Sme v prístavnom meste Marseille, kde pôsobí svojský „majster rýchlosti“, taxikár Daniel (Samy Naceri), ktorý sa tentoraz priplietol k veľkému kriminálnemu prípadu a pomáha svojmu priateľovi, policajtovi Emilovi (Frédéric Diefenthal), večnému smoliarovi, v boji proti zločincom. Japonská Jakuza uniesla japonského ministra obrany, ktorého chce pomocou hypnózy dokonca donútiť k tomu, aby spáchal atentát na francúzskeho prezidenta. Gangstri dokonca uniesli aj Emilovu priateľku a kolegyňu Petru (Emma Sjöbergová). Bez Danielovej pomoci a jeho šoférskeho umenia na skvostne upravenom Peugeote 406 (pripomenie nám bondovské autá) by celá polícia na čele so šéfinšpektorom Gilbertom (Bernard Farcy) bola absolútne bezmocná! A tak Daniel zachráni život ministra, Petry a dokonca aj prezidenta Francúzskej republiky. (TV JOJ)

klerik

Poriadne rozbehnutá zábava s fantastickou búračkou. Možno je smutné, že toto je ukážka toho lepšieho, čo dnes Francúzi produkujú, ale ako komédia je to šupa... ()

korbitch22

Ješte lepší než první díl,hláška za hláškou,skvělý herecký výkony...hlavně generál je bomba.i když postupem času film ztrácí na tempu,konec to blahodárně vynahradí. ()

heyda

Pokračování bláznivé komedie se skvělým komisařem Bernardem Farcym. Těch bláznivých momentů bohužel v neprospěch filmu přibylo, takže 1 hvězdičku ubírám. ()

SOLOM.

"Sakra ten to kalí..." až už jsou tu zase - Samy Naceri se svým vytuňěným a tentokrát i létajícím taxíkem, žhavá Marion Cotillard – kterou bych chtěl taky „hasit“ každý den, rajcovní Petra a bláznivý Emil no a společně s nimi i další várka francouzského humoru a ujetých situací. Dokonce se tu objeví i několik vedlejších postav z jedničky (dva zlodějíčci, instruktor z autoškoly, zákazník blijící na letišti), nebude chybět Jakuza, krása Paříže, blbí policajti a ještě blbější mafiáni…Já se u toho bavil stejně jako u prvního dílu – porod a jízda na začátku byl prostě fenomenální… ()

Bauer

No, tak to je čistej průměr.Autičko je stále je stále skvělé ale to že dokáže na chvíli letět je blbost.Jinak jsem se zase dobře bavil. ()

duklak2

Rychlé auto + šílený řidič = jasný vítěz jednoho závodu ve Francii. I když on ani vlastně nevěděl, že vyhrál. Jen plnil svoji práci, aby se zákazník dostal včas na místo. Myslím, že je to zbytečný film. Kdyby tvůrci zůstali jen u prvního dílu, tak by udělali nejlépe. ()

Lacike

Klasicka dvojka. Vsetkeho je viac. Viac humoru, akcie a zbesilejsie tempo. Takze vo vysledku ma to bavi este o nieco viac ako jednotka. Slabsia mi pripada len hudba. Pesnicky v jednotke boli prijemnejsie. Hudba v dvojke sa snazi byt zbesila ako samotny film, ale mne prilis nesadla. Ale to je jediny nedostatok. Zapletka je rovnako chatrna. Len zaporakov nemcov nahradili japonci. Ale to nevadi. Film je sice len sledom akcnych a komickych scen, ktore su lepsie vypointovane ako v jednotke. Väcsi priestor dostal konecne komisar Gibert so svojimi blaznivymi plánmi a zakazdym pobavia natolko, ze dokonca zatieni aj hlavnu dvojku. Ninjaaa. U hlavnej dvojky sa vyvija ich vztah so zenami az to pripomina viac nekonecny serial ako film. Pribudla nova komicka figurka generala, ktory je este väcsi magor ako Gibert. Akcia je este velkolepejsia. Je tu viac nahanaciek a prestreliek a dokonca aj nejaka ta solidna bitka. A vsetko je stale prehladne natocene. Takze dodnes pokladam dvojku za najlepsi a najzabavnejsi diel serie. A CZ kinodabing je tiez pecka. 8/10. ()

Borrtex

I přesto že se téměř celou půlku filmu nic nedělo, a já již pomalu přestával doufat že se něco dít začne, začalo, v půlce filmu se to opravdu rozjelo, únes, honičky... A také samozřejmě vtipné scény (Viz. Havárie všech policejních vozů, to mě fakt pobavilo). Mohu zde napsat to co jsem napsal u jedničky, skvělý akční film pro milovníky nadupaných aut, co mají rádi rychlou jízdu. 75% ()