Prvých 100

USA, (2014–2020), 70 h 13 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

Jason Rothenberg

Predloha:

Kass Morgan (kniha)

Eliza Taylor, Bob Morley, Paige Turco, Henry Ian Cusick, Isaiah Washington, Marie Avgeropoulos, Lindsey Morgan, Christopher Larkin, Richard Harmon (viac)

Pred 97 rokmi nukleárna vojna zdecimovala Zem a zničila celú civilizáciu. Prežilo len 400 obyvateľov 12 medzinárodných vesmírnych staníc, ktoré boli v tom čase na obežnej dráhe. Odvtedy sa vo vesmíre narodili tri ďalšie generácie a celková populácia sa rozrástla na tisíce. Týchto 12 staníc sa navzájom prepojilo, vznikla akási "Archa", ktorej jediným účelom je, aby ľudstvo prežilo. Život na Arche je zložitý, obyvatelia sú prísne kontrolovaní, všetko je na prídel a za akýkoľvek zločin je tu možné uložiť trest smrti - ak nemáte menej ako 18 rokov. Život vo vesmíre je však čoraz ťažší a reálne hrozí, že Archa vymrie. V zúfalej snahe zabrániť vyhynutiu ľudstva, je skupina 100 mladistvých väzňov tajne vyslaná na Zem aby zistili, či je na planéte opäť možný život. Títo mladí ľudia doslova zdedili Zem a teraz musia čeliť náročným rozhodnutiam o živote, smrti a pokračovaní ľudského pokolenia... (TV Dajto)

Kimkong

1. série: Přijde mi to jak mix Ztracených a Defiance pro náctileté. Přece jen hlavní hrdinové jsou do věku osmnácti let. Seriál toho zatím moc neukázal, naštěstí má málo dílů. Uvidím co další sezóna. 2. série: První půle nestojí ani za řeč. Nekonečná politika a černoch co přistane v atomovce. Druhá půlka je ale o dost lepší. Zatím nejlepší část celého seriálu. Hlavní "dětští" hrdinové tu zatlačí do pozadí zbytek obyvatel archy Archy a dočkáme se jisté proměny hlavních "dětských" hrdinů. Je zde mnohem více akce a rychlejší tempo. Přesto tu jsou zbytečné postavy v podobě Jahy a Jaspera. První jmenovaný jen vytvoří prostor pro další řadu, což čekám, že bude pěkná sračka. ()

Kutkey

1. série: Na začátku spíše taková teen záležitost, ale když vydržíte první 4 díly tak už vás to chytne, zajímavě udělané prostředí a prokreslení jednotlivých charakterů. 75% 2. série: Děj se ubírá už trošku jiným směrem a nastane i pár klíčových zvratů, děj je více rozvětvený a o to zajímavější. 85% Nejoblíbenější postava: BELLAMY BLAKE ()

Alex007

Do konce druhé série se na to dalo dívat. Třetí série je fraška, která si na něco hraje, vpodstatě druhou sérií to končí. Ta třetí je již jiný seriál na podobné podněty. *** ()

Brano

Začiatok bol trochu nudný, ale tak po 4 častiach sa to pomaly rozbehne. Od druhej sérii som sa prakticky nemohol odtrhnúť od obrazovky. Veľmi kvalitný seriál, ktorý ma milo prekvapil. Dobrý dej, ktorý nie je príliš statický a vždy sa v ňom niečo deje. Herecké obsadenie sa mi tiež veľmi páčilo, hudba bola výborná a akčné scény tiež pozerateľné. Posledná séria trochu začína byť nudnejšia, akoby autorom dochádzali nápady, ale snáď nám bude mať ešte čo seriál ponúknuť. Každopádne za prvé série si vyslúžili svoje miesto medzi mojimi obľúbenými seriálmi a rozhodne si ho pozriem rád znova. ()

Petra321

The 100 sa mi spočiatku veľmi páčil. Postavy mali svoje ciele, ktoré mienili dosiahnuť a všetkým šlo v prvom rade o prežitie. Ale potom prišla piata séria všetko šlo krásne dolu vodou. Pokiaľ by seriál ukončili štvrtou sériou, myslím, že mnohí fanúšici by boli spokojní, pretože v posledných troch sa už naozaj len experimentovalo. Siedmu nemám dopozeranú a ani sa k tomu nechystám, pretože nejaké spoilery mám, viem, ako to skončí a nemám potrebu si to pozrieť. Verila som, že sa to nestane, ale The 100 ide v stopách Gamo of Thrones. Skvelé série, plné napätia a potom príde posledná, ktorá všetko zničí. Popravde, už štvrtú sériu som pozerala len kvôli Bellarke a na konci prišlo takéto sklamanie... ()

Mamlas

1. série: Ty strastiplné příhody teenagerů po přistání na Zemi jsou obvykle zajímavé. Někdy je námět epizody slabší, jindy dobrý. Jen je třeba vypnout mozek, ignorovat kupu nesmyslů a brát to tak, jak to je. Kupodivu mě to zaukalo. (39%) | 2. série: Toto je sekerková polévka uvařená z prvního dílu. Místo zajímavých událostí, jak byly v dílech dříve, tady máme 1 rozplizlou událost, která bude natažena nejspíše na celou sérii. Nuda, vykecávačky, zdlouhavé. Končím se sledováním někdy v polovině série. (5%) | Celkem (22%) ()

Alex126

Asi nejadekvátnějším popisem tohoto seriálu bude tvrzení ,,všechno už jsme někde viděli''. Seriál je slátanina všeho možného. Přijde mi, jako by to točil nezkušený Tarantino, který má nakoukáno a ted' si řekl, že to zvládne přece taky. Prvky z Avatara, Terra Novy a jiných filmů či seriálů, na které si jen vzpomenete tam určitě najdete. Není nemožné v tomto žánru přijít s něčím novým, avšak obávám se, že to tento seriál nepřináší. Je to příjemná oddychovka obsahujícího neznámo, trochu romantiky, dramatu i zábavy, ale na více než 3/5 to nedotahuje. Za mě 45%. ()

mata77

Píšem po zhliadnutí 5 epizód. Námet sa mi páči, dej začína byť celkom napínavý, objavilo sa aj niekoľko prekvapení, ktoré som u teenage seriálu nečakala. Má to ale háčik. Scenár je napísaný odfláknutým spôsobom, obsahuje logické chyby, strieda sa tuposť, moralizovanie a klišé. Toto môže hneď na začiatku odradiť náročnejšieho diváka. Pekné tváričky sa ale neboja ušpiniť od blata a krvi, neriešia len svoje pubertálne problémy, ale bojujú o život v každej ďalšej epizóde. Zaujímavá výprava, príjemná hudba, lacnejšie triky. ()

hwnd

Po pár dlech to zatím docela ujde. Žádná extra pecka to teda není a samotná podstata, že někam posílám 100 delikventů, když je to kousek a mohl bych tam poslat sem tam nějakou tu sondu (a proč tam vlastně žádné stabilní sondy nemám?), je dost ujetá, tak pitomí snad naši potomci přece nebudou. ;) Ale jako oddychovka určitě neurazí. ... Ovšem druhá série je napínavá paráda. ()

B3n

Asi to chce nejaký talent, vyberať do hlavných úloh nesympatických hercov. Hollywood má na to v poslednej dobe šťastie. Ani s jednou postavou sa nedá stotožniť, hlúpe správanie sa, nelogický dej. Končím s pozeraním po S01E12 ()

davistercz

Po neúspěšném pilotním dílu, který byl tak debilně zahraný to celkem vytáhli... a to na výbornou. Každá epizoda byla čím dál víc lepší a lepší a dějová linie se rozrůstala a začalo to nabírát grády. Ačkoli se seriál tváří spíše pro teeny, tak nadchne i dospělé jedince, stačí být jen trpělivý. Abych řekl pravdu, byl jsem natěšený na tenhle seriál a začátky mě přesvědčili spíše o opaku. Pak přišel obrat a díly byly zajímavější a zajímavější. Výborné herecké zastoupení zejména( Clarke,Bellamy,Octavia,Lincoln) a jediné mínus tohohle seriálu je to, že efekty jsou na nízké úrovni. Samozřejmě dá se to nahradít něčím jiným, což je taky tady dobře uděláno. Masky, kostýmy jednotlivých kmenů na Zemi? Nic moc, mohli si dát víc záležet. Dal bych 4****, ale po finálním díle mě to přesvědčilo, abych tomu dal plný počet bodů a zejména ten konec? WTF. 1.Série 85%. uvidíme jaká bude 2.série. ()

Nowasek22

Pilot mě skoro až odradil od dalšího sledování, ale já byl stejně jako u několika dalších seriálů trpělivý, dal jsem tomu šanci a rozhodně jsem nelitoval. Z pobíhání bandy děcek po planetě zemi se po pár dílech stalo velmi zajímavé Sci-Fi, které mě začalo bavit víc a víc. Rozhodně se těším na další sérii a jen doufám, že to nezkazí nějaké "Twilight vztahy", které začínají být v podobných seriálech neskutečné klišé. ()

Marsia

Po pár dílech jsem konečně přišla na to, co mi tenhle seriál připomíná: Xenu: Princeznu bojovnici, kdy v jednom díle bojovala s Hordou a bránila proti nim jednu vesničku. Ach ty vzpomínky na dětství.. Po shlédnutí celé první série musím přidat, že se nám na samotném konci do Xeny zamotalo ještě trochu z filmu Resident Evil.. O tom, že každý díl začíná "promluvou" jako v The Vampire Diaries nemluvím, holt CW. Ale mě to baví:) Stačí nad tím vším, co se tam děje, moc nepřemýšlet a jen si to užívat. Můj první postapokalyptický seriál, takže jako laik tomu dávám zelenou a těším se na podzim. ()

Sakulnikov

Vzhledem k tomu, že jde o produkci CW, tak nehodnotím vizáž herců a teen zasazení. Navíc to je guilty pleasure, jakožto vše od CW ... Jinak začátek a konec série byl zajímavý, střed celkem o ničem. Jakoby nevěděli, zda chtějí politické nebo survivalistické drama. Jediná nesympatická je hlavní ženská postava, ale pravda u ní jsem si nezapamatoval ani jméno, takže mě zas tolik nestraší.2. série temnější, stále stejně šílená, ale už jasnější, kam to chtějí scénáristé zařadit. Konec se povedl. ()