Poklad na Striebornom jazere

• Československo Poklad na Striebornom jazere (viac)

V tajomnej jaskyni je ukrytý rozprávkový poklad, ktorý Indiáni už po stáročia chránia pred akýmkoľvek votrelcom. Chamtivý bandita Cornel so svojou bandou sa rozhodne, že sa pokladu zmocní, na scéne sa však objavia Winnetou, Old Shatterhand a skupinka ich priateľov, aby im v tom zabránili. Film Poklad na Striebornom jazere vznikol ako prvá snímka zo série veľmi úspešných adaptácií dobrodružných románov Karla Maya a stal tak pri zrode dodnes úspešného fenoménu šesťdesiatych rokov. (RTVS)

sikky

Z klasické tetralogie (Vinnetou, gentleman, poklad a poslední výstřel) nejlepší kousek. První film, na kterém jsem byl v kině jinak, než se školkou. Jen škoda, že s knížkou to má společný jen název. ()

Linsang

Můj nejoblíbenější film s Vinnetouem a Old Shatterhandem. Na rozdíl od ostatních filmů z této série tam nikdo ze zásadních kladných postav nezemře, nikdo se nemusí vzdávat své životní lásky pro vyšší dobro a celkově je to prostě hodně povedené. Krásná jezera na konci nemají chybu. Prostě klasika všech klasik. Howg, domluvila jsem... ()

SONYAGENT

Nejspíš nejoblíbenější Mayovka vůbec, akce, napětí, klasický nelítostný bastardi střílející indiány v důchodu do zad a mrštný Apač se svým Rocky Balboou v akci při záchraně bájného pokladu a krásné rukojmí :) 100% ()

2sistem

Připravte se opět na klasický přiběh westernovek, dopadnutí padoucha, který má v tomto případě zálusk na poklad. O proti jiným dílům Vinetoua, je Poklad na stříbrném jezeře akčnější a bavil mě nejvíc. Takže můj TOP Mayovek. ()

Dr.dogous

Klasická "indiánka" o dobývání "Divokého západu". Boj pravdy, pravda, někdy domnělé, proti lži a nenávisti. K tomu hezký výlet do "Jugošky" za zvuků nostalgicky pompézních songů. 85% ()

Big Daddy

Stěžejním dílům Vinnetuovké kolekce nelze dát méně než plný počet. Jde o nehynoucí, naprosto nadčasová díla pro takřka jakoukoli věkovou hranici. Konkrétně tento díl přidává překrásné exteriéry a poměrně velká herecká esa jako Herbert Lom či Götz George. Snad ještě větší esa pro českého diváka figurují v nepřekonatelném dabingu, kde je to až neuvěřitelný seznam skutečných legend českého filmu.Se svou krystalicky čistou hranicí mezi dobrem a zlem a snahou nastolit především u mladších ještě ohených generacích ty pravé životní hodnoty a postoje, jsou Vinnetuovky zlatým hřebem povinných filmů. ()

Mescaleros

Skutočne jedna z najlepších mayoviek. Teraz, pri sledovaní týchto prekrásnych diel nám ostáva len nostalgicky zaspomínať na tie prekrásne časy strávené v lesoch a na lúkach pri hraní sa na indiánov a banditov. Pierre Brice hrdina naších snov a predstáv má už dnes krásnych dožitých 85 rokov. Čas nezastavíš ale tieto diela nám nik nezoberie. Som šťastný že som zažil túto prekrásnu éru máyoviek. Ešte že nám to komančovia / komunisti / umožnili pozrieť. Tie dlhé rady pred pokladňami v kinách to už sa nevráti. Nebol problém ich odstáť! Ale ten pocit, že pre teba už nebude lístok, bol sklúčujúci. 5*** ()

med

Vidět Mayovky na velkém plátně je úžasné.Na den dětí běželi nonstop zadarmo v našem kině.Strašně rád vzpomínám na tuto dobu. ()

demovka

Střih, jedině střih nebyl výborný. Tím končím s kritikou, jen při prvním zhlédnutí a znovu a znovu mi bilo do očí, jaký byl Götz George kulturista. Prostě mi to nesedí na mladého horlivého kovboje, aby měl svaly jak z posilovny. Zvlášť, když je utažen ke kůlu. Chválím lokace, chválím hudbu, chválím výběr herců. Všichni ti ...-vičové (Jankovič, Ivanovič...), co hráli komparz indiánů jsou dobří, hlavně ti stařešiny. Ti jsou přesní. Padouši byli přesvědčiví, záběry na padající koně a střílečky byli udělány velice pěkně. Karin Dorr je všudypřítomná herečka všech filmů s Vinnetouem. Klidně bych dala do tohoto filmu někoho výraznějšího. Měla jsem při filmu stále na mysli, že příště bude hrát Ribanu. ()

DejnaDee

Všechny indiánky s Vinnetouem jsou filmy mého dětství. Tenkrát jsme my děti seděly přikovány do křesel a prožívaly nádherná dobrodružství spolu s našimi hrdiny. V našich dětských očích to bylo naprosto fantastické a úchvatné. Dnes na to samozřejmě pohlížím s nadhledem, ale své kouzlo to neztratilo ani po tolika letech a já se ráda vracím, alespoň na chvíli, do těch bezstratostných a báječných let mého dětství. ()

Peddro

Film mého srdce na kterém jsem vyrůstal já i můj otec a oba jsme si na náčelníka Apačů hráli jako děti. Kdykoli uslyším známou melodii, vždy mě chytne za srdce. Podle mého názoru jde o nejlepší filmové provedení románu Karla Maye. ()

jan.moravec.

Nostalgie. Sice jde o western stylu "indiáni mají všichni stejný paruky a jejich hadry svítí na dálku" mám tento film rád, protože moje dětství bylo mayovkama tvořeno. ()

Tishe

První a nejlepší mayovka. Poklad na Stříbrném jezeře přímo miluju, poprvé jsem ho viděla když mi bylo osm a rok od roku ho mám raději. Sice příběhově je Vinnetou trochu dál než v o rok mladší jedničce ale já to v kině nikdy neviděla a ani vidět nemohla, takže pro mě bude Stříbrné jezero vždycky druhý díl :). Filmaři odvedli výbornou práci hlavně s kamerou, když jsem Plitvická jezera viděla naživo, tak nebýt té úžasné vody bych je skoro nepoznala. Sice knižní předloha tu opravdu slouží jenom jako lehký námět, protože původní Vinnetouovi kumpáni se s ním rozloučí až tady, včetně Old Firehanda, a teprve tady se setká s Old Shatterhandem, ale co si budeme nalhávat, ty díly bez Lexe Barkera nestojí za nic. ()

mokurek

Můj nejoblíbenější film vůbec a pochybuju že to někdo změní. Skvěle vybraní herci, velmi podobní knižnímu Vinnetouovi a Old Shatterhandovi a prostředí je hodně podobné americké prérii. ()

leonskennedy

Nejlepší z Mayovek o Vinnetouovi i když nejsem fanoušek tohoto žánru dá se na to koukat.Zajímavostí je že na farmu útočí banda cca 50mužů a poté co jich padne tak 30,odjíždí jich opět nejméně kolem 40:-) ! ()

Tumbik

Naprosto vynikající film, jako malý jsem jej naprosto zbožňoval - líbilo se mi, jak tam pokaždé Old Shatterhand někoho zpacifikoval. :D 100% ()

Pierre Brice 1929 - 2015

Pierre Brice 1929 - 2015

06.06.2015

Po těžké nemoci zemřel v pařížské nemocnici herec Pierre Brice. Představitel legendárního Vinnetoua pocházel ze šlechtické rodiny. Vystudoval herectví a v počátcích se živil jako zpěvák. Hereckou… (viac)