi, kteří psali, že v některých momentech to bylo spíše na škodu, protože kamera působila zmateně a člověku trvalo chvíli než se orientoval (prostě ta atmoška platila asi jen u Blair Witch). Docela už slabota, ale tak jestli nemáte nějaká velká očekávání od super večeru se skvělým hororem, který vám nedovolí ani usnout, tak se to dá. ()

kelto44

Táto časť teda nie je nič extra a veľmi som sa nebál, ale narozdiel od predošlého dielu to nie je nuda a o niečo viac som sa bavil.. prvá polovica filmu bola sranda, druhá opak, čakal som síce niečo viac, ale nie je to úplne zle.. /40%/ ()

predator.1

1 = 1*, 2 = 1*, 3 = odpad!, 4 = odpad! a teď no ...... dejme 1* a další mé hodnocení Paranormálu čekejte u filmu číslo 10. Zbytečná série která je pořád o té samé velké hnědé věci. Kdy se objeví zase nějaká dobrá FF stylu REC, VHS ???? ()

Cechyno4

Díl, který se odklonil trochu jiným směrem. Má však i mnoho společného s předešlými díly PA. A tím hlavním společným faktorem je čekání na konec filmu. Protože, až na pár vyjímek a to především slabých lekaček, konec je napínavý, strašidelný a s dobrou atmosférou. Konec filmu a propletení s PA 1 na mě zapůsobilo prapodivně. Přišlo mi to zbytečné. Film si měl držet svůj vlastní příběh. Koukatelné, ale nic takového co by ovlivnilo žebříčky hororů. ()

elanista1

Nepozeram to kvoli tomu aby som na to nadaval a kritizoval, treti film serie sa mi pacil, vsetky ostatne vratane tohoto mi lezu na nervy. ... Pride mi velmi trapne ked clovek v priamom ohrozeni zivota nepusti kameru ani na sekundu z ruky, kto by toto robil v naozajstnej situacii? Dobre to je jedno. Ale co tie dialogy? What the fuck. Holy shit. Fuck this shit. Fuck dude, dont do this shit, man. Fuck...toto mam pocuvat? Este raz sa pytam, toto mam pocuvat?? Neuveritelne. Toto je nepozeratelny film, smrtelne nudny, zufalo nestrasidelny, na nervy lezuci, prvoplanovy a prizemne neoriginalny, no jednoducho zbytocny a musel by mi niekto zaplatit aby som to pozeral znova. Cisty, číry ODPAD. ()

Honzulik

Paranormal Activity: Prokletí - zatím nejakčnější příspěvek k této sérii filmů. Nepřítomné zlo už není skryté jen v domě, ale útočí i na ulicích, kde vám proti němu nebude stačit ani brokovnice... Pak přichází propojení s původní sérií postavou Katie, jakožto původní hostitelkou, a posednutými dvojčaty z třetího dílu. Trailer Prokletí navíc přihazuje několik dosud neviděných záběrů, takže se natěšení na další rozšíření paranormálního světa exponenciálně zvyšuje... ()

J.Mayen

Pěkný, roztřesená kamera se tentokrát dala, skvělý lekací záběry, i když laciný,ale velmi působivý, budu se moc těšit na 5 tku, která vyjde letos. Paranormal mám oblíbené všechny dá se říct, i když se hodně opakujou...ale co, nenáročný po 12 náctce v práci. ()

Facerr

Tak nějak jsem doufal, že tyhle Activity budou mít konečně koule, ale o5 se pravděpodobně dočkám většího vzrušení, až mi někdo bude, u Activit s barevnejma panáčkama a soutěžníma kartama, předvádět papiňák. Oceňuju jinej přístup a nový "bubáky", ale dalo se s nima vykouzlit o dost víc. Fakt nevím, jestli se zase nechám nachytat dalším dílem. ()

Aywes

Já mám velmi rád černý humor. To neznamená, že bych měl něco proti ostatním apod, ale tohle je už divný případ. Film je něco jako vozíčkář, co spadne na zem. Už to kurva není vtipný a potřebuje pomoct. Ale zpět k filmu. Pochopím, když autor jednou, dvakrát a možná i třikrát šlápne vedle. Kdyby jen šlápl vedle. Autor šlápne do koňskýho hovna a pak se to rozhodne matlat po celým baráku. Občas si však řekne, že to hovno setře. Jenže to jen odpadávají ty kusy trusu po okolí, kam chodí. To znamená, že už se konečně něco zase začíná dít. Hlavní hrdinové jsou občas alespoň trochu (fakt jen trochu) srandovní. Co se týče hereckých schopností, tak bych se musel vrátit opět k těm metaforám okolo trusu. Prostě nic. Ani ťuk. Charakter postav je bezduchý a trapný. Naprostá nelogičnost (hlavně během asi 20 minutového závěru filmu) korunuje všechno. Autor dokonce i recykloval stejné prostory. Kam se poděla originalita? Sice je tenhle díl asi zatím nejoriginálnější, ale to nic nemění na tom, že to zpracování stojí fakt naprosto za nic. Vždyť ono to ani dobrý být prostě nemohlo. Ten koncept, zasazení a celkově vše, je hrozný! Kromě těch španělských hereček. To jsou sakra pěkné kousky (většinou). A když už se to začne všechno fakt rozjíždět, tak se prostě lidi chovají jako totální pitomci. Chcete mi říct, že týpek, co napsal scénář a ještě režíroval, napsal také Disturbii? Jako to sice nějak originální není (kopie Okna do dvora pro mladý), ale má to atmosféru a zábavu. Tohle má jen to hovno rozmatlané všude. A když už si myslíte, že je pryč, brzy se vrátí ten smrad. Přesto si stále myslím, že tohle má potenciál. Dejte to už do rukou někomu normálnímu a zkuste uvažovat nad scénářem. Každopádně si to hvězdu zaslouží. Je to o něco zábavnější a o maličko lepší. Když někdo neumí zpracovat tajemno stylem "nevíš co se děje, ale zajímá tě to" tak by to prostě dělat neměl. Hodně štěstí všem patnáctiletým borcům, kteří budou u tohodle balit holky. ()