Sme v prístavnom meste Marseille, kde pôsobí svojský „majster rýchlosti“, taxikár Daniel (Samy Naceri), ktorý sa tentoraz priplietol k veľkému kriminálnemu prípadu a pomáha svojmu priateľovi, policajtovi Emilovi (Frédéric Diefenthal), večnému smoliarovi, v boji proti zločincom. Japonská Jakuza uniesla japonského ministra obrany, ktorého chce pomocou hypnózy dokonca donútiť k tomu, aby spáchal atentát na francúzskeho prezidenta. Gangstri dokonca uniesli aj Emilovu priateľku a kolegyňu Petru (Emma Sjöbergová). Bez Danielovej pomoci a jeho šoférskeho umenia na skvostne upravenom Peugeote 406 (pripomenie nám bondovské autá) by celá polícia na čele so šéfinšpektorom Gilbertom (Bernard Farcy) bola absolútne bezmocná! A tak Daniel zachráni život ministra, Petry a dokonca aj prezidenta Francúzskej republiky. (TV JOJ)

ostravak30

Gérard Krawczyk pokračoval v započaté práci, kterou převzal po Gérard Pirès jelikož se i na Taxi podílel. Naopak zůstal Luc Besson, který umí nejen komedie a akční filmy, ale také má spousty futuristických nápadů, jež uplatnil i zde. Zápletka není vůbec špatná, ale já viděl řadu francouzských komedií a tak musím konstatovat, že jednička a dvojka se kvalitativně moc neliší, ovšem existují i povedenější komedie. Hned úvod filmu mi naznačil, že vytlačit vtip ze všeho za každou cenu nemusí být vždy dobrý nápad. Když Daniel zastaví před porodnicí s právě rodící zákaznicí volá mu Lilly. A on místo, aby jí hned řekl, že žena rodí zaplétá se do toho víc a víc, čímž je své holce pochopitelně podezřelejší a podezřelejší jelikož ho podezírá z nevěry. Vedle toho jsou zde opravdu povedené scény, které mi naopak připomínaly třeba tradici Růžového pantera nebo filmů s Jeanem-Paulem Belmondem. Hodně důležitým prvkem je zde hudba, díky níž je komedie na takovéto kvalitativní úrovni. A objevil jsem i jednu chybku: když se matka Lilly chce dívat na přehlídku a posadí se na gauč, tak se za ní mihne nějaký stín, jak tam zrovna někdo prošel. ()

Pinkman

Chyby ve filmu: Daniel je v honičce s několika Mitsubishi Lancer Evo 6. Po nárazu do tanku jde vidět, že nejde o Evo 6, ale starší Evo 4. \\ Když komisař Gibert představuje neprůstřelný Peugeot, auto má kouřová skla. Po vystřelení airbagů jsou skla průhledná a nakonec zase kouřová. ()

K1NGSLAYER

Nejnudnější díl z celé Taxi série. Za celý film se vlastně ani skoro nic nestalo a prvních 40 minut, které by se daly vložit tak do 20 minut mohly být nahrazeny něčím dalším, nějakými zajímavými scénami. Po prvním díle je to prostě propadák. 2 hvězdičky za první a finální scénu. ()

blondboss

Nakoľko sa bavíme o pokračovaní a oproti jednotke nevidím nejaký badateľný rozdiel v kvalite, možno trošku smerom dole, tak nemám dôvod dať iné hodnotenie ako v prípade prvého snímku. Taxi 2 je opäť celkom slušná akčná jednohubková zábava, ktorá sa na nič nehrá a aj napriek tupému humoru je to vlastne milé a človek si pri tom dobre oddýchne. 70 % ()

Skund

Celkem nudný film o taxiku a jeho ridici s genialnima ridicskejma schopnostma,napoprvy se to este da s trochou premahani a zivani zkoukout ale napodruhy bych uz to asi nezvlad. ()

Tuty

No je to o chlup horší než originál jednička, ubylo chytrého humoru a přibylo gagů, což vygradovalo ve trojce, ale těch hlášek je tu požehnaně a to i díky slušnýmu českýmu dabingu...70% Ps: "Nuda na kolech, co však rychle uteče" to si trochu protiřečíš DJkomo, ne??? Občas Ti to nedává smysl... ()

pl4nt

Možná v jedničce to bylo vtipné (?), že si Emilian nevěděl rady s nějakým případem a přemluvil Daniela, aby mu místo hašení své rozžhavené kočky Lili pomohl s případem. Nicméně stejný náměť pro všechy díly taxi hm .... Ovšem tady ve dvojce mu pomohl suprově :D Na cestě byly čáry od gum a Daniel: "Byly to tři černé mitsubishi, ale nějakej novej model, tenhle ještě neznám". ()

StrixCZ

Kdysi (to mi bylo asi 15) můj nejoblíbenější film vůbec. S odstupem času se můj žebříček sice hodně změnil, Taxi Taxi je pro mě ale pořád komedie, která má vynikající spád. Ano, člověk to musí brát s velkou nadsázkou a žádnou hlubokou myšlenku tam nejspíš nenajdete, rozhodně se ale jedná o velmi dobře natočenou komedii, která dokáže pobavit, aniž by k tomu potřebovala dnes tolik oblíbený fekální "humor". Podle mě nejlepší díl této série. Zkrátka 83 minut dobré zábavy... víc v tom nehledejte (co byste ještě od komedie chtěli?) :o) ()

Koky666

Kdyby se to točilo v Praze tak by to bylo o taxikáři, který má ripnutej taxametr a natahuje helmutský turisty, možná by to ale bylo vtipnější než tahle soc-komedie. Sorry, neberu... ()

tommei

Klasická francouzská komedie, u které se slušně pobavíte. To že taxík umí nadpřirozené věci mi tady až tak nevadilo. Tato komedie se musí prostě brát s nadsázkou. ()

djcremo

Tak už o poznanie nudnejšie a miestami sa opakujúce momenty z jedničky. Dvojka zrejme chcela nadviazať na popularitu jedničky, ale za jedničkou stráca dych. ()