Paranormal Activity: Prekliati

• Česko Paranormal Activity: Prokletí (viac)

Jesse (Andrew Jacobs) právě dostudoval střední školu a ocitl se na prahu typické prázdninové nudy. Během zoufalého hledání jakéhokoliv rozptýlení uslyší z větrací šachty podivný hluk z bytu o patro níž. S kamarádem „pošlou na průzkum" zapnutou videokameru, která zaznamená bizarní rituál. Z bizarního se stane děsivé, když obyvatelka onoho bytu náhle zemře a vzhledem k přítomnosti policistů na místě činu rozhodně ne přirozenou cestou. Zvědavost u kluků zvítězí nad pudem sebezáchovy a policejním páskám navzdory se rozhodnou sousedčin byt prohlédnout. Jako suvenýr si Jesse z expedice odnese podivné kousnutí, po kterém už jeho život nikdy nebude stejný jako předtím. Stejně jako životy těch, kteří se mu budou snažit pomoci. Podle režiséra Christophera Landona, který má na svědomí scénáře předchozích tří dílů, je toto volné pokračování jakýmsi bratrancem slavné hororové série. Do té doby fádní a nezajímavý osud hlavního hrdiny se vinou jeho zvědavosti nečekaně protne s tragickou historií postav předchozích dílů. Od tohoto protnutí vše půjde už jenom z kopce a na divácích bude, aby prudký nával filmového děsu přežili až do konce. (Cinemart)

migl odpad!

Páranenormálné domáce video dvoch hispánskych kreténov ktorých keby neodfajčil démon tak skôr či neskôr by ich niekto aj tak umlátil lopatou.Toto je stupídna zlátanina z viacerých hororov ()

montel

Jesse (Andrew Jacobs) a jeho kamarád uslyší u sousedky o patro níž podivné zvuky. Větrací šachtou pošlou na průzkum zapnutou kameru, která natočí podivný rituál. O pár dní později je sousedka zavražděna jejich kamarádem, který ovšem policii unikne. Oba kamarádi naruší policejní vyšetřování a do bytu, kde se stala vražda se vloupají. Zde se Jessemu stane něco zvláštního. Má na ruce podivné škrábance a poté začne oplývat neuvěřitelnou silou. Je jasné, že jej něco temného ovládá, čehož si všimne nejen on ale také jeho okolí. Jesse se snaží démona ze svého těla vyhnat, ten je ale mnohem silnější a kolem Jesseho se začnou dít hrůzné věci....Ono to funguje spíše jako parodie, než horor. Má to spoustu podivných nelogických scén u kterých jsem jen kroutil hlavou, kam až to tvůrci můžou zajít a jak zhovadilost to zase vymysleli. Celkově to ale zase tak špatně nepůsobí, ale kdybych toto viděl v kině, asi bych to plátno celé poplival. Herci jsou navíc hrůzostrašnější než samotný film. Distributoři by se už měli vzpamatovat a uvádět do biografů pořádné filmy. 40% ()

fabregas1

Jelikož jsem fanda celé série, nemůžu jít pod tři hvězdy, nemyslím si, že by to byla nuda, ale je pravda, že co další díl, to horší úroveň. Jen chci podotknout, že tenhle díl je teda lepší než 4 a do odpadu to má teda daleko. ()

jarmil8

Zcela podle šablony předchozích filmů. Většinu film sledujeme rotřesenou kamerou nudný život puberťaků, na konci trochu akce a něco jako "šokující twist". Nudné, neděsivé. Možná by to byl dobrý podklad pro sociální paradokument o životě mexických menšin v US. ()

reccal

Krucifix, jak tohle může držet pohromadě, to fakt nechápu. Našlápnuto to nemá špatně, ale někde v polovině si dali scénáristé špeka a natřískali tam jednu hovadinu za druhou. Co na tom, že to nemá logiky ani za mák, hlavně, když to bude dobře vypadat. Závěr jsem nepochopila, jsem asi jednodušší divák. Přesto to není špatný film, nabyté spiderdémonské schopnosti jsou fajn a celkově film nenudí. ()

StanleyVanH

No mile Mě to překvapilo, že to bylo opravdu něco jiného, než předchozí díli které se opakovali, i když byli vskutku o dost strašidelnější, než tento poslední díl. Každopádně svižný a krátký film, bavil jsem se od začátku do konce a konec byl tedy vydařený. Ale na horror Mě to moc málo vyděsilo tak o hvězdu méně. ()

zeromen

Čekal jsem od toho daleko víc, zatím nejslabší díl ze všech. Připadalo mě to takové lacině natočeno, prostě to odflákli . Téměř žádná lekačka. ()

Gluminator

Paranormal Activity je už přeplácaná značka. Jednička byla nejlepší, ikdyž hodně lidí na ní nadává. Bylo to úspěšný a ted se snaží na tom vydělat co nejvíc. Musím ale uznat, že tenhle díl nebyl nudný, celkově byl asi nejakčnější ze všech předchozích. Pár scén tam bylo fakt přehnaných, ale celkově to nebylo tak špatný, a jsem překvapenej, že tam nebyla snad ani jedna lekačka. 60% ()

flyer.nick odpad!

Paranormal activity mělo pointu v tom, že ruční/průmyslová/webová kamera byla součáští příběhu. Tady postrádá význam "koupil jsem si kameru, ale rovnou jsem dostal druhou zadarmo, protože s první bych nemohl šmírovat sousedku" a tím její význam skončí, pak už je tam často totálně nelogicky. Vždyť kdo půjde někoho zabít a blokovat si přitom jednu ruku kamerou? Buď zapálený filmař nebo nějaký magor. Tady není ani jeden. A když už, tak ji nebudu celou dobu držet v úrovni očí, tak se s ní hrozně blbě běhá. Možná kdyby to nešroubovali nuceně na tu kameru, otevřelo by se jim tím víc možností a tím by se dal film někam posunou a vylepšit. Takhle to není ani zajímavé, ani napínavé a už vůbec ne děsivé. ()

Feacher

Je to sice o tomtéž, ale zároveň úplně o něčem jiným. Už je to i na můj vkus až moc velká vycucávačka původního námětu a je to prostě zbytečné. Zatím určitě nejslabší díl, od trojky už koukám jen ze zvědavosti. V paměti si nechávám jedničku, protože jak jsem psal ve všech předchozích komentářích, ta mě oslovila. Od dvojky dál už téměř vůbec a tento díl je opravdu slabý. 2* jsou maximum! ()

Destoroyah

Ďalšia časť paranormálnych aktivít začína vyzerať ako akčné sci-fi. Dej celkom v pohode ale koniec vždy rovnaký. Herci sú už lepší a to aj spracovanie. HODNOTENIE: 6/10 ()

Jenko odpad!

Stupidnejsi a debilnejsi film som nevidel velmi dlho. Cital som tu komentar, ze treba na to ist do kina, kde bude este vypatejsia atmosfera. Tak to asi pisal len nejaky teoretik, lebo ja som na tom v kine bol a viac ako polovica kina boli tak 15-16 rocne deti, co sa na filme nahlas zabavali cely cas (comu sa ani nedivim, lebo to bola skor parodia ako horor), takze atmosfera nula bodov... Dej filmu nulovy, spracovanie este horsie, skoda casu... ()

Petrikuss

Ani nenadchne ani nezklame. Akorát je dost těžké poznat, zda se jedná o horor nebo komedii. Je pravda, že v kině jsme byli chvílemi vystrašení (vážně jen chvílemi) ale scének ze kterých jsem byl vysmátej taky nebylo málo. Finále bylo nečekané, zajímavé, ale ne nijak ohromující. Rozhodně vás tento horor nenechá v průběhu napjatým ()

chlodvik

Já teda nevím co by zdejší arbitři chtěli. Seděl jsem, spolu s celým kinem, zaražený v sedačce a nekolikrát jsem spočítal kolik sedadel vidím před sebou napravo, jen abych se nemusel dívat na plátno. Každopádně musím předeslat, že jsem byl podělanej i u předchozích dílů, nějak na mě toto dílko působí. Takže narozdíl od zdejších, kteří klidně napálí 5 hvězd Srpski filmu a podobným hovadinám, já se rád bojím. Tedy, rodinka se změnila, už to není žádná bílá střední třída ale parta hispánců. Fakt je, že tady nejde o to, jako v předchozích dílech, že se jednou za půl hodiny pohne pánvička nebo zavřou dveře. Nic proti, v předchozích dílech nešlo o intenzitu jevů, spíše o šponování napětí. V pětce je vše poněkud bezprostřednější, takový přímý přenos oproti záznamu. Dva kluci se po maturitě baví s kamerou jednoho z nich, filmují všechno a všude a první část filmu je slušná prdel. Potom se však, právě díky kameře, začínají dostávat na kloub podivným událostem, které se dějí nebo děly v bytě pod jejich. Atmosféra se slušně zahušťuje a poslední cca čtvrthodina je slušně stresující a lekací. Závěr je překvapivý a dost napoví možné rozuzlení celého příběhu (počítám tak někdy kolem dvanáctého dílu). Abych to shrnul, horrory mám opravdu rád a viděl jsem už lecos. Pokud přistoupíte na hru Paranormal Activity a pochopíte že to je jen hra, hra na jakože je to opravdu, je to trochu divné, ale co kdyby.....máte vyhráno. Pokud tu hru hrát nechcete, líbit se vám to nebude a můžete se vrátit ke svým .....subžánrům. ()

focusreviews

Série, u které se lidé rozdělili na dvě skupiny. Pro fanoušky hororu a lekacích scén rozhodně kladné hodnocení a pravděpodobně i nejlepší díl celé série, nejlépe promyšlený. Klidně bych v kině vydržel i delší dobu. Na druhou stranu, týden potom vás ještě mrazit po zádech asi nebude. ()

HebiSachiko

Ďalšie pokračovanie :) Nemôžem Paranormal zhadzovať, pretože predsa len ma celkom baví sa dívať na dej formou kamery, ktorou všetko natáčajú hlavné postavy, a dodáva to tomu takú realistickejšiu atmosféru. No ... začnem kladnými faktami. Bolo to dobré. Príbeh bol zaujímavý, pekne do seba zapadal, nebol nudný, ale asi prvé miesto "strachu a prekvapenia" má prvý diel (tam ešte nikto nevedel, čo má od toho filmu čakať). Musím ale priznať, že sa mi páčilo to nadviazanie na prvú časť. Trochu sa to tam vyjasnilo, ale začína to byť dookola o tom istom a už sa nemáme čoho báť. Zišlo by sa jednoduché vysvetlenie, kde do seba všetko zapadá a "veľké odhalenie a vyriešenie problému" alebo nejaký katastrofický koniec. ()