James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

wege

Jak to tady píšou asi všichni, je to důstojné zakončení a moc pěkným koncem, dobrým začátkem a takovým táhlým prostředkem. Nedá se ale nic dělat s tím, že Lea Seydoux je prostě nezajímavá, tuctová a přijde mi, že ani ne moc dobrá herečka. Prostě v celém filmu máte u ní pocit, že tam tak nějak nezapadá. Navíc to je strašně dlouhé, až moc. A po té Kubě jsem nemohl a celý film jsem čekal, kdy se zase objeví Ana a ona nikde. Závěrem si neodpustím, i když mě strašně srala nová 007, nemůžu se přidat k hejterům, že ona je nový Bond, černoška, žena!! Spousta těch kritiků asi nechápe, jak to je a jak to ostatně v tom filmu i je explicitně podáno. Je to jen číslo. A do budoucna jsem moc zvědavý, jak s tím budou pracovat. ()

Fildas

James Bond je mrtev, ať žije James Bond. Pan Craig se s námi příjemně rozloučil a bohužel s ním končí jedna éra. Děkuji byla to skvělá jízda. Tento díl rozhodně neztratil nic na kvalitě dané série. Z mého pohledu skvělé rozloučení s nejlepším Bondem. PS: !! SPOILER!! Po dlouhé době film, kde jsem hlavnímu hrdinovi přál happy end, ale bohužel 😁 ()

0verseer

Bondovka č. XXV. Tesne po skončení prevládajú dosť zmiešané pocity. Na jednu stranu cítim voči Fukunagovi & spol. veľký rešpekt za to, že pozbierali gule na to, aby ponúkli tak emotívny záver, ktorý v dlhočiznej ságe najznámejšieho agenta s povolením zabíjať doposiaľ nemá obdobu. Ortodoxným bondofilom onanujúcim nad Mooreovými a Brosnanovými komediálnymi výstrelkami bude síce z princípu proti gustu, že si po 60 rokoch dovolil niekto dodať Bondovi nový rozmer a transformovať 007 z klauna v obleku do "prízemnejšej" úlohy človeka, ktorý krváca a popri tradičnej záchrane sveta bojuje predovšetkým o rodinu, ale čert to ber. Na druhú stranu, okrem záveru toho Craig so staronovým komparzom zas tak veľa nepredviedol. Povedané po lopate, zbytok filmu vyšumel so záverečnými titulkami tak akosi do prázdna. Chápem, že Mendes po sebe zanechal scenáristický bordel, keď sa až príliš násilne snažil prepojiť všetky predchádzajúce nesúrodé Craigove bondovky do jedného celku, ale kde sa do pekla podela všetka tá dychberúca akcia, ktorú ponúkali Casino Royale či Skyfall?! Každý druhý akčný film pôsobí v tomto ohľade nápaditejšie ako najnovší Bond... Pamätáte ešte na skostnú akčnú otváraciu pasáž v Casino Royale so šialenou naháňačkou na žeriave, či neskoršiu brilantnú akčnú scénu na letisku? Alebo neúprosný súboj Bonda a Patrice na streche vlaku z Istanbulu chvíľu potom, čo sa na motorkách prehnali Grand Bazaarom, či adrenalínový súboj o čas, pri snahe zachrániť M počas vypočúvania v Londýne. V No Time to Die pôsobí každá akčná scéna tuctovým dojmom niekoľkokrát videného. A okrem záveru pôsobí klišovitým dojmom (odhliadnuc od do očí bijúcej politickej korektnosti) aj väčšina filmu. Blofeld aj v druhom výstupe v rámci Craigovej pentalógie akoby v tomto univerze ani nemal čo robiť. V jeho jedinej scéne cítiť, že je tam len z povinnosti preto, že ho Mendes nie príliš dômyselne zakomponoval do predchádzajúcej časti. No Time to Die si ho nieslo ako väzenskú guľu pripevnenú ku kotníku a náležito k tomu aj tento loose end zakončila. Predvídateľným a fušérsky pôsobiacim dojmom. Naproti tomu sa mi omnoho viac páčil hlavný záporák v podaní Rami Maleka, ktorý napriek trestuhodne neinvenčnému menu Lyutsifer dokázal to, čo sa ešte žiadnému záporakovi v histórii Bonda nepodarilo... Asi ako jediná z nových postáv si zaslúži pochvalu, aj to najmä preto, že na rozdiel od zvyšku nie je tak okato zbytočný. K tejto Craigovej labutej bondovskej piesni sa s odstupom času ešte určite vrátim, zatiaľ po prvom pozretí to vidím na diplomatických 3/5. ()

liquuid

Cela tahle Craigovska serie mi nevoni uz od zacatku. Byt mi neprijde Craig jako vhodny kandidat na Bonda, tak si myslim, ze to hraje velice dobre. Spatne je vse okolo nej. Uz nekolik dilu mi prijde, ze mame absenci silnych zaporaku. Prijde mi, ze finalni souboje se zaporaky vzaly za sve. Dale bond girls nejsou tak pritazlive (spise zeny okolo viz Anna de Armas v tomto dile a je opravdu skoda, ze nedostala vice prostoru, byla okouzlujici). V nekolika dilech nebyly zadne klasicke Bond hracicky. V tomto dile se snazi odkazat na historii a snazi se vse dohnat, ale podle meho nazoru je na to pozde. V podobnem duchu mela byt cela serie. Nejvice mi vsak vadi ponura atmosfera. Melodrama, ktere je citit kazdou minutou. Cela tahle saga je zkratka jina a verim, ze to hodne rozpolti publikum a fanousky. Urcite ne kazdemu se tento styl Bonda libi a ja se priklanim bohuzel na tu stranu, ktera se neustale domaha navratu “klasickeho” Bonda. Prilis propletene, hodne nevysvetlene, ale precizne natocene, klasicky skvela hudba. Nechci jenom hanit, ale mrzi me to finale. Cekal jsem spectre organizaci v plnem svetle, ze se ukaze vse, co v nich je a misto toho dostaneme uzvanenyho Malka. Achjo. ()

Pete

Craig #5 Bondovka může být jen tak dobrá, jak kvalitní je hlavní padouch. Lucifer Safin, jako potomek famílie travičů zdědil ostrov s jedovou zahrádkou, nakonec ukradl nanoboty, programovatelné k napadání konkrétní DNA, aby zabil "miliony"? Jeho motivace není tak úplně jasná, přesto vlastně uspěl tam, kde ostatní selhali. Ač je tento velkofilm přímo nacpaný klasickými 007 trademarky, a klobouk dolů před rejžou (akce je excelentní), ve finále to je snad nejmíň Bondovka ze všech (možná až na pomstychtivé Licence to Kill, kde byl Dalton také příliš citově zainteresován). Je to způsobené zejména psychologickou proměnou hlavní postavy, která postupně dospěla (to je největší rána pro fanoušky), a tím že z posledních 5 snímků tvůrci udělali seriál s dramatickým obloukem, aby se nakonec dostali do slepé uličky. Každopádně se tu mihne i Blofeld a SPECTRE, je toho všeho zkrátka moc, a já jsem rád, že už se to celé uzavřelo, Craig éra končí, a příště by se to nemuselo brát tak zatraceně vážně. Vím však dobře, že někdo jako Moore se těžko najde, a navíc se z Bonda stal již skutečně příliš obrovský globální byznys, a aby to dobře vypadalo v IMAXu je důležitější, než vtip a důvtip. Dále Bondovky vždy odráží dobu vzniku v domovském Londýně, a taková ta bezstarostná a bezpečná atmosféra druhé poloviny minulého století je holt nenávratně pryč, a budoucnost není růžová. Shrnuto: Hodnocení slabší 4* platí v rámci Craigovi série, ale s ohlédnutím k celé Bondovské historii je to tak za 2*, protože kromě dovršení dekonstrukce a zničení hrdinské nadživotní macho ikony nic zásadně nového do kánonu nepřináší. ()

Carlie

Daniel Craig se s rolí Jamese Bonda rozloučil důstojně a já opět opouštím kino s nadšením. Začátek byl dechberoucí, jen ta píseň od Billie Eilish se mi moc nelíbila (po té Madonině snad nejslabší). Pro vývoj postavy úplně klíčový film, protože se Bond oproti předchozím dílům dost rozmluvil a hraje na emoce, což minimálně na mě docela zafungovalo. Škoda, že po tak nadupaném začátku byl děj lehce utahaný a nějaké opravdu pořádné akce se dostalo opravdu až na konci. Také mám menší problém s postavou záporáka, která se mi zdála dost nedomyšlená (v podstatě tam byl úplně vedlejší postavou, která dostala naprosté minimum prostoru). Aspekt filmu, který by si zasloužil tu největší pochvalu je stránka audiovizuální, protože Zimmerova hudba a kamera byla nádherná a bylo to na celkovém výsledku dost znát. Jakožto člověk, který viděl naprosté minimum Bondovek (tahle je první na kterou jsem šla do kina) a nepovažuje se za fanoušku musím říct, že to předčilo má očekávání. ()

MyrnaAlec

Protipól machismu. Scénárista si měl vzpomenout, že nejvíc je nenaplněnost. Agent co říká, že miluje a vyznává se, už není sexy. A co víc, už to není ani napínavý, zápletka celá divná, padouch deklamuje fráze a bruneta v pidi roli je mnohem víc živá než unylá psycholožka. Naštěstí to končí smrtí a tedy nebude nic horšího. ()

shade000

Dokonalosť existuje. Myslel som, že milované Casino Royal s nádhernou Vesper nič neprekoná, no Lea Seydoux sa jej minimálne vyrovnala. Som odpálený. Prvá projekcia za mnou, ďalšia hneď budúci týždeň a potom ďalšia, ďalšia a ďalšia. Audiovizuál je neskutočný, toto budem ešte dlho rozdýchavať. Ďakujem pán Craig, patríte na hrad! ()

PlysovyMacko

DC tu hra Jamesa Bonda inak - viac prejavuje emocie ( interakcia s Madeleine a dievcatkom ), co sa mi paci. Zapletka sa toci okolo zbrane, ktora zabija na zaklade DNA a prisla mi trochu prekombinovana, menej je niekedy viac. Rami hra zloducha neoriginalne a vo filme je velmi malo, nepochopila som jeho motivaciu zabijat ludi. Aj Ana de Armas si odbije len jednu akcnu scenu ako agentka v zacviku. Ustredna pesnicka mi znie rovnako ako ta zo Spectre. Akcia je ako vzdy topkova, najviac sa mi pacila ta na zaciatku a ta v lese. Na konci bolo vela emocii, co velmi ocenujem. Stopaz je sialena, ale berem to ako labutiu piesen DC a ze vsetci do toho isli na 1000%. Moment ako sedeli v aute s nepriestrelnymi sklami bol vyborny, pozrem si to znova. Pochopila som spravne naznak - novym agentom 007 bude cernoska? ()

JosefTomas

Poslední Craigův Bond se musí po rozporuplných reakcích Spectre loučit znovu, jen tentokrát definitivněji. A bohužel z toho vyšel jen standartní akční film. Což neznamená nic špatného, ale také nic výjimečného, co bych zrovna od rozlučky jedné mé oblíbené série chtěl a čekal. Fukunaga ale umí. Dokáže měnit styly a některé momenty dělat hororové, jiné naopak zábavné a pořád drží diváka ve střehu. Bohužel ve scénáři to hapruje trochu moc. Nebyl to lehký úkol, ukončit všechny Bondovi příběhy, ale snaha zavděčit se všem jako vždy nevychází. Pomrkávat na předchozí Bondy je sice fajn, ale nemusí zabrat půlku stopáže, přičemž ona roztříštěnost celého příběhu moc do karet nenahrává. Možná bych uvítal, aby Bond nemusel řešit problém světového měřítka a zaměřil se na vyřešení sebe sama, obzvlášť, když jde o rozlučku. Jestli ale něco docela funguje, je to prohloubení vztahu s Léou Seydoux, možná rychlý, ale zato výživný moment s Anou de Armas a pár prvních netradičních minut filmu. Škoda, že v akci film trochu kolísá. Skoro úvodní otvírák sice funguje, ale chybí mu větší gradace a možná i delší stopáž. A v dalších akční scénách mám pocit, že je Bond trochu bezohledný, co se krytí týče. V první části filmu stojí uprostřed přestřelky, nekryje se a obecně spoléhá na neprůstřelnou demenci veškerých padouchů, jejíž muška je žalostnější, než celé finální rozloučení, kde šlo emoce vyždímat ještě trochu lépe. No Time to Die je tak podívaná s fantastickým řemeslem a obsazením, která by jako samostatné dílo obstála bez sebemenšího zaváhání, ale jako rozlučka solidní pentalogie jde přeci jen o film s trochu nevyužitým potenciálem. ()

Midar

Není čas zemřít je v konečném výsledku snaživou bondovkou s krásným vizuálem, dravou režií, perfektní hudbou a úžasným představitelem hlavní role. Na druhou stranu je ale také děsně dlouhou, zmatenou a bohužel taky vesměs prázdnou podívanou s nesmyslným a překombinovaným dějem, nefunkčními vztahy mezi postavami a hlavním záporákem, který je jen zbytečnou karikaturou bez špetky charismatu. Více zde. ()

PlayEasy

Na tento film jsme se (kvůli "covidovému odkládání") těšili asi tak 2 roky dopředu, možná více. A tak když jsme minulý pátek vyrazili do kina, byli jsme opravdu hodně natěšení. A už prolog nám ukázal, že o skvělou akci rozhodně nebude nouze. Celý film totiž šlape jako švýcarské hodinky a pro někoho možná rozporuplný konec nám naprosto sedl. Holt Bondův čas přišel... Nicméně ještě obdivujeme Daniela Craiga, který když byl před 15 lety oznámen Bondem, byl naprsoto kritizován a zesměšňovám a za těch 5 filmů všem svým hejtrům ukázal vztyčený prostředník. A přestože je záporák poměrně slabý a linka kolem něj v mnoha ohledech nedomyšlená, tady jde stejně o něco jiného. BTW konečně opět skvělé intro s písničkou! 85% ()

Jereme

Možná má film výhodu, že je to parádní akce, kterou jsem viděl v kině teď po hrozně dlouhé době... Ale myslím že Daniel se rozloučil excelentně. Vynikající akční scény (ne-li nejlepší z Craigovské série) ať už s pistolí v ruce nebo i ve vozidlech, je zde i spousta zajímavých nápadů, excelentní kamera a takřka dokonalá hudba. Herci jsou také velmi dobří, ale abych jen nechválil... Trochu mi zde vadili dvě na můj vkus zbytečné věci. Zaprvé dějová odbočka do Mexika, která byť parádně provedená, tak děj prakticky nikam neposunula. I když zdejší Bondova nezkušená (?) společnice se mi líbila 100x víc než ta druhá rádoby 007 a tím se dostáváme k druhému bodu... Dle mého názoru, ta nová agentka tam byla úplně zbytečná a čas věnovaný její stopáži měl být raději věnován většímu rozvoji hlavního záporáka, kterého se sice Rami zhostil dobře, ale dostal trestuhodně málo prostoru. Chápu, asi to v dnešní době musí být, no co se dá dělat... Ale každopádně celou stopáž jsem se parádně bavil a vítám i nejvíc ,,Bondovský" přístup k filmu z celé Craigovi éry. Technické vychytávky, souboje, kde 100 je míň než 1 (ehm letos vlastně spíš 2?) a hlavně takový ten lehce vtipný nadhled prostě k nula nula sedmičce patří... ()

boltCZ

V tempu, po pětileté pauze, přímo navazuje na předchozí díly. Objeví se spoustu známých postav. Šarmantních, bondovských scén ubývá, sází spíš na tajemné akční drama. Málo prostoru je na vše kromě hlavního dua a efektní akce, z níž musím vyzdvihnout hlavně honičky v autech. Kvalitu si drží až konce. 80% ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)