Star Wars: Poslední Jediovia

• Česko Star Wars: Poslední z Jediů (viac)

Vo filme Star Wars: Poslední Jediovia štúdia Lucasfim pokračuje sága rodu Skywalkerov. Rey, hrdinka predchádzajúceho filmu Sila sa prebúdza, sa pridáva k Lukovi Skywalkerovi a spolu odhaľujú pradávnu záhadu Sily a tajomstvá minulosti rádu Jediov. (Saturn)

Dandirion odpad!

Plivnutí do obličeje všem skalním fanouškům. Ale ty už přece nikdo nepotřebuje. Je třeba nových "fanoušků" kteří jdou do kina na Star Wars protože je to cool. A mají doma holicí strojek temné strany na své pubické ochlupení, dvě trička a placku. Tudíž oni jsou nová generace fanoušků a nové episody milují. Nám ostatním nezbývá než zatlačit slzu, zhluboka se nadechnout a jít si pustit třeba Dunu.... ()

Hockauf

S přibývajícími minutami film ztrácí dech a místo toho aby gradoval se jen zbytečně natahuje. Přitom to mohla být tak skvělá podívaná. ()

the_weaver

Keby mal tento film podtitul "Oficiálna paródia", tak by som sa divil iba tomu, že na paródiu obsahuje i celkom slušné množstvo nenásilných sociologických zamyslení. Snáď viac než postretne bežného návštevníka multiplexov za celú sezónu.↵  Drobný háčik tkvie v tom, že boli úspešne prebité záplavou parodických gagov počínajúc od primitívnych (streľba žetónmi) cez sebaironické (konverzácia s Huxom, Chewie a porgovia) až po úplne uletené (vyradenie Dreadnoughtu X-wingom) a bizarné (pristátie žehličky). A mňa teda bavili, len neviem, koľko zostáva Hviezdnym vojnám času, než ich všetci prestanú brať vážne, keď si zo seba robia srandu takýmto tempom. Aspoňže vďaka Rey, ktorá miesto dorazenia bezvedomého Kyla utiekla, nám zostáva prinajmenšom jeden diel. ()

Cr3sh

Bohužel se považuji za jednoho z největších fanoušků univerza. Alespoň jsem přečetl skoro všechno co kdy bylo napsáno, viděl co bylo natočeno a koupil tolik akčních figurek, že mi z toho utíkají přítelkyně. Každopádně od nákupu Disney to jde se star wars z kopce a tohle je další důkaz. Takhle pošlapat Lukovu linii to si opravdu nezasloužili. Největší mistr Jedi, který kdy žil, ovládal tisíce světelných mečů jen pohnutím myšlenky, tak je nejen trapně vyndán emo kidem, ale ještě se pak chová jak šílenější mistr Yoda? Ale prosím... Všechno je větší, naleštěnější, rozmanitější a v celku ale k neprospěchu horší. Nechť žije odkaz původní trilogie a na tohle se prosím zapomene. Nebýt to star wars je to vcelku rozumný film, proto dvě hvězdy. ()

KraLuban

Čtu tady oslavné komentáře a recenze na sítích a neustále si říkám...WTF, koukali jsme na stejný film? Už předchozí díl z restartované série byl čistá nuda - ano, vizuálně skvělá, ale prostě naleštěná bída. A ani Poslední z Jediů z tohohle trendu nevybočuje ani o píď. Brutálně jsem se nudil, já skalní fanoušek SW univerza. Přitom možnost opravdu něco vytvořit byla - Rogue One šel podle mě správným směrem - ne miliónkrát viděné v nových kulisách, ale opravdu dospělý příběh. V tom je nový díl SW opět mimo - jasně, jsou to vizuální orgie, ale příběh je tak strašně plytký, obsazení snad podle klíče "vyberte ty nehnusnější, divák si je zapamatuje", opět hromada věcí co se budou dobře prodávat (ptáčkové...proč proboha?). Původní SW byly dospělé příběhy v dětských kulisách, nové SW jsou dětské příběhy v dospělém vizuálu. A pračka na prachy. Co na tom, že je to nuda, hlavně že to sype. Star Wars měly skončit po Epizodě III (jak s láskou vzpomínám na barvitý a krásný příběh Anakina a jeho cesty k temné straně) a byly by legendou. Takhle jen další z mnoha značek. Abych zas byl spravedlivý, oproti dílu předchozímu je Rey lepší, takže půl hvězdy nahoru...2,5* za 2,5h nádherně udělané nenápadité nudy. ()

Ja.Malachi

aaach jajj...tolko nudy pokope...:( celé zle...hlavným postavám by som nedal hrať ani v školskej besiedke..mladý akože herci-bez výrazu/emocii...nič holéé nič...toto si 4,5,6 nezaslúžila..:( ()

Kivis

Sedmička hvězdné ságy pro mě znamenala zklamání, jenže SW stejně vždycky dáte ještě jednu šanci. Potrestal jsem Disneyho tím, že jsem nešel do kina na Rogue One, z kterého se ale nakonec vyklubal parádní film (odměnil jsem Disneyho koupí blu-ray). A tak jsem s velkým očekáváním vyrazil na osmičku opět do kina. A stálo to za to. Bylo to tedy trochu jako na horské dráze, Poslední z Jediů přinesl několik luxusních scén (např. závěrečná bitva mistra a padavana a vůbec celá solná planeta), řadu povedených vtípků (při výcviku Rey, návštěva Yody, postava Benicia Del Tora a ve výsledku i polonahý Kylo Ren a skupinka tučňáků), ale i pár zbytečných kýčovitých momentů (především vztah Finna a té asijské holčiny). Ve výsledku to ale byl parádní filmový zážitek, asi takový, jaký člověk od SW čeká. Škoda, že film sráží nadměrné vykrádání a opakování původní trilogie. Neopakuje se jen celkový vývoj děje - impérium je zpět, povstalci jsou v krizi (asi se nikomu nechce přicházet s nějakou novou propracovanější zápletkou), ale bohužel i řada dialogů je jako přes kopírák (namátkou třeba There is no conflict,...). Možná to má být taky dělání si legrace sami ze sebe, ale u mě to tedy takhle nezafungovalo. Pokud devítka přijde s větší originalitou a sníží počet kýčovitých dialogů (vím, že úplně bez nich to nejde), vznikne třeba zase pětihvězdičkový díl této nekonečné ságy. Držím Disneymu i všem fanouškům pěsti. A pokud jde o herecké obsazení, na Boyegu už si tak nějak zvykám, ale příště by mohl dostat toho prostoru ještě méně, z Daisy Ridley se pomalu klube charismatická herečka, Benicio Del Toro famózní, na Drivera si ale asi nikdy nezvyknu. SW by si zasloužily nějakého charismatičtějšího záporáka. ()

CheeseFigure

Aziatka, černoch a robot vojdú do kasína aby zastavili Prvý rád. Musím povedať, že po siedmej epizóde a Tulákovi jeden som mierne sklamaný. Mám pocit, že film od filmu tá technika (vesmírne lode) vydrží menej a menej. Čo sa týka obáv ohľadom vývoja postavy Kylo Rena tak sa našťastie nenaplnili a stále ide o úžasnú postavu. Na rozdiel od neho, to čo sa stalo s Lukášom Nebechodcom, tím úžasným hrdinom ktorý v originálnej trilógií zdolal celé Impérium? Neviem čo k nemu napísať, len že by si tá postava zaslúžila lepšie scenáristické zaobchádzanie. Ale inač, furt ide o celkom zábavné dielko. ()

Krail

Kde začít ... Adam Driver hrál absolutně skvěle a každá scéna bez masky je opravdu dobrá. To samé mohu říct o Marku Hamillovi a Daisy Ridley. John Boyega trochu zaostával ale taky to nebyla úplná hrůza. Celý film by se dalo říct že byl správně až na Finnovu dějovou linku ta byla opravdu nudná a film mohl mít o půl hodiny méně. Z traileru jsem čekal epický fight Finna a sříbrného stormtroopera který jsem ale bohužel nedostal a to je jeden z důvodů proč jeho dějová linka nefunguje. Celá část ve městě je sice hezky barevná ale extrémně nudná! Proto kdykoliv se změní scéna na Finnovu linku chcete zpátky linku Rey a Luka. Ta je opravdu skvělá a nejlepší byl Yoda ... ten byl skvělý ale do teď nechápu tu dlouhou scénu se zrcadli. A neskutečně krásný je boj Rey a Kyla! To byla nádhera a opravdu jsem doufal že se k němu přidá ale bohužel moje naděje dopadla špatně. Konec filmu na planetě s červenou barvičkou jsem čekal krásně barevný a že si tam s barvami vyhrají. Ale opět mě zklamali :/ Jediný co tam bylo byla červená a bílá ... nic víc! A nakonec boj Kyla a Luka ... chápu že ho chtěl rozstřílet na cucky a chápu jeho překvapení že ho nemůže zabít. Byl jsem sám překvapen ... myslel jsem že zmizí jako Obi-wan a on tam pořád stál. Až když se to vysvětlilo jsem objevil to že Mark Hamill podal nejlepší výkon své herecké kariery a že si tento film zaslouží pouhé čtyři hvězdy za špatnou dějovou linku Finna s Rose. ()

Mysterix

Snad nejsilnější epizoda z celé ságy, plná zvratů a emocí, spoustu toho odkryje ale pořád zůstává dost zahaleno s řadou otazníků, jisté je, že ne všechno co bylo sděleno je faktum. A i mistr se ukázal :) ....90% ()

Lukkyn

Směr zvolený věru správně a sílá nás provází na každé minutě stopáže. Jediné co me trošku zklamalo je ta první cca hodinka, kdy Rey ukecává Luka , aby znovu světelný meč pozvedl a přestal býti tím starým dědkem v kápi a opět se stal legendou galaxie, která potřebuje naději. Rey i Kylo konečně naplnili svůj osud a nejprve spolu sejmuli Snokea a jeho poskoky, aby pak meče proti sobě pozvedli. Karty pro poslední díl jsou rozdány celkem jasně. Rey je mi po tomhle díle daleko blíž a obula se i do herectví na 100%. Po té pro mě nudnější hodince (která samozřejmě potřebná k filmu a ději byla) jsem si mlaskal nad skvělou galaktickou bitvou v rudém prachu solné planety. Nakonec i Lukovo závěrečně reinkarnování či jak to mám napsat bylo skvělým zvratem. Ať tedy tvůrce provází síla a závěrečná část má minimálně stejný grády jako druhá polovina posledního Jedie!!!!! ()

Jarv

Plné nadupaných efektů a tempa, které především ve druhé polovině nenechá absolutně vydechnout. Osmička nabízí několik zajímavých dějových zvratů, což je pro ni občas to nejlepší a občas to nejhorší. Nejhorší z toho důvodu, že se vždy najde nějaká postava - především Rose v podání Kelly Marie Tran, která je celkem hezky zasazena do příběhu, ale náhlá změna dění a následující zásadní přetvoření plánu, z ní udělají nakonec poměrně zanedbatelnou postavu. Ani Finn si příliš nepolepšil, kdy v sedmičce zastával pozici klíčového hlavního hrdiny, zatímco zde se opět využije jeho znalosti nepřítele, a tím to prakticky končí. Jediné, co mu tak zůstalo, je slušný počet scén. Vrchní kápo Snoke mě však pobavil nejvíce. Tak rychlý konec...no, sám ani nevím, co bych napsal. Naproti tomu výrazným překvapením je Poe Dameron, doposud ryze vedlejší figurka, která se dere do popředí s maximální vytrvalostí, což není běžné vzhledem k faktu, že nejde o hrdinu takového formátu jako někdo z rodu Skywalkerů. Z těchto postav se film pečlivě věnuje Lukovi, což nám filmaři i dlužili po jeho drobné roli v závěru minulé epizody, a Leia se též dostává ke slovu ve větší míře. Základními tahouny celku jsou kromě Luka dívčina Rey a záporák Kylo Ren, jejichž chování místy opravdu udivuje a přináší celou řadu působivých momentů. Ne, že by ostatní hráli špatně, ale Adam Driver se do své úlohy opírá ještě silněji, čímž Rena činí snad nejpůsobivějším záporným charakterem v dějinách Star Wars, a vůbec nevadí, že zkrátka není tak mocný jako Darth Vader. Jeho komplexnost totiž vše vynahrazuje s naprostým přehledem. Co se týče akce, tento díl je zřejmě historicky první, kde jsme se nedočkali soubojů dvou stran se světelnými meči (myšleno např. Jedi vs Sith), prý stačí rozsekat několik droidů, a je vystaráno. Jak se asi za dva roky vypořádají s Leiou. 80% PS: Fakt by mě zajímalo, jestli hodlají ještě nějak pracovat s C-3PO a R2-D2, jejichž podstata je v nové trilogii díl od dílu mizernější. I ti Porgové možná měli více scén. Ale abych končil kladně, ten Lukův finální trik mě dostal. ()

nedik

Jako jo, co se týče technické stránky, tak super triky, super zvuk, hudba - na tom asi není co vytknout. Nicméně dějově je to tak nějak slabé. Hlavně mi tam pak vadí ta zhovadilá genderová vyrovnanost, vyloženě Černoch s číňankou jsou tam jaksi úplně navíc, jejich úkol je naprosto zbytečný a jenom děj natahují. A potom ten Superman??? Co to jako mělo být? No nic, je fakt že vymýšlet nové díly, aby se moc neopakovaly s těmi starými, je namáhavá práce a někdy to přestřelí i samotný režisér/scenárista. ()

St@nley

Film se nese v duchu E7, jen přibylo více hloupějších scén, postav, dialogů a wtf momentů. Nebýt na filmu ve 4dx, asi bych byl mnohem kritičtější. Takhle mě přemýšlením o nelogičnostech vytrhlo samotné křeslo. Proto na nové SW už jen na 4dx, navíc jsou na to jako dělaný. Kdy jindy se proletíte v X-Wingu :-). Ve výsledku jsem rád, že nás bude Disney zásobovat dalšími díly. Otázka je, kdy se to ohraje a okouká. Disney si zahrává, a mám pocit, že se ve světě SW pomalu, ale jistě, blíží pořádný propadák. Pokud bude s každou epizodou/dílem přibývat podobných přehmatů, tak i pro mě SW skončí špatně (a to jsem zarytej fanda). Ale zatím je to snesitelné a já se těším na další výlety do předaleké galaxie. ()

5yrius

Málokdy člověk uvažuje nad ukončením projekce po už dvaceti minutách, no, ale vydržel jsem. A lepší to nebylo. Impotence prvního řádu z TFA se změnila v zoufalý útěk odboje a člověk si hned klade otázku, jak je tohle možné? Ostatně si už od TFA pokládám podobnou otázku - kde se vzal, tu se vzal, nový mistr Sith a jeho poslušná armáda pohrobků Impéria. Jestli něco chápu méně, tak je to právě tahle nová síla, která má z ničeho nic schopnost vládnout galaxii. Budiž, berme to tak, jak nám to předkládají. Pak tu ale stále máme velmi plochý děj, který neopepří ani rádoby intelektuální zápletka s chybujícím mistrem Lukem nebo kvapná honba za jakýmsi guru hacků. Je to uspěchaná a vizuálně přecpaná kasička na peníze, kde snad jedinou výhodou je posunutí příběhu o fous dál. Wow, na to jsme ale museli mít předchozí dva nicneříkající filmy, abychom zahlédli mírný posun příběhu. Abych ale jen nelamentoval - mírné poodhalení smyslu "síly" je onou světlou stránkou filmu. Škoda jen, že pro tuhle dvouminutovou část musíte vidět těch zbývajících 148. Bombastické efekty to neutáhnou, komické scény byly nemístné, příběhy postav takřka žádné, s naivitou hlavní hrdinky nemohu soucítit a emocionální nevyspělosti záporáka se nelze obávat. Asi už jsem vážně stovkami filmů otupená stará garda a choutky mladého diváka jsou mi cizí.... Hmmm.... Dvě hvězdy a se Star Wars končím. Jdu si pustit původní Lucasovu sérii. ()

ogstas

akhle nějak si představuji druhý díl trilogie. Spojuje první a poslední část ságy, některé otázky zodpoví, jiné dá. Rozhodně si nemyslím, že to byl jeden z horších filmů, naopak z těch lepších. Že možná v něčem kopíruje 5. díl? To je fakt, na druhou stranu pouze v tom, že film spojuje 7. a 9. díl. Příběhová linie se mi velmi zamlouvá a finále osmičky bylo jedno z nejlepších, jaké si může divák přát. Myslím si, že jedinou chybou bylo zařazení nové postavy, která diváky doprovází většinou s Finnem, ale třeba se mýlím a devátý díl mě o tom přesvědčí. Naopak se super, že byl zařazen do filmu Benicio del Toro, jsem zvědav, jak se vyvine jeho příběh dál. Á propos, doufám, že nesmrtelná Phasma tentokrát z mrtvých nevstane, už jsme si jí užili dost. ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Vrátí se mladý Han Solo?

Vrátí se mladý Han Solo?

20.07.2020

Asi jste zaznamenali, že film Solo: Star Wars Story nebyl moc úspěšný. Půlroční mezera mezi Solem a fanoušky odsuzovaným Posledním z Jediů způsobila, že v létě na nový díl Star Wars prakticky nikdo… (viac)