Zranený vojak Konfederácie Inman (Jude Law) sa vracia cez vojnou spustošenú krajinu späť na farmu svojej milovanej Ady (Nicole Kidman) do Cold Mountain. Počas strastiplnej cesty sa stretáva s otrokmi a rebelmi a odráža útoky nepriateľských vojakov i lovcov ľudí. Útrapy však prežíva aj kedysi bezstarostná Ada, ktorá s pomocou tuláčky Ruby (Renée Zellweger) chráni rodinnú farmu pred zdivočenými útočníkmi. Túžba Inmana i Ady po láske v pekle občianskej vojny je silná, no cesta k vytúženému šťastiu sa stáva čoraz spletitejšou. (STV)

Anderton

Najklasickejší Hollywood, aký si len dokážete predstaviť. Ako jeho milovník budete nadšený, ako jeho odporca budete sklamaný. Veľká osudová láska na pozadí občianskej vojny, hrdinská smrť, komická vedľajšia postava. Všetko je na svojom mieste. Minghella oproti starým megalomanom točiacich napr. Gone with a wind je o niečo komornejší a príbeh, ako aj láska hrdinov, sú podané krehkejšie. ()

swamp

O Cold Mountain se hodně napovídalo..a když jsem ho konečně viděl, byl jsem trochu zklamán. Všichni vyzdvihují Nicole, ale ta oproti většině svých rolí (e.g. Dogville .. to bylo první, co mě napadlo:) předvádí pouze solidní průměr, i když charisma jí odepřít nemůžu. Renée působí trochu jako pěst na oko..sranda, sranda, nepáráme se s ničím..i když mě párkrát rozesmála, nezapadla mi do konceptu. Jude Law jako vždy výborný. Co mě však příjemně překvapilo, byla minirolička Natalie Portman a role faráře, kterého ztvárnil Philip Seymour Hoffman. Režisér Anthony Minghella není v tomto typu filmů žádný zelenáč (vzpomeňme snímek The English patient), ale zdálo se mi, že zpočátku hodně sklouzává ke kýči. Jako by chtěl válku zachytit věrohodně..ovšem za použití několika málo lidí (všude výbuchy, mlha..a v ní pár lidí). Po půl hodině (což je teprve začátek..film má totiž přehnaných 155 minut) se však od těchto nedostatků oprošťuje a servíruje nám příjemnou podívanou. ()

teutates

Romantický vzťah zasadený do občianskej vojny medzi Severom a Juhom. Príbeh je podávany prelinaním skutočnosti Inmana a Ady. Po skončení filmu som mal zmiešané pocity, ale na niektoré scény sa nedá zabudnúť: začiatok - zákopy uprostred vojny (WOW), neskutočný pohľad Nicol Kidman, Jude Law a jeho herecký výkon + Renée Zellweger. Film odhaľuje zverstvá ktoré sa páchaju počas vojen, viď napr.Natalie Portman, ktorá taktiež stojí za zmienku... Nesmierné krásna príroda, ale nenechajte sa zmiasť neide o prírodu v USA, ale v Rumunsku. Väčšina filmu sa natáčala práve tam. Hudba na čele s Gabrielom Yaredom a neskutočne dramatický príbeh... 9/10 ()

Sašenka165

Návrat do Cold Mountain mě vážně moc neoslovil. Strastiplná cesta Inmana/Jude Lawa mě skutečně nedojala a jediné, co mě na filmu zaujalo byl přerod Ady (Nicol Kidmanové) z neschopné v schopnou za pomoci Ruby (Rene Zellwerger). ()

Ant

Některé scény jsou řekněmě opravdu nezapomenutelné, naopak u jiných jsem měla pocit, že jsou zbytečné, občas jsem si říkala, když už tam konečně dojde. Nebýt hereckých výkonů, tak typický příběh o putování z války za láskou vyzní naprázdno. Díky nim, hudbě a kameře nakonec nevyzněl, i když moc tomu nechybělo. ()

nascendi

Už ma znervózňovalo, že som dlhšiu dobu nemohol dať žiadnemu filmu plný počet hviezdičiek. Aj Návratu som ich dal s výhradami, ktoré som onedlho zmenil za hviezdičku. Tie nie sú významné oproti tomu, že som zasa po čase videl krásne nasnímaný, dobre zahraný, bohato členitý príbeh a stretol sa v ňom s množstvom známych a dobrých hercov. Až zo záverečných titulkov som zistil, že režisérom bol Anthony Minghella, čo mi zdôvodnilo, prečo ma tento film zaujal rovnako, ako predtým Anglický pacient. Oba považujem za "pocitové filmy", pri ktorých je dôležitý výsledný dojem. A ten bol dobrý napriek tomu, že ani mne sa nepozdávala razancia Renée Zellweger a jej neprirodzená chôdza s mávaním rúk. Myslím si, že Oscar pre ňu nie je zaslúžený, ale doprajem jej ho. Veď sa stačí pozrieť, kto všetko a za čo už dostal Oscara. ()

eileen

Pro mě naprosto nezajímavý nudný film, těch 155 minut naprosto k nepřečkání, na poněkolikáté jsem se donutila to dokoukat, ale zdejších 83% opravdu nechápu. Od autora Anglického pacienta bych čekala víc, děj byl neskutečně zdlouhavý, kromě vražd a tragédií se tam vlastně nic jiného nestalo. Já tohle americké "umění" fakt nebaštím. ()

Slarque

Příběh je docela zajímavý, ale začátek je dlouhý a s výjimkou úvodních bitevních scén se začíná něco dít až po Inmanově dezerci a příchodu Ruby v druhé linii. Tím pádem působí film podstatně delším dojmem. Naštěstí výsledek zachraňují herci a hlavně právem oscarová chameleonka Renée Zellweger. Ale i spousta dalších předvádí v malých roličkách lepší výkony než jindy v rolích hlavních. Herecký velkofilm? ()

Joker Punx

Libovej film to byl. Hlavně co řekl Philip Seymour Hoffman - U toho jsem chcípal smíchy - Mám strašnou zácpu, míval jsem stolici pravidelnou jako bohoslužby. Moch jsem si podle ní seřizovat hodinky, kdyby mi teď řozřízli břicho, najdou tam hovna naskládaný jako dříví na hromadě 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 ()

Arsenal83

No tak návrat z vojny stále musí hriať pri duší, ale keď na vás čaká Nicole Kidman a Renée Zellweger, to by niektorí šli pomalým krokom. A pri súčasnej fotke drahej Renée by od úľaku radšej zapadli späť do zákopu. A za to možno aj dostala Oscara, že sa stihla ešte na seba podobať. Westernová melodráma pojednávacia o krutosti vojny, napriek romantickému nádychu sa však ženám nebude toľko páčiť ako mužom. ()

eLeR

Film má pre mňa neskutočnú atmosféru a veľkú zásluhu na tom má nádherný soundtrack. Dokonca ho zvládnem aj s českým dabingom. Príbeh zaujímavý a herci sú výborní .... apropo, toto je môj prvý prípad, kedy som si knihu prečítala až po pozretí filmu, čo nezvyknem. 4,5* ()

Happens

Chvilku jsem nevěděl, jestli se nekoukám na nekonečný příběh. Já asi nejsem správný typ na tejty romantická dramata z prostředí války konfederace v USA. Zellweger se svým akcentem a jižanským přístupem zachránila film. Ale i tak. Moc zimy. Moc války. Moc lásky do nikam. Nechci spoilovat konec, ale bylo to fakt nutný? Aby to jo bylo drama? ()

FrodoF

Dražší (a také o hodně lepší) hollywoodské Želary, jejichž hlavní zbraní je určitě herecké obsazení, kterému dominuje skvělá Renée Zellwegerová, příjemné jsou ale i malé (nikoli nepodstatné) roličky takových herců jako Philipa Seymoura Hoffmana nebo Donalda Sutherlanda a koneckonců i mladých budoucích hvězd Ribisiho a Portmanové. Kidmanové a Law odvadí svůj standard ( který je značně vysoký). Samotný příběh nepřináší nic nového, ale to od něj snad ani nikdo nečeká. ()

Chrustyn

Kvalitně zpracovaná romantika, která určitě zaujme i mužské obecensvto. Pro mě rozhodně lepší než přeceňovaný "Anglický pacient" od stejného režiséra. ()

klerik

Fajn western, ktorý je dojímavý aj zábavný. Ľuďom odchovaných na podobných knihách a filmoch veľa nedá (všetko tu už bolo), ale je to dobre odvedená práca... Len z nej dosť vytŕča epizódovitosť, čo však zrejme spôsobila knižná predloha... ()

classic

Tento snímok som videl strašne dávno, pred cca. 12. rokmi, keď som bol ešte „filmový analfabet” , nehanbím sa za to, lebo človek musí filmovo dospieť, ale všetkým sa to nepodarí... Svoje hodnotenie, ale predsa nezmením, aj keď som si to sprvoti myslel, že odvtedy pretieklo už veľa vody, a že by sa mohlo niečo zmeniť. Režiséra Minghellu uznávam, predovšetkým za výpravný, 9 oscarový film - Anglický pacient, ktorý ide v stopách MENTORA - SYDNEYHO POLLACKA, a la Spomienky na Afriku. Samozrejme, Pollack produkuje aj tento nezvyčajný milostný snímok z čias občianskej vojny. Hrajú v ňom pozoruhodní herci, ktorí s Tonym už spolupracovali na Talentovanom pánovi Ripleyovi, čiže dvorný herec Jude Law, a majster vedľajších úloh, P. S. HOFFMAN, ktorého stále považujem za výnimočného UMELCA, aj keď už nie je medzi živými. Ženské obsadenie dopĺňajú oscarová Nicole Kidman, a za túto úlohu oscarová Renée Zellweger. Nicole moc nemusím, vo filme sa veľmi často prehráva, ako papagáj, za to keď príde Renée, tak vtedy som bol celkovo spokojný, aj keď sa správa, ako posledný sedliak zo všetkých sedliakov, skrátka vo svojej úlohe je oveľa prirodzenejšia, ako spomínaná Kidmanka. Dvaja MILENCI sú rozdelení kvôli vojne. Snažia sa k sebe vrátiť, ale do cesty sú im hádzané polená pod ich kolená, a tak sa im to nejako komplikuje... Povedal by som, že tento projekt je presladený až príliš, dobre sa naň pozerá, aj popri svojej dĺžke viac, ako 2. hodín, nenudí, má perfektnú kameru, hudbu, výpravu a kostýmy, ale naopak, čo mi vadilo, bol rušivý strih, ktorý prezentoval obe strany mince, a to nefungovalo podľa mojich predstáv. Silné zábery sú hneď z úvodu zo zákopov vojakov, ktorí si idú nezmyselné po krku. Je to kvalitný film, ktorý mi ale nezasiahol dušu, že by som si naň spomenul za desať rokov, opätovne si ho určite pozriem, ale určite skôr, ako za 12 rokov. ()

marhoul

Parádní, strhující velkofilm! Jak já jim fandila! Realistický, silný, napínavý příběh o krutosti války a krutosti lidské. Zajímavá Nicole, boží Jude a Natalia Portman? Tak ta má u mě za tento "štěk" soukromého zlatého plešouna. ()

Ghost Rider vs. Dracula

Ghost Rider vs. Dracula

28.08.2010

Z natáčení v Bulharsku už je dávno vyhlášená noční můra hollywoodských herců i filmařů (napůl žertem si na něj stěžovali třeba Jean-Claude Van Damme či Bruce Campbell). Co je ale horší než natáčení v… (viac)

Renée producentkou

Renée producentkou

21.03.2006

Tak se zdá, že držitelka Oscara za výkon v Návratu do Cold Mountain a někdejší idol kulatějších třicítek ze dvou filmů o Bridget Jonesové, má v plánu rozběhnout také kariéru producentky. Pracovně… (viac)

Law a Minghella opět spolu

Law a Minghella opět spolu

28.02.2005

Jude Law si s největší pravděpodobností zahraje v BREAKING AND ENTERING, pro Miramax Films. Lawova role se má jmenovat Will a je to londýnský architekt, momentálně se nacházející v osobní i… (viac)