Po přestřelce jsou v domě Woodarda nalezeny věci pohřešovaných dětí. Jenže Wayneovi se to celé nezdá. Tom (otec pohřešovaných dětí) si vyslechne vzkaz od Julie, která tvrdí, že Tom není její otec. (Varan)

Anderton

Pizzolatto sa drží vlastnej podmienky, že v polovici každej série prinesie poriadnu prestrelku. Tentokrát skutočne pohýňa dejom vpred, vyšetrovatelia v osemdesiatom roku totiž prišli na horúcu stopu a takpovediac prípad vyriešili, i keď my od začiatku vieme, že sa mýlili. No pre viaceré skupiny divákov tak môže ísť o sklamanie, keďže divák je čo sa týka informácií pred postavami, ale aj v tom spočíva Pizzolattova hra počas celého seriálu. Niečo sa dozvedáme aj o parťákovom súkromí, čo je príjemné spestrenie oproti rozhodnutiu venovať sa doteraz podrobnejšie výhradne hlavnej postave. ()

tron

"Srandy nikdy nie je dosť." Neviem no, na tretej sérii sú zďaleka najlepšie dialógové scény medzi Haysom a jeho ženou a Haysom a jeho parťákom. Samotné vyšetrovanie ústredného zločinu mi pravdupovediac príde dosť nudné a nezachráni ho ani solídna úvodná prestrelka. Potešil koniec, hoci som si stretnutie po rokoch predstavoval inak. ()

choze

Až do super cliffganheru na konci čtvrtého dílu, mě třetí řada moc nebrala. Ale pátý díl byl - počínaje brutální přestřelkou (až moc podobně načasovanou jako ta v první řadě), přes první spontánní sex s budoucí manželkou (s nesmytým prachem a krví zmíněné přestřelky) a konče dojemným setkáním bývalých parťáků (teď už starých dědků) - LUXUSNÍ. A to nahlédnutí do pokoje/do minulosti... Klobouk dolů. ()

castor

Cynický blonďák Stephen Dorff a soustředěný Mahershala Ali dál válí, přežijí solidní přestřelku, dokonce se dočkáme setkání staříků po letech. Stěžejní je nicméně otázka, zda je dívka z kamerového záznamu Julie. A zda má mít zdrcený otec zase nějakou tu naději. Objevují se postavy (1990), které vyšetřování o dekádu dřív poznamenalo. Wayne v tomhle ohledu zpytuje svědomí, zda něco před lety zásadně nepodcenili. Omáčky je ale pořád hodně. ()

dr.horrible

Toto Pizzolattovi ušlo. SPOILERy! Doterajší pocit z tretej série bolo maximálne nadšenie a piatou epizódou zrazu prišlo toľko logických lapsusov, až to pekné neni. Tá očividná vec s ruksakom, povedzme. Že po evidentnej a opakovane spomínanej duševnej poruche (pravdepodobnej) dospelej Julie, obaja hlavní detektívovia podozrievajú otca, možno. Ale aby niekto komu hrozí kreslo zabudol na svoju obhajobu a následne ju mimo reči spomenul s odstupom dekády, ako keby nešlo o nič dôležité; presne takéto veci a primitívne deus ex machina zvyknú pokaziť celý príbeh. Predovšetkým, pokiaľ má byť jeho hlavnou devízou scenár. Zachraňujú to iba dialógy, snaživý Dorff a vynikajúci Ali. ()

Necrotongue

Pátá epizoda byla tajemná jako pověstný hrad v Karpatech, chvílemi to vypadalo, že se i něco dozvím, ale tvůrci si, bohužel, vždycky vzpomněli, že nesmějí ani naznačovat. Akční úvod dílu byl strhující, o to depresivnější bylo následné zpomalení tempa. Přál bych si, aby sezónu postihl co nejdřív nějaký pořádný vývoj. ()

Kryton

Jako vážně? 3 díly v řadě a celé vyšetřování nebo posun je na ploše sotva 15 minut. Opět se zase více soustředíme na hádku s manželkou, zasunem po střelbě a čtením knihy. Přestřelka na začátku má jen nakrmit a trochu probudit mě jako diváka. (Spoiler) Konečně se dočkáme i setkání dvou senilů, kde mě utvrzuje, že zaměřit se mělo na jiného z těch dvou detektivů. Pátý díl a celý případ by se dal sestrihat na třicet minut. Bohužel dvojka detektivů nemá chemii a tak ve mě konec dílů nevytahl ani kousek emocí. ()

Trevor

Detektívovia Wayne Hays a Roland West sa stretnú po 24 rokoch a majú si čo povedať. V sonde do minulosti sa dozvieme aj o osude vojnového veterána Bretta Woodarda, ktorý bol nakoniec obvinený a odsúdený za vraždu Willa Purcella. Pri prvom znovuotvorení prípadu sa však vďaka odtlačkom prstov a záberu z bezpečnostnej kamery na ktorom sa objaví Julia Purcellová jeho deti snažia o očistenie mena svojho otca. Wayne Hays čelí konfrontácii s vlastnou manželkou, ktorá o prípade píše knihu rovnako tak ako s tínedžerom ktorého po zmiznutí detí podozrieval a ktorý je v roku 1990 už hlavou rodiny. Zďaleka nie sme svedkami hereckého koncertu z prvej série a bohužiaľ ani príbeh príliš nenapreduje, uvidíme ako prípad zamotá telefonát Julie Purcellovej z roku 1990. Zatiaľ sotva priemer. ()

Rocky88

Výrazně lepší díl než několik předchozích. Solidní přestřelka, lehký zvrat ve vyšetřování, shledání starých parťáků. Jen kdyby tu nepřekážel vztah Hayse s účou, který je mi úplně šumák, bylo by to za plný počet. ()

Eleanor05

OBSAHUJE SPOILERY! Když už si člověk říká, že se za polovinou série True Alzheimer konečně rozjede a první čtvrt hodina s výbornou, i když krátkou přestřelkou tomu skutečně nasvědčovala, tak to stejně znova zabředne do toho samého kolotoče - neshody Heyse s manželkou, linie "vyzpovídáváme důchodce, který si nic nepamatuje" a konečně trocha toho vyšetřování, kdy se něco naznačí (zmizení otisků, nastrčený batoh, ozve se Julie), aby to nevyústilo vůbec v nic. A ke všemu to zabila ta sice dobře zahraná (Stephen Dorff), ale až nekonečná závěrečná scéna dvou gerontů, kteří zase naznačují pár věcí, jenomže z toho jako obvykle nic není. Vyšetřování, kde se za pět dílů skoro nic nevyšetřilo. Bravo, HBO! ()

drackula

Epizóda priniesla množstvo dobrých scén a silných momentov. Či už úvodný masaker, alebo záverečné veľmi civilné stretnutie po rokoch. A dá sa povedať, že začíname odznovu. Zaujímavé sú tiež návnady na tému - čo vyšetrovatelia spáchali? 90% HBO MAX ()

Arkanoid

Zaujímavé dramatické scény aj krvavá akcia, no naučil som sa pri tejto sérii položiť si 2 otázky, ktoré určujú, ako ma to bavilo. Považujem epizódu za perfektnú? Pozrel by som si ju znova? Odpovede sú nie a nie. Takže len 60%. ()

LachtanShows

No, co k tomu dál říct. Pořád mě to mate víc, než aby to dokázalo pořádně vtáhnout a už si zase říkám, jestli by nechtělo na chvilku uhnout od klasických krimiseriálů. Ještě že je v měřítku ten Sandman, co z tohodle žánru úplně uhne. ()

molcan2

Neporovnávam to s prvou sezónou, aspoň nie ako mnohí iní ľudia tu. Dúfam, že každá epizóda: Teraz by to malo byť zaujímavé. Ale všetko, čo vidíme, sú štúdie postáv, 3 časové línie a približne 5 minút rozvoja príbehu alebo akcie v každej epizóde. Je to ako posledná scéna. Ak chcete zabiť čas, pozrite si True Detective! Ani s prvou sezónou som toho veľa nedokázal, ale druhá sa mi páčila, lebo sa tam naozaj niečo dialo, bolo to dokonca napínavé! Myslím, že Mahershalov mejkap je jeden z najlepších, aké som kedy videla, vyzerá tak reálne! Ale okrem toho si radšej znova pozriem 3. sériu Twin Peaks. Aspoň je to zvláštne a vtipné, kým to pomaly plynie. Neviem, či chcem TD pozerať ďalej. Mám rád hercov, ale príbeh je ako ten horúci syr na vrchu, ktorý sa snažíte stiahnuť vidličkou, ale ťaháte a ťaháte, ale nikdy sa úplne nedostane z vrchu pizze alebo cestovín. Možno by som si namiesto toho mal pozrieť 3. sériu Broadchurch. Je to tak trochu ten istý príbeh, ale menej nudný. A sú v ňom nejakí doktori. ()