Šest cizinců se z každodenního života probudí v tajemném fantaskním vězení. V nekonečném řetězci vzájemně propojených cel ve tvaru kostek. Policista. Profesionální zloděj. Studentka matematiky. Psycholožka. Architekt. Dospělý autista. Výběr individualit se zdá být náhodný. Nikdo z nich neví, jak se tam dostali. Brzy však vyplyne, že každý z nich má schopnosti, které mohou přispět k úniku. Trápí je množství nezodpovězených otázek. Kdo vytvořil toto surrealistické bludiště? S rostoucím napětím se objeví osobní konflikty a potyčky. Jedna věc je však jasná - pokud se nenaučí spolupracovat při objevování mnoha tajemství smrtící pasti, nikdo z nich nebude dlouho naživu. Divácký ohlas byl srovnatelný s uvedením Záhady Blair Witch, podobná byla i diskuse na stránkách internetu. (oficiálny text distribútora)

oh_my_god

Jak tady vidim, Kostka se snad vsem krome me libila. Pripoustim, ze namet je originalni, ale podle me cely film vlastne nemel zadny spad, herci nic extra... - proste me to nebavilo. ()

Bow-Z

Moc se mi nechtělo koukat na nízkorozpočtovej kanadskej biják s jednotvárným prostředím a dějem zasazenym do "nějaký kostky", ale nelituju, že jsem se na Kostku podíval.....šestkrát. Rozmanitý povahy hlavních aktérů, jejichž jména jsou odvozena od nejznámnějších světových věznic, ponurá hudba a atmosféra, spoustu nezodpovězených otázek, to přiřadilo tomuto "béčku" roli mého favorita v daném žánru. Takže až vám při sledování filmu vyschne v krku, cucejte knoflík. ()

benway

Hmmm, tři hvězdičky nebo dvě? Vcelku dobře jsem se bavil, ale výsledným pocitem je spíš zklamání, že to celé bylo o ničem.... A na námětu "probere se x cizích lidí neznámo kde, každej má nějakou zvláštní schopnost" nevidím vůbec nic originálního - cože, veškerá vaše invence spočívá v tom, že vleze chlápek do místnosti, udělá to "vžum" a on se rozpadne na malé kostičky? Dvě a nazdar ()

Caesarion

Film je skutečně velmi zajímavý vším. Rozhodně jsem byl velmi napjatý, jak to dopadne. Téma filmu, že musíme si pomáhat a v nouzi poznáš přítele je v prostředí kostky skutečně jedinečné, stejně jako strach ze silnějšího a agresivního jedince, co nezvládá sám sebe. ()

LůCZa

Velmi zajímavý snímek. Líbil se mi námět, i když člověk je z těch výpočtů trochu zmatený, ale herci byli výborní a atmosféra správně napjatá. Není to zbytečně brutální a nízký rozpočet neubírá na zážitku. Rozuzlení mohlo být skutečně o trochu lepší, takže se přikláním k 75%. Doporučuju nepřehlédnout Zajímavosti. ()

Andrew1987

Dávam štyri * plus tomuto filmu. Skutočná kvalitka, aj napriek tomu, že celý dej prebieha v jednej kocke, určite nudiť nebude a dochádza stále k zaujímavým zápletkám. Koniec je zaujímavý a necháva hlavnú podstatu nerozuzlenú. Je to na každom divákovi vytvoriť si vlastný názor. ()

MAKITA

Velmi dobrý námět, levnější provedení ale výbornej celkovej dojem. Více psychologický než hororové, ale dobré.. Škoda toho přeakčněného konce.. ()

Neme5iZ

bizarní a téměř dokonalý počin, alespoň pro mě... poměr výstup (filmový zážitek) / vstup (finanční náklady) je astronomický ()

Fujin

Vyborny thriller s maximalnim napadem a minimalnim obsazenim. Co malo do kvantity o to vic se vybruslilo v kvalite. S kvalitnejsimi triky a trosku doladenou vypravou by to bylo za 5*. Me konec nevadil ani v nejmensim. ()

Tuvy

Film s naprosto nejblbějším dabingem, co jsem vůbec kdy slyšel. Z horroru udělali dabéři něco jako francouzský experimentální film. ()

Dieman

Na to že je to nízkorozpočtový film je velice vydařený. Vydařené napětí, které se táhne celým filmem. Až na něvysvětlitelný konec bych tento film doporučil všem. ()

JARDAHONDA

Vincenzo Natali přišel s dobrým nápadem, jak levně ale zároveň originálně natočit tento klaustrofobický horor.. Děj se vpodstatě odehrává jen na jednom místě, nic méně jsem se nenudil i když jsem zaznamenal pár hluchých míst. Škoda jen trochu neočekávaného závěru ..**** ()

ronin zabak

na první pohled to vypadá jako nízkorozpočtový film (jedna místnost s tunely),ale nápad je to úžasný. Člověk s napětím očekává další a další pasti, co nekladou meze fantasii tvůrců. Jedinečná podíváná na nesčetně pastí. ()

Braindead_77

Výborný námět, ale ohledně filmového provedení jsem si připadal jako bych se koukal na video film, též i trikového provedení. Celkově to le byla dobrá podívaná. Cose týče herců, byli velmi přesvědčiví a na jednotlivé postavi se krásně hodili. Co mě ale těšilo na filmu njvíc, je fakt, že se dokonalý celovečerní film dá natočit za týden, s pár herci, jednou místností s různým osvětlením, kamerou a dobrým nápadem. Já jsem byl spokojen a konec se mi zdál dobrý. Rozhodně jeden z nejlepších hororů jaké znám, protože pří nějakých scénách jsem ztratil dech, a prožíval děj z ostatními postavami. I délka byla dobrá. ()

Eclipsis___

Aj na malom javisku sa dá zahrať veľké predstavenie. A možno to bolo práve to klaustrofobické, ponorkou smrdiace prostredie, ktoré dávalo tomuto thrilleru tú šťavu. Určite by sa to dalo urobiť lepšie, hlavne vizuálne, ale postavy boli uveriteľné, napätie viac ako priemerné a technické prevedenie obstojné. ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

„Bible kyberpunku“ z pera Williama Gibsona se už pěkných pár let chystá na plátna kin. Když bylo ohlášeno, že ji bude režírovat Joseph Khan (tvůrce šílenosti Torque – Ohnivá kola) a hlavní roli si… (viac)