Prvých 100

USA, (2014–2020), 70 h 13 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

Jason Rothenberg

Predloha:

Kass Morgan (kniha)

Eliza Taylor, Bob Morley, Paige Turco, Henry Ian Cusick, Isaiah Washington, Marie Avgeropoulos, Lindsey Morgan, Christopher Larkin, Richard Harmon (viac)

Pred 97 rokmi nukleárna vojna zdecimovala Zem a zničila celú civilizáciu. Prežilo len 400 obyvateľov 12 medzinárodných vesmírnych staníc, ktoré boli v tom čase na obežnej dráhe. Odvtedy sa vo vesmíre narodili tri ďalšie generácie a celková populácia sa rozrástla na tisíce. Týchto 12 staníc sa navzájom prepojilo, vznikla akási "Archa", ktorej jediným účelom je, aby ľudstvo prežilo. Život na Arche je zložitý, obyvatelia sú prísne kontrolovaní, všetko je na prídel a za akýkoľvek zločin je tu možné uložiť trest smrti - ak nemáte menej ako 18 rokov. Život vo vesmíre je však čoraz ťažší a reálne hrozí, že Archa vymrie. V zúfalej snahe zabrániť vyhynutiu ľudstva, je skupina 100 mladistvých väzňov tajne vyslaná na Zem aby zistili, či je na planéte opäť možný život. Títo mladí ľudia doslova zdedili Zem a teraz musia čeliť náročným rozhodnutiam o živote, smrti a pokračovaní ľudského pokolenia... (TV Dajto)

słezakjkb

Šestkrát jsem to chtěl ukončit provždy. Ale to hodnocení mě drželo. Začal jsem se chtít koukat u sedmé epizody. Tam se to trochu začalo vybarvovat. Jinak si myslím, že spoustu lidí to vzdá, protože první polovina série je otřesná. Uvidíme, co přijde. ()

Tagccher

Celkem povedenama adaptace klasickeho pribehu "Lord of the Flies". Misto ztroskotaneho letadla plneho deti tu mame vysadek z vesmirne stanice a aby nebyla nuda byli pridani dalsi nepratele, celkem nehostine prostredi a cela politicka linka na stanici samotne (alespon doufam, ze pribeh na stanici bude pokracovat dal a tvorit podstatnou cast celeho pribehu a nebude to jen scifi doplnek serialu o detskem vysadku). Vzhledem k ocekavanim jsem spokojen s vysledkem, takze za me 75% ()

sydney

Upoutávka se mi zdála docela zajímavá, ale po 3. dílech nevím, nevím. Po druhé sérií už vím -vyklubal se z toho docela napínavý seriál. Ale 3 hvězdičky stačí. ()

hufnagel

Zatiaľ to vyzerá ako kópia After Earth šmrncnutá poslednou vlnou teeny scifi filmov.Doplňam po 9-tich dieloch: Stále čakám,že možno viac využijú tému,ale zatiaľ je to bieda a nevyzerá to , že sa to zlepší.Od 2.série sa to o niečo zlepšilo,pridávam 1 hviezdu.Po 3.tej sérii sa to rozvinulo do celkom slušného sci-fi,ale hodnotenie držím.4.séria dosť rozvláčna,s niekedy absolutne debilnými kľučkami a správaním postáv,no asi nebolo už čo do tých dielov dať.5.séria akoby bola kópiou 4-tej série.A stále nie je koniec. ()

Esinti

V budoucnosti dojde k nukleární katastrofě nebo něco takového což zapříčiní, že je všude radiace (proč zatím nebylo vysvětleno). Celé lidstvo se přemístilo na jakousi Archu kde již několik set let přežívají. Protože je vše omezené, je skoro všechno (pomalu i ukradená kobliha navíc) řešeno popravou nebo (pokud vám není 18) vězením, kde na popravu počkáte. No abych to shrnul něco se podělá a Archa začne umírat tak si vedení řekne, že by země již mohla být obyvatelná a protože sice mají technologii pro přežití x století ve vesmíru, ale nemají technologii na prozkoumání obyvatelnosti planety, rozhodnou se to prubnou vysláním party puberťáků (vězňů) na zemi a počkat jestli umřou. Teenagers jsou klasická novodobá parta, která bojuje o přežití i když rodiče na víkend vypadnou z baráku a jako bonus se mezi sebou začnou vraždit. Také si sundají sledovací náramky (jediné monitorovací zařízení) a vedení Archy si myslí že jsou mrtví... Abych to shrnul, když pominu neuvěřitelné množství demence v hlavách tvůrců příběhu i filmových postav, máme tu prozatím poměrně dobře koukatelný oddychový seriál. A protože těch dost ubývá dávám 4* a budu čekat zdali se to hodnocení potvrdí nebo spadne... ()

Eygam

Úvod byl naprosto kravskej, nicméně posledních několik dílů (cca s01e07-09) se rozjely trochu líp, postavy se přestaly chovat (tolik) jako troglodyti, ale stejně to budu sledovat spíš jako guilty pleasure, protože vážně se to opravud brát nedá. Je fascinující, kolik se dá do jednoho seriálu nacpat nelogičností... ()

Janie.

U The 100 je třeba překousnout kvalitativně průměrnou první sérii, protože ta druhá za to opravdu stojí. Z toho, co v první sérii kolísalo mezi dystopickým seriálem pro young adult publikum (tudíž si připočtěte nevyhnutelný milostný trojúhelník) a sci-fi, se ve druhé sérii stala bezkonkurenční sci-fi podívaná s komplexními, výborně se rozvíjejícími postavami, která se nebojí řešit složitá morální dilemata ani nechat kladné postavy dělat opravdu špatné věci. Dalším plus je přesunutí romantické stránky do pozadí, což seriálu rovněž prospělo. Zpracování je taky výborné, na každý díl jsem čekala jen velmi netrpělivě. Pro mě opravdové překvapení. Teď už nezbývá jen doufat, že kvalita neklesne ani ve třetí sérii, protože by to byla velká škoda. ()

Kenji

Ešte som sa nedostal cez prvú časť. Tí posratí teenageri mi tak lezú krkom, že neviem či sa dostanem k dvojke. Priznávam, že som trochu odchovaný na Bearovi Gryllsovi a prežití v divočine a tak mi celý čas vŕta hlavou, ako môžu prvú noc oslavovať, potom tam len tak pobehovať keď nemajú žiadne žrádlo. Dobre trochu tam spŕchne ale kriste veď musia byť hladní :D ()

SolamBee

Uznávám, že je to lepší, než jsem po přečtení obsahu čekala. Ale na sledování je tam těch puberťáků s podivnými problémy přece jen moc. ()

Jason13

!!MŮŽE OBSAHOVAT MENŠÍ SPOILERY!!1. série: 80% Oblíbené postavy: Clarke, Raven, Kane. The 100 bylo pro mě celkem zjevení.. K pilotu jsem se dostal víceméně náhodou, ale dokázal si mě získat.. Od začátku je tu znát jakási podobnost s dnes už legendárním LOST - a když pak dojde ke konfrontaci s "těmi druhými", jde do tuhého a pravá zábava začíná.. První série zhlédnutá téměř na jeden zátah (super finále).. A pokud jde o postavy a jejich chování - ano jsou to většinou nablblý puberťáci, ale takový puberťáci bývají ne? Z lidí na Arše se mi líbil především Henry Ian Cusick a vývoj jeho postavy.. 2. série: 90% Oblíbené postavy: Clarke, Bellamy, Lincoln, Lexa. S novou sérií přichází zásadní obrat ve stylu "nepřítel mého nepřítele je můj přítel" Přibylo jak spoustu postav, kolem kterým se točí děj, tak i mnoho skvělých zvratů a překvapení (největší jistě v posledním dvojdíle). + Dějová linka s "Městem světel" - tam se asi bude ubírat 3. série. Natěšenost veliká... ;) ()

Richi007

Výborný seriál podle ještě lepší knížky. Tuhle partu si prostě zamilujete a budete čekat, co se bude dít dál. Není to jen o vztazích mezi nimi a řešením blbostí. Druhá půlka první série a druhá série je udělána tak, že to prostě běží, je tam hodně akce a čekáte jak to bude dál a nemůžete se prostě dočkat dalšího týdnu s novým dílem. Bude to ještě pořádnej sekec mazec. (oproti tomu kniha je více vztahová a snadnější) ()

Awerin

Po shlédnutí první série jsem plný dojmů. Seriál je zvláštní z toho důvodu, že to je něco nového, nic takového tu zatím nebylo. Je promyšlený a hlavně dobrý. Od prvního dílu se ve mně drželo napětí a každý konec lákal na začátek nového dílu. Příběh je vyprávěn z pohledu lidí, kteří se jako první po sto letech opět vrátí zpět na zem, a zároveň na lidi kteří dále žijí ve vesmíru na Arše (vesmírná stanice). Výběr herců jsem si užíval, a jejich herecké výkony dvakrát tolik. Za mně plný počet-ačkoli jsem se snažil najít alespoň jednu chybičku, nebyla tam. (kdyby jste někdo měl zájem se mrknout: https://www.facebook.com/thebigest100?fref=ts , fb stránka založená nedávno ) ()

Dacsus

Slečnu matka schovávala šestnásť rokov na mieste, kde sa žije ako v králikárni, a kde je evidentne jedlo na prídel, čiže najskôr niekde v potrubí a o čiastočnom hlade, a slečna sa chová jak nejaká rozmaznaná fiflena? Idioti na orbite si nie sú schopní dať dve a dve dohromady keď si puberťáci začnú sundávať náramky? A ďalšia slečna (ktorá mimochodom bola práve nejaký rok na samotke, ale vyzerá akoby vyšla z kaderníckeho salónu) ihneď po pristátí je schopná identifikovať len na základe mapy konkrétny vrch, akoby odmalička bola členkou nejakého zálesáckeho klubu, a divák sa dozvie že ju to naučil otec - kde ju to naučil? To tam hore mali nejaký segment s niekoľkohektárovými lesmi? OK, možno tam majú sofistikovaný simulátor, ale i keď pominieme fakt, že ťažko si predstaviť v tých podmienkach, že niekto má prístup ku kompu len na nejaké hrajkanie sa, aký dôvod malo to že ju to učil? Veď na zem malo byť možné prísť až o ďalších 100 rokov. A ak už mal nejakú motiváciu a možnosti, prečo tej blbke nevštepil do palice, že v lese kde sa to evidentne hmýri zmutovanými formami fauny aj flóry nie je práve najrozumnejšie vyvreskovať na seba, a to ani kvôli náhlej radosti. Hneď v prvej časti vysvitne, že stráže na orbitálnej stanici! bežne používali projektilové!!! strelné zbrane. Jedna nelogičnosť nasleduje druhú, a to takmer bez prestávky. A tie dialógy! ()

mima33

Tento seriál bol pre mňa obrovským prekvapením. Prvá séria sa niesla v rozpačitom duchu, mala veľa slabých chvíľ a hluchých miest, no časom dej nabral spád, scenáristi sa prestali báť a začali riskovať. Jednoznačne jeden z najlepších seriálov, ktoré sú aktuálne vysielané. 1. séria 85% 2. séria 100% 3. séria 90% ()

JoKKeR

Skvěle zrealizovaný seriál který tu nebyl snad od dob Lostu, neustale zahady protínané jeste nečekanejšímy zvraty... první serie: 90 %, druhá serie: 80% ()

tucnakova

Když seš skoro puberťačka, tak jako já, jde o jasnou volbu: a) hezounek, b) tvrďák - moje volba byli, jsou a budou drsní kluci, takže neváhám (ó kapitáne piráte Bellamy) - a pak už jízda, seš v tom s nima, na lodi, v lese, pod lesem i za lesem a zažíváš ty napjatý nervy, dramata, slzy dojetí, bahno za ušima a sexuální jiskření všema směrama (vypíchla bych sympatickej náznak polyamory) .... Těším na pokračování a jsem ráda, že někdo umřel. ()

Bukelos

Víc feministicky založený seriál jsem ještě snad ani neviděl. Teď už je to v tom bodě kdy žena vůdce se hádá s další ženou vůdkyní, obě mají po boku ty nejlepší rádce ženy, kteří dostávají informace od hlavních techniků, těch nejlepších mozků s nadáním pro všechno, hádejte, dalších žen. Chlapi zde jsou jen jako ti trubci v úlu, vykonávajíc rozkazy od královny, chrání ženy svými životy, jsou tupější než příborový nůž a jsou naprosto slepě oddaní jejich favoritkám. Já osobně mám rád, když v seriálu jsou ženské silné charaktery které v něčem vynikají, nedovedu si dobrý seriál bez toho představit, ale na druhou stranu mám taky rád když se tam nachází i nějaká mužská postava která za něco stojí. No a to můžu zde s jistotou prohlásiti, že ani jeden chlápek co v tomto Americkém multikulti sci-fi seriálu pro mladé byl či zbyl, nestojí ani za zlámanou grešli. Pokud jste mužského rodu a patříte do čímdálvíce se rozrůstající skupiny mužů co milují býti dominováni silnou ženou (a že takovýchto žen je ve skutečnosti ve světě hodně málo, proto je to možné vidět akorát ve filmech či seriálech jako tento) a není vám přes 45 let, tento seriál je pro Vás to pravé. Pokud ne, připravte se že Vaše mužská ješitnost bude malinko trpět, ale zároveň Vás bude pohánět jakási zvrácená touha vpřed na sledování dalších dílů, kde tajně doufáte že se konečně nějakej ten BOREC taky objeví. ()