Resident Evil: Posledná kapitola

• Česko Resident Evil: Poslední kapitola (viac)
Nemecko / Austrália / Kanada / Francúzsko / Veľká Británia / USA / Južná Afrika / Japonsko, 2016, 107 min (Alternatívna 99 min)

Film přímo navazuje na události snímku Resident Evil: Odveta. Alice (Milla Jovovich) jako jediná přežije klíčový střet s nemrtvými, který měl rozhodnout o osudu lidstva. Nyní se Alice musí vrátit tam, kde celá katastrofa začala - do podzemního komplexu Hive v Raccoon City, kde společnost Umbrella Corporation hromadí své síly a chystá finální útok proti posledním hrstkám lidí, kterým se apokalypsu dosud podařilo přežít. (Falcon)

Sukyno

Nevím jestli, ten kdo to stříhal koukal hodně do stroboskopu, ale když jsem se koukal na tento film, tak jsem si připadal jako na diskotéce. 30 střihů na jednu akční scénu je sakra dost a to jsem ještě schůdný a dal jsem 2/5. Polepšete se a nestřihejte to na setinové snímky, ať se dá v budoucnu na něco koukat. Děkuji. ()

xzajox

Taký celkom zdravý mix spokojnosti, sklamania, hnevu a radosti. Na jednej strane bol prehnaný strih v kombinácii so zlým svetlom, čiže divák mohol kľudne zatvoriť oči a o nič by neprišiel. Aj tak ledva stíhal sledovať. (Videné v kine, 3D, nič extra). Ľakačky boli také klasické a niekedy očakávateľné. Dej viacmenej predvídateľný a nemálo logických a fyzikálnych prešľapov. Na strane druhej bol slušný návrat ku kvalite jednotky, a k pár rekvizitám odtiaľ. Z vizuálnej stránky úplná spokojnosť. Potvory tiež nesklamali, aj keď tu už IMO hrali len taký komparz v pozadí. Z príbehu a jeho zakončenia mám zmiešané pocity. Je fajn, že z toho bordelu, ktorý si predošlými dielmi navarili dokázali vytvoriť aspoň nejaký viacmenej zmysluplný koniec, no ostal som z neho taký nekompletný. Z hlavných postáv nesklamala Milka (aj keď už má predsa len trošku viac rokov ako kedysi), dobrý bol aj záporák v oboch verziách. Ostatní... no, keďže je to horror, niekto predsa musí aj umierať. Celkovo film hodnotím dobre, len je asi zbytočné ísť do kina (3D a ešte aj prehnane ozvučeného, čiže ľakačky boli viac praskačky bubienkov). Lepší priemer 61% - 3* ()

J.Mayen

Ja krome 10 sitek klise nemam moc vytek, od filmu jsem dostal presne to co jsem od nej cekal, nerozumim lidem, ktery hodnoti film do max 1 hvezdicky, kdyz predem vedi uz po kolikate, ze film samozrejme nelze brat vazne. Nebo se vam pred barakam potloukaj zombie a jina nemrtva havet? Halo? Budicek. ()

luciekout

Škoda, že předchozím dílům nebyla věnována obdobná péče. Jasná dějová linka. Kvalitní béčko takové, jaké si ho přejete mít. Nenáročná zábavovka mé oblíbené uklízecí série (filmy, které si pouštím k úklidu). Zkrátka udělali mi radost kluci a děvčata z halyvůdu ()

DonBraso

Se divím,že na to mám stále žaludek.Paul W.S. Anderson je příšernej režisér a dokazuje to neustále.Tady si najal vizuální studio,aby předvedlo v jeden moment look zpustošeného města.Ingredience je tu kadentní,kdy se začne hned od podlahy a začíná akce.Ano akce je tu vcelku neustále,ale to by musela být učesená a né najmout střihače z Movie Makeru,který freneticky střihne jednu půl minutovou scénu na šedesát snímků.Tímto se stává půlka akčních scén nepřehledných,jediná dobrá je spíše nostalgická v místnosti z jedničky v Umbrelle.Příběh se snaží aspoň něco vysvětlil,ale je to stejně habaďura,kdy si Anderson dělá z diváků už srandu,protože tahle série se natočí stejně opět.Kravských momentů je tu opět nespočet,kdy to logiku jak jinak nemůže postrádat a celé se to kope do zadních částí se dvěma půlkama.Míla Jovovičů tu dostává celou dobu nakládačku,ale už člověk ví,že ona je stejně nesmrtelná bytost,tak Vás ta akce s pár světlýma momentama nevytrhne trn z paty ani náhadou.Víceméně je to zabalený televizní film,kdy banda v Raccoon City čekala na Alice dost let,aby se opět sešla banda lidí o kterých nemáte největší zájem,protože se vytratí asi jako postava do který víte,že má zaječí úmysl.Scény s klonama či neklonama,pár zombies nechápavě odbočila na druhou kolej a když je tu hejno,tak to má logiky,asi jako kdyby Zagorka začla zpívat techno.Přesto o chlup lepší než Odveta,přitom vlastně stejná manéž o jeden díl navíc. ()

gefr

Od třetího dílu čekám na něco podobnýho, bohužel to jde těžce z kopce. Je to ale srdcovka, takže dávám jednu hvězdu za to, že se to jmenuje Resident Evil a druhou hvězdu za to, že Aleně od prvního dílu alespoň narostly kozy. Zbytek můžete přeskočit... Btw ten střih kamery je slušnej kandidát na zlatou malinu. Budu držet palečky. ;) ()

Veskoslav

Je to šedý průměr, kdy jsem váhal mezi 2* nebo 3*. Nakonec převážilo to, že je to lepší jak 4. a 5. díl a potěšily narážky na staré RE. Ale co si budeme povídat, zombie je příliš málo ve filmu a příliš mnoho keců okolo. Některé nápady byly dobré, jiné opět mizerné a trapné. Co filmu pomohlo je stopáž. Ale kdyby tam místo různých řečiček, běhajícího malého černouška dávali více smrti a zombie, byly by to krásné tři hvězdničky. Takhle je to ušmudlené a se zavřenýma očima. Snad je Alice definitivně poslední, protože horší natahovanou je už jenom Rychle a Zběsile. ()

Facerr

Miluju Residenty. Ve videohrách, i na filmovým plátně. Tajemno zombíkovskejch masakrů se sice vytratilo, ale vynahradilo se to něčím jiným, třeba lítacím drakem, nebo armádou nemrtvých honících tank:). Btw. doufám, že to s tím koncem nemyslej vážně... ()

Mikecat

Resident evil milujem ako aj Sexi vrahynu Milu Jovovich. Hned vsak na uvod ma znechutil lietajuci zmutovany dinosaurus ako aj zmutovany clovek z mora ako aj zmutovane medvedie vlky. Milla v traileri vyzerajuca sexica na motorke a rychlych bojovych scenach sa ukaze 2x a bojovych scen je malo a slabo prepracovanych chybaju spomalene zabery hra s kamerou ako v minulych castiach ale pozeratelne to stale je, ked vydrzite do konca filmu dozviete sa, ze toto nieje "Final chapter", a ked vydrzite az do uplneho konca po skonceni titulkov dozviete sa, ze: "vsichni tady zemrete", co tym zidovski tvorcovia mali na mysli?.... ()

K1NGSLAYER

Film mě velice mile překvapil. Uzavření celé série, která se točí okolo světa nemrtvých a hlavní hrdinkou Alicí je nabitá až po okraj nepřetržitou akcí. Například scéna s drakem, jak chtěla vzít tu motorku, nebo scéna kdy jedou tím strojem do Raccoon City a Alici nahání tisíce zombíku. Co mě ale opravdu překvapilo, bylo prostředí právě Raccoon City zničené bombou. Dokážu říct že se jedná o jedno z nejlepších prostředí ve filmech, co jsem kdy viděl. Dokonalé rozuzlení situace v Hivu mě taky překvapilo. Finální scéna byla prostě fiesta, a věta "Do té doby má práce nekončí" mě docela rozhodila. Jestli tohle byla doslova Poslední kapitola celé této série, zůstává otázkou, co tím Alice myslela. Akce v tomto filmu rozhodně nechybí, a já mám akci na filmech nejradši. Nemám rád nějaké Shakespearovy senzační romantické blbosti, jak tomu bývá v plno filmech. Absolutně zde nechápu tohle hodnocení, je to sice každého názor, ale 52%? Jediné co musím snad na každém filmu z této série vytknout, je jeho délka. 107 minut mi nestačí, a přišlo mi že film uběhl hodně rychle. Proto si také zaslouží 4 hvězdičky. ()

moviefan4

Pre mňa super zakončenie série Resident Evil. Pribudli nové charaktery, na ktoré sa neoplatí naviazať a objavili sa aj staré známe postavy. Dej bol super a rýchlo ubiehal. Vizuál filmu bol dobre spravený a na každý záber sa pozeralo dobre. Jediné čo mi vadilo na filme bolo to že sa z filmu stal 80% akčný film a hororu ostalo len 20% čož je u RE škoda. Ale tak čo sa dá narobiť, film s úctou ukončil pre mňa super sériu. ()

Mograine

Díl co díl, kousek po kousku to šlo všechno do hoven. V porovnání s prvním dílem je tohle hodně slabý odvar, který vlastně nenabízí skoro nic krom víceméně dobré akce a hereckého obsazení. Pan Anderson by si měl příště moc dobře rozmyslet na jaký žánr se vrhne protože dívat se hodinu a třičtvrtě na nuzný scénář bez jakýchkoliv časových sledů s ostatními díly je už na mě trochu moc. Milla je sice hezká drsňačka, ale myslím že v tomhle jí ujel vlak už aspoň před deseti lety. Taky mě docela sere, že vůbec nevím co se stalo s postavami z předchozích dílů. Jakože kam se ztratí dvě parádní kundy a dva fešáci s koulema z oceli. A taky mě dost sere, že záporák ze všech dílů není tak úplně nejvyšší záporák. Za mě je tohle hodně slabé, očekával se toho hodně no a byl jsem opět zklamán takže jen dvě kule. *Docela by mě zajímalo jak by člověk dokázal zmutovat v zombie-draka (či co to je za mrda)...trochu hardcore přeměna ne? ()

djbarrel

Vždy jsem hledal takový film. Film co by mě zároveň bavil a zároveň mě bolelo se na něj dívat. Párkrát jsem myslel, že jsem uspěl, ale myslím, že teprve tohle naplní tuto definici bezezbytku. Ono totiž, akční scény byly fakt celkem dobrý a film měl pořád nějakou akci, takže jsem se vlastně nenudil, ale i přes to jsem několikrát kontroloval, zda už se konečně blížíme konci. Podle mě se z něčeho co se na začátku tvářilo jako postapokalyptický zombie horor, stala praštěná sci-fi pohádka. Jediný co by film opravdu zachránilo, kdyby Alice na konci natáhla bačkory. Ale přesně jak jsem tušil, toho jsme byly ušetřeni a proto možná nebudeme ušetřeni dalšího dílu. Jakože hrozná představa. Suma sumárum 45% ()

ScarFace_V8

Abych řekl pravdu tak zklamán nejsem… Co očekávat už po tak špatném Retribution? Je to typická akční řež. Celý film působil strašně uspěchaně. Obzvláště po tom, že se původně plánovalo rozdělit film do dvou dílů. Scény, které by se daly rozvést působily jako na speedu a film tím působil dost podivně až nerealisticky… A to né tak že bych to přirovnával k realitě nýbrž k tomu co nám již filmové RE předvedlo. Film doslova přeskočil události, na které vnadil už závěr předchozího filmu a začíná o nějakou dobu později. Nevíme tedy co se stalo s Leonem, Adou nebo Jill - jedině to, že je Wesker zradil. Ten je podobně jak v Retributions tak i tady zase velký slaboch. Vůbec nevyužitý rádoby tvrďák. Prostě takovým poslušným řadovým pejskem vedení Umbrelly. Všechny postavy, které vnadili snad všechny plakáty a tedy lidé co se přidali k Alici k poslednímu boji byli spíš jako obětní beránci. Prostě aby pro potřeby filmu musel někdo zemřít když už na hlavní hlavní duo (Alice a Claire) nesměli sáhnout. Během filmu po všech těch pěti předešlých dílech vyšlo najevo o co Umbrelle skutečně šlo. Popravdě mi to, ale jako Poslední kapitola vůbec nepřijde… nějak pořád nemohu uvěřit tomu co se stalo na konci. Tři hvězdy plus jedna za Claire ve stylu Revelations 2 a za Soundtrack. ()

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

25.05.2017

Zatímco v Hollywoodu finančně selhává jedna herní adaptace za druhou (Need for Speed, Warcraft, Assassin's Creed...), Resident Evil to letos s klidem dotáhnul k šestému dílu. Paul W. S. Anderson ho… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Upíří série Underworld začala v roce 2003 a o devět let později to dopracovala ke čtvrtému dílu, který vydělal 160 milionů dolarů. To bylo jasné znamení, že válka upírů s vlkodlaky pořád láká do kin… (viac)

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

10.10.2013

Netěšte se, neznamená to, že další Resident Evil nebude. Bude, šestka se připravuje a její premiéra je stanovena už na podzim příštího roku. Milla ale nezahálí a po právě natáčených Expendables 3 a… (viac)