Poté, co Navarrová zachrání Leah před výbušným protestem Silver Sky, je Danversová varována před dalším vyšetřováním případu Tsalal. (HBO Max)

T2

Normálne že prúser, kde je snaha o navodenie nejakej tajomnej indiánskej mysterióznej atmosféry ale ide to ale že úplne vedľa. Priam otravná zlátanina pri danom obsadení a aj prevedení. Bieda. Pre koho vôbec tieto bláboli vôbec točia. /35%/ ()

castor

Co si budeme nalhávat, už druhá série (Colin Farrell a Vince Vaughn) byla lehce chaotická, třetí (v hlavní roli Mahershala Ali) byla zajímavější a režijně výraznější, ale i tak se tvůrci nevyhnuli množství omáčky, utahaným scénám a minimu emocí. Tady (už) to nebude jiné. Platí snad jen to, že zasněžená krajina dělá své... Znovu roztahané, ale konečně se odhalují souvislosti. Pár momentů potěšilo. Nicméně jsme téměř na konci a rozhodně to není o těšení se na poslední epizodu. Příběhově mě to rozhodně nedrží pevně v sevření. ()

Ozo

Po třech, podle mého slabších, dílech se pátým dílem seriál vrací s perfektní temnou jízdou do Noční krajiny. Odhalují se souvislosti a tříbí se charaktery. Tak se mi to líbí. ()

Chen

Intenzivní a skvěle zahraný díl s pár povedenými zvraty. Trochu se (kvůli náznakům v této epizodě) obávám toho, jak bude vysvětlena nadpřirozená linka, ale jinak nemám výhrad. ()

Qitek

Nejlepší epizoda vůbec a stále... Ruku na srdce, naprostá sračka. Pořád dokola ta stejná bída. Není nad to prostřelit fotříkovi hlavu s pak se skautsky a relativně v klidu vypořádat s jeho mrtvolou. A to je jen drobek. Už se těším na poslední díl, až to bude za mnou. ()

kenkaku

Definitivně nejlepší epizoda a to jen proto, že se konečně děj někam pohnul. Samozřejmě si nešlo odpustit “hululů vsuvky” (zbytečné), nebo prázdné kecy typu “pamatuješ jakýmsi se probořil ledem, když jsi byl malý?” (5 minut stopáže v kanále). ()

Yoss

Asi najlepší diel celej série. Tá depresívna atmosféra je síce ubíjajúca, ale tak je to nastavené od začiatku a v tomto diele to funguje najlepšie. Som veľmi zvedavý na poslednú časť. ()

Ant_Antony

víc by tomu "slušelo", kdyby se to nepřisálo na značku True Detective a natočil to Netflix jako dvouhodinový film... bohužel už podle obsazení postav bylo od začátku jasné, kdo stojí na jaké straně a teď už jen můžeme doufat, že se ještě objeví nějaký ten "zvrat", který to jen dobije... ()

warrenur

Ked je v odlahlom kute prirody mestecko a taziarenska spolocnost, ktora dava pracu casti jeho obyvatelov a zaroven maju domorodi obyvatelia vazne zdravoten problemy, je to pribeh, ktory sme poculi i na zaklade skutocnych udalosti. V tejto epizode sa konecne dostavame i k nejakym faktom a zaujimavej linii s jaskynnym systemom. Kvitujem opat dalsi vydareny song od Fink - Warm Shadow. Zaver vyeskaloval rychlo. Napriek mensiemu logickemu a i psychologickemu preslapu ide konecne o zabavny a aj celkom atmosfericky diel. Spokojnost. Snad to zaverecny diel poriadne zaklincuje, uz ked par predoslych bolo len priemernych. ()

molcan2

Toto je pravdepodobne najlepšia epizóda doterajšej sezóny. V prvých 4 epizódach sa nič poriadne nestalo. Teraz sa zrazu všetko dalo do pohybu a dostali sme niekoľko tak potrebných informácií. Konečne je v prípade vraždy/záhady nejaký posun! A teraz pre poriadok. Stále si myslím, že táto sezóna je veľmi zle napísaná. Veľa vecí sa deje preto, lebo to bolo užitočné pre dej. Nie preto, že sa to stalo organickým a uveriteľným spôsobom. Niektoré veci v tejto epizóde ma rozosmiali nahlas. Dialógy sú stále podpriemerné, pochybujem, že niekto bude citovať Nočnú krajinu, keď to všetko skončí. Ďalším problémom tejto epizódy konkrétne je to, že prvé štyri epizódy ma jednoducho nenechali ľahostajným k hlavným postavám. To znamená, že niektoré nepochybne emocionálne veci ma jednoducho minuli. Moje hodnotenie bude 5/10. Na túto sezónu som sa už nechystal robiť recenzie. Ale mal som pocit, že musím spomenúť niektoré veci, ktoré sa mi naozaj páčili. Trvalo to päť epizód, ale konečne sme sa dočkali mesta Ennis! Páčili sa mi niektoré zábery mesta z dronu. Prvýkrát som mal pocit, že mesto ožilo. V uliciach sa pohybujú ľudia. Máme možnosť vidieť niečo o banskej spoločnosti, ktorá je pre toto mesto taká dôležitá. Z hľadiska kinematografie som mal pocit, že toto je oveľa viac ako skutočná detektívna epizóda než predchádzajúce diely. Niektoré zábery snehovej búrky boli úchvatné! ()

Kobitch

Je to roztahaný, je to rozplizlý... Vůbec netuším, kde se vzaly ty první oslavné recenze, které hlásaly návrat ke kvalitám první série. Co přesně jsme se za tu hodinu dozvěděli, kam jsme se posunuli? Nejvíc mě tam asi baví záběry na chumelenici a zasněžené město. ()