James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

celticek

Co víc si přát? Dobrý zlosyn Malek (já tedy ale nejvíc můžu Blofelda - nejlepší Bondova nemesis), skvělé úvodní titulky, parádní scenérie a i všechny postavy to zvládly. Od černošky 007 přes Bondovu milenku i ostatní staré známé - Q, M, Moneypenny. Felix Leiter je asi nejbližší přítel agenta s povolením zabíjet všech dob. Jinak co, jako? Dobré honičky - parádní je jak ta ve Skotsku, tak hned na začátku asi v Itálii. TOP je agentka na Kubě, tam to sedlo jak prdel na hrnec. Konec mě překvapil, ale je to určitě kvalitní zakončení trilogie počínající Skyfallem. Spectre rules! ()

Shitonit

Nou tajm tu daj je rozporuplná záležitost, která snadno překoná největší očekávání a zároveň snadno nasere diváky který přesně nechápou ducha mistra "je to jenom číslo.." No takže vynechám-li nasranost z nový tmavší 007, páč to tam prostě je a má to patrně nějakej význam (nemyslím si totiž, že novou hrdinku tam šoupli jen aby to bylo barevnější..) se to od začátku do konce nese v Bond duchu, kterej není vyloženě přesranej akcema a tak. Jedná se o klasicky přímočarou linku, která se stává nesnesitelnou až v momentu neeekonečně dlouhýho loučení a čekání na zázrak. Tedy na raketu.  Jinak se skrz děj odehrávají překvápka, zvraty, technologie, lásky, krásky, tuny. ale vážně megatuny mrtvol, a vcelku mě bavil od začátku nesympaticky sympatickej záporák. No a nejvíc mě bavilo, že jak mě nepustili do kina, tak jsem byl nucenej pořídit megaplátno a projektor, tzn na to teď čumím furt, a mám bio zadara.. Páč normálně v tele by patrně noutájmtudáj neměl takový koule. Jo a PéEs, stejně nevěřím že by James Bond na závěr natáh brka, takže skromně očekávám, že se někdy v budoucnu opět zjeví. The End. ()

playboy_05

Konci nejlepsi Bond od dob Conneryho…a s nim i serie, jejimz vrcholem byl paradoxne hned prvni dil. Zklaman uplne nejsem, byt pribeh pokulhava a vedlejsi postavy zde maji vice mene epizodni rolicky. Nakonec jsme ale dostali relativne dustojne louceni, po kterem uz nic nebude jako driv…Na zaver se popravde trochu bojim, co prijde v bondovskem univerzu ted. Za me uz by bylo nejlepsi skoncit, z ucty ke vsem. Politicky korektni reboot nechci. ()

boo-boo

Ok, úvodom načnem, že Fukunaga by aj z reklamy na Dedoles spravil zážitkovú kinematografiu a hento obsadenie nezahrá zle ani keby bolo explicitne zato zaplatené (Ana je aj chutná, aj schopná, aj jej málo bolo). Ale potom je tu príbeh, ktorý potrebuje nutne žmurknúť na každú predošlú bondovku, potrebuje definitívne vytýrať Craiga (ten chlap musí mať z toho depresie, seriózne) a tak nejak všeobecne zas raz posunúť termín "Bondovka pre dospelého diváka". Akurát že má záporáka, ktorý je na plátne polhodiny aj s cestou, má prvú hodinu, ktorú tvorí expozícia a týranie Craiga, čo však následne jedným dialógom na chate úplne vymaže a k tomu (keďže my točíme bondovku o bondovom citovom živote, nie o tom, ako spasí svet) Ramiho masterplan je šialenosť a je síce dobre vymyslený, no pôsobí, akoby tam bol navyše. A ešte máme záver, ktorý DOBOHA ODMIETAM AKCEPTOVAŤ. Plus na okraj - koľko bondoviek v histórii je takých, že bez znalosti predošlých dielov nemá nový divák šancu pochopiť tak trištvrte filmu? ()

RAFT

Daniel Craig a jeho pátý bond v řadě .Krásné zakončení bonda .První polovina filmu dost dobrá vše odsejpá.Režijně dost dobře natočené ve filmu nechybí špičková akce,hodně emocí.Film se každopádně povedl.Sice záporák mi ve filmu připadal nic moc čekal sem víc.Že ,by nejlepší bond no nevím.85% ()

DaweForeman

Celkem důstojné zakončení zase další éry bondovek, kdy už konečně bylo na čase, kdy ono nastavování nastavovaného už trochu bylo moc. Chápu, že snaha o překvapení, že za určitým záporákem stojí ještě větší záporák je zajímavá, ale čeho je moc, toho je příliš. Začal bych ale především jedním velkým mínusem, kdy zrovna v tomhle typu žánru není objasněno něco, co se tam nakouslo - zaprvé jsou to celkem podstatné motivy hlavního záporáka a pochybného agenta CIA a pak ty ona důležitá tajemství doktorky. Každopádně ale můžu vychválit to, že i když to má skoro tři hodiny, tak se člověk nenudí, ale napjatě sleduje, co se tam bude odehrávat následovně. Zvraty jsou tu celkem zajímavé, kdy obzvláště ten závěrečný prostě neměl chybu. Agentka CIA a šílený vědec opravdu pobavili. Hlavní postava samozřejmě pronesla taky několik vtipných hlášek a byl tu nádherně vidět ten jeho vnitřní rozpor. A akce se tu jako obvykle zase povedla. Celé je to navíc zfilmováno ve velice nádherných lokacích a je to doprovázeno pěkným soundtrackem od Hanse Zimmera. ()

P.H.

Jedna úplně luxusně vymazlená scéna (cca 4 vteřiny), a jinak asi první bondovka, u které jsem se veskrze nudil. Škoda. :( ()

Limous

jako nevim nooo. Film byl super, bylo mi líto Felixe a to jsem tak nějak zkousnul, ale že zabijou i Bonda to už jsem moc nedal, další - je za málo využitého Ramiho, mělo to větší potenciál.  A proč jsem dal i tak 4 hvězdy? NEVÍM! ()

oldy

První Bond, který ve filmu umře. Takže jasný konec Daniela s Bondem. Doufám,že do role příštího JB nedají ženu nebo nějake černocha. Bohužel v dnešní době bych se nedivil. Tento díl se mi libil vic jak Spectre. 7/10 ()

donkocicak

Je to tak jiné, až to už ani James Bond není. Pro mě dlouhá nuda, všichni jsou tak vážní, na začátku jsem si připadal jako v nějaké detektivce ze severských zemí. U starých bondovek jsem se zasmál a odpočinul si. U téhle novinky se mi nedaří ani jedno... Samá psychologie, hlubší náhled pod pokličku Jamese Bonda, miliony dialogů, snad abychom přemýšleli, ale o čem? U Bonda máme přemýšlet? Rádoby dojemné scény ve stylu rodinného dramatu? Nechápu, nerozumím, nechává mě to chladným. Pusťte mi Goldfingera, chci se zasmát, ne snahy o větší realističnost. Směšné že byly scény, jak dříve Bond zachraňoval Zemi ve vesmíru? Ale byla to zábava, nebralo se to vážně. Ani já to nebral vážně... A proč do téhle nové bondovky proboha nacpali starou písničku s Armstrongem z filmu V tajné službě Jejího Veličenstva? To nemohli napsat něco nového? Za mě tragédie a zklamání. ()

JohnZ87

Uzavření pětidílné bondovské éry Daniela Craiga je dojemné, tak trochu revoluční a dost možná i kontroverzní. Akční scény jsou vydařené, hraje se na emoce daleko víc než kdykoli předtím. Hlavní záporák je celkem nevýrazný a navíc má poměrně málo prostoru. Konec je opravdu... kontroverzní, odvážný a dojemný. 75% ()

Godhaj

„One day, I will put ebola in your tea.“ Pětadvacáté bondovky jsem se bál, jak čert kříže. Respektive bál jsem se, jak moc bude špatná, protože v ní má být bond nahrazen černoškou! Nechápu, koho takováto kravina mohla napadnout! Nicméně musím uznat, že výsledek nedopadl tak špatně, jak jsem čekal. Lashana Lynch se totiž ve filmu prakticky jen mihne a nemá na děj žádný vliv. Zbytek je klasická bondovka s trochu emocionálnějším Bondem, než na jakého jsem byl zvyklý. Craig hraje výborně, jeho herecké charisma stárnutím roste. Léa Seydoux dostala ze své role uplakaného děvčete naprosté maximum, Malek jakbysmet. Jen je škoda, že jejich postavy nebyly trochu lépe napsané. Akce je oproti předchozím bondovkám velmi přehledná, občas i bourneovsky realistická. Některé momenty ve scénáři jsou děravé jako cedník, ale příběh drží pohromadě a i když není bůhvíjak originální, příjemně plyne. Úvodní titulky i píseň ale byly naprosto příšerné a plytké. ()

Ex_Machina

„Mohol by som mať aspoň jeden kľudný večer pred tým, ako vybuchne svet?“ Áno, život Bonda je vzrušujúci. Časy keď sa chodilo do kina na Bonda, ktorý nekrvácal a bol superhrdina sú preč. S Danielom Craigom prišla doba keď Bond má city, je zraniteľný a je nahraditeľný. Po odídení do dôchodku ho však nahradia a tak máme agentov 007 dvoch. Jeho tvorca Ian Fleming by však určite nesúhlasil s tým, aby to bola nakrátko ostrihaná mužatka čiernej pleti. Preto je pre mňa záhadou prečo to presadili. Nemá byť agent 007 podľa jeho tvorcu náhodou urastený muž stredných rokov s modrými očami, zvodca, vystupovaním gentleman, so šarmom, inteligentným humorom a s pohárikom Martini v ruke? Ale k príbehu. Mínusom je pomerne jednoduchý dej, hlavný záporák mal dostať väčší priestor a dočasného nového 007 som už spomínal. Kladmi sú atmosféra, hudba, démonický Rami Malek a epický záver. Medzi Bondom a Madeleine v podaní Léy Seydoux cítiť chémiu, napätie, odťažitosť, hnev, ale najmä lásku. A práve tu sa odkrýva Bondova  zraniteľnosť a ozajstné city. Po druhom videní pridávam ešte jednu hviezdu. ()

papadoce

Tak za prvé, toto bola najefektnejšia úvodná scéna zo všetkých bondoviek ever, zakončená absolútne dokonalými titulkami za doprovodu perfektnej piesne. Prvých dvadsať minút čistá päťka jak oči. Bond girl Léa Seydoux podľa mňa nie je vôbec pekná žena, ale keď prišla v bielych šatách na začiatku na tú stanicu, tak bola úžasne sexi, stále nie pekná, ale brutal sexi. Šaty robia človeka. Za druhé, Dano ako Bond má početnú skupinu hejterov, no mne sa práve jeho bondovky páčia. V jeho podaní to sú akčné thrilleri s príbehom, Bond samotný má city, ale pritom ostáva absolútnym chladnokrvným zabijakom. A aj zlodusi majú grády a charizmu. Asi ma aj mrzí, že Nie je čas zomrieť je vlastne čas na ukončenie nejakej éry. Dávam si sľub, že raz si pozriem všetkých Craigových Bondov kontinuálne v priebehu krátkeho času, to bude asi dosť dobrý zážitok. Späť k tomuto poslednému. Po fantastickom úvode a krátkej kecačkovej pasáži prišla akcia s Palomou. Vtipné, opäť nabušené, opäť sexi, a Miňko tlačí päť hviezd pred sebou. A potom prišiel pokus rozvíjať/vysvetliť príbeh. Bez akcie, dramatické kecy a Rami Malek na scéne. Pre udržanie spádu nie najlepšia voľba, ale logická a asi aj potrebná. Proste dôraz na dejovú líniu, trochu svetla do príbehu a návrat k perfektnej akcii. Džípovačka v lese bola komornejšia a parádna. Rami Malek zahral hnusáka perfektne. Išiel z neho strach, chlad a krutosť. Mám rád keď si režisér vyberie herca pre nejakú rolu v akej si ho ja neviem predstaviť a ten dá svojej postave svojský rukopis, ktorý mu zhltnem aj s navijakom. Tu sa to podarilo. A páčil sa mi aj jednoočko 😜. Oproti všetkým predchádzajúcim Bondom už možno bolo málinko cez, že z agenta Bonda je taťka Bond, ale aj toto vyústenie príbehu mi prišlo logické. Posledná akcia bola tiež prvá liga, vložený granátový vtípek podarený, záver záverečný. Dôstojná rozlúčka, aj keď ja by som prijal viac akcie v druhej polovici. Tak nám po Loganovi, Tonym Starkovi, padol aj Jé Bé. Ja to Jé Bé*. 85%. ()

Maniik88

Klasicky výborné naháňačky, lokácie (Taliansko, Nórsko, Kuba..), krásne staré Astony, krásne ženy, nejaké tie technologické vychytávky a tak. Proste Bond ako sa patrí. No a to je možno trochu aj problém. Predošlí diel som si pozrel pred 5 mesiacmi, lebo som na tento chcel do kina, aby som to mal čerstvé. A fakt príbeh naväzuje no a ja som si z predošlého dielu skoro nič nezapamätal. Len že to nebolo zlé a aj som sa ako tak bavil. No a tu to bude podobné. Budem si pamätať, že to nebolo zlé, lenže po pár týždňoch už asi len záver a fajn postavičku Any de Armas, s ktorou si strihli sexi prestrelku a jej postava ma bavila. To konanie postáv, hlavne záporáka, mi ale prišlo často naivné a nelogické a tak celkovo som sa v tom strácal, kto má prečo aké zámery. Vo svetle dnešnej vojny a údajných labákoch na Ukrajine a správach o pokuse spraviť vírusy tak, aby napadli len ľudí s určitými genetickými znakmi mi príde zaujímavé, že niečo také sme mali vo filme. Inak fajn rozlúčka s Craigom, ktorý je už, ťažko uveriteľne 16 rokov Bondom a vek už sa na ňom ukazuje. No a na záver, snáď nebude nový/á 007 ten babochlap, čo mi vadil vo filme. ()

TheStitch630

James Bond je v důchodu, ale ani tak nemá čas si pořádně odpočinout, natož aby měl čas zemřít. Rozlučka s Danielem Craigem v roli agenta 007 je určitě povedené završení celé série. Co se týče akce a její choreografie, vizuálu, efektů, humoru, hudby a atmosféry... tam není co vytknout (až na pár zveličených hollywoodských scén bez logiky, ale to k tomu patří, že ano). Vše funguje tak, jak má. Především první a třetí třetina filmu jsou pohlazení po duši. I přes délku 2,5 hodiny mi přišlo, že film odsýpá (ačkoliv pár minut se ve střižně nechat mohlo). Problém mi dělal příběh, který mi přišel takový nedotažený a plytký. Hlavní záporák v podání Rami Maleka byl jen do počtu, zcela nevyužitý a především snadno zapomenutelný. navíc jako padouch u mě pohořel absencí nosné motivace ke svým činům a až nudnými shakespearovskými řečmi.  Celkově je to povedený film a stojí za to na něj vyrazit na velké stříbrné plátno. 4/5* ()

incognito

Rozhodně super hustej akční nářez. Akce je tu od začátku a vlastně ani na chvíli nás film nenechá odpočinout. Akce je prvotřídní a to žádná. Co mě zarazilo už v titulcích - mimochodem naprosto párádní titulková sekvence - byl počet lidí podepsaných pod scénářem. To většinou nevěstí nic dobrého a řekl bych, že se to v tomto případě potvrzuje. Nelogičností je tu docela dost. Je tu i dost věcí, které jsou zmíněny, ale potom úplně zapomenuty a prostě se neřeší dál, nemá to žádné vyústění. Takže proč to vůbec zmiňovat? Dávalo mi to pocit, že určité části děje se vždy při dalším přepisu svénáře někde ztratily. Jako třeba motivace a celkově většina pozadí ohledně hlavního padoucha. Film se mi líbíl a užíval jsem si ho až na samotný závěr, který byl na mě moc uslzený a takový prostě moc... Tradičně hodnotím i CGI. Tady je opravdu na skvělé úrovni a většinou naprosto neviditelné. Tím, že vás film nenechá vydechnout si ho opravdu užijete, to ale přijde až po skončení kdy začnete přemýšlet... ale i tak jsem si tu akční jízdu užil a 4* dávám protože jsem fanouškem. Kdo není tak si může jednu * klidně ubrat. ()

dkas

Bodovky obecně nemám příliš v lásce, snad na ty s Connerym se občas v televizi podívám. Nicméně tahle překvapila. Bond už není co býval, tedy nesmrtelný superhrdina, ale je lidský, skoro až moc. Ale to nevadí, bavilo mě to. No a závěr musím říct, že překvapil. Opravdu jsem to nečekal. A to je k dobru. ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)