Šingeki no kjodžin

• Japonsko 進撃の巨人 (viac)
Japonsko, (2013–2023), 36 h 45 min (Minutáž: 23–85 min)

Predloha:

Hadžime Isajama (komiks)

Romi Paku, Akeno Watanabe, Susumu Čiba, Unšó Išizuka, Hiroši Kamija, Júki Kadži, Juiči Karasuma, Tomokazu Sugita, Kódži Jusa, Minami Takajama, Hideaki Tezuka (viac)

HebiSachiko

Musím sa priznať, že toto anime ma prekvapilo. Najprv som ho ani nechcela pozerať .. a to vôbec. Nakoniec som s tým predsa len začala a dala anime šancu. Neľutujem to! Dej bol dosť prepracovaný, na konci ešte ostalo napätie a dosť nevysvetlených vecí, takže priam kričí, že MUSÍ pokračovať. Páčili sa mi vysvetlivky, ktoré sa týkali hradieb, obrov a všetkých podobných vecí (pomáha to všetko si predstaviť a vidieť súvis, presný súvis). Grafika anime alebo teda jeho kresba sa mi až tak nepozdávala, ale tak celkovo to nejako ujde. Pravdou ale je, že postavy mali pekne vytvorené povahy, ktoré sa počas deja črtali. Sympatické :) Na záver musím spomenúť, že to bolo miestami riadne dojímavé. ()

hilda.hnusna

Já vždycky tvrdím, že aby anime jaksepatří nadchlo, musí mě upoutat opening. Píseň, kde se z němčiny plynule přechází do japonštiny mluví sama za sebe - todle je fakt vostrý. ()

lizziee

Tak Tohle byla jedna z nejlepších anime,co jsem kdy viděla! Miluju postapokalyptický svět,vyhovovay mi všechny postavy. Zracvání bylo perfektní. Opravdu mě rzí otevřený konec,ale snad se dočkáme pokračování! ()

fillipos

Při prvním shlédnutí mě seriál opravdu uchvátil. Více riskuje než tradiční zástupce tohoto žánru a přichází s opravdu zajímavými novými koncepty. Při shlédnutím druhém jsem si ale uvědomil jak strašně moc - a zbytečně - je ukryčený. Proto zůstávám u 4*. Ale pořád - dobrý příběh, akce i animace, rozhodně stojí za shlédnutí. ()

HrabeMi

Opravdu nechápu, co na tom tolik lidí vidí. Příběh je protahovaný až hanba. Hlavní hrdina je dost obyčejný, nezajímavý. Pochválit můžu animaci, která je udělaná výborně. Na druhou stranu může někoho i nezvyklý styl kreslení odradit. Příště prosím bez toho zbytečného řvání. 3 hvězdy za akci a zpracování. ()

migr

jednu hvězdičku ubírám za nemožně idologistické uváděcí titulky od 14. episody a opakování animačních sekvencí, které zbere někdy polovičku některých episod. slabích 70% ()

Akatsuki

(Obsahuje spoilery!!!) Šíleně nerealistické a velice realistické zároveň! Ať už poznámka o tom, jak se lidstvo malicherně dříve hádalo kvůli ideologiím nebo náboženství, až se nakonec muselo spojit proti jednomu obřímu nepříteli a vybudovat promyšlený (ale zranitelný) systém hradeb, protagonista postupem času získává vědomí o nutnosti obětování lidí pro větší dobro a pro záchranu lidstva tak dojde i na vzdání se vlastní humánnosti - něco, co poměrně vybočuje ze světa manga a anime -jednak hlavní i vedlejší postavy jsou si/stávají se/ dobře vědomy faktu smrti a zároveň nutnosti řešení důsledků - časové, prostorové, morální i prostředkově ozvláštněné. Zatímco typická manga a anime pracují s hyperbolou, jakožto běžným prostředkem (zničení budovy, města) a náznaky, Shingeki no Kyojin sice hyperbolu rovněž využívá, avšak na výše zmíněných místech ji chytře dokáže odhodit a zasadí se o zvýšení realistična (města nejsou neobydlená, budovy vybuchují, ikdyž jsou v nich lidé). To, co povětšinou jinde jen tušíme, nám SnK servíruje bez mlhy - surové a místy vážně nechutné. Rovněž si dovolím poukázat na výstavbu příběhu, který nevyužívá pouze chronologie, ale rovněž nám dopřává retrospekce a dává nám i prostor k vlastní anticipaci (odhalení špiona a teprve později jeho následná dedukce). Bez toho aniž by bylo vyzrazeno tajemství, které lidstvo zachrání, si dokáže udržet pozornost až do poslední minuty a ponechává otevřený příběh do další sezóny. Bravo ()

Kathelin

Každá časť skončila tak napínavo, že som si hneď musela pustiť ďalšiu, v ktorej sa poriadne nič až do konca nedialo a potom som si znovu musela pustiť ďalšiu a takto to šlo dokola. Zo začiatku som bola sklamaná, vzhľadom na toľké ohlasy a vysoké hodnotenie som od toho čakala viac ako dlhé dialógy a ufňukaného, nevrlého hrdinu. Ono sa to však rozhýbalo a ja som sa aj napriek toľkých naťahovaných scén dočkala napínavého deja. Na Erena som si pomaly zvykala, až som si ho obľúbila. Jedine čo ma mrzelo, že sa tam dôležité veci nevysvetlili a Erenov hlavný cieľ zostal akosi pomimo. Dúfala som, že sa viac dozviem o záhadných titanoch, než len informácie, ktoré prinášajú ďalšie otázky. Snáď v druhej série to trochu rozoberú a ozrejmia nejaké fakty. V anime mi trochu trvalo než som prišla nachuť tomu pomalému napredovaniu, ale to je asi u všetkých tak. Po dopozeraní dávam tomu vyššie hodnotenie ako som pôvodne chcela. ()

ayarei.moon

Naprosto skvělý námět. Opening mě při každém díle neskutečně nabudil. Četla jsem i mangu a stále jsem příznivým fanouškem i druhé sezóny. Co se doprovodných písní týče, vždy mi srdce téměř vyskočilo z těla. Dodávalo to na atmosféře. Ne, vážně to není uřvané anime. Reakce postav realisticky sedí. A postavy samotné... úžasné. Jsou mi sympatické a nejsou všechny stejné. Neskutečně rychle mě to do sebe vtáhlo už při čtení. Verze anime... nemám slov. I to občasné 'zamrznutí obrazovky' skvěle ladilo atmosféru. Neříkám, že dějová linie byla bezchybná, ale jsem názoru, že ta atmosféra, ty postavy, ten děj,... že to dokonale všechny chyby zanese do pozadí. Věřím, že někdo může mít jiný názor než já, ale za mě jasných pět hvězdiček. Co si budeme povídat, anime (ani mangu), do kterého bych byla tak zažraná, jsem hodně dlouho neviděla. Pro mě se to stalo nejoblíbenějším a nejmilejším. A konec konců, plně doporučuji shlédnout. Rychlý rozjezd a já se po celou dobu sledování nenudila. ()

Bbulli042

Keď som videl prvý diel, na odporúčanie kamaráta, hovoril som si, či to bude pokračovať tak brutálne a s vydieraním citov a s filozofickým podtextom. Milo prekvapila celá prvá sezóna. Až tak, že som donútil priatela pozrieť si prvý diel, nakoľko máme obaja radi hororový žáner. Ja anime zbožňujem. Priateľ si však myslí, že je to len o postavičkách s veľkými očami. Opak je však pravdou na rozdiel od toho, čo si myslí on. Čakanie na druhú sériu bolo utrpením. Tretiu sezónu nevynímajúc. Pri tom dlhom čakaní som si o tejto budúcej anime legende zistil dostupné info (som spoiler allert, no čo už :D). A pri tom všetkom som si trojku užil náramne a samozrejme zvyšku sa neviem dočkať. Manga je pritom už na míle ďaleko. A som vyslovene nadržaný z ďalších rozuzlení. Za mňa 5. Za celú sériu. Bezvýhradne. Nie každé dielo je pre každého. ()

sh3riff

Idea je hezká, mám rád obry, titány atd .. ale šíleně se snaží ukázat zničnou psychiku lidí, jak jsou emotivní, šíleně moc se vše okecává, šíleně se tam bulí, samé panické záchvaty .. akce je dobrá, příběh je dobrý, ale koukat každou chvilku na ufňukaná děcka v záchvatu co se stále opakují mě fakt nebere ()

Tutto

Můj první anime seriál, a už se koukám po dalších. Rozhodně stojí za to poznat trošku něco z jiného soudku a prozkoumat anime kulturu. A navíc je tam skvělá hudba. ()

10z10Recenze

Attack on Titan byl už od svého začátku, velký fenomén, lidi kolem tohoto anime bláznili a vyzdvižovali ho do nebes, takže sem byl sám překvapen tím, jak daleko od pravdy to vše vlastně bylo. AoT na nic nečeká, první epizoda diváka ihned vtáhne a je obtížné přestat, jenže.. Pak se čeká. Snad nikdy sem neviděl tak natahované anime, není to ale jako obvykle tím, že by tu bylo hodně filler epizod, čímž se aot tak trochu odlišuje, jde spíš o to co vše se v anime děje. Poté co sem dokoukal první sérii, sem byl nadšený, protože se člověk baví, jenže jakmile začnete více přemýšlet o tom, co se vlastně stalo, tak dojdete k výsledku.. Že se vlastně nic moc nestalo. 25 epizod první série, by se v pohodě dalo seříznout na 16 epizod a nic by se nestalo, epizody mrhají časem a neustálé klišé dialogy, v situacích, ve kterých to vůbec nedává smysl, tomu jen dávají třešničku na dort. Při přechodu na druhou sérii sem reálně přemýšlel, že to dropnu, protože to bylo to samé, jen ještě mnohem pomalejší, zůstal sem ale díky hodnocením 4 série, na kterou sem byl zvědavý, prokousal sem se tím a došel k třetí sérii, první polovina měla ty samé problémy, jenže od druhé poloviny, se to začalo zlepšovat, pak přišla čtvrtá série a ta mi dala konečně to, co sem celou dobu od tohoto anime očekával. Autor už si nehrál na edgy příběh, ale konečně reálně začal tvořit zajímavé prostředí a plot, bohužel to ale nevylepší první tři série. Největší problém který s AoT mám, je jeho styl vyprávění, používá se tu totiž EXTRÉMNÍ množství foreshadowingu, což by nebylo špatné, kdyby jím ale nebyl odvypravován celý příběh, proto si sem jistý, že na druhé shlédnutí už by to bylo lepší, jenže do toho mě nikdo nedokope. Charaktery jsou relativně zajímavé, ale nedá se říct, že by možná krom Erena, nějaká dosahovala vysoké úrovně (Ne Levi není dobrý charakter, stop it). Celkově, ikdyž mojí pachut v puse, trochu vylepšila čtvrtá série, furt nemohu zapomenout na to, jaký pain byl projít první tři řady, snad nikdy sem u seriálu/anime tolikrát nepřemýšlel, jestli to dropnout, nebo ne. 60% ()

Slash_Flash

(Spoilery na celý seriál i na mangu!!! Pro lásku boží, koukněte se na celý ten seriál, po případě si přečtěte tu mangu, aniž byste si cokoliv o tomto seriálu hledali!!!)  A je to tady. Attack on Titan, nebo taky Shingeki no Kyojin, konečně dorazilo do cíle. Po několika letech napětí, nadšení a čekání se tohle malé veselé anime doprovodilo na samotný konec. A já jsem rád, že jsem u toho byl. Osobně nejsem moc na anime. Krom filmů Satoši Kona, Pokémonů, po případě Akiry, Spirited Away nebo Ghost in the Shell, víceméně jsem se anime vyhýbal. A upřímně, ikdyž vím, že anime nejsou jen omalovánky, které otevírají hubu a které mají furt potřebu dělat postavy vypadající jako malé děti nebo absurdně přitažlivé, po Attack on Titan se asi tomu budu vyhýbat dál. AoT postavilo laťku pro animaci a příběh až moc vysoko. Každopádně jsem rád, že jsem konečně dal aspoň AoT šanci. Ani nevím kde mám začít. U toho epického a naprosto geniálním příběhem, do kterého musíte jít ihned aniž byste veděli naprosto cokoliv? Nebo mám začít u toho naprosto bombového soundtracku, který mi dává těžký chills na denním pořádku a furt se ho nedokážu nabažit? Nebo snad mám začít u té boží animace, na kterou je slast se dívat? 1. sezóna - První série AoT je to co seriál nakoplo a měla největší hype. Ještě aby ne. Sedíš sdi takhle u Naruta a koukáš jak poráží svého padesátého záporáka a nejdou ti napíše kámoš na Skypu, že právě dropl tenhle super cool animák, kde lidi bojují s obry. Tak se na to koukneš abys zjistil jestli to je fakt tak super cool a kurva fix, ono to je ještě lepší! Borci polétávají kolem, třískají tam takové obrovské a děsivé parchanty, zatímco v pozadí tam jede na plný kule tahle nadupaná muzika. MASAKER. První série, hlavně bitva o Trost a boj s ženským typem, je pro mě nejoblíbenější část první poloviny seriálu. Postavy nám přirůstaji k srdci, seznáváme se s tím jak to mezi stěnami funguje a ze všeho nejvíc, nám furt naskakují otázky! Nejlepší věc na celém seriálu bylo to neznámo, ta touha o tom vědět víc, která nás zžírá ze vnitř. Odkud titáni přišli? Co je jich cíl? Proč jich je tolik? Kdo postavil hradby? Kdo jsou kolosální titán a obrněný titán? Co všechno se skrývá za hradbami? A další hromady otázek, které nás nenechávají v noci spát.  2. sezóna - Tak, je to v prdeli, děcka. Jde sice o nejkratší sezónu s pouhými 12ti díly, ale rozhodně ti nakope prdel, když na to příjde. Náhle se tu najde tahle vysoká borka s kamenným ksichtem, která v první sezóně ani nedostala jméno a celé se to začne točit kolem ní. A hele, tahle ta budižkničemu dostane nejzajímavější backstory a ukáže tam těm usnoplencům jak se to robí. You go, girl! A jelikož jsem upozorňoval na spoilery, tak tohle můžu říct.Ten reveal o Ryanovi a Burítu byl naprostej blast! Z ničeho nic tyhle dvě postavy, které byly pro Erena vzory se ukážou jako parchanti, kteří mají na krku genocidu a smrt jeho máti. MASAKER! 3. sezóna - Ok, hear me out. První polovina téhle série mě třeba těžce nebavila na mém prvním posezení. Většina postav o kterých se tam nezavřeli huby mě těžce nezajímali a kolikrát jsem ani nevěděl o čem je řeč. A protože jsem si zvyknul na ty akční boje a revealy, tamto nudné posezení a nekonečné štěbetání mě ubíjelo. Navíc už se ani nejednalo o boji mezi lidmi a titány, ale mezi lidmi a lidmi. Ale na po druhé už mě to chytlo mnohem víc. Chtěl jsem vědět o světě AoT víc a vrátil jsem se hlavně abych nachytal informace, které mi prvně unikly. A tak ikdyž jde o velký zklus z toho o čem AoT původně byl, rozhodně jde o skvělou sezónu, která nás více přiblíží k tomu jak tento svět funguje. No a druhá polovina, well, holy shit! Boj o Shiganshinu je dost možná moje nejoblíbenější bitva, která se kdy uskutečnila na plátně. Předběhlo to i LOTR a to je co říct. Netuším co vytknout. Je to napínavé, geniální, hudbou napumpované, nervy-drásající bitva plná destrukce a napětí. A to všechno jenom pro malý vinní sklípek, kde blbeček si hrál na Kolumba. MASAKEEER! 4. sezóna - No tak to mě poser na holý záda. Náhle se tenhle fantasy seroš vykokotil na válečné drama a funguje to! 4. sezóna už ti dává úplně jiný pocit. Je to jako sledovat úplně jiný seriál! Najednou už nejde o přežití lidstva, o boj s titány, o tom jak je lidstvo loveno jako dobytek a malé jako hmyz. Stalo se z toho epické válečné drama o diskriminaci a o změně a o historických neshodech a podobně. Soundtrack se obohatil, animace je absolutně brutálně nadupaná a ten příběh je plný zvratů. Já prostě netuším co mám vytknout. Poslední chapter mangy je sice trošku uspěchaný a trošku mě zklamal, ale u tak epického a vyhype-ovaného seriálu muselo být hodně obtížné ho dobře zakončit, takže to beru na vědomí. No ubírám hvězdičku protože jsem se v ději při svém prvním shlédnutí ztrácel a věčně jsem si pletl postavy. No a taky za ten uspěchaný poslední chapter mangy. Pokud jste seroš jednou zhlédl, určitě si ho projděte ještě jednout. Celý ten příběh nabírá úplně jinou perspektivu a plno věcí se rázem vyjasní. Za mě jeden z nejlepších seriálů moderní doby a dost možná to nejlepší anime vůbec, které bude definovat dnešní éru. () (menej) (viac)

Raichu.Cz

1 série: V klídku parádní začátek až se to potom na konci rozjede s velkou dramou plný titánů, potom jak to dál pokračuje je fakt vidět napětí, a potom scény kde je samotný Titán proti titánový je doslova k sežrání... doslova geniální nápad se stát obrem... 100%  2 série: (neviděl) 3 série: (neviděl) 4 série: (neviděl) Celé ohodnocení: (již brzy) ()

Flatron

Po dopozerani  4.tej série môžem  skonštatovať,  že sa jedná pre mňa o najlepšiu anime sériu ako som videl, takýto premakany  príbeh  som v anime okrem Kenpú denki Berserk (seriál) (1997), nevidel, a to som počas 2. série niekoľkokrát  rozmýšľal,  že to dropnem.  Ale genialita 4. série predcila všetky moje očakávania. Otázky , ktoré  divákov dlho zaujímali dostávajú  odpovede, chovanie postáv je neskutočne realistické, (predovšetkým spojenectvo pár Marleyanov a par členov Prieskumné oddielu na zastavenie Erena),  kde ľudí z oboch znepriatelenych národov není jednoduché prinútiť  k spolupráci  a tým  pádom  ich diskusia je veľmi úprimná a ostrá a to že  sme len ľudia s pocitmi  tu je nádherne zobrazené. Toto je niečo, čo by si mal s kľudom  pozrieť  aj človek, čo anime  nesleduje, lebo niečo  tak pribehovo  famózne už v tomto žánri opäť  dlho neuvidím. Série  1-3 sú miestami  nudné a človek  je zahlteny  množstvom  informácií od histórie  az po politiku PARADISU až som si veľa  krát  myslel,  načo mi také  zbytočné  informácie budú , až  prišla  4.  séria, ktorá tažila z prvých  troch sérií   a dala veci na pravú  mieru a ja som zostal v šoku.  Ten kto hľadá  kvalitný  príbeh, s postupnou  gradaciou až na kosť by mal dať  tomu určite  šancu. Teším  sa na záver. 5* ()

Magnomous

Prvé 2 série jednoznačne 5*, ale prvá cca polovica tretej a štvrej série boli pomerne slabé, preto celkovo 4*. Navyše je smutné, že "The Final Season" neukončí príbeh, aj keď existuje už len cca 10 dielov mangy po skončení tejto série. Velmi ale oceňujem, že autor nemal potrebu do príbehu vkladať akúkolvek romance medzi postavami, to je v dnešnej dobe vzácnosť. ()

Dratini

Lidé vedou svůj last stand proti 10 metrovým zombie titánům, které rozhodně nezastřelíte střelou do hlavy. Navíc žijete zhruba na začátku 18. století. Geniální premisa a nekompromisní rozhodování o osudu postav (takový game of thrones, v předindustruální éře, v post-apo zombie světě) bohužel kazí ne úplně dobré zpracování. Ale nějaký hezký remake by to mohl vyšvihnout na pozici nového GoT. ()