James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

Lukoboss

Trochu mám pocit, že se s tím názvem No Time To Die se někdo spletl u této Bondovky... nemělo se to jmenovat spíš "Now it´s time to die"? Je mně to hrozně líto, filmy s 007 mám fakt rád, ale tady mám pocit, že jsem sledoval skoro tři hodiny pohřební obřad slavnýho agenta, kterej ale zařizovali lidi, co ho vůbec neznali. Naprosto plochá záležitost, bez emocí, kde se sice objeví pár odkazů k původní klasice, ale tím to končí. Navíc je potřeba se vejít do moderních tabulek korektností, takže se objeví (kromě samotnýho předání čísla nulanulasedm - však se o tom mluvilo dlouho dopředu!) sračkový scény jako "Ha, jak budu mít možnost, vymažu vaši rasu z celýho světa! - Ne, nevymažeš, protože "now it´s time to die", a to jako fakt divácky bolí, je to kýčovitý, na sílu, ale hlavně, že to nebudou kritizovat nějaký neziskovky. Já tenhle koncept fakt nedávám a považuju ho za špatnej. Jinak samozřejmě H. Zimmer hudebně nemůže zklamat, proti tomu ale herecky takovej R. Malek působil jako amatérskej kus šutru (možná po něm chtěli, aby to tak hrál, ale má fakt na víc!), kterýho ve svým hereckým umu strčila do kapsy i malinká L-D. Sonnet, protože její emoce ve tváři byly neskutečný. Obecně je to pro mě fakt zklamání a je to smutný! P.S.: Neřekl bych, že hlavní titulkovej song nazpívala B. Eilish, klobou dolů! Tyhle vysoký hlasový polohy u ní nejsou moc známý... Naopak takovýhle překvapení mám rád. ()

DavidS.

Povinně vrstvené scény i motivy beze smyslu a dramatického náboje...Poslední Craigův Bond je díky brakovému scénáři úmorná podívaná, kde se padouch vrší na padoucha a jedna zločinecká chiméra požírá druhou i celý svět, aniž by to v postavách nebo divákovi nějak rezonovalo...Příběhově stejná hrůznost jako Spectre, ale lépe natočená (těch několik málo akčních scén je precizních a působící svou suverenitou velmi přirozeně až neokázale) a těží samozřejmě ze závěrečného loučení se s charakterem... ()

BluT

Po druhém zhlédnutí zvyšuji hodnocení ze 4 na 5 hvězd. Pořád to není moje nejoblíbenější bondovka, ale je to pecka. 87% ()

Milano33

Rozlúčka s Danielom Craigeom, čoby Jamesom Bondom bola v mnohých ohľadoch revolučná. No Time to Die je vo svojom základe naprosto iná bondovka, na akú sme boli doteraz zvyknutí. Akcia ide tentokrát podstatne do úzadia a na povrch sa predovšetkým derú emócie. Niet sa ani čomu diviť, keďže sa jedná o poslednú kapitolu tejto jednej veľkej éry, tejto vynikajúcej pentalógie, ktorá tu s nami bola pomaly už 15 rokov. Film sa vracia späť k svojim koreňom a začiatkom, spomína na minulosť a do veľkej miery apeluje na nostalgiu. Súhlasne s tým však si razí svoju vlastnú cestu, odbúrava z časti pre Bonda klasické stereotypy a konvencie, čo z neho robí jednak najmenej bondovskejšiu Bondovku, ale zároveň aj tú najvýraznejšiu Craigevku. No Time to Die tak nie je iba dôstojným zakončením, ale aj skvelým pokračovaním, ktoré nadväzuje na svojich predchodcov a stavia na minulých Jamesovych zážitkov. Paradoxne vôbec tým najdôležitejším aspektom novej Bondovky je oslobodenie sa od minulosti, čo však nie je vôbec ľahké, ako sa neskôr ukázalo. Neexistuje snáď nikto na svete, kto by bol so svojou minulosťou naprosto spokojný a zmierený. Jamesa Bonda prenasleduje jeho minulosť na každom kroku, ustavične sa pozerá cez rameno a nedokáže žiť pre prítomnosť, a už vonkoncom nie pre budúcnosť. Na podobne silných motívov stavia celý tento podarený snímok a v zásade sa jedná aj o nosnú kostru príbehového oblúku. Príbeh sa v omnoho väčšom meradle venuje vzťahom, rodine a iným osobitným linkám. Miestami sa dokonca podarí navodiť aj romantickú atmosféru. Daniel Craige v titulnej role odvádza bravúrny výkon, hoci tentoraz nie je úplne tým typickým Bondom. Craige totižto vtlačil Bondovi nevídanú citovú hĺbku, čím sa agent 007 stáva omnoho komplexnejšou postavou. Reaguje na podnety o dosť impulzívnejšie a emotívnejšie, čo vzhľadom na intímnu rovinu príbehu dáva perfektný zmysel. Jeho charakterový vývoj nemohol skrátka vyvrcholiť lepšie. Koniec je doslova labuťou piesňou. Ženský náprotivkom Jamesa Bonda zostáva Medeileine Swann, ktorú opäť stvárnila prekrásna a pôvabná francúzska herečka Léa Seydoux. Chémia medzi ústrednou dvojicou je naozaj roztomilá a ešte nad rámec toho sa jej báječne podarilo emocionálne zakotviť diváka v deji. Hlavným záporakom je postava Lyutsifer Safin, ktorý je žiaľ celkom nevýrazný a citeľne postráda to čaro, ktoré by z neho urobilo tú ultimátnu hrozbu pre agenta 007. V každom prípade nenachádzam jedného krivého slova na Ramiho Maleka, ktorého herecké kvality sú nespochybniteľné. A tiež by som chcel pochváliť i chutnučkú Anu de Armas v jej drobnučkej, ale o to viac nezabudnuteľnej roli. Ana de Armas oplýva krásou Afrodity a Venuše, Paloma jednoducho na seba strháva všetku pozornosť, a nie je to iba tými výstrednými šatami. Spracovanie Craigevho finálneho dobrodružstva bolo velice extatické a ani dlhšia stopáž filmu nebránila v tempu. Akcia je vo všetkých smeroch naprosto špičková, dokáže byť správne drsná a špinavá, a taktiež ponúka množstvo živých, dravých a kinetických momentov. Bojové pasáže sa v drvivej väčšine prípadov zaobídu bez prebytočných strihov, dokonca sa tu nájde aj akčná sekvencia, ktorá je natočená na jeden "take". One-shot scéna na schodoch, ktorá je natočená bez jediného strihu a nasnímaná v tesnom závese nášho hrdinu, bola bezpochyby highlightom celej filmovej série, čo sa akčnej stránky týka. A v samotnom prológu zase sledujeme vizuálne lahodnú bojovú sekvenciu, ktorá berie dych svojimi akrobatickými kúskami. Akcia je v tomto naozaj všestranná, od kontaktných súbojov, cez prestrelky, až po automobilové naháňačky. Opäť sa cestuje po celom svete a navštevujeme rôzne lokality, predovšetkým by som chcel vypíchnuť krásnu nórsku prírodu s jej papraďovitým hmlistým lesom. Celková vizualizácia tohoto snímku sa okrem iného môže pýšiť aj svojimi panoramatickými scenériami a pestrými farbami. Réžia, kompozícia scén, kamerové zábery, či strihová skladba, nám v svojej kombinácii nadelí úchvatný a precízny kinematografický zážitok. () (menej) (viac)

iXtr3m3

Vymakaný úvod a jeho pokračovanie na vidieku, ale potom už len a len opäť nadpriemerne kvalitný, ale pre mňa stále najmenej Bond éra. Éra Craiga jednoducho stavila na odklon od zabehanej mustry, skúsila to inak, ako sme doteraz poznali a na niekoho to účinkovalo a na niekoho nie. Výborné obsadenie aj výprava, to jediné Bondovi zostalo, ale veci okolo toho sú pre mňa proste a jednoducho len kvalitné trilerové prvky, nič, čo by neobstálo samo o sebe aj bez mena Bond. Keby bol niekto túto sériu nazval iným názvom, ako Bondovky, tak by sa nič nestalo. Čo nová CraigBondovka, to výrazný herecký záporák, ale žiaľ s výnimkou Waltza, scenáristicky nič extra. Rovnako tomu chýbala nejaká DeusEx Machina v podobe nejakého fakt výrazného záporákovho poskoka, ktorých staré bondovky boli plné (svalovci, ozruty a iné ikonické záporné postavy). Ale späť k filmu. Pravdepodobne s Casinom Royale najlepšia Craigova bondovka, dramatická, nabitá aj emóciami a záver ako jedno z najemotívnejších rozlúčení s legendárnym hrdinom v histórii bondoviek. Ako človek majúci malú dcérku som to prežíval ešte viac, ako bolo možno zamýšľané. ()

klukluka

Obtížně se mi to hodnotí. Daniel Craig je/byl nejlepším představitelem Jamese Bonda (o Titanic). Ovšem filmy o Bondovi jsou do jednoho totální sračky, kde nefungují fyzikální zákonitosti, kde nefunguje míra (ne)pravděpodobnosti, kde nefunguje nic s výjimkou toho, že je to efektní podívaná a všechno většinou dobře dopadne (Není čas zemřít je v tomhle směru vzácnou výjimkou). Neustále se spekuluje o tom, kdo se stane Craigovým nástupcem. Budu blažený, pokud naznají, že se tahle návodná série pro všechny psychopaty světa vyčerpala, a že už žádný další Bond nebude. Jak mám ohodnotit film, který stál XXX miliard, a přesto v něm vůbec nic nedává skutečný smysl..? James Bond je největší podvod na diváky ever. Skrečněte to a vezmu ho znovu na milost. Pokračujte v tom a…zase na to budu čumět. Do prdele s váma! ()

borec999

Po nevýraznom Spectre až nečakane vydarená bondovská rozlúčka Daniela Craiga, v závere aj s mierne (ne)príjemným prekvapením. 90% ()

krtek138

Je vidět, že se na nové Bondovce nešetřilo, na trikách a akčních scénách je to znát, často je to opravdu skvostná podívaná. Ale kdyby se raději investovalo do pořádného scénáristy... Já vím, že je složité stále dokola něco vymýšlet, ale ten příběh byl skutečně až moc běčkovej. Největším kladem jsou právě zmíněné akční scény a fungující emoce, záporem pak za mě slaboučký záporák. Jako konec jedné éry fajn, ale v kontextu nových Bondovek, které mám moc rád, to ale řadím až na 4. místo za Skyfall, Casino Royale a Spectre. 70%. ()

Kovaja

Bohužel je to tady. Poslední biják s Bondem v podání D. Craiga:-(( Achjoo. Jak už jsem se zmiňoval, Craigovi jsem zpočátku musel přijít na chut ale po všech jeho filmech v roli 007 musím říct že ten borec má neskutečné charizma a 007 mu sedl jak prdel na hrnec. Holt jak to v životě chodí vše krásné jednou končí. Tak snad jeho následovník se taktéž podaří. K samotnému filmu jsem trošku skeptický. Pohádkových akčních scén mohlo být více ale co se dá dělat. Hlavní záporák nedostal moc prostoru ukázat svoje zlo ale film je koukatelný. ()

AdamesWWE

[8.5/10] "Come on Bond, where in the hell are you?" Konečne po dlhej 6 ročnej pauze je opäť plátne Daniel Craig a jeho číslo 007, posledná zastávka pred odchodom do "výsluhového dôchodku". Trailery/TV spoty vyzerali dosť solídne, ale nikdy ma tieto ukážky nedokázali nadchnúť na film tak ako napríklad na Skyfall, čo ale neznamená že o film by som nemal záujem, práve naopak, zvedavosť na ukončenie "ságy" bola veľmi veľká. Čo sa už týka priamo filmu, režisér Cary Joji Fukunaga sa ukázal ako dobrá voľba, točí vo veľkom štýle vo veľkolepých lokáciach po celom svete, za kamerou pre mňa neznámy Linus Sandgren ponatáčal naozaj pekné zábery, je tam obrovský rozpočet, to je vidieť na každej scéne, perfektný vizuál. Ale nutne veľký rozpočet nemusí znamenať aj veľmi veľkú kvalitu filmu ale tak u Bonda sme zvyknutí, že to je stále také veľkolepejšie a iné, ako zvyšok akčných alebo špionážnych krimi vyšetrovacích filmov. V celkom dlhej stopáži 163 minút som nepostrehol nudné alebo hluché miesta, stred filmu patril najmä dialógom, ako väčšia časť filmu, ale ked´ tu hrajú veľmi dobrí herci tak to človeka baví sledovať a počúvať, ako sa v rozhovoroch stupňuje príbeh a graduje do konca. Akcie som čakal viacej, je to taká bondovská klasika, natočená ako sa patrí a dobré boli aj súboje, žiadne zbesilé strihy alebo neprehľadné zábery počas bitiek. Craig je v dobrej forme či už čo sa akcie týka, ale aj celkovo v hereckej forme, jeho Bondovská postava sa mi zdala v tomto filme najlepšia z jeho pätice filmov, Lea Seydoux je sympatická herečka, ktorá bola dobrá aj vo Spectre. Tu má o čosi dôležitejšiu úlohu, hrá dobre a určite je oveľa sympatickejšia ako agentka 00 čiernej pleti Lashana Lynch. Tá sa mi v tých normálnych scénach moc nepáčila, najmä fyzicky, ale hodila sa tam a ani v akcií nieje zlá. Ich posledná ženská kolegyna Ana de Armas je asi výzorovo najkrajšia žena na placi, nemá veľa priestoru, aj za tých pár minút ukáže niečo zaujímavé takže do pohody. Waltz je klasika, škoda že iba v jednej scéne ale čo už. A hlavný padouch Rami Malek nieje zlý, ide z neho niečo zaujímavé a psychopatické, škoda je že dostal málo priestoru a aj ked sa z neho nestane najlepší Bondov súper, tak na tento film bol dobre zvolený. Ostatné postavy z MI6 je tiež klasika, dosť sa mi páčil Ralph Fiennes, ten tu bol ozaj dobrý. Emócie na konci filmu veľmi veľké, celkovo emočná stránka filmu najsilnejšia zo série, Zimmerova muzika do toho vnáša toho správneho ducha a byť  o trošku lepšie vyšperkovaného príbehu, o málo viac akcie a viac Malekovho šialeného záporáka, stane sa z toho najlepšia Bondovka. Pre mňa sa na prvom mieste delí SKYFALL/CASINO ROYALE a hned po nich NO TIME TO DIE. Má to pár nedostatkov, ale to čo je tu vytvorené je naozaj niečo viac, ako SPECTRE/ QUANTUM. Dolu klobúk pred touto Craigovov sériou, rozlúčka ako sa patrí. ()

Milan25

Blockbuster, u kterého můžete docela vypnout mozek a sledovat, jak Bond dostává nakládačku a k tomu tam pořád něco vybuchuje. Mohlo to být kratší a úhlavní padouch mohl být lepší. Rami Malek je sice fajn, ale pokud jeho postava nemá pádný motiv, tak to moc nepomůže. Solidní zakončení Craigovy štace, který pro mě zůstává nejlepším Bondem. ()

Corpsegrinder odpad!

Chudák Bond, takovej konec si nezasloužil. Craig si nakonec reputaci nenapravil a jeho etapa jsou jednoznačně ty nejhorší bondovky. Přeplácanej scénář plnej nesmyslů a rádoby dramatickejch momentů, sem tam velice špatný CGI, záporák komiksově trapnej ačkoliv se to hodně snaží přesvědčit vás o opaku a korunu tomu nasazuje závěr kterej se už poněkolikátý snaží šokovat smrtí důležitý postavy, něco co se v craigovkách ohrálo už dávno. Odpad bez váhání. ()

HArna

Důstojné završení Craigovy ságy dává zapomenout průměrnému Spectre. Bohužel, No Time to Die musí navazovat a vysvětlovat předchozí film a tak je prostředek filmu naprosto zaměnitelný a vlastně nepotřebný. Craig má stále charsima a i když konec podle mě až moc dojil city, patří Není čas zemřít k těm nejlešpším Bondovkám co jsem viděl - 80%. ()

SpaceOdyseus

Poctiva spionska jizda, kde ma sileny zaporak jeste silenejsi plany, akce je staromislky hutna, holky jsou krasny a pro Jamese je to opravdu zase osobni. ()

aquiver

O co lépe je poslední Bond natočený, o to více vyniknou konvence. Typ filmu, kde ženské postavy bojují zcela neohroženě, kde padouchové umírají jeden po druhém, ale hlavní hrdiny obvykle žádná kulka nezasáhne, mě zkrátka nemá šanci oslovit, zvláště když je to opět jen natažené stejné scénáristické schéma. Film, který nemá čím překvapit, ani tím závěrem. O ligu lepší byl letos třeba staroškolský thriller Beckett (2021). 60 % ()

F.W.Colqhoun

SPOILERY! Tanner, quarantine the families from the funeral. Jak moc musí Bond přestat být sám sebou, aby posbíral poztrácenou relevanci? Bude zajímavé sledovat, jak Craigovu éru, jíž lze shrnout jako systematické zčasovění bondovského mýtu, přijmou následující desetiletí. Součást kánonu, nebo za série v nejlepším případě zajímavých přešlapů? No Time To Die je nutné vyústění toho, čeho se někteří z bondovských fanoušků obávali: co má začátek, má přítomnost, konec a dokonce náznak transcendence. Poslední Craigův příspěvek pokrývá poslední jmenované úseky. Nutným důsledkem pojetí je druhá až třetí kolej, na níž se ocitá personální protiváha, megalomanský zloduch. Zahradník Rami Malek má předpoklady k tomu být ikonický, herecky snadno překonává mnohé své předchůdce. Kde však brát energii zaobírat se plány megalomanských bláznů, když máte ženu, dítě, nevlastního bratra Felixe, nevlastního bratra Bloefelda, mrtvou M, živého M, queer bratrance Q, nevlastní ségru Moneypenny a doma to drhne, protože matka vašeho dítěte je dcerou někoho, koho jste zabil? Bond 2021 zrcadlí diváka, který citovému angažmá v globálních záležitostech nerozumí, pokud to bezprostředně nezasahuje sféru rodinného krbu. Soukromé vytlačuje veřejné (to mám od Baumana). Jestliže budeme brát Craigovu sérii jako pokus dát Bondovi smysl, toto je hlavní chyba: Bond, kterému je bližší košile než kabát, by dával smysl v Taken 1-3, nikoliv v MI6. Je milou ironií, že upozaděný čerstvý zlovolný plán (infikace světové populace smrtícími nanoboty) nápadně připomíná cosi, co některé z nás (čtenáře Sputnik News a Parlamentní listy) aktuálně ohrožuje sice imaginárně, přesto právě globálně. Na druhou stranu má 25. oficiální bondovka formu umírněností nesrovnatelnou třeba s nesnesitelným Quantum of Solace. Nejsem z těch, kterým vadí, když Bond hovoří a zde se mluví opravdu hodně - taková už rodinná dramata bývají. Když dojde na akci, jedná se zpravidla o mile fyzické konfrontace, jaké známe z kanonického období. Ohlašované woke prvky jsou krotké až pseudo-: Ano, máme tu ženskou 007 černé pleti, konzervativci by ale neměli přehlédnout, že ji penzionovaná macho mašina drtí na celé čáře a nakonec ji přisoudí pozici, v níž by se líbila i fackujícímu koloniálnímu úředníkovi Connerymu - roli chůvy a posluhovačky jeho sněhobílé ženy (jejímž otcem byl Mr White). Překvapily mě výtky na absenci humoru. I když nejde o moorovskou řachandu, nýbrž decentní konverzační humor, jeho úhrn je až překvapivý. Snad finta, jak odlehčit situaci před marným čekáním na po-titulkovou scénu, která se nedostavila. JAMES BOND WILL RETURN. Doufejme, že do bezčasí. ()

ChrisBa

Stále váham medzi 3 a 4*. Aspoň prvá polovica filmu mi utkvela ako najlepšia z Craigových bondoviek. Bohužiaľ druhá polovica akosi zadrháva. Motivácia hlavného záporaka mi doteraz nie je jasná, logických lapsusov je tam celkom dosť a ani snaha o epické finále so mnou neurobila to, čo dokázal napríklad Nolan v TDKR. Akcia je síce podarená, výprava taktiež, Zimmer tradične dobrý, rovnako celá plejáda hercov si to patrične užíva(škoda malého priestoru pre Anu de Armas).. Bohužiaľ, podobne ako pri ostatných bondovkách s Danielom, tomu stále niečo chýba.. a to najmä vypiplaný scenár a o trochu lepšia réžia, ktorý by dokázala viac vyžmýkať z diváka emócie.. záver ma nechal úplne chladným a to by asi nemal.. škoda.. napriek kritike prikláňam misky váh na stranu 4* ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)