Podzemný výťah vyviezol Thomasa (Dylan O'Brien) na lúku obkolesenú vysokými múrmi. Vôbec na nič si nespomína, dokonca ani na svoje meno. Stretne však skupinu mladíkov, ktorých kedysi postihol rovnaký osud. Vytvorili tak zvláštnu komunitu, ktorá sa na tomto čudnom mieste snaží prežiť a zároveň sa neúnavne pokúša nájsť únikovú cestu. Jedinú možnosť utiecť majú každé ráno, kedy sa otvára obrovská brána v stene. Tá im však umožňuje iba vstúpiť do veľkého a neustále sa meniaceho bludiska, ktoré ich nový domov obklopuje. Najlepší a najodvážnejší z nich hľadajú cestu von a postupne mapujú jednotlivé časti labyrintu. Majú na to len čas vymedzený denným svetlom. Večer sa brána zavrie a ten, kto sa nestihne včas vrátiť, neprežije. Zostane po ňom len prečiarknuté meno vyryté na stene. Labyrint sa totiž v noci mení na desivé mesto plné rôznych nástrah, kvôli ktorým sa prežitie v jeho útrobách blíži k nule. Thomasa napriek tomu bludisko neustále priťahuje. Možno je to aj tým, že iný než ostatní chlapci. Iba jemu sa snívajú čudné sny o minulosti a záhadnej organizácii ukrytej pod skratkou W.C.K.D. Okrem toho práve Thomasovo meno vykríkne nový pasažier, ktorého znova vyviezol výťah. Na veľké prekvapenie všetkých to však nie je chlapec, ale dievča – Teresa (Kaya Scodelariová), a možno práve ona má kľúč od brány tohto čudného väzenia. (TV JOJ)

Roman.Ticka

Od počátku bylo naprosto jasné vo co tady go a postupně přibyly další předvídatelné kroky napříč Labyrintem. Ale protože si ráda pohrávám s myšlenkou, jak tu naši z(a)tracenou civilizaci obnovit a tím zachránit před vyhlazením a recyklací, tak každý takový pokus vítám s nadšením, zvláště pokud je alespoň krapet okořeněn psychologií, jíž se zde kupodivu dost plýtvalo. Emoce nebyly podány jako zoufalá dojárna, co si proboha počnu v tom uzavřeném srabu, ale naopak hezky odsejpá jak asimilice, tak spolupráce a veškeré atributy patřící do sociologického rozboru rolí v komunitě...blábláá. No a jelikož o akci nebylo nouze dvakrát tak, proto mohu směle poskočit z 0 rovnou na 4. Třebas taky někdy přijdu na logaritmus a něco zajímavého otevřu nebo vyhraju. Kdo ví?! ()

Othello

Z pohledu správců onoho bludiště je to vlastně docela smutný příběh. Jen se vžijte do jejich role - vynaložíte nemalé prostředky na svůj sociální experiment zmapovat schopnosti přežití uzavřené skupiny chlapců a oni vynaleznou epilační krém dřív než křesadlo. Inu zanadáváte si na sebe, že jste jim neměli předepisovat ty rozhalenky s nefungujícími knoflíky jako dress code, ale stále máte v sebe důvěru, že se vám podaří celou situaci vrátit na správnou kolej. Ze zoufalství do skupiny naposíláte tu hošana s nejstrašidelnějším obočím dekády, tu jim tam odevzdáte kudrnatýho metráčka, kterýho by šikanovali i v UNICEF, v neposlední řadě neopovrhnete zaslat tam poloautistickýho dementa, jehož výrazové prostředky by rozplakaly skálu. V poslední zoufalé křeči jim tam pošlete konečně i spanilou dívku. Marně, je nutné si to přiznat - máte na svědomí nejnákladnější státem dotovanou Modrou ústřici na východ od Venuše. Postavíte se tedy k problému čelem a vypustíte na ně depozitář z Wild Wild West, ať po vás uklidí, jenomže se to celé zvrtne a teď se s tim srovnejte.__________ Maze Runner je dost strašný Frankensteinovo menstruum, které se neštítí vykrást prakticky cokoli, co za posledních 15 let vydělalo nějaký prachy, slepit to klovatinou k sobě a tvářit se, že mám v ruce něco unikátního. Ve skutečnosti jediná unikátnost filmu je, navzdory jeho heslu "wicked is good", strašlivé přizdisráčství, kde kdykoli se má vybrat nějaký vzorek obyvatel k jakékoli akci, tak obsahuje prakticky všechny etnické podskupiny, náhle zjevivší se děvočka nemá prakticky žádný význam a nikdo ji příliš neřeší, jakkoli to potom budí poměrně odvážné teorie o tom, jak to vlastně v dosavadní čistě chlapecké společnosti doteď fungovalo, když po třech letech abstinence jí oholení zpocení chlapci a chlapi prakticky nevěnují pozornost. Všechna invence se vyčerpala v zásadě na biomechanických potvorách, jinak se jedná fakt akorát o nudnou splácaninu netalentovaného režiséra, kde se neni o co opřít, navzdory tomu, že je celá scéna obložená zdmi. ()

ARI50

Tohle je něco velkolepého a hlavně do detailu promyšleného a skvělého, herecky mladá bomba a labyrint je velkokepý plný nástrah bomba. ()

JASON_X

Velké a příjemné překvapení - nevěřil bych, že mě nízkorozpočtový mysteriózní sci-fi film o teenagerech dokáže přikovat na dvě hoďky k obrazovce, aniž bych chodil na chcáč, nebo luxovat ledničku. A to je to navíc ještě film jen o samých hošanech, což mi zprvu evokovalo latentně homosexuální Rychlé šípy a podobná dílka. Atmošku naštěstí nezazdil ani příchod první a poslední holčičí aktérky; obával jsem se, že mezi nadrženými puberťáky vypuknou samčí souboje o jedinou samičku široko daleko a celý příběh půjde do hajzlu. Ale atmosféra uspokojivě stále houstla a houstla až tak, že by se dala krájet a nakonec to bylo bezmála tak hustoatmosférické, jako seriál Lost. Ovšem s tou výhodou, že to není nekonečný seriál, ale jen celovečerák. Jsem potěšený, v dobrém rozmaru a těším se na dvojku! ()

kajda.l

Hladové hry šmrncnuté Pánem much "zahrané" tlupou netalentovaných jelimanů a dochucené Kayou blběčumímsvotevřenouhubousorbitkama jako ta Kristen Stewart. Navrch tam občas poskakují robotičtí pavoučci, Paesano vykrádá hudební motivy kde může a s logikou se nikdo moc nezabývá (patrně už chyba předlohy). Zní to hrozně, co? Jenže zase tak hrozné to není. Vlastně jsem nedospěl do fáze film stopnout a druhá zkouška mě i celkem zajímá. 55% ()

Earl_23

Nadprůměrné Sci-Fi, které jsem si během kino projekce vážně užil a které si chvilkami říkalo i plné hodnocení. Maze Runner má skvělý námět a překvapivě i dobré zpracování, které se především oprostilo od zaběhnutých klišé a naservírovala na plátna kin opravdu napínavý Sci-Fi akčňák. Po stránce příběhu a hereckých výkonů je toho opravdu jenom málo, co by se dalo vytknout. Proto pro mě je Maze Runner jedním z nejpovedenějších filmů roku 2014 a rozhodně i milým překvapením. ()

luka4615

Poslední dobou je čím dál tím častěji k vidění trend zfilmování úspěšné knižní látky do filmové podoby. Většina z nich (Hunger Games, Divergence, atd.) ovšem na plátně nedosahuje takových kvalit či ohlasů jako knižní podoba. The Maze Runner je však pravým opakem a po celou stopáž ve mně udržoval napětí a pozornost, což se výše zmíněným snímkům nepovedlo ani z poloviny. Film má své vlastní osobité tempo, solidně odsýpá a ve finále se přistihnete, jak si v duchu říkáte, jak to vlastně celé dopadne a kdo za tím vším stojí. Už teď mohu říci, že se nemohu dočkat dalšího dílu a dokonce si snad pořídím i knižní předlohu. ()

Morholt

Další přírustek do rodiny akčních sci-fi pro teenagery a musím uznat, že i pře přetaženou stopáž se na to dalo koukat. Skupinka dospívajících kluků obývající prostor uprostřed všeobjímajícho bludiště oplývala sympatickými i nesympatickými tvářemi, přičemž se tu objevilo pár známých ksichtů z nastupující generace. Tempo bylo ucházející a zlo, které se skrývalo v povedeném a neustále se měnícím labyrintu, mělo také něco do sebe. Člověk semozřejmě musí vzít v potaz určité procento pitomosti, jak už to tak u teenagerských filmů napříč žánry bývá, ale celkově film nevyznívá urážlivě. Ne že bych byl nějak uchvácen, ale na další díly se určitě rád podívám. 65% ()

Sawy

Fajn jednohubka, nic víc, nic míň. Každopádně se z atraktivní premisy dalo vymáčknout o dost víc. Předlohu jsem nečetl, takže nevím, do jaké míry jí film odpovídá, ale celý Labyrint na mě působil jako beta verze něčeho, co mělo být mnohem drsnější, temnější, vizuálně nadupanější a především nápaditější. Ovšem vzhledem k rozpočtu a nízkému ratingu z toho Wes Ball asi vymáčknul, co se dalo. Konec ovšem zabitý jen proto, aby se tu mohla ždímat další young-adult frančíza. 55 % ()

Handle

Ze začátku musím citovat recenzi Petra Slavíka, protože je opravdu výstižná. "The Maze Runner má dost zajímavou zápletku na to, aby jí nepodrazily nohy všechny ty klišé a logické díry, které se na ni nabalují. Skutečnou hvězdou tu navíc není scénář, ale sebevědomá režie nováčka Wese Balla, který do světa teenagerů dokázal vstříknout koňskou dávku napětí a akce." Je to přesně tak. Filmařsky výborné, budování atmosféry velmi působivé a překvapivě ani herecky vůbec ne špatné. Skoro bych řekl, že mým oblíbeným Hunger Games chyběl přesně takový náboj v aréně. Rychlé tempo, skvělý střih, super kamera - ani se mi nechtělo věřit, že tohle je režijní debut. Co se týče logiky a závěru, tak podle mě se to dá díky cliffhangeru omluvit, protože vše zůstalo v podstatě nedořešené a ten, kdo nečetl knihu vlastně vůbec neví "co, proč, jak?". Celé to teď bude záležet na dalších dílech, které to však můžou bohužel i opravdu pohřbít. Momentálně mi to trochu připadá, jak když hodnotím pilotní díl seriálu, který se jeví jako velmi slibný, ale opravdu to potvrdí / vyvrátí až další pokračování. Nicméně se mi tento "pilotní díl" fakt líbil a za špatný nepokládám ani ten otevřený závěr, který v divákovi vyvolá spoustu otázek. ()

Lacike

Nenechajte sa odradit tym, ze to na prvy pohlad vyzera ako dalsi klon srackoidnych Hunger Games pre zamilovane pubertiacky. Postavami a vzťahmi medzi nimi to ma ovela blizsie k Panovi much a prostredim zase k vypravnejsej hororovej Kocke. Romantika tu uplne absentuje a o otravnu zachranu sveta pôjde az v dalsom diely. Kasting sa podaril na jednotku. Vsetci chlapci su presne typovo obsadeni. Scenar je fantasticky. Vsetky nutne otazky ohladom logiky, ktore vas napadnu su hned zodpovedane (a kazdy, ktor tvrdi, ze mohli tu stenu preliezt, tak evidentne nedaval pocas sledovania pozor. Jednak by im to bolo prd platne, kedze sa v dalsich urovniach steny labyrintu premiestnovali a na opustenie hlavneho placu im stacilo prejst branu, ktora sa zakazdym otvarala) a vy si mozete naplno vychutnavat zaujimave prostredie a interakciu medzi postavami. Triky su po väcsinu casu tiez dost kvalitne, akurat akcia je miestami trochu neprehladna, ale stale je to v akceptovatelnej norme. Dost ma prekvapilo, ze napriek PG-13 ratingu to pôsobi miestami dost brutalne. Expendables 3 oproti tomuto vyzeraju ako film pre kojencov. Nebyt trochu slabsieho zaveru v ktorom dostaneme konecne nejake vysvetlenie o co tu islo, tak by som dal plny pocet hviezdiciek. Ale napriek tomu je to stale pecka a ak sa rovnako podari aj dvojka a kvalitne rozvinie zaverecnu pointu, tak to zvysim na 5 hviezdiciek. Zatial davam nadsenych 9/10. Edit: Zvysujem na plny pocet, lebo aj po tretom pozreti ma to stale bavi. Akurat by som bol radsej, keby tento film nemal ziadne pokracovania, lebo o co dokonalejsie bolo nacrtnute fungovanie labyrintu, tak o to mizernejsie je vykresleny vonkajsi svet v jeho pokracovaniach, ktore pri dalsej reprize jednotky budem navzdy ignorovat. ()

6thSun

Otázek tam zůstává nezodpovězeno víc, než ve všech dílech Riskuj dohromady, ale to je možná proto, že se nikdo na nic neptá. Nikdo se tam taky nemyje, nečistí zuby a ani nemá rád sex, jinak by ta jediná holka prožila gangbang ještě v tom výtahu, ve kterým ji poslali. Tahle kravina je ale docela slušně natočená a hlavně v první polovině je klaustrofobní systém chodeb docela působivý. Škoda jen, že je od začátku jasný, kdo vyhraje Bludišťáka. ()

Tommassi3

"Jistě musíte být všichni hodně zmatení, rozezlení a vyděšení.. Ale můžu vás ujistit, že všechno, co se vám dělo, mělo svůj smysl.." ()

MoiJe

Osobne som od labyrintu cakala teda ovela viac, nez jeden druh priseriek. A pointa mi stale unika a mozno preto i logika mnohych udalosti. ()

Terva

CITÁT - Hele, někdo novej.......... Zapoj se, neubližuj ostatním a hlavně, NECHOĎ ZA ZEĎ. Já jsem byl celkem zklamán. Některé činy a úkony jsou nevysvětlené a vlastně by v reálu byly i nemožné. Například jak třeba Ninno a Thomas zavážou na té zdi, lano, které drží Albu? Nebo, jak se najednou Thomas vešel někam pod ty liány u zdi, když celou dobu je dobře vidět, že tam prostě místo neni? A ty protichůdné řeči, typu - Musíme utíkat, pak zase, že nemáme kam utíkat... Nebo to, že sice je jeden "ušknutej" a oni ho vyhodí za zeď, ale když se Ninno vrací s "ušknutým" Albou, tak ho do tábora vemou. Proč, když "ušknutý" vyhazujou. a dost, nemůžu to jen pomlouvat. Když opominu některé nelogičnosti, tak musím uznat, že jsem se celkem bavil. Herecké obsazení, je pro mne skoro neznámé, hudba je povedená, příšery jsou strašidelné a kamera je dobrá. CITÁT - Ona je poslední....... ()

Ouwen

Vlastně všechno šlape jak se patří. I když jsou hlavní postavy tvořeny z "teenagerů", hrají celkem přesvědčivě a většina jich má fakt charizma, ta buchta Teresa taky nebyla zlá. Akce je dynamická, nééé úplně přehledná, ale ty úniky před celkem zajímavýma potvorama jsou natočeny syrově, jen souboje s nimi vypadají těkavě a kamera je moc u těla. Prostředí se vydařilo, je super, sem tam napětí. A dokonce aj konec se mi líbil. Jenže to klišé! Jeden z party prostě musí bejt idiot, arogantní a egoistický, nesouhlasící s kladnou postavou, je tu celkem kupa náhod a ztrácí to dech. Lepší průměr pro mně, uvidím co pokračování, rozhodně si ale myslím, že tvůrci mají co nabídnout. ()

jh666

Z Labyrintu mám smíšené pocity. Jako film je to dost povedené, ale jako adaptace už tolik ne. Knihy, která je podle mě úžasná, se drží asi ještě méně než Hobit. Když jsem ale pochopil, že knihy se film tolik nedrží, dokázal jsem si ho užít. Chválím výběr herců. Vede jednoznačně Dylan O'Brien v roli hlavního hrdiny Thomase. Sice není tak geniální jako v Teen Wolf, ale pořád je dost dobrý. Dobře zahraní jsou ale i další postavy, především Newt a Minho. Nejméně se asi povedl Gally, v knize byl o dost nesnesitelnější. K příběhu jako takovému větší výhrady nemám, snad jen v knize některé zvraty působily logičtěji. Co naopak chválím velmi je samotný labyrint, který na mě působil lépe než v knize. Navíc se povedlo i ztvárnění rmutů. Jako celek hodnotím 75 % a těším se na Spáleniště: Zkouška. ()

ambron

Po dlhšej dobe je Labyrint: Útek film, pri ktorom neviem, ako ho zhodnotiť. Možno je to tým, že adaptácie príbehov o dystopickej spoločnosti, kde sú hlavnými hrdinami tínedžeri sa točia každým rokom a jednoducho sa táto téma stáva pre publikum presýtenou. S určitosťou viem povedať, že Labyrint ponúka uveriteľný temný dystopický svet a sympatické herecké výkony, kde vyčnieva hviezda úspešného seriálu pre mladých Teen Wolf Dylan O´Brien. Horšie je to už s príbehom, kde sa nešetrilo klišé situáciami a ani akcia nepatrí k prednostiam filmu, pretože súboje pôsobia neprehľadne a zmätočne. Labyrint: Útek teda hodnotím priemerne, ale pre fanúšikov žánru určite stojí za pozretie, ()

JohnCZ

Mix Ostrova a Kostky ve stylu Hunger Games. Ačkoli se The Maze Runner inspiruje mnoha jinými kousky, pořád je dostatečně originální, aby dokázal zajmout. Nedokážu si představit, jak dobře či špatně to stačí na dobrou knihu, ale na film překypující digitální akcí to stačí určitě. Těšil jsem se na pointu, která mě však trochu zklamala, protože je taková nijaká a pořádného vysvětlení se nejspíše dočkáme ("nečekaně") až v případném pokračování. ()

Pegas1632

Knihu jsem zatím nečetla, ale film se mi nelíbil. Na můj vkus příliš mnoho logických nesrovnalostí. Ze začátku mě těšilo, když vyvracely moje nápady jak uniknout, ale pak už to šlo s logikou do kopru. K dobru přičítám, že to hezky ubíhalo a nikde to moc nedrhlo, ale to prostě nestačí. SPOILER: Jediný vtipný okamžik, dveře s nápisem EXIT :D ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (viac)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu

27.09.2014

Irský herec Aidan Gillen se objevil třeba v Temný rytíř povstal, kriminálce Blesk nebo letošním dramatu Kalvárie. Nejvíc lidí ho ale zná jako Malíčka ze Hry o trůny, kde pletichaří jako o život a… (viac)