Ako si vycvičiť draka 3

• Slovensko Ako vycvičiť draka 3 (viac)

Ostrov Blp je dračí raj obývaný Vikingami, alebo vikingský raj obývaný drakmi, ako sa to vezme. Bývalí odvekí nepriatelia tu žijú v závideniahodnej harmónii. Vládne im mladý náčelník Štikút, ktorý miluje lietanie s okrídleným parťákom Bezzubým. A miluje aj svoju kamarátku Astrid, len jej to ešte nestačil naplno povedať. Paradoxne práve láska sa stane predzvesťou mrakov, ktoré sa nad Blpem začnú sťahovať. Štikút je v tom nevinne, môže za to rozkošná biela dračica, ktorá doslova omráči Bezzubého, ktorá sa pod jej vplyvom premení z obávaného Nočného draka na neistého puberťáka. Možno aj preto včas vo vzduchu neucíti nebezpečenstvo pre všetkých drakov, ktoré sa k brehom ostrova blíži. V snahe nájsť pre ne nové útočisko sa Štikút a Astrid vydávajú pátrať po mýtmi ospevovanom Skrytom svete, v ktorom by sa všetci draci mohli pred touto hrozbou ukryť. Nájdu ho? A nájdu ho včas? (Cinemart SK)

fleshbekr86

Po letech opět lítáme na Drakovi, který se nyní musí vycvičit v balení holek. Podobně silně mě zasáhl nedávno Coco. Je to stejně tak plné humoru a vtipu jako silných a krásných emocí. O akčnosti v poslední půl hodině ani nemluvím. Vysoký level stanovený předchozími dvěma díly byl udržen a trilogie završena. Ještě dlouho budu vzpomínat :( ()

Stranger77

Podařené zakončení jedné výborné trilogie. Souhlasím MrHladem, že je to v něčem trochu povrchnější, za což asi opravdu může až příliš nápadů, které nejsou plně dotaženy. Taky mi to přišlo trochu míň drsný a celkově trochu víc zaměřený na děti a hrané více na jistotu dle zavedených mustrů (např. dovětek k samotnému závěru). Každopádně silný nadprůměr, skvělá animace i hudba. Hodnotím vysoko, každopádně jednička a dvojka jsou za mě o něco lepší. ()

germiny

No kdybych byl úplně objektivní a nezaujatý, asi bych uvažoval i o 3* . Ale to já nejsem takže tak :-) Draka mám hodně rád, ale takové zakončení bylo, no, prostě jenom fajn, A to je sakra málo. Hudba skvělá, animace dechberoucí, dabing ušel (koho napadlo neposlat do kin i originální znění?), ale když je příběh vyprávěný takovým divným způsobem, tak se holt nedá nic dělat. Záporák kdyby tam nebyl tak by to snad ani nevadilo (podle mě úplně nevyužitý potenciál)... Počkám si na originální znění, kde mi do toho nebude mluvit plné kino dětí a nikdo nebude kopat do sedačky a třeba změním hodnocení :D ()

PAVLIS

70% Linie směřující k emotivní tečce za celou trilogií je fajn, ale sám o sobě nemá třetí drak moc co nabídnout. Záporák je tu do počtu a vtipu je málo. 3D fajn, ale obešel bych se bez něho a dabing jakž takž jde. ()

tartan

Deti budú nepochybne nadšené i dojaté, aspoň naše boli, aj slzičky sa po líčkach nakoniec skotúľali. A to je asi to najdôležitejšie merítko. Kvalít jednotky ani dvojky (ktorá už bola slabšia ako jednotka) to síce nedosahuje - čo sa príbehu týka, animácia a ostatné technické atribúty sú, samozrejme, skvostné - ale aj tak je to dôstojné rozlúčenie (?) s touto príjemnou sériou. ()

Petra321

Úprimne... tento film ma sklamal. Podľa traileru som očakávala niečo epické a plné napätia.. a dostala som dračiu lovestory, ktorá síce bola cute, ale to k dobrému epickému filmu nestačí. Čakala som, že koniec bude smutný a že sa pri ňom rozplačem, ale nestalo sa tak. U mňa tento film pohorel... možno som očakávala príliš veľa, ale myslím si, že tk nebolo v tom... napriek tomu, však dávam 4*, pretože dej bol pútavý a nenudil. 104 minút mi prešlo, ako nič. Páčil sa mi námet so svetelnou beskou a aj povaha nepriateľa. Takisto nemieme zabudnúť na fakt, že postavy sú opäť staršie, než v dvojke... ()

ESW

Takova depresivní nuda o dračích jezdcich, kteří se snazi nedospet (jestli to bylo o něčem jiném, tak jsem si fakt nevšimla). Nejlepší jsou dvě minuty na konci, kdyz teda jakoze dospějou. Bože. A jestli tady všichni dávají 4* jenom proto, že je tam hezky naanimovaná tráva, tak jim závidím jejich schopnost radovat se z maličkosti. Bu. ()

george82

Už to bylo takové vyčpělé a přeplácané. Bez té jednoduché a vtipné krásy z předešlých dílů. Konec docela fajn, ale podle hodnocení jsem čekal daleko víc. ()

Dinsberg

Jaké každé trilogii, i téhle trochu dochází dech, ale nebere jí to důstojnost. Příběh, který zůstal věrný svým předchůdcům, už sice tolik nepřekvapil, ale rozhodně potěšil. ()

JosefTomas

Naprosto dokonalé a důstojné finále. Pokud Jak vycvičit draka mělo nějakou chloubu, tak to bylo právě její dospívání spolu s divákem (a Škyťákem). Protože jestli jestli byl Škyťák v prvním díle ještě malý kluk a ve druhém impulzivnější puberťák, tak ve třetím díle je už opravdový dospělák, který musí opět řešit důležité věci. Zároveň i příběh a zápletka stárne spolu s ním a přestože už tahle série další díly nepotřebuje, kdyby nějaký přeci jen byl, vůbec bych se nezlobil. ()

Dejvecd

1. diel patrí medzi moje najobľúbenejšie animáky, takže som už dlho plánoval, že si trojku tejto dračej ságy pozriem. Dostal som sa k tomu až teraz. Hneď na úvod musím povedať, že tento film ide, ide a nezastavuje sa. Každú chvíľku sa tu niečo deje a divák musí byť neustále v pozore, aby niečo nepremeškal. Mne osobne sa tento štýl úplne nepáčil. Ja by som film buď predĺžil, alebo by som ho rozdelil na dva a dal tak postavám viac priestoru. Tiež by som pridal viac vtipných scén, lebo ich tu za mňa bolo zúfale málo. Dej tu hodnotiť nebudem, pretože pri animáku nie je priehľadný dej ničím úplne zlým. To čo sa mi páčilo bola dôstojná animácia a úžasné romantické linky, ktoré ma na celom filme bavili asi najviac. Ja som si v podstate užil skoro celý film, len trochu ubrať na tej zbesilosti a epickosti. Stále je to však príjemné zakončenie trilógie.  7/10 ()

ostravak30

Tak já musím říct, že všechny tři filmy bych hodnotil asi stejně. Zásadní rozdíl v nich nevidím. Pravda je, že v tomto filmu se více než na příběh soustředili tvůrci na vizuál, který vypadá úžasně. Jenže v samotném příběhu, krom zamilování se Bezzubky do Bleskoběsky zde hrozba zla pouze existuje a dlouho se nic neděje. A když se konečně začne něco dít, hrdinové to rychle vyřeší. Za mě se jedná se závěrečným vysvětlením zmizení draků o docela důstojné rozloučení se. ()

stepanhalama

SPOILERY!!! Třetí díl draků nebyl nic převratného a v porovnání s 1. dílem je to ve většině ohledech slabší. Úplně se vytratila epičnost, ta skvělá osudová hudba zazněla tak max. ke konci filmu asi na dvacet vteřin. Dojemné scény ze kterých jsem měl pomalu slzy na krajíčku se rozplynuly během 10 vteřin blbým fórkem pro děti. Kde jsou ty silný emocionální momenty jako v jedničce první let Bezzubky nebo ve dvojce smrt a pohřeb Kliďase? Ano, pár silných momentů to má, ale je to vzapětí utnuté. Konec je samozřejmě emocionálně skvělej, ikdyž mi přišlo, že to mělo hodně rychlý spád. Natáhnul bych to aspoň o 10 minut. Ale to, co jsem na předchozích dílech miloval, mě nezklamalo. Postavy a jejich vzájemné vztahy. Miluju chemii mezi Astrid a Škyťákem a také miluju chemii mezi Bezzubkou a Bílou běsicí. Záporák nemá žádný dobrý backstory jako ten, co byl v druhém díle, jeho motiv jednotvárnej a do jisté doby mi nepřišel také zajímavej. Ale v momentě, kdy řekl větu ve smyslu toho, že jako malý zabil ve spánku nočního běse a že od té doby je zabíjel skoro do posledního mi to přišla jako geniální parafráze se Škyťákem... Co kdyby Škyťák v prvním díle Bezzubku zabil, dopadl by takhle? Těch referencí na první díl bylo více. Celkově, film se nevyrovná jedničce ale jako závěr trilogie je to velice důstojné zakončení a film jsem si jako fanoušek draka užil. Těším se až si někdy dám Dračí maraton. Jako celek to bude fungovat určitě lépe. ()

krysik

Paráda paráda. Dračí trilogie byla zakončena velice důstojně. Námluvy Bezzubky a Bleskoběsky jsou vymazlené do posledního detailu. Parádní muzika a epochální zakončení. Úžasná a kvalitní animace a výtečný obraz, zvukově krásná práce s mixem 7.1. Škoda, že v ČR nebyl Atmos. Přijde mi, že trilogie dopadají většinou špatně, ale tohle rozhodně ten případ nebyl. Na konci samozřejmě bulí celé kino. Za mě plných 5 hvězd a děkuji za těch 9 let ! ()

Sady1993

Velmi důstojné zakončení příběhu (i když pravděpodobně ne poslední díl). Nejlepší byly dle očekávání Bezzubkovy námluvy :) ()

koza3

Za mě slabota. Byl jsem na tom s bráchou v kině, kde jsem se cítil jako pedofil, protože jsme tam byli jediní dospělí bez doprovodu dětí :-D Počáteční scénerie byly dost tmavé a matoucí, nestihl jsem se zorientovat a už se to začalo všechno přehupovat a stěhovat. Sakra, mám rád, když příběh začíná v nějakém startovacím místě, nějaké bázi chcete-li a tady mi to chybělo. Naštěstí jsem předchozí díly viděl asi před týdnem, tak jsem se dokázal v jednotlivých charakterech orientovat, ale ve trojce nedali moc velký prostor nikomu kromě hlavního hrdiny. To je trochu škoda, protože právě ty vedlejší postavy hlavně v jedničce dost pobavily. No nic, odzvonilo, příběh je asi uzavřen, pravda, že finále bylo moc pěkné a i smích desítek dětí v kině to dokazuje. ()

Kethryn

Oproti predošlým dvom dielom veľmi slabé. Najviac mi vadili zmeny charakterov postáv, ktoré sa z nepochopiteľných dôvodov správali úplne inak ako v predošlých dieloch. Hlavný záporák (ktorý mimochodom vyzeral ako Sting po absolvovaní kurzu vymývania mozgov) mi neprišiel uveriteľný. Chýbala mi motivácia k jeho činom a zanietenej nenávisti. Film na mňa pôsobil ako emočne jednoliaty celok. Väčšinou plačem pri filmoch už len kvôli dojemnej hudbe, tu to však nešlo ani s tou hudbou. Násilné žmýkanie emócií na konci trilógie mi vôbec nesadlo. A čo sa týka animácie, tá ktorú nakreslili veľmi pekná. Viac mi ale vadila, tá ktorú nenakreslili a logika typu "Dáme tam hmlu, tmu, mraky, oblaky, aby sme nemuseli kresliť zvyšok." ()

První významná filmová ocenění vyhlášena

První významná filmová ocenění vyhlášena

05.12.2019

První prosincové dny došlo k vyhlášení dvou ocenění a jelikož oba vyhrál stejný snímek, začíná tak velká spekulace o možném vítězi na Oscara. Před pár dny představil režisér Martin Scorsese na… (viac)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům