Šest cizinců se z každodenního života probudí v tajemném fantaskním vězení. V nekonečném řetězci vzájemně propojených cel ve tvaru kostek. Policista. Profesionální zloděj. Studentka matematiky. Psycholožka. Architekt. Dospělý autista. Výběr individualit se zdá být náhodný. Nikdo z nich neví, jak se tam dostali. Brzy však vyplyne, že každý z nich má schopnosti, které mohou přispět k úniku. Trápí je množství nezodpovězených otázek. Kdo vytvořil toto surrealistické bludiště? S rostoucím napětím se objeví osobní konflikty a potyčky. Jedna věc je však jasná - pokud se nenaučí spolupracovat při objevování mnoha tajemství smrtící pasti, nikdo z nich nebude dlouho naživu. Divácký ohlas byl srovnatelný s uvedením Záhady Blair Witch, podobná byla i diskuse na stránkách internetu. (oficiálny text distribútora)

pekkanik

Škoda toho nízkeho rozpočtu, bola by to bomba, takto je to len veľmi dobrý film na základe geniálneho nápadu. Ak by som mal hľadať chybičky, tak sa nejaké nájdu, ale celkový dojem je jednoducho skvelý. A "nič nehovoriaci záver" je naozaj veľavravný... ()

Toro8

Niečo nové, niečo úplne iné. Takto by som hodnotil tento Mysteriózny thriller. Napätie by sa dalo v niektorých kockách krájať. ()

MaxDamage1

Dobrý horor se skvělým nápadem. Herecké obsazení je slabší,ale dějová linie to vcelku v pohodě překryje. Škoda dalších pokračování!!! I tak dávám 5 hvězdiček,hl. za nápad,což dnešním hororům podle mě chybí. ()

weelska

Bezkonkurenčně nejlepší díl této trilogie, aneb zde se potvrzuje, kterak jsou první díly točené s láskou a zbylé pro peníze. Naprosto mi sedl herecký výběr i jejich role, mám ráda, když postupně do sebe věci zapadají, i když se ve skutečnosti jedná o sci-fi, tak jsem s hlavními postavami dýchala (i když je pravdou, že během scény - odehrávající se v místnosti citlivé na zvuk - jsem teda bála nadechnout:) ) Pět hvězd by asi klaustrofobik nedal - já ano. ()

baronGrga

Když se nad The Cube zamyslím, musím opravdu před tvůrci smeknout. Kdyby mi někdo řekl, že se s chutí podívám na film o zlé krychli složené z menších krychlí, zdálo by se mi to stejně absurdní jako nápad natočit film o zlé obří krychli. Jenže ono to je dobré! A ačkoli se celý příběh odehrává v jednom a tom samém prostoru, není to ani na chvíli nuda. Zasloužených 80%. ()

Sunky22

Zajímavý nápad, kde se lidi snaží přežít. Zajímavé jak vyhrocené situace mění lidi. Osobně bych rád přivítal více k vysvětlení. ()

Dexies

Originální nápad, dobrá výprava, slušný casting, děj filmu je svižný, momenty překvapení jsou zde též zastoupeny, velmi slušný horor ... ()

LordLaser

Horor, ktorý oplýva skôr slabým faktorom psychologického strachu než nejaké lakačky alebo krváky. Inak povedané titulovať toto hororom je prisilné tvrdenie. Dej je napínavý od začiatku až dokonca. Nemáte tendenciu pri ňom zívať. ()

GiGaBytek

Zhlédnul jsem tento film na základě zdejšího hodnocení. Bohužel sem byl ale velmi zklamán. Nevím zda-li dříve měli diváci menší nároky na kvalitu filmů, ale tohle byla prostě nuda. Ze začátku zajímavé, nepředvídatelné, ale po chvíli si může divák psát scénář sám a film k tomu příliš nepotřebuje. Stupidita některých postav a předvídatelnost děje či přímo stereotyp tohoto typu filmů však degraduje tento snímek na pouhé 2 hvězdy. ()

lialia

Nápad a atmosféra vynikající. Tolik kritizované herecké výkony nejsou vinou herců, ale mizerným scénářem. Úvodní hysterický záchvat matematičky, nihilimus architekta, cílevědomost policajta, to bylo prostě otřesně neuvěřitelné. Stejně jako současný vpád všech zúčastněných do úvodní místnosti. Takhle by se lidi postavení zničehonic do takové situace nechovali, ne tak rychle a okamžitě. V tomto smyslu byly precizně zvládnuté scény v Saw. Podobně rádobypsychologie postav, křečovité pokusy o něco jako sondu do duší zúčastněných byly strašné. Buď to mělo být o psychlogii (pak "odbyté" by byl jen milý eufemismus), nebo - jak si myslím - psychlogie měla být pouze decentně naznačená. To, co si hraje na "vývoj" postav, byly spíše nesmyslné a nepochopitelné činy. Přestože v tomto smyslu byl scénář totálně zpackaný, přecejen byl námět o něčem jiném, a to bylo vynikající, proto ubírám jen jednu hvězdu a nechávám čtyři. ()

mcac88

Jeden z nejlepších a taky nejvíce podělaných námětů v historii hororů. Každý chce vidět více kreativních pastí ale v každém dílo, které se stupňují v blbosti jsou tak 3....škoda ()

Sadova302b50

Dobrý námět, místy naprosto dokonalá atmosféra a úžasně stupňované napětí. Snímek má možná trochu levnější provedení, ale to spolehlivě přehluší originalita a nápady. Nevysvětlující konec bych nehanila, protože film klade možná spoustu oktázek, ale primárně má v hledáčku beahviorální pokus. A skupina "krys" nakonec dopadne tak, jak dopadne. Takže celkově 83% a čtyři a kus hvězdy. ()

louie100

Výborný horor s 5*, napätie od počiatku prebudenia v neznámej miestnosti, teda vlastne v neznámom svete až do konca filmu. Vynikajúci nápad, ktorý režisér dávkuje a odkrýva v momentoch, keď to nečakáte, čím diváka vtiahne do deja ako jeho súčasť. Áno dnešné triky sú o niečom inom. Ja však stále hovorím, že triky nie sú všetko. ()

Normanko

Vynikajúci film s parádnym námetom, ktorý by sa nepodaril každému. Malinký priestor bol dokonale využitý a stiesnený pocit divák pociťuje takmer už od začiatku. Záver si však, aspoň podľa mňa, zaslúžil trochu dopilovať. ()

Jirkacek

Na začátku bych použil klasický citát : Alea iacta est aneb kostky jsou vrženy, což znamená situaci, kdy je už vše rozhodnuto a nelze již couvnout či vzít rozhodnutí zpět. Tím, že autoři vrhli do světa první díl hororu Kostka, navždy změnili tento žánr jako takový, jelikož do něj přinesl něco nového a svěžího. Bohužel si nejsem jistý, jestli lze k tomu přidat slova jako dokonalý, nepřekonatelný či úžasný. Většinu času mně film nebavil, slovo akční se pro něj hodí asi jako kdybyste si na severní pól dovezli mražená kuřata z Vodňan, jenom protože byly v akci za lepší cenu. Hlavním důvodem, proč jsme si Kostku doma pustili byl ten, že se mi ten nápad, to kde se příběh odehrává, připadal naprosto perfektní - několik lidí, kteří se navzájem vůbec neznali, probudili se v ten nejhorší den svého života v podivné místnosti ve tvaru kostky, z níž se lze otvorem na jakékoliv straně protáhnout do vedlejšího boxu. Jak záhy nedobrovolní účastníci podivné hry sami zjistili, v některých částech bylo bezpečno, v jiných jim šlo o život. Přes toto nebezpečí se policista, zloděj, psycholožka, architekt, studentka matematiky a autista snažili dostat se z obrovského komplexu ven. Postupně se snažili zjistit. kdo je sem zavřel, proč, co mají společného a kdo vytvořil toto šílené bludiště. Těch otázek bylo mnoho a ani na konci filmu jsme se nedozvěděli skoro žádné odpovědi. Jak jsem už napsal, jejich bloudění bylo nezáživné, napětí jsem pocítil pouze v jedné místnosti, kde nesměli promluvit, jinak by bylo šmik, šmik. Dalším mínusem pro mě byli herci, neboť film byl natočen v Kanadě za pár dní a znal jsem jen jednoho z nich. Byl jím David Hewlett, který hrál v úžasném seriálu Hvězdná Brána. Zajímavá byla postava studentky matematiky, která se z obyčejné dívky vypracovala na nejdůležitějšího člena týmu ohrožených, protože dokázala najít klíč k poznání, která místnost je bezpečná a která ne. A že jich bylo ! A ten konec byl takový nemastný neslaný. Přes veškerou snahu a pozitivní ohlasy zde na ČSFD mám pocit, že filmu hodně chybělo a že jej tvůrci nedopekli dozlatova. Naservírovali nám tak syrovou buchtu bez třešniček a potřebného množství cukru. Snímek mne tedy docela zklamal a tomu odpovídá i moje hodnocení za dvě hvězdičky ve tvaru Kostky **. ()

evita_

Aj napriek tomu, že Kocka sa objavila pred 20timi rokmi, aj dnes má svoje čaro. Pozrela som si ju po dlhých rokoch a stále ma dokázala držať v napätí, aj keď už som v zásade vedela ako sa skončí. Myslím, že keď si ju pozriem o ďalších pár rokov, budú moje dojmy rovnaké. ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

„Bible kyberpunku“ z pera Williama Gibsona se už pěkných pár let chystá na plátna kin. Když bylo ohlášeno, že ji bude režírovat Joseph Khan (tvůrce šílenosti Torque – Ohnivá kola) a hlavní roli si… (viac)