Poklad na Striebornom jazere

• Československo Poklad na Striebornom jazere (viac)

V tajomnej jaskyni je ukrytý rozprávkový poklad, ktorý Indiáni už po stáročia chránia pred akýmkoľvek votrelcom. Chamtivý bandita Cornel so svojou bandou sa rozhodne, že sa pokladu zmocní, na scéne sa však objavia Winnetou, Old Shatterhand a skupinka ich priateľov, aby im v tom zabránili. Film Poklad na Striebornom jazere vznikol ako prvá snímka zo série veľmi úspešných adaptácií dobrodružných románov Karla Maya a stal tak pri zrode dodnes úspešného fenoménu šesťdesiatych rokov. (RTVS)

Papaczek

Má nejoblíbenější Mayovka, která má v mém filmovém srdci vyhrazené čestné místo. Kvalitou se film vyrovná skvělým americkým westernům té doby. Úvod s dialogem doplněný o skvělý hudební doprovod je legendární. Další mayovky nejsou o nic horší. Prostě klasika. ()

pajjaH

Já westerny nemám rád, ale tohle snad ani jako western neberu.. Tohle je prostě skvělej dobrodružnej film, plnej indiánů a banditů zasazenej do krásný přírody.. Vždycky jsem chtěl mít oblečení jako Vinetou..:o) Hudba ve filmu je taky skvělá. Prostě můj nejoblíbenější díl. ()

bratr_jezek

Asi jedna z nejlepších mayovek vůbec. Funguje tu napětí (přepadení haciendy podtržené skvělou hudbou) i tajmeno (poklad - trochu zklamání, když není takový, jak jsem si ho představoval a dá se "spláchnout" jen tak do hlubin). ()

MAX33

Když jsem byl malý moje mamka měla puštěného Vinetua a já se kochal Chorvatskými scénami. Mamka žehlila a všude to vonělo a já seděl před polorozpadlou Oravou a žral tuhle Májovku. Velká klasika s krásnými vzpomínkami na teplo domova. ()

jaara

První se série Mayovek a pro mne nejlepší. Krásná příroda, podmanivá hudba, pro nás děti jasně černobílé postavy, kdy dobro zaslouženě zvítězilo. Hltali jsme filmy i knihy o divokém západě a fandili utlačovaným. Výbuchy smíchu, které v nás vzbuzoval "Motýlkář" a skvěle zahraný padouch Cornel v podání Herberta Loma a samozřejmě naši nedostižní Old Shatterhand a Vinnetou... Kdeže loňské sněhy jsou? ()

Ruda.neck

Pokud bych měl vybrat jeden film na motivy knih Karla Maye, tak tento je asi nejlepší. Obliba je určitě z části založená na nostalgii, ale za komoušů jiných dobrodružných hrdinů prostě moc nebylo. Hlavní trumfy tohoto snímku jsou mladej namakanej Schimi, krásná Karin Dorová, pražský rodák Herbert Lom v roli hlavního padoucha a úžasné chorvatské exteriéry! ()

Pimburger

Tento legendární film jsem viděl tolikrát, že ve věku 11 let jsem uměl celý scénář nazpaměť. A i přesto, že Vinnetoua I a Rudého gentlemana mám asi ze všeho nejradši, tak těm, kteří chtějí tomuto klenotu filmového plátna dát jakékoli hodnocení pod sto procent vzkážu pouhé: Až ti lotři přijdou blíže, nikdo z nich se nevylíže! Skolím řady jejich těl a pošlu je do pekel! Ve jménu Papilia polymnestor parindy dávám ******! ()

str0001

Možná nejpovedenější ze všech 4 dílů vyprávějících o dobrodružství Vinetoua a Old Shatterhanda. V TV často vysílán jako druhý a možná i dějově jako druhý zapadá. Natočen však byl jako první. ()

marsic

Klasika všech westernů na motivy románu Karla Maye. Piere Brice, náčelník apačů Vinetou, zde hraje nepochybně nejslavnějšího indiána v dějinách filmu. No a Old Shatterhand, skvělý výkon předvedl i Lex Barker. Můj nejoblíbenější western. ()

DarthArt

Skvělá „vinetůovka", která vysoko překonává většinu položek z nekonečného pokračování německo-jugoslávských adaptací románů Karla Maye a která je dle mého soudu i nejlepší ze čtveřice, kterou jsme jako odrostlé děti hluboko za komunistů hltaly na filmových plátnech. S originálním románem má sice Poklad na (ve) Stříbrném jezeře společný jen název, nepostrádá ale nic, co má kovbojka svého druhu mít – charismatického grázla, drsné, ale spravedlivé indiány, nezlomné klaďasy i pár vtípků Sama Hawkense, kterým se sice už dnes směju míň než v deseti letech, ale stará láska prostě nerezaví. Krásné a uklidňující exteriéry Plitvických jezer navíc vždycky pohladí na duši a tak není důvod se každé Vánoce do tohohle vybájeného Mayova světa na chvíli vrátit. ()

topol999

První zfilmovaná mayovka. Tímto filmem odstartovaly naivní westerny s Vinnetouem a Old Shatterhandem. Je pravda, že takovéto westerny jsou mými oblíbenějšími, než ty pravé americké westerny. Trochu mi tu vadí, že oba 2 hl. hrdinové ještě nejsou zcela sehraní, ale to je jen malý zápor. Skvělý záporák v podání Herberta Loma. Když se k tomu připočítá ještě skvělý dabing, vychází mi z toho jasných 5*, u zlaté čtveřice mayovek není o čem debatovat!!! Plný počet a 94%!! ()

m.a.rtin

Moje (a myslím si že zdaleka nejen moje) nejoblíbenější Mayovka, ačkoliv v dětství mi vždycky přišlo nelogické, že v tomto díle už se Vinnetou a Old Shatterhand znají, ale ve "Vinnetouovi", kterého většinou dávali až později, se tito dva teprve seznamují :-) ()

will_hunting

Chyba ve filmu: Ke konci filmu, než bandité sestupují k jezeru, určí Cornel, že "Greg a González" zůstanou u koní. V další scéně, kdy rozkáže pokácet stromy a postavit vor je ale vidět, jak jeden z dvojice, co měla zůstat u koní, chytá kládu, kterou jiní bandité spouští vedle vodopádu dolů. Za chvíli pak opět nahoře ten samý bandita vyhraje střižbu, vydá se k jezeru a chytne Freda s Elen na úniku. ()

Pierre Brice 1929 - 2015

Pierre Brice 1929 - 2015

06.06.2015

Po těžké nemoci zemřel v pařížské nemocnici herec Pierre Brice. Představitel legendárního Vinnetoua pocházel ze šlechtické rodiny. Vystudoval herectví a v počátcích se živil jako zpěvák. Hereckou… (viac)