Taxikár Daniel (Samy Naceri) so svojím špeciálnym taxíkom, ktorý by mu mohpl závidieť aj James Bond, sa preháňa po uliciach Marseille a pomáha svojmu kamarátovi, policajtovi Émilienovi (Fréderic Diefenthal) s naháňaním kopy rafinovaných zločincov. V uliciach mesta totiž operuje nový gang – zlodeji prezlečení do kostýmov Santa Clausa a vylupujú jednu banku za druhou. Nebezpečný gang vedie zmyselná Aziatka Ťiu (Bai Lingová) a zdá sa, že každý je na ňu krátky. Daniel a Émilien musia podať pomocnú ruku nešťastnému komisárovi Gibertovi (Bernard Farcy). Zároveň sa od svojich nežných polovičiek – Lily (Marion Cotillardová) a Petry (Emma Sjöbergová) – dozvedia, že budú otcami... (TV JOJ)

honza7

když to vyšlo... líbilo se mi to... nevím už proč... (mé staré hodnocení ****) teď si uvědomuju, že jsem byl dementnější, než ten film.... Retardovaní Santové... a ten taxík... kam se hrabe Aston Martin a Q v Bondovkách? Tohle by klidně Bond mohl používat... dlouho jsem se na Taxi 4 nechtěl podívat.. bál jsem se... tam to ale bylo milé překvapení ()

Lacike

Uvodnych desat minut natrieskanych akciou a zakoncenych skvelym cameom Sylvestra Stalloneho je skoro tak dobrych ako minule diely. Bohuzial hned po nasledujucich uvodnych titulkoch v style Jamesa Bonda sa film uplne zadrhne. Komicke sceny su v uplne inom a ovela primitivnejsom style. Roztomily nesika Emilien je zrazu uplny imbecil, ktory si 8 mesiacov nevsimne, ze jeho zena je tehotna. A popritom neustale niekam pada a o nieco zakopava. Daniel uz tiez nie je taky frajer a je skôr za chudaka, ale aspon nie je uplny debil. Komisar Gibert to uz prehana natolko, ze je skôr otravny ako zabavny. Zaporaci a pripad, ktory sa riesi nikdy neboli extra strhujuci, ale tentoraz su uplne nevyrazni. Proste pre zmenu nejaki cinania, ktori sa prezliekaju za Santov a vykradaju banky. Vztahy ustrednej dvojky s ich zenami uz tiez dost otravuju. Petra tu skoro vôbec nie je a Lilly to uz s tym buzerovanim Daniela prehana natolko, ze je na zabitie. Ked uz nefunguje humor a vztahy, tak to mohla zachranit aspon akcia. Ale ta tiez za vela nestoji. Klasicke autonahanacky tu prakticky vôbec nie su. Namiesto toho auto s velkymi kolesami zdemoluje par aut alebo sa nahanaju Santovia na korculiach. No a finale na snehu je uz uplne nudne. Mimo solidneho uvodu ma tu nezaujala proste ziadna akcia. Takze vysledkom je najhorsi diel a obrovske sklamanie z neho trochu napravila pozeratelna stvorka. Ale mozno by bolo najlepsie keby ostalo len pri dvoch skvelych dieloch. Na druhej strane to je stale lepsie ako katastrofalny remake jednotky. 4/10. ()

Gilmour93

Orámováno úvodními titulky a závěrečnou „lyžovačkou“ ve stylu 007, komisař Gibert kráčející ve stopách idiocie kolegy Clouseaua a Daniel a Emiliánek ve věci těhotenství vlastních partnerek jako blbý a blbější. Při jejich společných posezeních ve zrovna stojícím tryskovém peugeotu to chvílemi i vypadalo, že se bude krotit hora.. S kadencí jeden povedený vtip za 30 minut docela vynikne, jak jsou ty ostatní jen variací těch předchozích. Pořád však zábavnější než rodinné grilovačky s Torettem.. ()

Aleee89

Viděla jsem zatím pouze "starou" jedničku, dvojku sice ne, ale i tak můžu docela porovnávat. Nevím čím to, ale u trojky jsem se nějak více bavila. Je akční a vtipná. Ne, že by jednička nebyla dobrá či vtipná, ale nějak mi neuvízla v paměti a i když to není zase tak dávno, co jsem ten film viděla, nepamatuji si z něj skoro nic. Trojka mě trochu překvapila a zároveň pobavila. Na sobotní večer myslím ideální nenáročná oddychovka. ()

Enšpígl

Začátek grandiozní cameo Slye nemá nejmenši chybičku. Rychlost a humor stejný jako v předchozích dílech.Ale bohužel i na mě , člověka , který opravdu toleruje co se dá ve filmech ,byl ten konec moc silnej šálek . Taxik má zůstat v ulicích a nemá jezdit po horských sjezdovkách ani nikde jinde. Vyjma Fantomase samozřejmě . ()

• V úvodu filmu pasažér (Sylvester Stallone) vymotá hasičskou hadici až do konce. O scénu později je však hadice vymotaná pouze do poloviny. (Rill)
  • Ve scéně, kdy Daniel (Samy Naceri) s Émilienem (Frédéric Diefenthal) sjíždí sjezdovku, je v záběru z kabiny auta vidět, že čelní okno setřel pouze jeden stěrač. V dalším záběru z kabiny auta jsou vidět opět dva stěrače. (bartas51)
  • Pohľad na mesto Marseille skrz čelné sklo taxíka v scéne svitania nekorešponduje s polohou auta v nasledovnom prestrihu. Taktiež je celá nasledovná scéna sledovania Mikuláša na skútri geograficky úplne mimo. (Real Tom Hardy)