101 dalmatíncov

• Česko 101 dalmatinů (viac)

Pôvodná klasika od Walta Disneyho očarila generácie divákov neodolateľnými, chvostom vrtiacimi hviezdami, pamätným príbehom a krásnou zmesou humoru a dobrodružstva. Cruella De Vil, Disneyho najohavnejší zloduch, spustí chlpaté dobrodružstvo, keď unesie všetky dalmatínske šteniatka v Londýne, vrátane pätnástich z rodiny Ponga a Perdity. Pomocou sily „polnočného štekania" Pongo vedie hrdinskú skupinu zvieracích postáv na dramatickú výpravu, aby všetkých zachránili. (Disney+)

corpsy

Úžasné nakreslená disneyovka ( atmosféra je vskutku kúzelná a dobová a animácia dokonalo knižná ), ktorá poteší malých aj veľkých ( aj psov ) a ktorá platí za majstrovské rodinné dielo. ()

ABLABLABLA

Měla jsem takový pocit, že jsem animovaných 101 dalmatinů ještě neviděla, pouze ten hraný film z roku 1996. A měla jsem pravdu. Ovšem nyní už je snímek zhlédnut a líbí se mi. Víc než pozdější hraná podoba. Je to takové roztomilé, trošku napínavé, místy dojemné, ale i vtipné. Prostě takový komplexní animák pro děti. Ale na těch 5* to nemá, i přestože to patří ke klasice. Ovšem ty rozkošné štěnátka vás učarují, ať chcete nebo ne... ty očička prostě. Rozhodně chci pochválit i úvodní titulky. No a Noční telegraf? Dokonalé, jak se to doneslo přes všecky psy až na předměstí Londýna. A ještě se mi líbila finta překamuflování na labradory. ()

kaylin

Znám hrané provedení a tuhle animovanou verzi jsem snad nikdy neviděl. Musím říct, že je v ní stejné kouzlo jako ve verzi hrané, navíc ještě doplněné o skvělé scény, které se do hrané dát nemohly. Záchrana štěňat je skutečně povedená a je stěžejní částí filmu, tedy samozřejmě kromě těch silných rodinných citů. ()

kajas

Vadilo mi v podstatě jediné: hodně nereálná představa, že si dva manželé nechají doma 101 pejsků (i když byli tak roztomilí). Jinak se ovšem jedná o hezkou klasickou disneyovku, která stvořila Cruellu :). ()

Figu

Stará známá slavná legendární pohádka o 101 dalmatinech je dnes už díky světu animáků dávno neviditelná, ovšem ocenit se tento kreslenej důchodce musí! Na šedesátý léta naprosto luxusní animace! 75% ()

vydumnica

Nie az take dobre ako Lady a Tramp, ale stale vynikajuci rodinny animak plny lubeznych momentov, dobrodruzstva, napatia a nechyba ani humor. Tie steniatka su take milucke...Som rada, ze na rozdiel od predosleho snimku Sleeping Beauty boli Dalmatini uspechom pre studio Walta Disneyho. Naozaj podareny film, jeden z tych lepsich. Ale dost casto sa tam vyskytlo slovo idiot, jedna sa o rok 1961, tak ma to trochu prekvapilo, kedze je to film pre deti. 75%. ()

C0r0ner

Jako malý jsem se Cruelly bál, a pak o to víc, když jsem se dozvěděl, co znamená v překladu její jméno. Jinak příběh takový normální, pohodový (až na ty pro děti hororové prvky), který není kdovíjak zázračný, ale člověk se u něj ani nenudí. Průměrná disneyovka. 70% ()

pufina

Kromě čtyřnohých miláčků jsem měla ráda i zlou Cruellu. Sice nemám dalmatíny, ale mám svojí milovanou smečku (od malička), takže jsem si film užívala. ()

pakobylka

Možná je trochu nešťastné, že jsem tuhle puntíkovanou klasiku poprvé viděla až v dospělosti ... se svou malou dcerkou (už si ani nevzpomínám, ve kterém z dávno zaniklých klasických kin mé rodné krajské metropole). Poněvadž 2 dospělí pejskové + 99 štěňátek (jakkoli roztomilých) ... to je přece jenom až moc velká přesila - na jednu zaláskovanou lidskou dvojici. A popravdě ... už tenkrát mě poněkud iritovala i bezbřehá, jen stěží pochopitelná naivita líbezné Anity - ve vztahu k bývalé spolužačce Cruelle. Nicméně DO POHÁDKY je úctyhodný počet 2 + 99 dalmatinů přesně to správné číslo. Krom toho: Psí telegraf prostě nemá chybu ... dokonce ani po všech těch letech, která mě poměrně nesmlouvavě odstřihla od přítmí starých dobrých biografů mého mládí. Takže ... po sečtení plusů a mínusů - přece jenom 4* ... pro všechny velké i malé dalmatiny, co jich na světě je. ()

Lachtaan

Jak já strašně tyhle staré Disneyovky vlastně až dodneška miluju. Dětství prožité po boku nejslavnější verze Malé mořské víly, smutného příběhu loutky Pinnoccia, nejslavnější verze Sněhurky a sedmi trpaslíků či kreslené kouzelné Popelky je tou největší hrdostí, kterou si mohu dodnes nést. Když si ale teď zavzpomínám na celý repertoár těchto 'animáčů', 101 dalmatinů leží na samotném vrcholu filmů mého dětství. Nostalgie při psaní tohoto komentáře srší ze všech stran. ()

Cushing

Po výtvarné stránce jedna z nejlepších, "nejumělečtějších" disneyovek. Ty reálné exteriéry a interiéry z 50. let: pastva pro oko! (Animace mě zas až tak nezajímá.) Ale já mám pro poválečný Londýn a přilehlá hrabství zvláštní slabost. Tohle je krásně anglické. ()

T-pack

Popravdě jsem během úvodního monologu civěl do monitoru počítače a když jsem pak zvedl hlavu, překvapilo mě, že ten uhlazený hlas anglického gentlemana ve skutečnosti patří psovi. Vybrat pro každý film atraktivní prostředí, to Disney vždycky uměl, a Londýn u tohodle animáku není výjimkou, sedí mu moc pěkně. Dalmatini jsou rozkošní, zatímco o humor se starají především Plukovník s kocourem. Cruelliny lícní kosti jsou stejně přehnané, jako její jméno, hodně mě taky bavilo, že s nejchytřejšími nápady vždycky přišel ten "hloupější" padouch. Zkrátka Disneyovská klasika, no. ()

MikyAff

Jedna z nejhezčích disneyovek! Krásně se na ní kouká, je ohromně roztomilá a taky vtipná :) Jen mi vadí ta myšlenka, že si nechaj 15 natož 101 pejsků.. Trošku nereálný, ale co, je to pohádka! A sháníte-li partnera, pořiďte si psa, ten to zařídí :D ()

VanTom

Ta štěňata jsou úžasně roztomilá! :-) Příjemná disneyovská pohádka se honosí krásným vizuálním stylem (zejména nádherně kreslená pozadí – "layout"), jednoduchý děj se ale v určitých pasážích zbytečně natahuje, ze všeho toho štěkání jsem málem dostal osypky a zlotřilá kreatura Cruella by po přepálené finální honičce zasloužila pořádnější potrestání. ()

Návrat Cruelly je potvrzen

Návrat Cruelly je potvrzen

14.08.2021

Na přelomu letošního května a června vstoupil do kin hraný spin-off 101 dalmatinů s názvem Cruella a prakticky už pár dnů po premiéře se začalo mluvit o přípravách pokračování. Studio Disney mělo v… (viac)

Prequel 101 dalmatinů našel záporačku?

Prequel 101 dalmatinů našel záporačku?

10.03.2019

Disney už nějakou dobu chystá hraný prequel Cruella k pohádce 101 dalmatinů, jenž se bude odehrávat v 70. letech v Londýně a bude se soustředit na zrod psy-nenávidějící Cruelly de Vil, kterou ve… (viac)

Režisér Já, Tonya a remake 101 dalmatinů?

Režisér Já, Tonya a remake 101 dalmatinů?

05.12.2018

Režisér Craig Gillespie (Já, Tonya, Do posledního dechu) podle všeho jedná o režii hrané verze klasické disneyovské pohádky 101 dalmatinů. Snímek zatím nese neoficiálně název Cruella, a to především… (viac)