Paranormal Activity: Prekliati

• Česko Paranormal Activity: Prokletí (viac)

Jesse (Andrew Jacobs) právě dostudoval střední školu a ocitl se na prahu typické prázdninové nudy. Během zoufalého hledání jakéhokoliv rozptýlení uslyší z větrací šachty podivný hluk z bytu o patro níž. S kamarádem „pošlou na průzkum" zapnutou videokameru, která zaznamená bizarní rituál. Z bizarního se stane děsivé, když obyvatelka onoho bytu náhle zemře a vzhledem k přítomnosti policistů na místě činu rozhodně ne přirozenou cestou. Zvědavost u kluků zvítězí nad pudem sebezáchovy a policejním páskám navzdory se rozhodnou sousedčin byt prohlédnout. Jako suvenýr si Jesse z expedice odnese podivné kousnutí, po kterém už jeho život nikdy nebude stejný jako předtím. Stejně jako životy těch, kteří se mu budou snažit pomoci. Podle režiséra Christophera Landona, který má na svědomí scénáře předchozích tří dílů, je toto volné pokračování jakýmsi bratrancem slavné hororové série. Do té doby fádní a nezajímavý osud hlavního hrdiny se vinou jeho zvědavosti nečekaně protne s tragickou historií postav předchozích dílů. Od tohoto protnutí vše půjde už jenom z kopce a na divácích bude, aby prudký nával filmového děsu přežili až do konce. (Cinemart)

Popinodan

Jelikož jsem neviděl předchozí tři díly (a zřejmě jsem o nic nepřišel) tak na mě začátek trošku působyl originálně. Bohužel to stačilo tak třetinu filmu. Na horor velká nuda,a lekačky ty byly tak předvídalné jako u hororů z 80.let,které mají dodnes alespoň své kouzlo. ()

Ace.A.T.L.

AU... Tak tohle je už hodně vzdálený, původní myšlence PA. Tohle už doopravdy jen parazituje na jménu. Nevím, proč se kdokoliv vydal touhle cestou, ale ať se dívám, jak se dívám, tak je to jen hodně béčkovej(možná i céčkovej) "horor". Závěrečný propojení s jedničkou dalo nostalgickou vzpomínku na začátek PA, ale to byla asi ta nejsvětlejší minuta z celýho filmu. Jako film samo o sobě, dostane ode mě 1*, ale jako něco, co mělo bejt PA už je to odpad a dávno vyvezenej na skládku. Takže za mě 1* a ROZHODNĚ NEDOPORUČUJU ()

Neo007

Celkem zabavne, chvili usmevne a i akcni, ale pokud bych mel hodnotit ciste jako horor a dalsi pokracovani sel bych na dve hvezdy. Zadny lekani, napeti nic extra a trochu se to dostalo jinam nez to vlastne z pocatku prvnim dilem zaclo. Nakonec s odrenejma usima tri hvezdy. ()

misacvrk

Je nadmíru jasné, že tento díl bude podobný těm ostatním. Domněnka se stala skutečností. Ale i přesto některé části filmu Vás donutí se dát do očekávání, co se v danou chvíli stane, i když už víte co. To je na tom to dobré. ()

Bejita

Jít na to do kina byla opravdu velká chyba, ale už se stalo. Sága paranormalu je stále slabší, nehledě na další horory s kamerou a ďáblem, které kopírují tuto rutinu. ()

Jamall

Jako proč ne, nudné to není, ale strašidelné taky moc ne, už vůbec to nepůsobí důvěryhodně (jak už je tu napsáno, mít neustále v ruce kameru je divný, když jde o život). Přibylo trochu mytologie o cestování časoprostorem, jsem fakt zvědav, co se z toho vyklube (pokud to vůbec ví sami tvůrci). ()

Fajung

Duchovia si to tento krát zamierili do Južnej Ameriky k dvom miestnym blbečkom. Nebolo to vôbec tak hrozné jak som od 135 dielu PA čakal, avšak raz stačilo určite 55% ()

Tomko87

Máme tu jednu démonickú entitu , čarodejnice, verbovanie démonskéj armády a dosť prekvapivý koniec/pointa. Vyzerá to celkom vábivo nie ? No keby to nebolo tak nudne a hlúpo natočené. Škoda ďalších slov. ()

@nthr4X

Už jsem si říkal, konečně to není úplně stejná písnička dokola jak minulé díly, ale ten neskutečně po*raný závěr mě fakt vytočil... ()

Emperor1

První půlka filmu, kde pokousaný chlapec objevuje své nové schopnosti, je docela zábavná, druhou půlku jsem se už trošičku nudil. Lekačky byly předvídatelné a po hororové atmosféře ani vidu. Na jedno sfouknutí to ušlo, viděl jsem i horší slátaniny, ale co mě mrzí nejvíc - potenciál tématu je zde, stejně jako v předchozích dílech, nevyužit tak, jak by mohl být. ()

TesterX

Překvapivě dobrá výplň slavné série, která rozhodně svým zpracováním neurazí, ale zároveň je třeba brát v potaz také to, že se stejnojmennou sérií nemá nic moc společného, kromě názvu a způsobu nasnímání (i když pár odkazů se tu najde). Dějová linka ale vůbec není špatná a počáteční proměna hlavní postavy, která je příjímána s nadšením jak samotnou postavou, tak divákem udržuje pozornost a podaří se to až do konce bez nějakého velkého zaškobrtnutí. Filmů s podobným zpracováním už tu je fakt ale hromada a tenhle patří k těm průměrným, co neurazí, ale ani nijak nenadchne. ()

Honzissis

A tak za skouknutí to stojí. Patří to mezi lepší průměr. Herecky je to nedozrálé, ale co taky od Paranormálu čekat. Možná bych si tento laciný horor prožil trochu líp, kdyby v kině pod náma neseděla banda hnědočechů a nad náma pro změnu zájezd histerických puberťáku, co nedávno zjistili, že penis má i více využití, ale tak aspoň jsem si vyzkoušel jaké to je, koukat na filmek v zoo. Takže filmek doporučuji jako jednorázovku. Verdikt 55%... !666! ()

AltairAhad

Mnohem lepší než předchozí díl, na který se nedalo vůbec dívat. Zde to aspoň nemělo ten tupý spád "den 356, noc 869" nějaká akce, kamera konečně dokázala i někdy vylekat. Prostě a dobře - PA: Prokletí, byl jeden ze světlejších momentů celé série. ()

MartinSTFC

Tak hrozné to nebylo, rozhodně mi byly alespoň postavy sympatické. Bohužel, tento typ filmů je dobrý tak leda na to dostat infarkt. Kvalitní horory, u kterých se skutečně bojíte se dnes již v podstatě nedělají. Za poslední vskutku podařený hororový počin považuji např. Insidious, což je pro mě kvalitní horor. Naproti tomu filmy jako je právě Paranormal Activity a jemu podobné, staví jen na lekačkách, což je pro mě spíše vytrvalostní disciplína. I přesto je to dnes již kultovní série a já doufám, že jen tak neskončí. Ono, i když je to v podstatě ptákovina, se u toho dobře relaxuje a tak nějak se vždy svým způspbem těším, co mě zase vyleká tentokrát. Takže za mě tři hvězdy. ()

Allein4

Nebyla to nuda po celý film, jen první polovinu. Vlastně to tak špatné nebylo a konec uměl dokonce trochu překvapit tím návratem k prvnímu dílu. Jinak tu není nic moc co komentovat, protože Paranormal Activity je pořád to samé, jen se mění osazenstvo a prostředí. Plus je za odvahu to tak moc provazovat mezi sebou. ()

Matespian83

Čím ďalej, tým je to horšie.. Táto časť je o ničom a absolútne sa nechytá na jednotku, ktorá bola a vždy bude originál.. Táto časť mi skôr príde ako pokračovanie Blair Witch.. ()

AlexisGraham

Já už toho mám dost. Je to čím dál horší. Ženská co dělá démony z ještě nenarozených kluků díky znamení co se nápadně podobná relikviím smrti z Harryho Pottera? Hodí se mi k tomu jedna moudrost od Cimermana ,,Víme vše, totiž že nevíme nic." Protože tak nějak to je se všemi díly Paranormal Activity. Každopádně jsem se místy pobavila a zabavilo mě to od nudy takže dávám ★★ ()