101 dalmatíncov

• Česko 101 dalmatinů (viac)

Pôvodná klasika od Walta Disneyho očarila generácie divákov neodolateľnými, chvostom vrtiacimi hviezdami, pamätným príbehom a krásnou zmesou humoru a dobrodružstva. Cruella De Vil, Disneyho najohavnejší zloduch, spustí chlpaté dobrodružstvo, keď unesie všetky dalmatínske šteniatka v Londýne, vrátane pätnástich z rodiny Ponga a Perdity. Pomocou sily „polnočného štekania" Pongo vedie hrdinskú skupinu zvieracích postáv na dramatickú výpravu, aby všetkých zachránili. (Disney+)

Fiftis

Je neuveriteľné, že táto snímka má už skoro 60 rokov !! Aj ja som kedysi miloval túto obrovskú psiu svorku, asi ako každé dieťa na svete, ktorú pre seba chcela ukoristiť diabolská Cruelly De Vil. Napriek tomu, že sa jedná o rodinnú snímku mierenú detskému publiku, tak dokáže veľmi dobre pobaviť a psíkovia sú navyše roztomilí. Musím uznať že tento animák je fakt dobrý je jeden z legiend Disneyho a tak by ste ho rozhodne nemali so svojimi deťmi minúť. Výborná hudba a príbeh a aj krásna kreslená animácia, ktorá mohla byť teda trochu lepšia ale je dobrá na svoj vek a humor tiež ujde. Ako animák sa mi 101 dalmatíncov páči oveľa viac než hraný film. Tento film má väčšiu charizmu ako hraný, celé je to vtipné a nemá žiadne hluché miesta. Pongo a Perdita sú neodolateľní. ()

T2

Rozpočet $4miliónyTržby USA $144,880,014Tržby Celosvetovo $215,880,014Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,694,982 //počet predaných kusov 338,986Tržby za predaj DVD v USA $101,283,006 //počet predaných kusov 4,583,922║ úžasne spracovaná rozprávka plná dobrodružstva, zábavy a napätia /90%/ ()

gouryella

Hraný remake tohoto filmu není vůbec špatné, ale animovaná klasika má prostě neodolatelné kouzlo, kterému se žádná hraná adaptace nemůže vyrovnat. ()

Gimli

Čtyřletá dcerka to miluje, mě to nebaví. Pro děti je šablonovitost postav dobrá, ale rodičům je dobré to kompenzovat alespoň nějakými nápady, vtípky apod. A to se v tomto případě nestalo. ()

xxmartinxx

Hezká animace, ale celkově poměrně utahané. Nikdy mě doopravdy nezaujala linka ani postavy, bohužel se ale ten film chová, jako by tomu tak mělo být. ()

Big Bear

Ať si kdo chce co chce říká, tohle je klasika. Po hříchu jsem to včera viděl poprvé! Kdo má doma pejsána, asi ohodnotí i tu kresbou krásně zachycenou psí mimiku a nemusí to být zrovna majitel flekáčů dalmatinů :-) * * * * ()

JohnnyD

Príbehovo to síce až také zaujímavé nie je a Cruella je tu asi 10 minút, ale animácia je úplne dychberúca a atmosféra dobového Londýna neopakovateľná. ()

Slarque

Klasická animace má dodnes své kouzlo. U Disneyho sice poprvé v historii společnosti využili digitální kopírky Xerox, ale základem je pořád klasická ruční kresba. Přesto má film vlastní tvář a nevypadá jako desítky dalších animáků (což je klasický problém současné digitální tvorby). Rodinný film postupem času přestane věnovat pozornost lidským postavám a dá přednost zvířecím hrdinům. Pořád výrazně lepší než hraná verze z 90. let. ()

Stanislaus

I když mám rád filmy s psími hrdiny, tak mě 101 dalmatinů nijak výrazně neoslovilo - a to i přes velké množství uštěkaných postaviček. Film nemá žádnou vyloženě humornou scénu a i přes napínavý charakter děje jsem moc napnutý nebyl, snad jen v úplném závěru. Jediná scéna, která na mě nějakým způsobem zapůsobila, byl psí pochod ve vánici, jinak šlo spíš o sled scén, kterým chybělo to "pravé ořechové". Ani hlavní záporačka Cruella De Vil neměla to správné bad-ass-charisma. ()

SOLOM.

101 dalmatinů – zřejmě nejoblíbenější animák mé o pět let mladší ségry a jelikož jsme spolu v dětství museli žít v jednom pokoji, několikrát jsem to i z nudy viděl. Hlavně když ta VHSka hrála o víkendech pořád dokola. Sice jsem si k tomu vypěstoval jistou averzi (přestože to až tak špatné nebylo – samotný příběh), ale teď po letech jsem to nedávno viděl zase v televizi a musím uznat, že děckám se tohle prostě líbí (líbilo), zvlášť když mají rádi psi – kteří jednu starou babu málem přivedou až k šílenství… ()

Návrat Cruelly je potvrzen

Návrat Cruelly je potvrzen

14.08.2021

Na přelomu letošního května a června vstoupil do kin hraný spin-off 101 dalmatinů s názvem Cruella a prakticky už pár dnů po premiéře se začalo mluvit o přípravách pokračování. Studio Disney mělo v… (viac)

Prequel 101 dalmatinů našel záporačku?

Prequel 101 dalmatinů našel záporačku?

10.03.2019

Disney už nějakou dobu chystá hraný prequel Cruella k pohádce 101 dalmatinů, jenž se bude odehrávat v 70. letech v Londýně a bude se soustředit na zrod psy-nenávidějící Cruelly de Vil, kterou ve… (viac)

Režisér Já, Tonya a remake 101 dalmatinů?

Režisér Já, Tonya a remake 101 dalmatinů?

05.12.2018

Režisér Craig Gillespie (Já, Tonya, Do posledního dechu) podle všeho jedná o režii hrané verze klasické disneyovské pohádky 101 dalmatinů. Snímek zatím nese neoficiálně název Cruella, a to především… (viac)