Animovaný dobrodružný fantazijný komediálny muzikál sa inšpiroval motívmi z rozprávky Hansa Christiana Andersena Snehová kráľovná. Získal dva Oscary - v kategóriách Najlepší celovečerný animovaný film a Najlepšia pieseň (Let It Go) - a Zlatý glóbus ako najlepší celovečerný animovaný film.

Nebojácna a večne optimistická Anna sa vydáva na veľkolepú výpravu do hôr v sprievode drsného horala Kristoffa a jeho verného soba Svena, aby našla svoju sestru, krutú snehovú kráľovnú Elsu, ktorej ľadové kúzla uväznili kráľovstvo Arendelle do večnej zimy. Na svojej púti sa Anna a Kristoff stretávajú s nástrahami najvyšších veľhôr sveta, mýtickými trolmi aj zábavným snehuliakom Olafom. Navzdory drsným živlom sa zúfalo pokúšajú zachrániť kráľovstvo a zlomiť kliatbu ľadovej kráľovnej, skôr než bude celkom neskoro.

Dve princezné Elsa a Anna žijú bezstarostné detské životy. No Elsa má schopnosti zmraziť predmety, tvoriť ľadové dráhy či spustiť sneženie. Jej moc pri detskej hre zasiahne Annu a odvtedy vyrastajú oddelene. Rodičia zahynú pri búrke na mori a po dovŕšení 21. narodenín sa otvoria brány kráľovstva. Prídu mnohí hostia vrátane princa Hansa, ktorý sa do Anny zaľúbi. To však rozhnevá Elsu, nedá im súhlas na manželstvo, prekľaje Annu a svojím hnevom pokryje celé kráľovstvo Arendelle hrubou vrstvou ľadu. Napokon sa vydá sa na Severnú horu, kde žije v obrovskom ľadovom paláci ako bezcitná ľadová kráľovná. Nebojácna Anna sa rozhodne ísť za sestrou, obmäkčiť jej srdce a prehovoriť ju, aby sa vrátila. Aby však zlomila jej kliatbu, musí podstúpiť nebezpečnú cestu cez zasnežené vrcholky veľhôr. Annu sprevádzajú mladý drsný horal Kristoff a jeho sobí kamarát Sven. Cestou stretnú tajomných trolov aj vtipného snehuliaka Olafa, ale zároveň musia čeliť armáde kráľovniných zmrznutých bojovníkov. Podarí sa Anne obmäkčiť sestrino srdce, prelomiť jej kliatbu a zachrániť krajinu? (TV JOJ)

bearmeedek

Jen si tlachejte a dívejte se svým odborným pohledem. Na mě zapůsobilo velice mile a pohodově. Ne náhodou už tři roky film boduje na trhu s DVD. A ti, kteří už několikrát viděli ve stažené verzi si nakonec stejně přijdou koupit originál. Pohádce prospělo i to, že je ochucena muzikálem a svým podáním klidně osloví i dospěláky. A bacha, místy je to i thriller. ()

vikino1

Animák pro holky. Už Na vlásku je sice hezká pohádka, ale pro holky. Tady sice s hezkým vizuálem, ale jinak dějově úplně nudná, bez humoru pohádka a navíc se v ní zpívá... A jak by řekl Mrzout ze Šmoulů: "NEMÁM RÁD ZPÍVÁNÍ".... ()

Argondia

Bezduché vymývání mozku s kupou otravných písniček. Hovno zabalené v lesklém, barevném papíru. Sněhulák mě nerozesmál, ani nedojímal. Všechno, co dělal a říkal, bylo nucené a já si připadala jako v cirkuse, kde opička udělá přemet a já se musím popadat za břicho a tleskat. Ne, nemám ráda tuhle povrchní umělost a strnulost. Otravná kravina o ničem. ()

balcazar

Hlavným problémom Ľadového kráľovstva je príbeh/dej, ktorý mi jednoducho nepríde ničím zvláštny/výnimočný. Z toho sa odvíja, napríklad, aj to, že som si nevedel k postavám vytvoriť vzťah, aký si v animáku vytvoriť jednoducho musíte. Olaf bol fantastický, o tom nemožno diskutovať, ale sám to svojím humorom do čo i len nadpriemeru nevytiahol a okrem toho sa vo filme objavil pomerne neskoro. Musím to porovnávať s "Na vlásku" - grafikou či žánrom, ten však bol oveľa sviežejší a originálnejší. ()

rublik05

Další z těch nejpovedenějších pohádek od Disneyho. Klasická oddechová záležitost zabalená do vánočního prostředí. Perfektně udělané animace, výborný hudební doprovod. Pohádka je plná vtipných scén a hlásek. Nelze si nevšimnout určité podobnosti s o tři roky starší pohádkou Na vlásku, ovšem na kvalitě to nikterak neubývá. Za mě hodně dobrá pohádka plná vtipů, s perfektní hudbou a krásnou vánoční atmosférou. 10/10. ()

Nix

Olaf je borec, to se musí nechat. Celej animák je fakt fajn, má hezký vizuál i soundtrack. Sice ty zpívané části moc nemusím, to je spíše pro děti, ale jo chápu to. Dabing musím ocenit protože byli vybráni ti, kteří umí opravdu zpívat a celé to má takový pozitivní feeling. Chápu oblíbenost a Disney se zase může plácat přes rameno, některé animáky opravdu umí. A o tomhle se mluví i do dneška, což je určitě úspěch. ()

kyLuke

Naprosto obyčejný dineovský animák. Nedávno jsem četl v Cinemě vtipnou poznámku , že když animovaný film nic neriskuje , není co ztratit . Takhle nějak to asi šlo u "Ledového království". Jediné dvě věci, které skutečně stojí za zmínku jsou - 3D efekt a nádherné písničky . Scénář je neuvěřitelně průhledný a animace obyčejná. 70%. ()

Nikol10

Moc hezká podívaná. Disney má úžasné pohádky. Na vlásku je top,v závěsu hned za ním je Ledové království. A hlavně je to pohádka,ne komedie s dvojsmyslnými vtipy,jaké jsou teď v každém druhém animáku. Animace jsou moc pěkné,příběh krásný a dojemný a sněhulák pobaví. ()

j.o.j.o.

Na jednu stranu z filmu až příliš čiší ta pozitivní nálada a sladkost, na druhou stranu, komu by se nelíbilo, kdyby si mohl bruslit a sáňkovat, kdy by chtěl? :-) ()

Ramiraa

Frozen bude zákonite každý porovnávať s Tangled. Ale zatiaľ čo Na vlásku vo mne chvíľu dozrievalo, Frozen mi vyčarovalo obrovský úsmev na tvári hneď. Nádherne animované, príjemne zábavné, s chytľavými pesničkami a s chvíľami nečakaným dejom. Teším sa, až si to pustím znova v origináli, aj keď tentoraz sa aj slovenský dabing veľmi vydaril. ()

vZeč

Kdyby si ty postavy aspoň jednou sdělili nějakou zásadní informaci a nenechávali si jí bezdůvodně pro sebe, film by měl pět minut. Jinak je to samozřejmě hezky namalovaný a když někdo řekne "musim ti něco říct", tak se bude dlouho zpívat. Sympatický je, že se děj snaží být originální a nepředvídatelný, ale aspoň trošku by měl mít smysl, což souvisí s tím, že postavy jsou tupci. Kupodivu si ale myslím, že děti se budou nudit, protože random vygenerovaná zábavná postavička č. 814 (tentokrát sněhulák) se objeví až v půlce stopáže a do té doby se jen hodně mluví o rodinných trampotách apod a zachraňuje to pouze zvíře, co se chová jako pes/kočka č. 114 (tentokrát sob). ()

Falco.araea

No konečně někoho napadlo, že rádi se nemusí mít jenom dva mladí krásní hubení zamilovaní lidé s velkýma očima, ale třeba sestry. A že pohádka nemusí končit přeslazeným hepíkem, ale, no, trošku jinak přeslazeným hepíkem. ()

Shredder

Disney sa dostava na tu spravnu cestu a opat boduje animakmi, ale k dokonalosti ma momentalne daleko. Frozen sa odohrava v magickom skandinavskom prostredi, co mu dodava na prijemnej atmosfere. Hned na uvitanie nas caka piesen, ktorych sa dockame minimalne tolko, akoby bol Frozen muzikal. Disneyovky boli piesnami vzdy charakteristicke, ale uprimne vo Frozen ich je prilis mnoho a vacsina nie je ani zdaleka taka kvalitna ako v ich starsich filmoch. Vynimku tvori sekvencia "Let It Go", kde je nielen neskutocne krasna piesen, ale aj animacia, plus je spracovana tak aby vyjadrovala vnutorne rozpolozenie a pocity postavy, vdaka comu je v konecnom dosledku velmi silna. Clenovia roznych organizacii stihli oznacit film za sexisticky a podobne, ja vsak nevidim dovod kritizovat nejake dielo preto, ze hrdina zachrani svoju lasku, nemusia byt v kazdom filme zeny hrube a spravat sa ako muzi a nech sa kludne vsetky tucne feministicke obludy zadusaju od hnevu. Osobne by som vsak vytkol absenciu kvalitneho pribehu, pretoze prilis mnoho stopaze zabera spev a samotny pribeh je kuriozny, ale v podstate uplne o nicom. Mila rozpravka, ktora potesi, ale neposkytne dovod k euforii. ()

Kinpr

Ani bych na začátku nemusel vidět logo Walta Disneyho a hned bych věděl, která bije. Tohle je totiž klasický Disney v moderním kabátu. Spousta písní, zamilovaných pohledů o občas i nějaký ten vtípek. Především ze strany sněhuláka. Ale nějak extra mě to nedostalo, jako třeba Raubíř Ralf. Spíš jsem měl pocit, že koukám na Tangled 2: Winter season. A to nemyslím jako lichotku. Ale finále stojí za to. ()

Colchack

Už len samotná vizuálna stránka si zaslúži 5* a ak sa ktomu pridá ešte aj humor, pekný príbeh a krásne hlavné hrdinky (ako to sakra ten Disney robí :D ), tak máme o zábavu postarané. Zopár pesničiek by som úplne vyškrtol lebo sú dosť otravné. Sob ale hlavne snehuliak kraľujú. Tangled sa mi ale aj tak páčil o trošku viac. ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Barbie má miliardu

Barbie má miliardu