James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

soukyd33

Neuběhlo ani 10 minut, a už jsme zase v posteli. Takhle by asi tento film neměl začínat. Start filmu není špatný, a autíčko Jamese Bonda se opět vytáhlo. Boj o to, kdo ovládne nejděsivější zbraň světa. 007 je už jen číslo, a může ho nosit už asi každý. James Bond zde dostane dárek, a to v podobě... Nechte se překvapit. Akce je tu dost. Herecké výkony velmi dobré. Nová postava 007, měla být trefou do černého? Ale kdepak, ve filmu nemá ani místo, ani herecký prostor. Poznámka: Závěr filmu je dojemný a děsivý zároveň. Poznámka: Hraček tu James Bond moc nemá. Je to konec Jamese Bonda? Hvězdiček 4 ()

JendaBenda

SPOILER! Craig nebyl, není a po tomhle fujtajblu naštěstí ani nebude BOND. Celkové jeden z e zbytečných filmů. Srackoidni klišé o černé rase která ke utlačovaná, ale dneska se to neříká a tak zlosyny hodime do kyseliny, ze i ženská může byt 007, ze buzny jsou tak cool a in, ze si je i tady připomeneme... Nic proti černochům, ženským a buznam, ale do filmů o Bondovi to NEPATŘÍ! Sorry jako... Pominu stupidni finále, které je tak uveritelne, jako ze by si jeko "kamosi z klubu" pripili jeho oblíbeným nápojem, whiskey... Picovina na entou, kde jen slušná akce s tou borkou, co "trénovala asi týden", me donutila to dokoukat cely. Chvála bohu, je od Craiga pokoj. Doufám, ze vykopnou i rejzu a daji Bondovi opět koule (doslova i obrazně). 20% za akci viz výše a za to, ze Craig je pryč. ...snad z toho příště nebude scifi a neprileti z alternativní dimenze!!! :-( ()

Exanys

Je to téměř 16 let, co Daniel Craig vystupoval jakožto agent 007 a myslím, že lépe odejít už ani nešlo. Samozřejmě nikdy nezapomenu na jeho Casino Royale, který zůstane vždy v mém srdci jako nejlepší Bondovka. Každopádně tento film měl jak hlavu, tak patu. Craig i další zahráli famozně. Jen Rami Malek mohl dostat více prostoru, aby ukázal svůj um. Co mě navíc překvapilo, bylo konečně ukončené klišé s Q. Bond sice dostala hračičky, ale už né jako ze Sci-Fi filmu a navíc díky nim ani nezachránil svět. Konečně v tomto filmu se ukázal Bond jako chytrý a rozumný člověk, což se ještě snad v historii nestalo. No uvidíme, kdo se stane 007mičkou v příštím filmu. Ať už to bude kdokoli, tento film si ode mě odnáší 9/10. ()

W00DY

Poslední Craigovka mohla být mnohem lepším filmem a hlavně důstojnějším rozloučením s Danielem. Největší problém vidím v přemrštěné stopáži a pak v hlavním "záporákovi". Malek je nejnudnější a zároveň nejhodnější padouch v historii Bonda. Spoiler! Ano sice zabije jednu trosku na gauči, pro kterou to je možná i vysvobození. Pak už se ale chová jako jelito. Záchrana dívky z vody, ikdyž do něj předtím vysypala zásobník? Rukojmí nechává v klidu odejít kamkoli se jim zlíbí? WTF? Možná se ale pletu a je to skrytý génius, který svou podlou neschopností ukolébal Jamese natolik, až si přestal dávat pozor. ()

Bohdy67

Třešnička na dortu a nejlepší bondovka všech dob? To asi úplně né, ale zakončení hodné Craigovské linie Bonda. to jistě... Když sem Bonda s Danielem Craigem viděl poprvé byl sem doslova zhnusen tím co přišlo po za mě výborném Brosnanovi... S každým dalším dílem se můj pocit měnil k lepšímu. Vlastně k jinému. Craigův Bond byl tak jiný, tak zvlášní, ale zároveň tak osobitý... A o tom vlastně bylo i No Time to Die... O tom že James Bond je člověk z masa a kostí, který kromě toho že umí výborně zabíjet s povolením jejího veličenstva, má city a nezáleží mu jenom na sobě. Což sme měli možnost náznakem vidět už v předchozích dílech, ale zde se to naplno ukázalo. Když k tomu přidáme zakončené dějové linky alá Blofeld a v celku dobře zvládutou akci, je to výborné vyvrcholení jedné éry. Jmenuji se Craig...Daniel Craig!!! 85% ()

Rebel24

A do pätice mame opäť úplne štýlovo nový film, tentokrát pod taktovkou Fukunaga. Keďže sa nevyhneme porovnávaniu s predchodcami, rovno treba povedať, že keby si film udržal úroveň z úvodnych minút, ide o vážneho súpera pre Casino Royale. Táto časť si naozaj zaslúži veľký rešpekt, úžasná kompozícia, trochu nostalgie a kvalitná rozpoltenost emócií pre dvojku Craig a Seydoux. Film sa však následne supne inam a akoby som v istých častiach sledoval paródiu na Bonda (Kuba), čo teda naozaj nie je dobrá správa. Film kolíše, chytá dych, potom stráca, kričí there's No time to die, ale každou minútou umiera a viac sa hľadá. Preto v zavere mnou absolútne nepohlo to, čo malo a veľmi rýchlo mi scény vysumeli z hlavy. Čo je ale zaujímavé je fakt, že Blofeld v podaní Chrisa Waltza sa prejaví oveľa lepšie ako v Specter. Keby sa tvorcovia zamerali viac na psychologickú sofistikovanost a boj na úrovni mafii, film aj postava Bonda by dostali nádherný záverečný epilog. Takto Daniel Craig naplnil slová Mr.Whita: "You are a kait dancing in a hurricane, Mr.Bond". 75% ()

chosan

Poslední Bondovka s Craigem, ale mám z ní rozporuplné pocity. Nevím, ale z celé té série mě zrovna tato Bondovka přišla nejslabší. Možná slabším záporákem, kdo ví. Možná tím, že Bond zemřel. No hodnotím 70%. ()

mocakardiak

Za ty Astony jedna hvězda navíc, hlavně za V8. Jinak by to bylo za tři. Jednoočku si taky mohli vychutnat líp. Jinak se mi to líbilo. Co víc dodat :) Jen ten začátek. Posadí ji do vlaku, pomalu nevím proč a něco tlápe, taky nevím proč. ()

Mudrlant

Asi prvni Bond, ktery je urcen pro ne-fanousky Bonda.  Vystrihal bych vsechny sceny s matkou jeho dcery, pridal bych vystrizene sceny s tou kockou na Kube, udelal dotacky jak ji Bond poskakal nekde na hotelu a na konci by Malek sundal oblicejovou masku a pod ni by byl Waltz.  Alespon jsem se u toho stihl prospat a vykakat. ()

Polux

8/10 | Sorry, bude to dlouhé (jako NTTD:-)), ale muselo to jít ven. Vše podstatné v poslední větě, zbytek jen pro dobrovolníky:-). | V jistých konkrétních ohledech (celkem ve třech:-)) revoluční bondovka podobně jako OHMSS, která jde ještě o kus dál, než ukázal jediný Lazenbyho přírůstek do série a s ohledem na hudební motivy právě z OHMSS, které si NTTD decentně vypůjčuje, rozhodně nejde o náhodu. | Stejně tak nevěřím tomu, že je náhoda, že všechny craigovky, které do jisté míry představují restart a prvopočátek všech předchozích bondovek (i když se odehrávají v jiné době), krásně nakreslily oblouk stavebním kamenům série, tedy prvním pěti conneryovkám. Tak jako od DN po YOLT se vine dějová linka spojena s organizací Spectre, přičemž "prostřední" Goldfinger stojí tak trochu stranou, Blofeld osobně se představí v předposledním Thunderballu, aby jej Connery ve finálním YOLT porazil (zdánlivě), tak podobně se tak děje u craigovek - od CR po NTTD stojí v pozadí Spectre (nebo Quantum, pokud je zrovna problém s autorskými právy:-)), prostřední Skyfall je tak nějak "standalone", ve Spectre se ukáže poprvé Blofeld a v NTTD se osud jak Blofelda, tak jeho organizace, naplňuje. Kruh se uzavřel a je čas jít dál (a možná jinou cestou). | Malek a Waltz mají bohužel minimum prostoru, přičemž u prvního jmenovaného je to dost možná i dobře, protože byť se ve filmu moc dlouho neohřeje, ani zde mě (zatím) nepřesvědčil o tom, že by byl extra dobrý herec. U druhého jmenovaného se vkrádá na mysl otázka, proč se vůbec ve filmu jeho postava objevila (s ohledem na to, jak nepotřebná pro děj byla a jak s ní tvůrci ve finále naložili). | Jak je už od dob Skyfallu tradicí, nejlepší akce v bondovkách se odehraje hned v předtitulkové sekvenci a NTTD v tomto směru (bohužel nebo bohudík?) pokračuje. S čestnou výjimkou "jednozáběrové" akce na schodech, která je skvělá, mě všechny ostatní akční sekvence po konci úvodních titulků nepřišly ničím zajímavé a nápadité (stejně jako v případě Skyfallu a Spectre). Konkurence je v tomto ohledu už dál a kvalitativně výše (Rouge Nation, Fallout). Na druhou stranu není samotné akce zrovna málo a Spectre si naštěstí "uhájilo" čestné místo bondovky s absolutně nejhorší honičkou v celé sérii, takže za mě dobrý. | Poslední výtka směřuje nikoliv překvapivě k délce filmu. Spectre byl o 20 minut kratší a pocitově se v něm stalo o 20 minut více věcí než v NTTD. Po výletu na Kubu filmu brutálně spadne řetěz a přestože určitě nelze tvrdit, že je děj nezajímavý nebo nudný, nestane se až do samotného finále na ostrově nic zásadního, co by se nedalo zkrátit a bez čeho by se příběh nijak jinak neobešel. Být film o 20 minut kratší, měl by více vyvážené tempo a celková údernost by se také zvýšila. | To je stran nedokonalostí asi vše, ostatní bylo když už ne parádní, tak hodně dobré. Prolog pěkně navázal na historku Seydoux ze Spectre o tom, proč nenávidí zbraně (na což během filmu celkem rychle zapomene:-)) a plusové body i za českou stopu v rukou Maleka tamtéž. | Craig své poslední vystoupení zvládl naprosto s přehledem a ať už si kdokoliv o jednotlivých craigovkách myslí cokoliv, on byl jedna z věcí, která fungovala vždy a za všech okolností, navzdory scénářům, režisérům a četným zraněním. Těch 15 let byla jízda a jednou sice vše musí skončit, ale přiznávám se, že mi bude hodně chybět:-). | V případě Armas a Lynch jsem trochu doufal, že budou mít v příběhu mnohem větší roli, avšak obě dámy rozhodně udělaly skvělý dojem (a pokud není Lynch jen instantní postavou na jedno použití, rád ji uvidím v dalším filmu). Seydoux nemá moc co hrát a asi se snaží, seč jí to její herecké schopnosti dovolují, avšak přestože její postava má v řadách bondgirls výsadní postavení (ze zřejmých důvodů), do dosavadní topky se alespoň u mě ani po druhém filmu nedostala (Green, Rigg, Bach, Bianchi, Scorupco v náhodném pořadí, kdyby to někoho zajímalo:-)). | Pochválit musím i Zimmera, jehož OST zvláště ve finále táhne celý film neskutečně nahoru a v některých případech (Final Ascent je totální pecka a skvělý je třeba i Cuba Chase) dává vzpomenout na jeho nejlepší kusy z minulosti. A malý/velký kudos rovněž směrem ke Craigovi osobně za nápad přivést na palubu Waller-Bridge, protože i když to nemohu nijak dokázat, vsadil bych se, že některé obzvláště vypečené dialogové výměny, které mě donutily se (někdy hodně) pousmát, jdou právě na její bedra. | A pak je tady samozřejmě samotné finále (nebudu předstírat, i mě se oči malinko zalily vodou nebo co to bylo:-)), u kterého se přiznám, že jsem fakt nečekal, že Broccoli a Wilson budou mít ty koule to poprvé za celou historii udělat a vlastně pořád nevím, zda to bylo dobře nebo špatně. Emocionálně to ale fungovalo dokonale a musím uznat, že když ne teď a tady, tj. u Craiga (jehož celá éra byla hodně postavena na osobní rovině) a v jeho posledním zářezu, tak kdy a kde jinde? Což mi připomíná, že jsme se konečně po 60 letech dočkali jasného důkazu o tom, že nechráněný sex má své (v tomto případě docela roztomilé) důsledky, což se celou dobu v řadách fanoušků tak nějak tušilo, ale až nyní se k tomu tvůrci bondovek postavili tak říkajíc čelem:-). | Na absolutní vrchol craigovek se sice Fukunaga nevyškrábal, přesto jde o velice důstojnou tečku za érou craigovek a v určitém ohledu i za dosavadními bondovkami jako celkem (byť o jak moc velkou tečku nakonec půjde se ukáže až v budoucnu s bond26). Je otázkou, čeho bychom se dočkali u Boyla a zda by to byla ještě větší pecka, než v případě Fukunagy, ale to asi nikdy (bohužel) nezjistíme. Po všech těch problémech, které produkci potkali (výměna režiséra a scénáristy, Craigovo zranění, výměna skladatele, nehoda ve slavném 007 ateliéru, výměna Sony za Universal a pochopitelně pandemie), je možná zázrak, že to dopadlo až tak dobře. To dlouhé čekání naštěstí stalo za to a kdo zatím neviděl, rozhodně a nepochybně - jděte na to, protože tady a teď se píše bondovská historie:-). | PeZet () (menej) (viac)

Kritickej

4/10 Ne tak strašně nudné jako Spectre, ale pořád kurva dost nudné. Kdy se z Bonda stalo ubulené rodinné drama?? Kam zmizelo napětí, nápaditá akce, humor, zajímaví záporáci?? OK, já nejsem žádnej milovník Bonda, ale Casino bylo dobrý, i Skyfall jsem si docela užil. Ale poslední dva díly pro mě byly fakt očistec. Nejnudnější akční série posledních let, i u toho dementního Rychle a zběsile se člověk aspoň bavil. Tady jen útrpně čumíte na útrpně se tvářícího Craiga v nekonečně natahované srágoře. Horší hodnocení jsem nedal jen kvůli posledním pár minutám, které zvládly vyvolat nějaké emoce. Zbytek fakt strašlivá bída. ()

Ondak

No nevím, asi moje očekávání předčilo výsledek. Opravdu mě vůbec nebavil příběh a občas mi to přišlo hrozně nelogické. Například, že prostě nikdo se nedokáže trefit ani z kulometu, ale budiž je to Bond. Pokud jde o akci, tak se na to dívat dá, ale představoval bych si jí víc. Takhle se jedná o film, který je prostě průměr a u mě nebude víc. Chvíli jsem se i rozhodoval na dvě hvězdy, ale zpracování je udělané výborně a asi bych filmu křivdil. ()

draxxi

Tohle byla paradni bondovka... I kdyz te osobni roviny je tu celkem moc. Ale jinak? Vybornej padouch, skvela akce, neprilis komplikovane spiknuti, paradni ostrovni tovarna a velky konec... K tomu dojak i par dobrych foru... Neverili vlastnim ocim... 🤣 15/5/2022 92% ()

JB001

JB007 skončil v pravý čas a upřímně řečeno na žádné pokračování zvědav nejsem. Když jsem po covidu mohl vyrazit opět do kina, byl jsem nadšen, ale po druhém zhlédnutí konkrétně na HBO Max mé nadšení opadlo, nicméně z piety to na těch 4* nechám. Craig mi ale teď víc než kdy jindy vzhledově připomíná Putina, ale pořád lepší než ta černá 007. Bohužel líp už bylo a vůbec to nesouvisí s Babišem ()

Sedmilhář

Nejslabší bondovka, co jsem viděl...   ...v duchu toho, co se teď ve filmech děje - ženy na místa mužů, snaha ukázat emoce, emoce, emoce...do toho klišé s malým dítětem a nakonec Bond zemře. A to jsem shrnul vlastně všechny invence a nápady z filmu. Pár akčních scén tam bylo...kdyby to trvalo o hodinu méně, asi by to šlo. Tuhle bondovku už si podruhé nikdy nedám. ()

motyka52

Neorientuju se v celém tom širém světě Jamese Bonda, nevím, koho všechno klátil, nepamatuju se, kdo byla Vesper, neznám všechny ty poďobané jednooké podíviny, kteří chtěli bůhvíproč zničit svět, nemám nejmenší tušení, kdo to byl ten Hannibal Lecter bez masky v podání Waltze, všechen tenhle background mi uniká. Ale poznám, když mě něco umí zabavit na dvě a půl hodiny. A to už je pořádná porce času. Poctivě natočený film plný kulervoucích akčních scén a nádherných lokací. ()

Bragi66

V bondovských pohádkách je to kategorie 1A . Provedení je bez zbytečného patosu, a bez přehnaného soustředění na technické utopie a se snesitelnými ego-mačo přísadami. ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)