Old Shatterhand

• Západné Nemecko Old Shatterhand (viac)

Náčelník Apačov Winnetou sa snaží s belochmi uzavrieť mier, ale kapitán Bradley tomu chce za každú cenu zabrániť. Využije tlupu banditov, ktorá napadne farmu i vojenskú kolónu a na miestach masakrov ponechá niekoľko zákerne zavraždených Apačov ako falošný dôkaz, že páchateľmi boli oni. Do ich rúk padne i Winnetouov adoptívny syn Tujunga, Old Shatterhand ho však zachráni... (RTVS)

Mirokukii

Májovka, která se nejvíce přibližuje americkým westernům a vlastně velmi dobrý film. S trošku slabými záporáky, ale s prozměnu výbornými klaďasi. Hlavně Shatterhanda je tu celý film a to je pro mě hlavní. Opět nádherné scenérie. Pueblo se sice přestěhovalo, to nám ale vynahradí obrovitá vojenská pevnost plná děl. Ortolaniho melodie jsou skvěle, mě ale při vyslovení "Old Shatterhand" zní v hlavě něco jiného. ()

anli

Klasická Mayovka,patřící po zlaté čtyřce,k těm nejlepším.Je to opravdu nejdelší a nejrealističtější Mayovka a také ta nejdražší.A je to na ní vidět.Akcí je tu opravdu dost,kamera je výpravnější a příběh drží Mayova ducha a snaží se vystihnout atmosféru knih,i když s nimi nemá opět nic společného, kromě jmen hrdinů.Film je opravdu slušně napínavý,je tu opět krásná krajina,jen je možná o trochu méně romantický,neboť mírně přitvrdil,což mu myslím prospělo,neboť nekopíruje ty předešlé.Mám tenhle příběh rád,i když není knižní.Drží se Mayových hodnot a zachovává onoho ducha předlohy,statečnosti a čestnosti.Barker a Brice jsou skvělí a ostatní herci jim perfektně sekundují,včetně svalnatého Gojko Mitiče.Dávám 75% a kdepak zůstala ležet ta medvědobijka? ()

Kmotr76

Chybí tomu ta pravá "pseudowesternová vinnetouovská" atmosféra. A nezachrání to ani na Mayovky velkolepá výprava a ještě krásnější jugoslávské scenerie než obvykle. ()

Master19

Anglické nápisy přes celou obrazovku, znásilnění, originální zpěv... není divu, že se na tenhle film v dřívějších dobách "zapomínalo". Je přece jen trošku jiný a je to znát. Z všeobecné neokoukanosti se stalo celkové zapomnění a dá se říct, že i v dnešní době je tak trochu mimo mísu (prostě se pustí základní trilogie a stříbrné jezero a lidi budou spokojení...). Rozhodně stojí za zkouknutí a fanoušci budou navíc rozhodně spokojeni. ()

zdenny

Filmy podle Karla Maye, ve kterých účinkuje postava Vinnetoua jen zřídka nebo vůbec, řadím obecně mezi ty slabší. Prakticky jen z nostalgie dávám tři hvězdy, protože i dějově se nemohou sérii o Vinnetouovi a „Pokladu na Stříbrném jezeře“ vůbec rovnat. ()

lykan9

Nechci vyloženě hanit Old Shatterhanda, ale mě moc nebaví a vlastně ani nevím proč. Stále ale nechávám lehce nadprůměrné hodnocení, protože to, že film nesedí, neznamená, že byla práce odvedena špatně. ()

drackula

Kostra príbehu je veľmi jednoduchá a pre žáner západo-nemeckého westernu tak typická. Jedna skupina chce večný mier a zopár jednotlivcov by radšej prijalo vojnu z ktorej im finančne kvapne oveľa viac. Na túto kostru sú nasadené obligátne sympatické postavy, či už známe z predošlých filmov alebo nové a neznáme a rovnako to je aj u "druhej strany" na ktorej sa objavuje hneď niekoľko záporákov. Avšak masová bitka na záver je dosť netypická ale oku lahodiaca. Už ako malý chlapec som z nej bol dosť paf a teraz už len uznanlivo a nostalgicky sledujem zábery na kvantá indiánov neústupčivo dobíjajúcich pevnosť belochov. Film sa určite nevyrovná sérii o Vinnetouovi alebo Pokladu na striebornom jazere, ide ale určite o jednu z tých lepších Mayoviek z divokého západu. 80% ()

Autogram

O niečo slabšie ako slávna štvorka, ale vďaka osvedčeným tváram a prostrediu stále zábavný western. Chýba hlavný hudobný motív a nejaký zapamätateľný záporák. Trik s vajíčkom v rukách chlapca a nahá indiánka točená z diaľky nestačí. ()

MI-380

Při druhém zhlédnutí po letech přidávám hvězdu. Překvapila mě velkolepá výprava, úžasné exteriéry i solidní příběh. Pěkná mayovka: 75 % ()

Maynard.

A stejně, kdo z Vás nemá rád tyhle krásně naivní májovky. Asi bych tomu ani neříkal westerny, páč když se to srovná s takovými jako třeba od božského Sergia, tak by se tomu člověk mohl jen smát. KAždopádně tahle nerozlučná dvojice - Vintentů a Olda Šetrný patří mezi to nejlepší, nejčestnější a nejdobrodružnější, co kdy zabíjelo lidi :o). Tady v tom dílu sem docela čučel, když Vinetů skutečně zabil v souboji náčelníka kmene Siuxů... To Olda, ten všechny souboje řešil pěstí do hlavy :o). Ať to vezmeš kolem a kolem, dycky za vším hledej prachy. A to bohužel i v takle hezký indiánce. Dokavaď se tady v těch filmech neobjeví Old Firhend nebo Šurhend, tak se to ještě dá. Pak už je to uplně v prdeli :o)) ()

klúčik

Vyrastal som na týchto filmoch je to klasika...Tento film patrí k tým lepším. Celkom vydarená hudba... Krásna príroda, hlavne tie vodopády. .....75%. ()

HiddenDragon

Jiny producent, ale na tehdejsi dobu velmi nakladna mayovka s Bricem a Barkerem. Tentokrat dostava logicky vice prostoru Old Shatterhand, ktery musi prijit na stopu bande, ktera nechce mir s Apaci, protoze touzi po jejich pude. V pozadi cele operace stoji kapitan Bradley, dustojnik z pevnosti Fort Grant, spolupracujici s mistnimi bandity vedenymi Dixonem. Vystupuje tu take Paloma Nakama, Bila holubice od Sumicich vod (dcera belocha a Apacky), ktera se stara o duleziteho detskeho svedka vyvrazdeni holandske farmy. Jeji herecka predstavitelka byla v tomto filmu nejvetsi zenskou hvezdou. Objevuje se taky Vinnetouuv adoptivni syn Tujunga a vubec Apacove jako kmen tu maji asi nejvice prostoru ze vsech filmu, vc. zaverecne velke bitvy. Atmosferou je tento snimek sice dost ve stinu klasicke vinnetouovske "tetralogie", ale i tak stoji za zhlednuti. Navic ma skvelou ustredni skladbu - jakousi kombinaci "Sedmi statecnych" a "Pokladu na Stribrnem jezere". ()

Zagros

Jak jsem uváděl v komentáři k filmu Mezi supy, svět hrdinů Karla Maye je mi velmi blízký a mám ho rád. Jeho filmové adaptace mimo svatou čtverku jsem prozatím neznal a pár filmů jsem si chtěl doplnit. Film Mezi supy nebyl špatný, ale velmi mě štval Stewart Granger, proto mou další volbou byl film Old Shatterhand, kde Granger není. Naopak je tam tradiční ověřená sestava v čele s Lexem Barkerem. Příběh je více méně to stejné jako v klasických filmech, jen je dospělejší. Překvapí hodně mrtvých, nahá indiánka, … je zkrátka vidět snaha tvůrců o reálnější pohled. To může fanoušky lehce popouzet a mě samotného to mnohdy udivilo. Nebyl to zkrátka jen ten naivně romantický příběh, který končí víceméně vždy dobře. Občas tvůrci překvapili nepěkným zvratem. Na klasickou čtverku Old Shatterhand nemá, to jsem ale nečekal, přesto jsou to slušné čtyři hvězdy. ()